Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.3.2010, 2:19   #1
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Microsoft SideWinder X5

Ako ne računamo Habu (kao neuspeli "plod ljubavi" između Razera i Microsoft-a), SideWinder je prvi (pravi) gejmerski miš iz Microsoft-ove kuhinje. SideWinder X5 nema tako uglađenu pojavu, ali zato poseduje većinu kvaliteta starijeg brata.



Miš je stigao u najlon kesici, sa dve godine garancije. Na prvi pogled, miš ostavlja utisak kvalitetnog uređaja, iako nema fensi opcije starijeg brata. Plastika je jaka, dobro obrađena, ništa ne krcka i ne škripi. Sa strane, miš je gumiran, tako da neće bežati od znojavih dlanova. Ergonomija ovog miša je podređena desnorukim osobama i odlično se snalazi u šakama XXL formata. Prvi kontakt ostavlja čudan osećaj u dlanu (pogotovo osobama koje su navikle na Logitech miševe i njegove klonove), ali posle par dana sve će doći na svoje mesto. X5 je blago profilisan sa obe strane, pa ga nije teško podići sa podlge u toku igre. Ovaj miš se može pohvaliti besprekornom ergonomijom. Po pitanju estetike vredi pomenuti i dve crvene LED diode, koje se nalaze u prorezima na dnu miša, i diskretno osvetljavaju podlogu.

Tasteri levog i desnog klika imaju idealan hod i funkcionišu besprekorno. Scroll je tvrd i precizan, ali nema tilt mogućnosti. Pored tri standardna, miš poseduje šest dodatnih tastera. Tri tastera locirana ispod scroll-a služe za promenu rezolucije, čije se vrednosti mogu predefinisati iz IntelliPoint softvera. Dva tastera se nalaze na dohvat palca i njima je moguće dodeliti jednostavne komande, makroe kao i neke specijalne mogućnosti (povećana preciznost i okret od 180 stepeni su neke od sitnica koje puno znače). Ovi tasteri deluju klimavo, ali besprekorno rade svoj posao. Šesti taster ima samo jednu namenu, koju nije moguće promeniti: njegovim pritiskom poziva se Windows-ov games direktorijum.

Rezolucija senzora je 2000 dpi. Senzor nema hardversku akceleraciju (poželjna osobina za high-dpi igrače). Podrazumevana brzina osvežavanja (USB polling rate) je iznenadjujuće visokih 500 Hz. Na žalost, softverom nije moguće napredno tweak-ovanje miša. Sam po sebi, miš se pokazao kao vrlo precizan uređaj koji opravdava svoju cenu. Već sa fabričkim podešavanjem X5 zadovoljava potrebe većine igrača. Za one koje su navikli na nervozne kursore, ovaj miš će ostaviti osećaj koji se najbolje opisuje engleskom reči smooth. Vredi pomenuti i da senzor radi dobro sa većinom podloga (kvalitet koji prati sve Microsoft miševe), tako da se izbor iste svodi na ukus korisnika.

Tweak-ovanjem Windowsa (podešavanjem polling rate-a na 1000 Hz i isključivanjem softverske akceleracije), ovaj miš se pretvara u moćno oružje u bilo kojoj igri. Miš nije ispoljio nikakve anomalije zbog rada sa visokim polling rate-om.

Summa summarum, reč je o kvalitetnom igračkom rekvizitu atraktivne cene, koji svojim kvalitetima lako parira (izvikanoj) konkurenciji.

Poslednja ispravka: Beagle (9.3.2010 u 2:28)
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
A M G (9.3.2010), godzilla (3.4.2010), Master Chief (17.3.2010), Nicklord (9.3.2010), nikola87 (17.3.2010), NIx Car (19.3.2010), Partybreaker (9.3.2010), shrafko (24.5.2010), sportista (14.6.2010), zarezare (14.3.2010)
Stara 9.3.2010, 2:37   #2
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

Super opis.

Zadovoljan sam svojim A4Tech mišem, ali me interesuje polling rate. Pretpostavljam da priča sa ovog linka "pije vodu", ali me zanima koliko očekivati na drugim miševima poput mog XL-750BF. Taj MS je ipak klasa, a izvlači 500Hz, da li treba pokušati sa manjom frekvencijom ili kako? I da li si osetio neke probleme pri radu kao posledicu tweaka?
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2010, 11:47   #3
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

USB polling rate je učestalost kojom sistem prikuplja podatke od miša. Standardan polling rate je 125Hz. U prevodu, operativni sistem na svakih 8ms dobija informacije o tome gde se miš nalazi u prostoru. Što je polling rate veći, povećava se i preciznost miša.

Većina miševa radi na ovom osvežavanju. Takođe, većina miševa radi bez problema sa polling rate-om od 500Hz (2ms). Polling rate od 1KHz (1ms) može biti problem: ili se miš uopšte neće probuditi, ili će imati anomalije u radu (igranje kursora, skakutav rad i sl). X5 odlično radi na 1KHz. Za mesec dana (tada sam ga "overklokovao") nije ispoljio niti jednu anomaliju u radu.

Što se tiče dobiti, razlika između 125Hz i 500Hz je iteako primetna, i u početku će ti miš izgledati nervozno (jer je i ruka navikla da se "cima"), međutim posle par dana primetićeš da se kursor kreće mnogo prirodnije i da verno prati ruku. Razlika između 500Hz i 1Khz nije tako dramatična. Neko će primetiti boljitak, neko ne.

Takođe, važno je isključiti enhanced precision u podešavanjima za miša (to može da se uradi za svaki miš). U početku, miš će delovati sporo, i moraće mnogo više da se šeta po podlozi, međutim preciznost se znatno povećava. To se oseti i pri radu: mnogo ređe mi se dešava da u brzini kliknem nešto što nisam hteo ili da se miš ne kreće po željenoj putanji. Stariji windowsi su imali bug, pa si morao da tvikuješ registry kako bi totalno isključio enhanced precision, međutim taj problem su u 7-ici ispravili.

Za kraj, evo upustva za tvikovanje USB polling rate na Windows-u 7, kao i potrebne alatke: Klik
Za XP je lako izguglati.

Sa ovim programom možete proveriti na koliko Hz miš radi.

Poslednja ispravka: Beagle (9.3.2010 u 12:21)
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
Doomche (17.3.2010), godzilla (3.4.2010), Partybreaker (9.3.2010)
Stara 9.3.2010, 18:07   #4
richa
Član
 
Član od: 1.2.2009.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 396
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 63 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku richa
Određen forumom Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

Svaka cast za opis. Stvarno dobar mis za malu cijenu.

Testirao sam mog A4 x-755FS i radi na 500Hz.
richa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2010, 19:41   #5
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

Jasan i precizan opis koji daje eventualnim kupcima jasnu predstavu o mogucnostima ovog misa.
Za kolicinu novca koju si izdvojio za varijantu u kesici, tesko da ima neko bolje resenje, dok su oni u kutiji preko 3.000 dinara, ali ne kontam zasto je razlika tako velika? Kome uopste treba kutija, vazan je mis!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
Beagle (11.3.2010)
Stara 11.3.2010, 2:52   #6
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Jasan i precizan opis koji daje eventualnim kupcima jasnu predstavu o mogucnostima ovog misa.
Za kolicinu novca koju si izdvojio za varijantu u kesici, tesko da ima neko bolje resenje, dok su oni u kutiji preko 3.000 dinara, ali ne kontam zasto je razlika tako velika? Kome uopste treba kutija, vazan je mis!
Za one koji ne znaju, platio sam ga 2100 dinara. Za te novce, stvarno sam dobio odlican uredjaj.

Takodje, za malko vise od 3000 dinara ima "obican" SideWinder u kesici, tako da je i on cista preporuka: ergonomija i senzor su identicni. Stariji brat u odnosu na X5 ima metalni skrol i metalne bocne trigere, LCD displej (potpuno nepotrebno), tegove i izmenjive klizece podloge.

Meni to nije vredelo razlike u ceni, al ko voli nek izvoli
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2010, 22:22   #7
Micky
Novi član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: bg
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

Od nedavno vozim ovog misa i uglavnom sam zadovoljan. Najvise bih pohvalio preciznost. Ja ga najcesce drzim na 1600dpi, povremeno svicujem na 2000 (u igrama).
Nemam neke posebne zamerke na misonju, jedino sto bih mogao da pomenem su neki minorni nedostaci po pitanju kvaliteta izrade, kao npr. spojevi plastike (moze se primetiti probijanje led osvetljenja). Druga stvar, levi taster ima malo praznog hoda, odnosno, ne naleze na senzor 100% tako da je malo 'klimav'. Ovo se ne oseti prilikom kliktanja, ali eto... Mozda je ovo samo do mog primerka, ili sam ja bas cepidlaka

Na egronomiju sam se navikao, i sada mi skroz odgovara. Pomenu cu da nemam velike ruke, mozda su cak malo manje od prosecnih, ali to mi apsolutno ne smeta da ga sasvim udobno koristim. Ovo se ne odnosi na moju devojku koja tvrdi da je ovo najgori mis ikada! (svakako nije za sekice).

Da dam neku paralelu u odnosu na Logitech MX 1100 koga takodje koristim, a i smatram da je jedan od najudobnijih miseva uopste. Logitech u odnosu na ovoga glodara se ponasa kao igracka (sto sbog bezicnog interfejsa, sto zbog uzasnog senzora). Skrolovi na ova dva modela su razliciti ko nebo i zemlja, ali svaki ima svoje prednosti i mane, tako da ostaje samo udobnost kao + na Logiju (mada i to je poprilicno razlicito).
Mogu da pomenem da sam jedno vreme koristio i Logitech G5, ali svakako dajem prednost Sidewinderu.

Za kraj (negde ce te to sresti kao minus koji navode u opisima) - pokretljivost misa po podlozi ume da bude dosta losa. Ono sto sam ja nasao je da mu ne odgovaraju platnene podloge, tako da se na SteelSeries QCK mis poprilicno tesko krece u odnosu na druge miseve. Sasvim je druga prica kada se koristi cvrsta podloga (ja koristim Revoltec plasticnu podlogu), i mis prosto leti i pravo je uzivanje voziti ga!

Toliko od mene... poz..
Micky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2010, 0:32   #8
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

Citat:
Micky kaže: Pregled poruke
Od nedavno vozim ovog misa i uglavnom sam zadovoljan. Najvise bih pohvalio preciznost. Ja ga najcesce drzim na 1600dpi, povremeno svicujem na 2000 (u igrama).
Nemam neke posebne zamerke na misonju, jedino sto bih mogao da pomenem su neki minorni nedostaci po pitanju kvaliteta izrade, kao npr. spojevi plastike (moze se primetiti probijanje led osvetljenja). Druga stvar, levi taster ima malo praznog hoda, odnosno, ne naleze na senzor 100% tako da je malo 'klimav'. Ovo se ne oseti prilikom kliktanja, ali eto... Mozda je ovo samo do mog primerka, ili sam ja bas cepidlaka
Mislim da je do tvog primerka, moj ima odlican levi klik (ni mikrometar praznog hoda).

Citat:
Micky kaže: Pregled poruke
Za kraj (negde ce te to sresti kao minus koji navode u opisima) - pokretljivost misa po podlozi ume da bude dosta losa. Ono sto sam ja nasao je da mu ne odgovaraju platnene podloge, tako da se na SteelSeries QCK mis poprilicno tesko krece u odnosu na druge miseve. Sasvim je druga prica kada se koristi cvrsta podloga (ja koristim Revoltec plasticnu podlogu), i mis prosto leti i pravo je uzivanje voziti ga!
Rekao bih da je ovo stvar navike. Ja ga koristim na platnenoj podlozi, i nemam nekih "tegoba".
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2010, 12:18   #9
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

Beagl, druže, da li se razlikuje mnogo po veličini od starijeg brata, i gde mogu da nadjem za 3000 din taj u kesici(PM)?
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2010, 12:54   #10
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

Citat:
evanghelion kaže: Pregled poruke
Beagl, druže, da li se razlikuje mnogo po veličini od starijeg brata, i gde mogu da nadjem za 3000 din taj u kesici(PM)?
Po obliku i velicini, su identicni. Razlika izmedju SW i SW X5 je prvenstveno kozmeticke prirode (druga boja, metalni skrol i displej na misu), mada originalni SW ima i izmenjive klizace i tegove.

Hmuh, meni je drugar rekao da ga je platio 3300-3400 dinara (al od tada je proslo godinu i kusur dana), i inflacija je ucinila svoje (a ja sam na nju skroz zaboravio ). Sada kosta 4300 din. Mislim da je pametnije da trazis X5.

Izvinjavam se na sirenju dezinformacije u vezi sa cenom, nije bilo namerno.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2010, 13:40   #11
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Po obliku i velicini, su identicni. Razlika izmedju SW i SW X5 je prvenstveno kozmeticke prirode (druga boja, metalni skrol i displej na misu), mada originalni SW ima i izmenjive klizace i tegove.

Hmuh, meni je drugar rekao da ga je platio 3300-3400 dinara (al od tada je proslo godinu i kusur dana), i inflacija je ucinila svoje (a ja sam na nju skroz zaboravio ). Sada kosta 4300 din. Mislim da je pametnije da trazis X5.

Izvinjavam se na sirenju dezinformacije u vezi sa cenom, nije bilo namerno.
Nisu isti. Stari Sidewinder je malcice vislji(zadnji deo). 42,1mm je visina najvislje tacke na Sidewinderu dok je na X5 40,9mm i najvislja tacka je pomerena malo ka sredini.
PS: Ova slika dodje zgodna za gledanje razlike u obliku:
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
evanghelion (18.3.2010)
Stara 18.3.2010, 14:03   #12
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

Zanimljiva slika, mada mislim da nema nekog veceg znacaja po pitanju ergonomije. Pod rukom su razlike zaista suptilne.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2010, 14:24   #13
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Zanimljiva slika, mada mislim da nema nekog veceg znacaja po pitanju ergonomije. Pod rukom su razlike zaista suptilne.
Kako kome, meni mnogo vise odgovara podignut zadnji deo, nazalost cene ne bas
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 11:13   #14
Google™
Banned
 
Član od: 16.3.2010.
Poruke: 17
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

Za šta služi onaj deo koji se izvlači iz miša, sa desne strane?
Google™ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 17:54   #15
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

Citat:
Google™ kaže: Pregled poruke
Za šta služi onaj deo koji se izvlači iz miša, sa desne strane?
Za tegove.

To nema na X5, samo na "obicnom" sidewinder-u.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2010, 13:13   #16
nightflier
Veteran
 
Član od: 4.3.2008.
Lokacija: Zemun, za sada
Poruke: 580
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

Mogu li dodatnim dugmadima da se dodele funkcije Copy i Paste u Windowsu/Officeu?
nightflier je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2010, 17:53   #17
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

Citat:
nightflier kaže: Pregled poruke
Mogu li dodatnim dugmadima da se dodele funkcije Copy i Paste u Windowsu/Officeu?
Moze. U principu, ti mozes za bilo koju precicu sa tastature (u tvom slucaju ctrl+c i ctrl+v) da napravis makro i da ga dodelis dugmadima.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 23:45   #18
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: [Miš] Microsoft SideWinder X5

Citat:
nightflier kaže: Pregled poruke
Mogu li dodatnim dugmadima da se dodele funkcije Copy i Paste u Windowsu/Officeu?
ja sam u profilu koji koristim za rad na racunaru dodelio da mi skrol na levo bude kopi a na desno pejst...bas je ludo...
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2011, 0:32   #19
urosxy
Novi član
 
Član od: 6.9.2011.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Microsoft SideWinder X5

Imam jedan problem. Imam Microsoft SideWinder X5 mis vec 5 god. i do sada je super radio. Ali pre jedno 10 dana je krenuo nesto da zeza. Na svakih minut ili dva jednostavno prestane da radi. Mslm on i dalje sija, ali kursor se ne pomera nekih 4-5 sekundi i onda ponovo pocne da radi normalno. I tako iznova i iznova... Ne znam sta mu je?! Probao sam da ga izvadim iz USB prikljucka i da ga ubacim u drugi, ali to nije nista pomoglo, opet je bilo po starom.
Da li neko zna u cemu je problem?
Hvala u napred
urosxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2011, 1:07   #20
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Microsoft SideWinder X5

Meni je tako uginuo jedan stari opticki mis... Ako nemas neki fanki virus na kompu (isprobaj misonju kod nekog ortaka), verovatno je tvoj SideWinder zreo za penziju.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mis, miš, ms sidewinter, review, sidewinter x5, test, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Microsoft SideWinder x6 tastatura wolf88 ŠDK - Ostale komponente 0 13.1.2010 18:30
Sukob drajvera ? Kroket Kvarovi 20 9.12.2009 19:07
Microsoft PowerPoint 2003 wu-gambino Operativni sistemi 1 15.4.2008 22:52
Microsoft pravi portabl konzolu... chris Konzole 4 13.5.2007 20:50
Service Pack 2 nedođija! holodoc Operativni sistemi 50 19.11.2006 17:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com