Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.3.2010, 20:19   #121
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
SG_I kaže: Pregled poruke
Na primer, recimo da ja na pumpi provalim da ako sipam benzin polako onaj cajger za merenje količine goriva zabaguje i izmeri 1 litar na svakih 5 koje stvarno prodju. Ko je tu kriv za štetu koju će neko da pretrpi: ja, ili onaj ko je zadužen za kontrolu ispravnosti aparata? Jesam li ja prevarant ili tu neko nije radio svoj posao kako treba?
Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Hmmm, lepo rečeno.


Šta je tu lepo rečeno, alava stoka je i dalje lopov, ukrao je 4 litre goriva, i još tvrdi da nije prevarant, tj. da je neko drugi odgovoran što je on ukrao. Gospode dragi. Uza zid sa stokom.

E da, pozdrav svima
Viper je offline  
Stara 13.3.2010, 20:41   #122
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Viper, to što sam ja u mom primeru sipao 50 litara a platio 10 zato što pumpa nije ispravna i pokazuje pogrešnu količinu nije moj problem. Mogu na to da skrenem pažnju pumpadžiji ukoliko sam naročito dobre volje ali ako oćutim ko mene može da optuži za kradju, gde je tu MOJ prekršaj? Znači neka o tome misli onaj ko je za to plaćen, ja u takvoj situaciji zaista ne mogu da se osećam krivim zato što je neko drugi lenj, nekompetentan ili jednostavno - glup.
SG_I je offline  
Stara 13.3.2010, 20:48   #123
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
SG_I kaže: Pregled poruke
Viper, to što sam ja u mom primeru sipao 50 litara a platio 10 zato što pumpa nije ispravna i pokazuje pogrešnu količinu nije moj problem. Mogu na to da skrenem pažnju pumpadžiji ako sam naročito dobre volje ali ako oćutim ko mene može da optuži za kradju, gde je tu MOJ prekršaj? Znači neka o tome misli onaj ko je za to plaćen, ja u takvoj situaciji zaista ne mogu da se osećam krivim zato što je neko drugi lenj, nekompetentan ili jednostavno - glup.

Ali care, uzeti a ne platiti je ukrasti, i u radnji kada makneš nešto kriva je prodavačica, što te nije videla, i to se njoj odbija.
I ako moraju da uvedu one pištalice i plate obezbeđenje i kamere, to će dići cenu robe. Zato što neko hoće leba preko pogače, to je svačiji problem.

I upravo to što ne vidiš tako jasnu stvar govori o stanju našeg društva. Nisi ti kriv doduše, ali zapamti da i onaj koji tebi obije auto i uzme radio, po tvome, ne krade, i još si ti ovo gore navedeno, zato što ne sediš pored auta 24 časa.... kontaš. Pozdrav!
Viper je offline  
Stara 13.3.2010, 21:03   #124
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Upravo to sto Viper kaze. Po tvojoj logici lopovi ne postoje, samo nesposobni ljudi koji ne znaju da cuvaju stvari
galebns je offline  
Stara 13.3.2010, 21:07   #125
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

A šta ako ja izračunam kombinatorikom da ako uplatim 10 000 kombinacija dobijem sigurno, da li sam ja prevarant, ili ne?
water wizard je offline  
Stara 13.3.2010, 21:10   #126
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Ne, al ako pocnes to da eksploatises organizovano, placajuci ljudima da glume dobitinike, onda jesi.

Poslednja ispravka: player1 (13.3.2010 u 22:38)
player1 je offline  
Stara 13.3.2010, 21:12   #127
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Pazi Viper ti sada u stvari pričaš o tome šta je moralno a šta ne a ta kategorija je zakonski pa ako baš hoćeš i socijalno i istorijski gledano relativna stvar i u krajnjoj liniji nebitna u slučaju Bećirić. On svakako neće robijati (ako bude robijao) zato što je postupio nemoralno, nego zato što je prekršio odredjene jasno definisane zakone. A inače drpisati u prodavnici ili čukati kola, i sa druge strane prećutati da pumpa ne meri tačno baš nikako ne može da se dovede u istu ravan. Moj primer ti je više u kategoriji pitanja: da li ćeš vratiti vlasniku pronadjen novčanik pun para ili ćeš ga zadržati. Ako ga vratiš, bićeš pošteni nalazač. A šta si ako ga zadržiš za sebe - lopov?
SG_I je offline  
Stara 13.3.2010, 21:20   #128
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Bojim se da drugačije ne može.
Viper je offline  
Stara 13.3.2010, 21:22   #129
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

ako si imao nameru da mazneš gorivo onda si lopov, a ako nisi znao... e sad po zakonu neznanje nije opravdanje. Znači kriv si i ako slučajno sipeš neispravnim uređajem i ako te uhvate. Znači najbolje da proveriš da li je uređaj dobro podešen pre nego sipeš gorivo da ne bi bio lopov
water wizard je offline  
Stara 13.3.2010, 21:26   #130
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Hehehe, šta zna dete šta je dvesta kila logika, not bad, ali nismo deca.
Viper je offline  
Stara 13.3.2010, 21:42   #131
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citiram nekog kolegu forumaša od gore.
"svega ovoga ne bi bilo da je Perica lepo napisao zakon o igrama na sreću kako treba i sve lepo regulisao, i da nije ostavio onolike rupe za neke druge jer to tako treba. Ali pošto je i Perica bio alav, a i danas je, pa mu se ne sviđa što njegovu rupu koristi neko drugi imamo ovo što imamo."
I taj kolega je upravu, i zahvaljujem mu se..

Da smo mi iole neka normalna zemlja, tj da našom zemljom ne upravljaju vepar Gedža i krmača Cveta (sa sve prasićima), rupa u zakonu ne bi bilo (ustvari bi, jer svako može da se korumpira) i kad bi taj, koji bi upravljao ovom državom zabranio takve igre, onda ne bi bilo ni problema..

Mi sada možemo samo da idemo iz krajnosti u krajnost, a sudija će da odluči (možda sam, možda će neko da podmaže )
A po pitanju šta je moralno.. iako nisam neki vernik, mislim da u 7 smrtnih grehova spada pohlepa (alavost), a u 10 božjih zapovesti, ne ukradi (na bilo koji način).. i onaj ko je našao novčanik, a zna ko je vlasnik, po sistemu pravosuđa (a i moralnom sistemu), je kriv, jer je prećutao, iako ne može da se poredi, to je kao da si prećutao da si video ubistvo (mislim na to da si neposredno kriv)...

Mogu samo da čestitam Predragu jer treba imati kefalo i smisliti način da se upadne u sistem (ja i nisam neki matematičar), ali uzeo je od drugog (bila to država, lutrija, ili neki tamo sugrađanin) i kriv je..
koliko god da ne volim onog ko upravlja našom zemljom, i koliko god mi je drago što je na neki način pokrao ovu lopovsku zemlju, on je opet ukrao i zbog toga je kriv..

stavljam tačku.
R.A.B. je offline  
Stara 13.3.2010, 22:01   #132
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
Viper kaže: Pregled poruke
Bojim se da drugačije ne može.
Teško da si u pravu prijatelju. Govorim o zakonu a ne o čovekoljublju ili o tome šta intimno mislim da je fer ili pošteno, niti je to važno u ovoj priči. Ja -neka me neko stručan ispravi ukoliko grešim- zaista nisam čuo da je neko krivično gonjen zato što je pronašao izgubljen novčanik i zadržao ga za sebe, ili zato što mu je recimo prodavačica na kasi greškom kucala 100 grama podriguše umesto kilograma njeguške, a ovaj se pravio lud. Dakle po kom zakonu, po kom propisu ćeš takve ljude da krivično goniš, kako će da glasi optužnica, kako ćeš da kvalifikuješ to delo?

Kao što rekoh, Bećirić će biti osudjen ako se dokaže da je prekršio zakon a ne zbog toga što nije u dobrim odnosima sa svojom savešću.
SG_I je offline  
Stara 13.3.2010, 22:07   #133
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

hahaha, platiš račun, kreneš ka izlazu a prodavačica te juri držte lopova zato što nije dobro otkucala
water wizard je offline  
Stara 13.3.2010, 22:20   #134
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Ma ne, ona će da te juri -"jao komšija pogrešila sam", a ako ti vidiš i ništa ne kažeš, šta si onda, nisi platio a nisi ukrao, u limbu si, naravno da ćeš tvrditi da si u limbu, ti ništa nisi kriv, sa neba palo, tako ti odgovara da se opereš. Ali to stvarno nije tako jednostavno. Nisam pravnik, nemam pojma da li bi ikako mogao da odogovaraš, ali kod mene u radnji više nikada ni žvaku ne bi mogao da kupiš. I suhomesnato će se plaćati tamo kod mesara, pa ćemo otvoriti novo radno mesto za kasirku tamo, i to će dići cenu svim suhomesnatim proizvodima za 30 dinara po kilogramu......e pa najeo se pršuta dabogda...

Nije ni zakon ni čovekoljublje, a ni moral, već najobičnije vaspitanje i kultura.
Viper je offline  
Stara 13.3.2010, 22:24   #135
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Nikako Voja da se pojavi i kaze jel taj covek pisao za SK ili ne.
otisli ste predalek ljudi....
stepanov je offline  
Stara 13.3.2010, 22:24   #136
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
Viper kaže: Pregled poruke
Nije ni zakon ni čovekoljublje, a ni moral, već najobičnije vaspitanje i kultura.
U žargonu facebook-a; LIKE Tako je, sve je u vaspitanju i kulturi
R.A.B. je offline  
Stara 13.3.2010, 22:39   #137
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Normalno da ne bih kupovao u takvoj prodavnici gde kasirka ne zna da radi. Minus za trgovca, a ne za mene.
water wizard je offline  
Stara 13.3.2010, 22:53   #138
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...





Ti si faca.
Pričaćemo kada porasteš.
Viper je offline  
Stara 13.3.2010, 23:06   #139
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Mislim da su odgovori svima jasni, čovek je samo kriv jer je koristio alat koji drugi nisu, i ispao sposobniji, i voljan da uloži kapital i znanje (te kartice koje je kupio, pa te poruke nešto koštaju, i to njegovo znanje je nešto koštalo tokom godina, da se prikupi).
Citam ovo sto si napisao pa mi odjednom pade na pamet film The Real McCoy sa Kim Basinger i Val Kilmerom, gde njih dvoje plackaju banku koristeci najsofisticiraniju opremu.
Uporedjivanjem sa tvojim postom, analogno svim navodima iz istog dolazim do zakljucka da u citavoj toj prici njih dvoje iako su opljackali banku, nisu nacinili nikakav ozbiljan prestup za koji bi odgovarali tj. jedina njihova greska je sto su koristili alat koji drugi nisu, u koji je btw. ulozen kapital da se isti nabavi/napravi i koristeci znanje, tj svoju sposobnost (ispali sposobniji).

Takodje analogno tome ne bi trebalo da se sudi ni onima koji su na bankomatima kopiranjem podataka sa kartica/snimanjem kodova dosli do vece sume novca istovremeno ojadivsi masu ljudi koji su posteno dizali tesko zaradjen novac sa istog, kao sto su ljudi slali SMS-ove troseci opet tesko zaradjeni novac (jer najvise takvih i igra takve igre). I sta sad - oni su samo koristili svoje znanje i opremu u koju su, jel'te ulozili novac, bili su sposobniji od drugih tako da bi to trebalo da bude njihova jedina krivica, nikako prevara i sl.

Kad bi neko iskoristio svoje znanje i skupu opremu, uz pomoc nekog softvera koji je napisao i upao vam nekako u sistem i pokupio vam podatke koje bi iskoristio za sticanje dobiti, da li bi ga i tada tako zdusno branili ili bi okrenuli plocu i govorili da je kriminalac?
Marti Misterija je offline  
Stara 13.3.2010, 23:21   #140
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

@Viper.. Veliki sam ja, i gledam gde kupujem svaki dan...

Ne skidam pare na bankomatima..nego u banci

Naprimer, idem u prodavnicu, i hoću nešto da kupim, ali nije jasno postavljena cena, ja to zaobiđem, ili eventualno ponesem pa vidim na kasi koliko košta pa uzmem ako hoću..

I koliko puta se desi kupim 10 stvari nešto sitno za 200 dinara i ne obraćam pažnju da li mi kuca sve kako treba.. moja je dobra volja da gledam račun da li je ispravan koliko piše toliko platim, a prodavačica ako je pogrešila može da mi se izvini i da kaže da je pogrešila..

Poslednja ispravka: water wizard (14.3.2010 u 1:22)
water wizard je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
licitacija, prevara


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gitare i računari... Wolverine Brbljaonica 1116 3.3.2016 23:12
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
Problem prilikom povezivanja TV-a na komp... Razial Video/TV softver 3 14.4.2009 22:24
Flash igre jonathan Male igre 26 2.7.2008 17:20
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com