Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.3.2010, 23:45   #141
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Tako sam i ja četkicu za zube platio 260 dinara umesto 74. Cene bile zamenjene, a primetio sam tek kad je sve bilo završeno, tj. kad sam prekontrolisao račun. U taj market više ne ulazim.
todos je offline  
Stara 14.3.2010, 0:57   #142
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Ima jedna priča, otvorili su neki web sajt, i postavili cenu televizora za 1 dolar, greškom. Robu su isporučili.. 200 televizora
water wizard je offline  
Stara 14.3.2010, 1:55   #143
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Ima jedna priča, otvorili su neki web sajt, i postavili cenu televizora za 1 dolar, greškom. Robu su isporučili.. 200 televizora
Ja mislim da treba zatvoriti kupce jer nisu prijavili vlasniku sajta da je napisana pogresna cena

@Viper, ja kod tebe ne bih ni zvake kupio jer ocigledno da preko puta ima hypermarket koji u startu ima 50din nize cene, a i kasirke umeju da rade svoj posao.
Nikola16789 je offline  
Stara 14.3.2010, 5:16   #144
Rocky
Novi član
 
Član od: 10.11.2005.
Lokacija: Zemun
Poruke: 27
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Rocky
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Što reče Viper, niste vi krivi. Jednostavno se moral promenio (po mom mišljenju na gore) u zadnjih 20 godina.

Zato i relativizujete i ne razumete zločin Bećirića.

Ja kada primetim nešto loše otkucano uvek prijavim, bez obzira u čiju korist to bilo. Da znam da mi je loše otkucano i/ili naplaćeno i/ili izmereno, osećao bih se loše. Verujem ako dobro činiš, dobro će ti se i vratiti.
Rocky je offline  
Stara 14.3.2010, 5:35   #145
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
SG_I kaže: Pregled poruke
Na primer, recimo da ja na pumpi provalim da ako sipam benzin polako onaj cajger za merenje količine goriva zabaguje i izmeri 1 litar na svakih 5 koje stvarno prodju. Ko je tu kriv za štetu koju će neko da pretrpi: ja, ili onaj ko je zadužen za kontrolu ispravnosti aparata? Jesam li ja prevarant ili tu neko nije radio svoj posao kako treba?
Evo odmah da ti kažem: ako ti se i to desi, odmah da ti kažem - ako si primjetio, i prećutao, bićeš kriv, morao si da mu ukažeš na grešku. Kapiraš? A ako nisi ni skontao, nikome ništa. Kako dokazati da li si znao? Užasan posao, dokazuje onaj ko tvrdi da si znao...

A nije mi dalje jedna stvar jasna, taj zakon o igrama na sreću? Kako nije u redu? Šta mu fali, ajde?

Prvo, nema šanse da se sve popuni zakonom ikad. Jer, društvo je toliko dinamično da se stvaraju nove i nove situacije.

Šta su trebali da urade, da napišu, nije moguće slati više od jednom SMS na lutriji? Da su to i napisali, to bi bilo a la Sjeverna Koreja sistem, kada Kim Džong Il naredi kako svi suknje da nose i koje pantalone da koriste...

Kao što neko reče, i taj post je genijalan, kod nas su se skroz izmijenile moralne vrijednosti.

Samim time što kažeš da bi prećutao litar goriva koji nisi platio, i time možda i prodavca doveo u opasnost od gubitka posla, sve govori. A možda taj pumpadžija ima djecu, žena mu ne radi, i sl. Posledice mogu biti užasne =) Uvijek sve gledajte - je li pošteno. I krivične norme se uglavnom poklapaju s time

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (14.3.2010 u 5:43)
NjegovaWisost je offline  
Stara 14.3.2010, 8:23   #146
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
SG_I kaže:
Na primer, recimo da ja na pumpi provalim da ako sipam benzin polako onaj cajger za merenje količine goriva zabaguje i izmeri 1 litar na svakih 5 koje stvarno prodju. Ko je tu kriv za štetu koju će neko da pretrpi: ja, ili onaj ko je zadužen za kontrolu ispravnosti aparata? Jesam li ja prevarant ili tu neko nije radio svoj posao kako treba?
Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Evo odmah da ti kažem: ako ti se i to desi, odmah da ti kažem - ako si primjetio, i prećutao, bićeš kriv, morao si da mu ukažeš na grešku.
Bio bih kriv? Po kom zakonu? Daj reci mi kako glasi ta fantastična odredba koja meni kao kupcu preti sankcijama ukoliko prodavcu ne ukažem na njegovu grešku?
SG_I je offline  
Stara 14.3.2010, 10:05   #147
s-mart
Novi član
 
Član od: 13.3.2010.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Bla, bla, truć, truć .... Isprovocirali ste me da se učlanim na ovaj vaš forum, iako to nisam baš nameravao, ali pošto sam se načitao gomile budalaština, evo i mene. Ako je neko pokraden, onda je to dotični PB. Čovek je napravio program za tu zaje-banciju i od njega ubirao lep procenat, dok se GP i LS nisu dosetili da im on zapravo i ne treba. Angažovali su nekoga da izmeni njegov program, naravno samo kozmetički, i rekli pa-pa PB. Elem, PB je kao i svaki pametan i oprezan programer (zna u kojoj zemlji živi), napravio i zaštićeni (skriveni) deo programa do koga ne može da dođe bilo ko, pogotovo ne neko ko se bavi kozmetikom, i kada su ga izbacili iz priče, jednostavno aktivirao taj skriveni program. A sistem funkcioniše otprilike ovako, izabereš jednu ponudu (naravno sa odgovarajućom šifrom) koju podprogram rezerviše kao ekskluzivnu, druge pristigle ponude za istu poziciju se preusmeravaju na neke druge pozicije a ti još treba da pošalješ barem po jednu ponudu za sve pozicije ispod tvoje da bi ostao ekskluzivan.
Dakle, sistem jeste lopovluk, koji je nastao kao odgovor na još veći. A pao je (PB), zato što je sputao organizatore da urade istu stvar. Dali vi stvarno verujete da nagrade na tim igrama dobijaju obični ljudi ?? Možda poznajete nekoga ?? Think about ...
s-mart je offline  
Stara 14.3.2010, 10:31   #148
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
SG_I kaže: Pregled poruke
Bio bih kriv? Po kom zakonu? Daj reci mi kako glasi ta fantastična odredba koja meni kao kupcu preti sankcijama ukoliko prodavcu ne ukažem na njegovu grešku?
Pa ako baš hoćeš da idemo do te mjere, slušaj.

Izabrao si VEOMA lošu paralelu. Litar goriva nikako ne možeš upoređivati sa 100 automobila.

Ali ajde da riješimo i taj tvoj slučaj.

Krađa litar goriva predstavlja institut dela malog značaja - niko te neće tjerati krivično zbog ukradenih litar goriva.

Da je u pitanju krađa, i svakom laiku je jasno, jer ti taj litar goriva nisi platio.

I kada ne bi postojao institut dela malog značaja, moglo bi se desiti da odmah i ne primjetiš da si ukrao litar goriva.
KZ kaže:
Citat:
Ako je učinilac bio u stvarnoj zabludi usled nehata, postojaće krivično delo učinjeno iz nehata kad zakon takvo krivično delo predviđa.
Dakle, slučajno si učinio krađu, stepen krivice je veoma nizak, zakon ništa ne prepisuje. Osim toga, da si pošten, rekao bi pumpadžiji da mu nije u redu sprava za točenje i da će brzo bankrotirati ako bude tako punio. A on, po zdravom razumu, vjerovatno bi trebao da ti se zahvali.
Ali ako zatraži svoj litar nazad, dužan si da sačekaš da ga nekim crijevom ispumpa. U svijetu kapitalizma, ti vjerovatno nikad više na tu pumpu došao ne bi, jer im je usluga nikakva, i zadržali su te previše... Ali to je jedna hipotetička situacija koja teško da se ikada u realnosti može desiti =)


Ali u slučaju PB, vidi sledeće:

Citat:
Ko u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist dovede koga lažnim prikazivanjem ili prikrivanjem činjenica u zabludu ili ga održava u zabludi i time ga
navede da ovaj na štetu svoje ili tuđe imovine nešto učini ili ne učini, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.
Htio je za sebe i drugoga imovinsku korist.
Ona je protivpravna jer je lažno prikazivao druge ljude lutriji kao da su oni dobitnici i prikrio činjenicu da je on to sve uzeo.

Isti član dalje kaže:

Citat:
Ako je delom iz st. 1. i 2. ovog člana pribavljena imovinska korist ili je naneta šteta u iznosu koji prelazi milion i petsto hiljada dinara, učinilac će se kazniti zatvorom od dve do deset godina.
Tih 50 auta i 5 stanova sigurno vrijede više od toliko =)

Dalje, član 346
Citat:
Ko organizuje grupu ili drugo udruženje koja ima za cilj vršenje krivičnih dela za koje se može izreći kazna zatvora od tri godine ili teža kazna, kazniće se zatvorom od tri meseca do pet godina.
To će da mu dodaju na ovo prvo =)

I samo mi recite da KZ ne valja, pa da vam tražim francuski Code penal ili njemački Strafgesetzbuch :P

Slučaj čist kao suza. Ali jok, novinari vole da pljuju po sudstvu samo tako. A o javnosti da ne pričam, ista ta javnost je vikala "Pravda za Uroša". On po meni dobio previsoku kaznu, ali to je vaša krivica - pred svake izbore, svi su za pooštravanje kazni. Eto vam ga sad. I treba tako kad hoćete. Odem na B92, Politiku, Blic ili neki drugi sajt, gledam, osuđeno lice koje je nekoga ubilo na 12 godina zatvora. Svi skočili - doživotna, smrtna, kakva sramota za sud i slično. Ali jok.

Da li ste vi svijesni koliko vam zatvor uništava život - gubite djevojku, familija vas se odriče i stidi, gubite posao i školu ako je do tad nise završili. Gubite sve prijatelje.
A bio sam na studijskom boravku u KP domu. Iako imaju i PS3 i sve ostalo, nemaju najvažnije - slobodu. Pa ustajanje u 5.45 i strogo ali strogo zabranjeno spavanje tokom dana. Ako se kojim slučajem upadate, a straža to primijeti, gotovo je, dobijate kaznu. Kao što nam je tada upravnik rekao, došli ste u zatvor a ne na odmor.

A druženje sa istetoviranim narkomanima koje traje više od 10 minuta postaje jako nepodnošljivo. A kamoli posle 10 godina.

Da je svoju pamet i znanje upotrebio za proizvodnju određenog softvera koji bi svi kupovali preko interneta i tako fino i dobro zarađivao, pa da mu skinem kapu. Ovako, ljeba bez motike, nema šanse.

Da napomenem, ovako gledam kao neutralno lice ili tužilac. Da sam devils advocate, našlo bi se tu i mnogo protiv argumenata xD

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (14.3.2010 u 11:09)
NjegovaWisost je offline  
Stara 14.3.2010, 11:44   #149
na12
Veteran
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: /tmp/srbija/sabac Sistem:ArchLinux x86_64
Poruke: 834
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 196 puta na 181 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Po meni je najveci krivac ovde lutrija koja peljesi narod,i sam narod koji je toliko glup da veruje da moze na ovaj nacin da dobije nesto.
na12 je offline  
Stara 14.3.2010, 13:16   #150
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
na12 kaže: Pregled poruke
Po meni je najveci krivac ovde lutrija koja peljesi narod,i sam narod koji je toliko glup da veruje da moze na ovaj nacin da dobije nesto.
"Prevareni pošteni igrači koji su slali 50-ak poruka dnevno..." 50x50=2500 dnevno (+pdv), jadni oni...
Spawn BG je offline  
Stara 14.3.2010, 13:49   #151
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Da je u pitanju krađa, i svakom laiku je jasno, jer ti taj litar goriva nisi platio.
Totalno mi je nelogično da se kradjom može okvalifikovati nešto što nisam izazvao svojim činjenjem. Pa čak i ako jesam kao u mom primeru (skapirao sam da ako sipam gorivo laganica onda pumpa greškom meri 1 litar na svakih 5), voleo bih da vidim tog majčinog sina koji bi na sudu mogao da me ubedi da sam to namerno uradio.

Inače slobodno zanemari institut dela malog značaja kao po mene olakšavajuću okolnost, govorimo principijelno. Evo, hajde da se gadjamo tonama umesto litrama benzina

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ali ako zatraži svoj litar nazad, dužan si da sačekaš da ga nekim crijevom ispumpa.
Izvini, a sa kojim pravom pumpadžija to može da traži od mene? Ili još gore - da me zadrži? Na koji način će on da dokaže da sam ja sipao 50 a ne 10 litara kao što je izmereno i odštampano na fiskalnom računu? Otkud on zna koliko sam benzina imao u rezervoaru pre dolaska na pumpu?

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ali u slučaju PB, vidi sledeće: Htio je za sebe i drugoga imovinsku korist. Ona je protivpravna jer je lažno prikazivao druge ljude lutriji kao da su oni dobitnici i prikrio činjenicu da je on to sve uzeo.
Dobro, ali kako tužilac može da dokaže da je P.B. lažno prikazivao druge ljude kao dobitnike? Da li se u toj igri prilikom slanja sms poruka igrač identifikovao svojim imenom, prezimenom i JMBG-om? Da li mobilni telefon može biti korišćen kao zakonsko sredstvo identifikacije osobe? Znači... ja pošaljem sms poruku i dobijem auto. Ne želim da idem po njega iz bilo kog razloga koji može da mi padne na pamet, recimo sramežljiv sam po prirodi ili me na primer muče čukljevi tih dana. Zato dam tebi telefon i kažem ti "daj leba ti druže idi uzmi taj auto umesto mene, častim te pivce". U čemu je problem?
SG_I je offline  
Stara 14.3.2010, 14:07   #152
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Problem je u tome sto su ovde ljudi navikli da traze nacin kako da za*ebu sistem/zakon i da to iskoriste za licnu korist i to je skoro postala "prirodna" pojava u ovoj drzavi. Naravno, riba smrdi od glave tako da je to problem i naroda i vlasti.
Skoro da se moze reci da vecina ljudi ovde pokusava da prezivi kao Del Boj iz Mucki u manjem ili vecem obliku

@s-mart - ako je to zaista tako onda je PB izabrao glup nacin da im kontrira i sad ga mogu jos vize zeznuti ako ne poslati i u zatvor
galebns je offline  
Stara 14.3.2010, 14:09   #153
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
SG_I kaže: Pregled poruke
Totalno mi je nelogično da se kradjom može voleo bih da vidim tog majčinog sina koji bi na sudu mogao da me ubedi da sam to namerno uradio.
Na svu sreću ne mora tebe ništa da ubeđuje, no sud. Nadam se da nećeš ikada biti žrtva krađe ili prevare, jerbo bi morao progutati sopstveno stopalo zbog ovih šenenigans.


Citat:
SG_I kaže: Pregled poruke
Zato dam tebi telefon i kažem ti "daj leba ti druže idi uzmi taj auto umesto mene, častim te pivce". U čemu je problem?
Aj ga ti posle nateraj da ti da taj auto , i nemoj da se vadiš da ti je ortak i neće te zahebati, hoće, barem ako razmišlja kao ti.



Uzgred kod ovog lika, kako možete vući paralele sa Robinom Hudom, gde je onaj deo gde daje sirotinji?

Aj sad,

Ne bih trebao pisati više ovde, škodi zdravlju.
Viper je offline  
Stara 14.3.2010, 14:39   #154
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Da, celo društvo nam je trulo, političari, državne kompanije (mts i lutrija) sudstvo , privatnici, zdravstvo je katastrofa, školstvo nazaduje... takvi smo onda i mi
water wizard je offline  
Stara 14.3.2010, 15:18   #155
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
Viper kaže: Pregled poruke
Nadam se da nećeš ikada biti žrtva krađe ili prevare, jerbo bi morao progutati sopstveno stopalo zbog ovih šenenigans.
Heh za to ne brini, bio sam žrtva kradje i to one najklasičnije provalne. A bogami i na poslu mi se par puta desilo da sam kupce "častio"... npr. nedavno mi se zalepiše dve novčanice pa sam nehotice vratio kusur 2000 umesto 1000 din Ali naravno da nisam mogao za to da krivim nikoga drugoga osim sebe... moja greška, moja odgovornost, moja šteta. Nije on to meni ukrao nego sam mu ja eto tako... poklonio. Prosto ko pasulj.

Poslednja ispravka: SG_I (14.3.2010 u 15:26)
SG_I je offline  
Stara 14.3.2010, 15:35   #156
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Bio sam i ja žrtva provale pre nekoliko godina, budale su tražile pare u šporetu i skidali štekere
water wizard je offline  
Stara 14.3.2010, 15:41   #157
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Bio sam i ja žrtva provale pre nekoliko godina, budale su tražile pare u šporetu i skidali štekere
Strašno Bogami za razliku od tvojih ovi moji posetioci su bili totalno pro
SG_I je offline  
Stara 14.3.2010, 15:45   #158
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Ma znam i koji su mi drugovi tad koristili drogu, pa kad sve saberem tačno znam ko je bio
water wizard je offline  
Stara 14.3.2010, 17:26   #159
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

I ja znam ko je meni pre devet godina opelješio kuću. Ali to nikom nije bitno, mislim društvu i policiji, mada sam ubrđen da ta policija zna jer bi u protivnom pukla velika bruka, između mene moje familije i tzv. drugara.
todos je offline  
Stara 14.3.2010, 20:02   #160
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

4 СГ_И

А рецимо да ти кажем да се кривично дјело може извршити:


1. Чињењем,
2. Нечињењем
3. Пропуштањем дужног чињења


Чак и не само нечињењем, него и пропуштањем да нешта урадиш, постоји КД (нпр. ти знаш да твој комшија већ данима узима у руке неко своје оружје, мотају се неки сумњиви типови, видио си да често помињу неку јавну личност, чуо си једнога како говори да ће да пуца на некога...)

У овом случају из заграде, уколико исто не пријавиш полицији, и сам чиниш кривично дјело - непријављивање КД. Такође, и ови што су добијали по 200 е да глуме добитнике, вјероватно су видјели да нешто ту не штима. Мислим чак да би могли бити гоњени и по том основу

Преваранте можеш ловити на милион начина. Па и оне који су хтјели хљеба без мотике. Може чак и постојати саучесништво =) Мада, с обзиром на добит, оно је занемарљиво, али је било и те како значајно са становништа откривања дјела.

А РТС ми је најјачи, требало им је пола године да провале после 100 аутомобила. Најјаче што су се поједини људи жалили, али никоме ништа. Могу да се закунем да је био неко умјешан из лутрије на неки начин, али ајде...

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
I ja znam ko je meni pre devet godina opelješio kuću. Ali to nikom nije bitno, mislim društvu i policiji, mada sam ubrđen da ta policija zna jer bi u protivnom pukla velika bruka, između mene moje familije i tzv. drugara.
Мене није нико пљачкао, али из искуства малог града знам о чему причаш =( Најгоре од свега ми је што је маса тих лопова из редова богатијих. Када сам ишао на ексурзију у Италију, 3. гимназије, било ме је срамота.

Невјероватно је колико су ови моји из генерације крали. Од нас 100. колико је ишло, барем 20так је харало бутике. И врхунац је био што су поједине и карабињери хватали.
И то - кћерку особе која има пар књижара и штампарију у Пљевљима, сина лика који има велико грађевинско стовариште и "разбија" се од новца... Итд итд. А неколико проваљивача у станове су брзо хапсили, и испоставило се да су то синови разних директора, у полу џанки фази...
NjegovaWisost je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
licitacija, prevara


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gitare i računari... Wolverine Brbljaonica 1116 3.3.2016 23:12
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
Problem prilikom povezivanja TV-a na komp... Razial Video/TV softver 3 14.4.2009 22:24
Flash igre jonathan Male igre 26 2.7.2008 17:20
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com