Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.12.2013, 14:11   #161
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon kupiti

Pa sve bolje radi od Androida. Ali dobro je on i ispao s obzirom na koliko hiljada potpuno različitih modela radi.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2013, 14:53   #162
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon kupiti

Citat:
Guliver kaže: Pregled poruke
Daj molim te android bez 2gb rama je kanta za multitasking, koje 10-20 pa na mom sgs imas slobodno 130mb ram memorije koja se napuni sa fb, tt i mail sync. Dok kod WP nema potrebe za back tasterom. Ja sam presao sa androida na wp zato sto ne mogu da prekinem poziv nisam mogao da minimizujem app.... I taj android radi kao sat ali kad nema nista na njemu dok kod wp i posle 3meseca isto kao bez ijedne instalirane app. Smucilo mi se da trazim bolji rom ili kernel, pa nisam ja majstor pa stalno da podesavam i pravim taj telefon.
Ok, ne koristim puno web servise pa ne znam. Uglavnom, čitam nešto+muzika+offline rečnici+povremeni browse i Talkna telefonu skromnije specifikacije od sgs pa nemam problema sa multitaskingom. Imaj u vidu i da je Samsung nedavno priznao da im je softver bagovit, što će reći prilično bagovit(to sa prekidanjem poziva sam već od nekog drugog čuo sa sgs npr).

Ali bilo bi zanimljivo da daš još neki hint. Koliko instaliranih appova imaš na Samsungu, koliko servisa je auto-pokrenuto, da vidimo šta to pojede toliki RAM i kako ta softverska slika posle 3 meseca izgleda na wp.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2013, 17:09   #163
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Koji telefon kupiti

Druze ja sam na taj galaxy s imao uvek zadnji stable CM instaliran i telefon je radio odlicno dok nema instaliranih aplikacija. Od aplikacija sam koristio neku za vreme, fb, tt, Gmail, viber, yt... Vidzete uopste nisam stavljao zbog manjka rama, kolko se secam kad se instalira cm korisniku ostaje jos oko150mb sto je smesno. Da samsung ima bagovit softver zato i top modeli znaju da brljave. Sto se tice nokie u pocetku su mi falile neke stvari i sada ima dosta toga sto mi smeta ali fluidnost je besprekorna i kolko god aplikacija da minimizujes nema nikakvih usporenja, na android se vracam jedino ako uzmem N4.
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guliver na korisnoj poruci:
ColdBoot (15.12.2013)
Stara 15.12.2013, 17:52   #164
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

A sad gledam, ako je u pitanju ovaj S I9000 pa i ne čudi. Sa 1-dno jezgarnim procesorom i 512MB teško može da se izbori sa više aplikacija i Samsugovim bloatom o jednom trošku a posebno ne sa Flash-om(yt) koji je ala imao/nemao prefix "Lite".
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2013, 18:06   #165
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon kupiti

Ali i ja sam imao Galaxy S I9000 i fino je radio sa tim aplikacijama na CyanogenMod 10, ne znam kako tebi nije. Naravno, Stock 2.3.6 je čisto sra*e, dok je na CyanogenMod-u je skroz dobro radio, ali prodao sam ga proljetos ipak.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2013, 2:14   #166
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Koji fon uzeti uz ugovor u mts ?
Samsung Galaxy Trend, Xperia J, Alcatel M'Pop, Huawei G300 ili ZTE Blade G ?

Manje-više sam se već rešio za ZTE mada vidim da se dosta ljudi žali na taj fon pa zato pitam (grejanje,kočenje,...). Inače bi nam najviše odgovarao estetski a i cenovno (sem M'Pop- još jefiniji). Treba mi za "dragu" , osim osnovnog koristio bi se za surf,fb i poneku manje zahtevnu igricu.

Praktično, osnovno pitanje je Blade G ili ipak neki drugi,
na prvom mestu slične cene ??
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2013, 10:59   #167
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Pa sad,ako si resio da to bude mts,možda bi trebao da pogledaš hendi ili neku drugu maloprodajnu firmu koja ima ugovor sa mts-om, pa odabereš nešto drugo,kao recimo prestigio,alkatel,ili gsmart .Ima ih još, ali mi to prvo palo na pamet.Ja bih preskočio bladeG iz razloga koji si spomenuo,a ima dosta bolje,mada teško jeftinije.

E sad, u slučaju da produzavaš ugovor možda dobiješ i segmentaciju,pa u tom slučaju moraš u mts, onda možda može i nešto bolje da se uzme.



Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Flavio (22.12.2013)
Stara 22.12.2013, 2:02   #168
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Prihvatljiv bi bio i event. prenos broja u Telenor mada msm da onda ne bi imali uslov za doplatu aparata na rate ... Zato sam i mislio da iskombinujem nesto preko mts (imam uslov za rate).
Pogledacu u lokalnom Handyu sta se nudi a dotle, oshacovacu jos malo ovaj M'Pop.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2013, 10:02   #169
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Telenor nikako!!!

Telefon na rate daju u vipu,pa čak imaju trenutno i najbolju novogodišnju ponudu ubedljivo kada su popusti i dodaci na paketu.Nisam siguran da li ima još i reciklaže.

Sad,ne znam koliko si spreman da odvojis za telefon,pretpastavljam oko 2-3k ,ali sa popustom na sneg u vipu,razliku možeš dati na telefon prve godine, a onda ti račun padne za dupli iznos,i uživaš.

Ajde mi reci koliko bi odvojio za fon i paket,pa da napravimo kombinaciju.

Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2013, 14:53   #170
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
Flavio kaže: Pregled poruke
Prihvatljiv bi bio i event. prenos broja u Telenor mada msm da onda ne bi imali uslov za doplatu aparata na rate ... Zato sam i mislio da iskombinujem nesto preko mts (imam uslov za rate).
Pogledacu u lokalnom Handyu sta se nudi a dotle, oshacovacu jos malo ovaj M'Pop.
Korisnik sam Telenora 14 godina i definitivno razmišljam da im, nakon tolikog vremena, zbog "fantastičnog" odnosa prema korisnicima kažem jedno veliko ćao i pređem kod nekog drugog! Toliko o mom savetu da pređeš kod njih...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 16:38   #171
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Samo da proverim moja neka misljenja (u slobodnoj prodaji):

Najbolji telefon do 200e je Huawei G700
Najbolji telefon do 250e/260e je Nexus 4
Najbolji telefon do 300e je Huawei Ascend Mate

Ukoliko kamera nije vazna skoro uopste, a velicina i kvalitet ekrana, RAM, CPU i GPU su najvaznije stavke (dizajn je nevazan). Jel' se slazete? Ako neko ima neki drugi predlog, rado bih ga cuo.

(U poslednje vreme me mnostvo ljudi spopada sa pitanjima koji telefon da uzmu, posto sam "technology go-to guy" za ljude iz mog okruzenja , pa rekoh da bolje imam spremne odgovore)
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 16:57   #172
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon kupiti

Ja se slažem sa tvojim mišljenjem i izborom. Jedino nisam siguran za Huawei jer njegova veličina može biti i prednost i mana. I dodao bih da je u top klasi Androida (do 400 evra) najbolji Nexus 5.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 17:23   #173
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Da, slazem se. Do 400 je najbolji Nexus 5, a u no-limit sektoru, Samsung Galaxy Note 3 (koji je u principu Nexus 5, samo sa vecim ekranom). I to je vec od prilike kraj "telefona" sve skuplje/vece su generalno manji tableti.
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 17:36   #174
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
RexGrammer kaže: Pregled poruke
manji tableti.
A oni se zove phableti.

Po nekoj definiciji sve preko 5,29" je phablet, a do te veličine je smartfon. Samsung je prvim Note-om (5,3") postavio tu granicu, a Galaxy S5 bi navodno trebao imati 5,25" što i dalje spada u smartfone, a ako još smanje ivice oko displeja, neće biti puno veći od Galaxy S4 (ili neće nikako).
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
RexGrammer (27.12.2013)
Stara 27.12.2013, 19:04   #175
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
A oni se zove phableti.
a Galaxy S5 bi navodno trebao imati 5,25" što i dalje spada u smartfone...
off

http://www.gizchina.com/2013/12/26/r...ction-samsung/

Pogledajte koju bi taj ekran trebao da ima rezu.Perverzija...
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 19:23   #176
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon kupiti

E to sam pročitao jutros, ali nisam htio komentarisati. Ali sad hoću da kažem da je to previše. Zaista je previše.

250 piksela po inču daje jako fin prikaz slike, 350 piksela po inču je neka granica na kojoj se pojedinačni pikseli mogu primjećivati, tako da je i 441 piksel po inču previše (Full HD na 5" displejima), a tek ovo - preko 550 PPI. Stvarno je nepotrebno. Grafički čip će biti četiri puta više opterećen, jer ima toliko piksela više za obraditi, nego kod 1280x720. I baterija će se brže trošiti. Definitivno se treba razvijati softver i baterije, hardver je došao do te granice da običan korisnik nema koristi od toga.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 20:36   #177
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Telenor nikako!!!

Telefon na rate daju u vipu,pa čak imaju trenutno i najbolju novogodišnju ponudu ubedljivo kada su popusti i dodaci na paketu.Nisam siguran da li ima još i reciklaže.

Sad,ne znam koliko si spreman da odvojis za telefon,pretpastavljam oko 2-3k ,ali sa popustom na sneg u vipu,razliku možeš dati na telefon prve godine, a onda ti račun padne za dupli iznos,i uživaš.

Ajde mi reci koliko bi odvojio za fon i paket,pa da napravimo kombinaciju.

Poslato sa roamera koristeći TT 2
Definitivno se ostaje pri mts (da ne objašnjavam ).

U međuvremenu sam u poslovnici pitao za segmentaciju a reakcija je bila kao da sam pitao za NASA svemirski program Nemaju pojma o čemu pričam

Koliko videh danas, M'Pop više ne nude u mts-u, sad imaju Pop C5
Na papiru deluje gotovo isto kao Blade G te bi on bio najverovatniji izbor, uz tarifu MixNet M (doplata za fon 3k din).

I dalje se mislim(o) i za Blade G (doplata 2.400 uz MixNet M). Iščitao sam još komentara za njega i pričao sa vlasnicima ... stekao sam utisak da je sada, sa novijom s/w revizijom, telefon pouzdaniji

Sve u svemu, Pop C5 ili Blade G ??

Gledao sam i ponudu u W.. W.. (~ Ha..y).
Obrni-okreni, za te neke pare (oko 15k) i M'Pop i Pop C5 su slični (isti) sa ostalim modelima.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 22:12   #178
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Još jedno opšte pitanje.
Jel od 1. PDV ide na 20% i za telefone ili samo na PC i ostalo ?

Da ne filozofiramo previše ako i telefone kači ova bedastija
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 22:47   #179
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Do 200e definitivno Moto G.
A do ~400-420 LG N5/G2.
Na zalost, ovo su cene skoro svuda u svetu osim kod nas, tako da ako imate mogucnost da kupite nekako telefon preko, uradite to... Jer ovde preterano bezobrazno dizu cene. Poredjenja radi, telefon koji cu ja da uzmem, LG G2, kod nas drzi cenu ~500-550, a ja ga uzimam za ~390.
Nazalost, situacija nije takva samo u radnjama, nego i kod nasih operatera, gde se maltene uopste ne isplati uzimati telefon preko njih, osim ako vec ne koristite odredjeni paket i ovako i onako, pa onda uzmete pride i neki telefon uz to. Posebno sto kod nasih lopova unlimited high speed data postoji samo u najskupljim paketima, sto cisto sumnjam da ijedan prosecan korisnik uzima.

Sto se tice rezolucije ekrna i to..pratite sta radi Oppo... izmedju ostalog, oni su ti koji su prvi izbacili telefon sa 1080p ekranom
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 23:24   #180
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon kupiti

Ja sam uzeo LG G2 za 399€ u prodavnici a kod operatera ću da idem na 50% popusta na paket što mi je naposletku dosta povoljnija opcija nego da uz taj paket uzmem telefon kod operatera. Btw. G2 smatram boljim telefonom od N5 i obzirom da su im cene kod nas tu negde nisam se puno dvoumio koji od ta dva da uzmem - da je razlika u ceni kao u svetu onda bih i razmislio, ovako sve je bilo jasno...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
android, htc, huawei ascend p6, i4s, iphone, samsung galaxy s2, xperia

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Koji Sony telefon uzeti? La.Prestige Aparati i oprema 40 4.8.2013 14:19
DVD pisač... koji uzeti? djosha Nosači podataka 36 28.3.2013 16:44
Koji telefon uzeti od ovih??? cimston Aparati i oprema 16 7.9.2012 6:30
[Mobilni telefon] Nokia N97 NjegovaWisost Opisi, recenzije i testovi 28 17.12.2010 18:57
Koji telefon uzeti... Teva Aparati i oprema 35 14.9.2009 13:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com