Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.12.2013, 23:17   #1
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Tablet ima wifi konekciju ali ne može na internet

Imamo budžetski tablet Vivax TPC-7150, uglavnom ga koristi moja žena. Nakon 7-8 meseci korišćenja ovog tableta uz relativno zadovoljavajuće performanse, danas se javio problem koji još uvek ne mogu da rešim.

Ukratko: imamo wifi signal na tabletu, ali nemamo internet.

Duža verzija: pre nekoliko dana je zamenjen ruter koji imamo, ali i sa novim ruterom je Vivax sasvim dobro radio nekoliko dana.
Ali od jutros nema interneta. Konektuje se na lokalnu mrežu, pokazuje odličan signal, ali crtice za signal na tabletu ostaju sive, nikako da poplave. I naravno nema interneta. Probao sam sa restartovanjem i rutera i tableta, ništa ne pomaže.
Probao sam i da tablet "zaboravi" mrežu, pa da je ponovo nađe, ali ni to nije pomoglo. On zaista nađe wifi mrežu, poveže se i sve deluje kao da je konektovan, ali net ne radi.
Čak sam i skinuo zaštitu sa mreže, trenutno je sasvim otvorena - i opet isto, tablet se konektuje na mrežu, ali crte ostaju sive i ne izlazi na net.
Skinuo sam apk za neki Wifi Fixer programčić i kablom sam ga prebacio na tablet i instalirao ga, ali ništa ne pomaže (iako u opisu stvari koje rešava ima i ove situacije poput moje).

Ruter i wifi su ispravni, na drugom tabletu i na laptopu radi sve bez problema.

Ima li neko ideju šta bi moglo da bude uzrok? Mesecima je tablet sasvim pristojno radio i povezivao se na net bez problema.



Update:
Izgleda da sam rešio problem, i to tako što sam WPA Encryption na ruteru prebacio sa AES na TKIP. Sada radi net na tabletu.
A pre toga sam isprobavao i da stavljam fiksnu IP adresu, i da stavljam drugi DNS, ništa od toga nije pomoglo. E, ovo sa WPA Encryption jeste rešilo problem, bar tako izgleda.


EDIT: Sasvim slučajno sam temu otvorio u pogrešnom podforumu. Molim administratore da je premeste u deo o tabletima ili da je obrišu.

Poslednja ispravka: star-duster (25.12.2013 u 16:32) Razlog: Pogrešan deo foruma
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop je konektovan na WiFi, ali nije? Problem Cryonosis Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 20.12.2013 1:19
[Tutorijal] Connectify - easy WiFi hotspot uros@3D Komunikacioni uređaji i umrežavanje 38 5.10.2013 0:08
Graficka MSI R4830 nabubreli kondezatori Filip89x Kvarovi 27 13.5.2013 20:58
Problem prilikom povezivanja TV-a na komp... Razial Video/TV softver 3 14.4.2009 22:24
Najbrži Internet na svetu! Rasa Brbljaonica 20 14.7.2008 4:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com