Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.12.2005, 6:19   #21
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Jedan pametan odgovor
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 11:07   #22
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
Carl Jonson CJ kaže:
Ti čitaš Gameplay,očito.Kakva te umetnost spopala?Kako možeš upoređivati remek delo Tolstoja sa igrama?Igre su zabava bez pouke i smisla,a knjige su već nešto drugo.
Kako mozes da uporedjujes 2 razlicite vrste umetnosti? Igre zabava bez pouke i smisla? Yeah, right... vrati se svom GTA i za*ebi ovu raspravu. Da se ti pitas ni filmovi ne bi bili art

Citat:
Carl Jonson CJ kaže:
Knige su umetnost,u kojoj svakako ima zabave,ali daleko više poruka i realnosti(ajd ti nađi u knjigama 1.000.000.000. mrtvih negativaca koji ubije glavni lik).A gledaj razne naučne knjige,one nisu zabava,ali spadaju u umetnost(što i jesu)
Ko ti kaze da u knjigama ima vise pouka? Uzmi jedan ljubavni roman i izvuci mi sve pouke a ja cu tebi sve moguce iz Mafie

Naucne knjige - umetnost? Idi obrazuj se malo...

Citat:
Carl Jonson CJ kaže:
Ne može.Nikako.GTA,WoW,HL umetnost? Ha,ha,ha.Budalaštine.


Citat:
Carl Jonson CJ kaže:
Opet ponavljam:ne stavljaj u isti koš umetnost i remek dela sa zabavnim shitom.
A ja tebi ponavljam NE STAVLJAJU U ISTI KOS BILO KAKAV SHIT SA BILO KAKVIM KVALITETOM.

Citat:
Vulgaris kaže:
Pc-igre su daleko od bilo kakve umetnosti jer su bazirane po prepoznatljivom šablonu.Pre svega one nameću (mladom) čoveku jedan i jedini pogled na svet iz perspektive jednog društvenog sistema,najčešće američkog i zapadnog.
OK, jesi li odigrao Thief-a? Art je, a nema nikakvog modernog drustvenog sistema. A Warcraft III?

Tu ne vidim nikakav sablon...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 13:59   #23
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

@seymourc64:
Pogresno si me razumeo.Ako 1000000 ljudi igraju tu igricu i tu je nista osim igranja onda je to komercijala.I znam o cemu ti pricas kada govoris o metalu jer sam i ja bio takav.Za Myst su svi culi,ali ko ga je igrao ovde i zna da je odlican.Mnogi su probali,bio im je nekako mucan,tezak,dosadan...To je kada obicnom coveku pruzis nesto velicanstveno sto njegov prosecni mozak ne moze da shvati.Kapiras sta hocu da kazem?Koliko od nas se ovde stvarno bavi umetnoscu?Koliko od nas kapira SUSTINU poznatih umetnickih dela?A svi smo upoznati sa njima.Ima igrica koje po meni imaju to nesto (Blitzkrieg) ali opet nisu umetnost,jer su mi je dozvolila da previse lako prodrem u njenu dubinu bez prethodnog zamaranja sivih celija.Umetnost mora biti povezana sa inteligencijom,inace to nije umetnost.Kic je za prosek.E to je COD2.Pucanje,dreka vika,masakr,ubijanje Nemaca.Zar nije to ono sto velika vecina ovde zeli da dozivi?Zar nije to nacin da se stekne veliki novac,pun pogodak u prosecne ljudske zelje??Iron Maiden je komercijala.Ma koliko on bio dobar i sve.Mozda ta igrica koju si igrao i jeste bila umetnost.Previse sam mlad da bih rekao da sam je igrao.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 14:05   #24
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Meni se,da kazem,najmanje svideo onaj sa AMD-om i Intel-om.Vise volim Intel,ali mislim da nije bas teskt primeren jer za vecinu srpske populacije iznosi porazavajuce cinjenice.
Jel si procitao sta si napisao? Znaci cinjenice ne treba da se iznose ako su porazavajuce?! Pa vise od deset godina si ziveo u zemlji gde su se porazavajuce cinjenice sakrivale a iznosile su se samo glorifikacije i lazi kako bi narod cuo ono sto zeli da cuje. I sad qzma treba da prica kako je amd bolji samo zato sto vecina ljudi ima adm procesor?!

Sto se tice igara mislim da postoje igre koje zaista jesu umetnost. Ali postoje i koje to nisu. Kao sto postoje i knjige i filmovi koji su smece. Nemojte da imate generalnizovano misljenje da sve od cega se ostvaruje profit je smece. Nije. I od knjiga i od filmova (koji spadaju u umetnost) se ostvaruje ogroman profit, a ne moze se svaki film i knjiga okarakterisati kao komercijalno smece. Zaboga, Joan K. Rolling (Harry Potter) je skoro bogatija od engleske kraljice!

ovo je samo ukratko o tome i mislim da nema potrebe vise raspravljati. Jednostavno ne treba generalizovati.
I ne zaboravite: umetnost je ljudska tvorevina koja u ljudima izaziva osecanja.
Treba da odete do muzeja apstraktne umetnosti pa da se malo zamislite. Kad vidite kocku od recikliranog smeca, ili uramljeno plavo platno razmislite koja osecanja to budi u vama ja sam bio zbunjen.
A ako ste igrali Silent Hunter III ili Syberia, shvaticete kakav drustveni znacaj imaju igre. Pgledajte u kakav svet vas odvodi SHIII. Napisao sam nesto na temi Igre o toj sigrici, za one koji ne znaju o cemu se radi.
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 14:57   #25
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

@MilanSM:Bre,mislio sam da je malo preterano vulgaran(AMDvsIntel).Tekst jednostavno ponizava AMD,a svi mi ovde imamo AMD.Mogao je to i na malo lepsi nacin da kaze,a ne da sad izazove opstu svadju koja se da primetiti i na ovom forumu(citaj Sasine postove,koji je moderator,pa ti gledaj). Mislim cenim ja taj fazon,B92,sve u lice,ali je on to ipak malo dao po humoru,a ovde pogibose.

Ovo je zrelo za zakljucavanje.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 15:39   #26
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

dobro, mozda je malo preterao.
Pre dve godine sam kupio Athlona na 2400+, ali sam ga za manje od 6meseci prodao,jer me je doticni svojim tekstovima ubedio koliko je Intel superiorniji.
i ode moja letnja zarada na Pentium4 na 2.8 Sta se moze... Jeste bolji, ali ni amd nije los... I tako sam ja puko 150e za procesor. ali ne zalim. mozda ipak malo...

zakljucati temu i vratiti je nazad u pandorinu kutiju
jednostavno nema smisla raspravljati, mi smo ratnicki narod, odma bi se tukli, zato predlazem da svi izkuliraju uz malo cistog divljanja u CoD2.
Umetnost ili ne, vise nije ni bitno...
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 17:17   #27
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
Umetnost mora biti povezana sa inteligencijom,inace to nije umetnost
Za umetnost treba inteligencija da bi se razumela?hm..Znaci nesto sto se svidi obicnom,"malom" coveku ne moze biti umetnost..A Myst je metrika za odredjivanje IQ?!?!?!A sta cemo sa onima koje Myst jednostavno smara,ili onima koji su odigrali milion takvih igara i znaju sva resenja vec unapred?!?!?Jedno poredjenje:koliko znam EKV su slusali i jos slusaju ljudi razlicitih drustvenih slojeva,svih starosnih grupa,razlicitih iQ,razlicitih interesovanja...Neki su u tekstovima videli ljubavne probleme,neki(kao ja) odraz nemoci coveka prema bogu,nekima je jednostavno prijala muzika,neki su videli u tome nesto sasvim 133...Svako je imao sopstvenu viziju EKV-a...
Kada malo odrastes i fala bogu upises faks(pa intelignetan si valjda) i skontas da su mnogi difovci koji slusaju Seku Aleksic pametniji od samoproklamovanih inteluktualaca sa Racunarstva na FTN-NS i uopste na ETF-u,videces da mnoga tvoja ubedjenja nemaju opravdanu osnovu...Mislis da ako znas da koristis racunar,da si odmah intelignetan?!?!?A ko ne zna,on kao nije?!?!?!?Gresis sine,ovaj mnogo gresis...Umetnost je (kaze definicija) svaka tvorevina ljudskog uma i ruku,bilo to stolica,bila to vestacka semanticka mreza koja "razume"(AI)..Dobro ista tako definicija kaze da je kic ako to sto radis pravis sa preduslovom da bude opste prihvaceno...Ali to opet ne znaci da kic ne moze biti umetnost...Svojevremeno je Alphavile i njihov "Forever Young" bila teska komercijala,ali ajde ti posto si tako inteligentan napisi takav tekst...Tanka je linija...
A sto se tice Amd vs Intel,Kuzmanovic opisuje ovaj duel kao izmedju nekog intelektualca i nekog debilnog kineza...Intel ima istoriju,ima tradiciju,verovatno ima nesto bolje strucnjake,ali to ne znaci da su Amd neki idijoti...Kako ste vi i Kuzmanovic zakljucili da je Intel toliko bolji?!?!Da,testiranjem,jer vi ste strucnjaci,jer ako "znas" da programiras u Visul Basicu odmah sebe proglasavas kompetentnim da dajes takve sudove...A kladim se da vecina vas igra samo igrice..Eto,ja se ne razumem u prava i ne zelim da ucestvujem u izradi novog zakona,a ovde svako ko zna da pokrece misa po ekranu se smatra komjuterskim strucnjakom...Nemam nista protiv da neko ko se stvarno razume u kompjutere kaze da je Intel bolji od Amd na osnovu stvarnih i realnih komparacija,a ovako kada to kaze Kuzmanovic,sa sve svojim stvarno bogatim recnikom, meni moze biti samo simopatican i nista vise od toga...
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 17:27   #28
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

CCCC.Necu da upadam u vatru,ali da ti odgovorim nesto.Ja studiram Masinstvo,druga godina.Bavim se samo hardware-om i to sam 'sam svoj majstor'.Svi ovde se deru pajpovi,shejderi a niko ne zna sta je to....Drugo.Myst je prva avantura tog tipa.Precrtaj svoj prvi pasus....Pa naravno da je vezana sa inteligencijom...Kuku sta si ti napricao...Ne moze svaki ljudski um da stvori umetnost.Imas samo jedog Leonard Da Vincija,samo jednog Mikelandjela,samo jednog Mozarta,...To nisu ljudi ni sa DIF-a ni sa Masinca.To su ljudi kojima je dovoljan njihov um da stvore nesto.
Jos nesto AMD nisu Kinezi.Pogledaj malo gde im se otvorila nova fabrika...Ja ne znam Kuzmanovica.Samo sam citao njegove tekstove.I nemaju uticaja na mene.Samo dajem stav o njima.Moja iskustva sa Intelom i AMD-om su nesto sasvim drugom.

Myst jeste metrika IQ-a.Kao i neke avanture uopste.Brzo povezivanje stvari i razlicitih oblika,mehanizama...Hmmm,poprilicno odgovara definiciji IQ-a(jednog dela,ne sveobuhvatnog IQ-a)
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 17:52   #29
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Dobro Myst je prva avantura toga tipa,mada sam duboko ubedjen da je bilo takvih igara i na commodoru i na dugi(samo ne u toj formi,ruznija grafika,kraca igra,itd...)...Samo sam hteo da kazem da vecinu ljudi Myst smara,a smara i neke ljude koji su dokazano inteligentni(Mensa koeficijent intelignecije preko 145) i kao takav ne moze da bude opsteprihacena metrika.Ako se tebi svidja ok,meni je dosadan i ne zelim da prihvatim da zato sto je meni dosadan nisam inteligentan...
Svi ti veliki umetnici su takodje bili i veliki burzuji sto im je u prvom i omogucilo da se bave umetnoscu(mada su vecina njih umrli kao siromasi)...Mozda "taj difovac" nije napravio neko umetnicko delo koje bi bilo priznato "cak i od Kuzme" ,jer se morao baviti nekim drugim stvarima,kao sto su recimo prezivljavanje...
Amd su kinezi?!?!Nisam to ni mislo,vec sam hteo da napravim komparaciju kako ih Kuzma predstavlja(a meni u toj recenici debilni kinez oznacava nesto lose)...Ne znam gde su otvorili fabriku i ne interesuje me...Mislio sam da jednostavno ne odgovara istini da je intel toliko bolji od Amd-a...
Inace stariji sam od tebe dobre tri(ili cetiri?) godine,sto opet nista ne znaci,mozda si ti u pravu .
Inace computer science je toliko sveobuvatna nauka da ne verujem da postoji neko ko razume makar i 10% od nje...A vertex i pixel shaderi uopste nisu kompilovani za objasniti,mada im nazivi ser..orski zvuce
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 17:57   #30
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Dobro,blizu smo resenja...Jos jednom Kuzmino misljenje NEMA veze sa mojim,citas li ti moje postove??Ja volim tenkove i Nemce i njihovu vojsku.I sta sad?Ako on voli sve to to znaci da ja podilazim njemu???Samo malo vise paznje plz.Inace Musorski nije bio buzruj a stvorio je Night On Bare Mountain.Bio je najveca pijandura.I ne bi bilo kompozicije da nije bilo braina.
Da si bar malo citao moje prethodne postove video bi da se nisam slagao sa Kuzmom u vezi AMDvsIntel.I ko uopste kaze da su DIF-ovci glupi?Zato sto samo drze loptu,plivaju i skacu,....Ma neeeeee


ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 18:13   #31
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Ovo sa amd vs intel se nije odnosilo na tebe.Nisam te citirao prilikom tog dela moje tirade,pa nisam ni mislo na tebe prilikom zustrog monolga
Ne slazemo se samo oko prihvatanja sta je umetnost a sta ne.Ti si rekao da svi umetnici stvaraju umetnicka dela "preko" mozga.E moje pitanje je da li obican covek ima mozak?Monogi pronalazaci(ili umetnici) nekih danas uobicajenih stvari su bili najobicniji seljaci koji i nisu imali neke vece prohteve,pa se danas njih niko i ne seca,a svi koriste(ili im se dive) njihova dela...A slozices se da su i pronalazaci na neki nacin umetnici.Ne potcenjuj obicnog("ne inteligentnog") coveka...Mozda taj obican covek ima trenutak inspiracije,a posle toga ostaje do kraja (zivota) "glup"...
I da,mnoge stvari u vreme kada su nastale nisu bile popularne i u opstem slucaju ne primecene,ali kasnije se neko nasao ko ih je otkrio,malo prepravio i posle prodao i postao "izumitelj"...rodonacelnik takvog zanra...Da li aludiram na Myst?Mozda malo,mada nemam nikakvih dokaza
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 18:23   #32
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Koliko ja znam,Myst kada se pojavio je bio remek-delo,ali je to ostao i do sada.Kao i Elite.Ali nije cilj u tome.Dubina dela je ono o cemu ti ja pricam.O Mona fu*king Lisi se raspravlja ko zna koliko ljudi i dalje se ne zna ko je upravu.Da li je pronalazak umetnost...hmmm.Po meni tesko.Da li je parna masina umetnost?Diesel motor?Umetnost lezi u unikatnosti.Seka Aleksic definitivno nije umetnica,ili ce biti za 100 godina vec od Mozarta?Ko zna...
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 18:30   #33
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Kazes da parna masina nije umetnost jer o njoj ne raspravljaju milioni ljudi i nije duboka ideja?!?!A sta mislis koliko ljudi myst smatra umetnost?Verovatno 0.5% populacije sto jeste krsa milona u brojkama,ali isto tako krsa milona sociologa,filozofa i drugih raspravljaju o dzemjsu vatu i o tome kako je on dosao na tako genijalnu ideju...Ako ideja nije umetnost,sta je onda kod mysta umetnost?Nisam te najbolje shvatio sta je to kod Myst-a umetnost?To sto treba da resis brojne inteligentne zagonetke?Onda su i one japanske slagalice umetnost jer ih je nekad stvarno tesko resiti.Pazi a i one su kada su se pojavile(pre krs godina) bile unikatne.Sta je to sto Myst cini umetnoscu?
Myst je umetnost u jednom krugu ljudi("zaludjenici kompjuterskim igrama "),ali sa globalnog stanovista to je samo fenomen savremenog drustva...
Mislim da ni ja ni ti nismo dovoljno kompetentni da ocenjujemo sta je umetnost,a sta nije.Ali opet ko jeste??!?!?!?

Poslednja ispravka: seymourc64 (31.12.2005 u 18:43)
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 18:41   #34
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

OOO man.Sad si se vec zapetljao.Razlikuj genijalnost u pravljenju necega sto ce da se koristi kao alatka od onoga sto stoji samo za sebe i predstavlja delo.Dzejms Vats je bio genije ali ne i umetnik.Leonardo Da vinci je bio genije i UMETNIK.Myst nije samo brdo zackoljica.Uzmi IQ test,to nije umetnost,a opet cima mozak.To je upravo ono sto ne moze da se objasni,sto krasi pojedino delo.0.5% zna da je Myst umetnost ali ne kapira ZASTO!Ako ti smatras da je parna masina umetnost onda zasto bih ja tebi ista objasnjavao?Totaaalno razliciti stavovi.Nikada se necemo sloziti.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 18:50   #35
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Ja nisam ni rekao da je dzems vat umetnik.Ako sam i rekao nisam tako mislio .
Hteo sam da te isprovociram da mi objasnis sta je to tako jedinstveno,genijalno,"umetnicko" kod Mysta,sto samo ti i "odabrani" mozete da razumete?Opet kazem ni ti, ni ja,nismo kompetenti da sudimo da je nesto umetnost,a da nesto drugo nije...Mislim da nema niko to pravo,bez obzira na iq,obrazovanje,drustveni stalez,clanstvo u pratiji(SK!??!? ),itd...
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 18:54   #36
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Mi mozemo da sudimo o igricama.Nesto drugo?Neeee.Nisam u toku.Samo o igricama.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 19:05   #37
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Znaci pao je dogovor :za tabe je Myst umetnost,za mene nije...
Demokratija na delu ...
Samo ne volim kada neko(kao Kuzmanovic) agresivno nastupa u propagiranju svojih stavova,to je bilo sve...Mada volim da ga citam,zanimljivi su mu tesktovi,iako,kao sto rekoh,mislim da uglavnom nema pojma
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 19:06   #38
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Ljudi, filozofija umetnosti je citava grana filozofije, sa nebrojeno knjiga i autora na tu temu. Tesko da ce se oni ikada sloziti, pa zato ne treba mnogo razbijati glavu oko toga, posebno na kompjuterskom forumu. Jedno we agree to disagree je sasvim dovoljno
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 21:21   #39
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Znate shta ja planiram... Razradjujem scenario, i dizajniram svet u kome se odvija igra: svet se raspada, sve se krivi, prostor, vreme, ljudi.... sve... I ti u tome treba da se snadjes... i igru prelazish bez hintova bez icega, sa gomilom renderovanih prica, snimaka kamerom, razmisljanja... jednostavno potpuno originalno... i satresh se do KRVI da predjesh igru i spasesh svet koji puca... i kad predjes, sve se sje*e tako da, na kraju krajeva, nisi nista ni uradio... I onda ide kraj i to sve.. ocu da napishem pricu, jedno 2-3 meseca kolko bude trebalo vremena za pisanje, sve smisljam zadnjih 3 godine, i ima josh toliko... Gradim civilizacije iz korena, stvaram svet, stvaram novu vrstu stvarnosti od nule... I mnogi ce reci da je to SRAN*E od igre.. ali ce je mozda neki izvaditi iz konteksta igre za zabavu (jer i nece biti zabava bez granica, niti je to poenta), i shvatiti... I, ako cemo posteno, da li je to umetnost? Ne da bih ja ispao car i umetnik, neko kao primer da igru mozes shvatiti kao vrhunsko delo, u koje je ulozeno punnnnno truda i kreativnosti... Na primer, smisljam preplitanja dimenzija, smisljam nove vrste organa da bih stvoiro nova bica... To nije biznis, jer od toga nemam nishta. Nije nikakvo otaljavanje... Shta je onda?
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 21:52   #40
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Seka Aleksic definitivno nije umetnica,ili ce biti za 100 godina vec od Mozarta?Ko zna...
Ako nemas sta pametno da kazes, ne loopetaj
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
igre, umetnost

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com