Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.12.2016, 3:53   #1
Pavle Pavlovic
Novi član
 
Član od: 10.4.2012.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Exclamation Z97 Intel Ploca pokidala 2 USB/DVD Roma

Cao SK, chitam vas od malena . I sad prvi put od 286ice srecem ovaj problem

Bavim se Audio produkcijom , zafalilo mi je mesta na HDDu , moja H81 chipset plocha ima samo 4 SATA porta a ja 4 puna HDDa, uzeo sam 5ti , da ga ubodem treba mi plocha pa sam se odluchio da uzmem AsRock Z97 Extreme 4

Posto nemam interni DVD uzeo sam svoj externi stari DVD USB pleyer i ukljuchio , instaliram drajvere
Windows je prijavio " USB device not recognized" (mislio sma da je do drajvera) skinuo fleshom drajvere i opet isto.
Posto sam taj DVD pleyer pozajmio drugu ranije pozurio sam kod njega da ga optuzim da je on pokidao . Probali kod njega na H81 plochi i isto , ne radi . USB device not recognized.

E sad on meni nudi njegov , NOV , USB DVD player, proverimo kod njega radi ko zmaj .
Srecan dodjem kuci , ubodem u moju Z97 plocu. I isto . USB Device Not Recognized.
I sad slusajte ovo , vratim ga drugu , vise ne radi ni kod njega , nov USB DVD nakon ukljuchivanja u AsRock Z97 Extreme 4 plochu je neupotrebljiv, struju dobija , ali windows 7 64bit kaze USB device not recognized .
Dakle plocha je pokidala i moj, a, i drugarov DVD player .

Nema ga u Biosu, ako je ukljuchen , windows nece da se digne i sve zaustavi na boot ekranu uglavnom , nekad prodje boot ali nema ga nigde .

JA sastavljam sam sebi rachunare jer chitam SK od malena i volim to , znam sve , ovo ne da nisam ochekivao , nego nema nista ni na internetu o tome , niti moje iskustvo bilo sta slichno poseduje u memoriji. JEdino sot mogu je da se obratim vama , da li je moguce da intelove nove ploche spaljuju/onesposobljavaju DVD drajvove ili je plocha pokidana, sve ostalo radi a verujte mi radim audio produkciju imam svega , 2 zvuchne ,2 klavijature ,kkontrolere , chuda svakakva , sve radi . Molim vas ,vi ste jedini sa iskustvom koji mogu da mi pomognu.

Verujem da je konfiguracija nebitna ali evo .

Imao sam H81 chipset Intel ASUS plochu Win7/64bit, na njoj je radio USB DVD kao i na staroj 775 platformi.
Nova plocha je AsRock Z97 Extreme 4 Bios P1.3
Pentium G 3258
6igiga rama 2+4 DDR3
2x500GB Raid 0 MAXTOR HDD
SSD64GB
SSD120GB
1TB Seagete ES HDD
GTX950 nVidia
SuperFlower 500w
napajanje
Kupio sam interni DVD player , ali imam stetu od 7000din, i ne znam jel plocha za reklamaciju. Molim vas pomozite ako znate .
Pavle Pavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2016, 12:50   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Z97 Intel Ploca pokidala 2 USB/DVD Roma

Po ovome što si napisao ploča jeste za reklamaciju.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2016, 12:52   #3
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Z97 Intel Ploca pokidala 2 USB/DVD Roma

Da li si USB CD ukljucio direktno u plocu, "pozadi", ili u front panel? Da li si probao misa ili neku drugu periferiju na isti USB prikljucak? Da li si koristio isti kabal na oba eksterna drajva?

Iskreno nisam siguran da je uopste moguce da ti ploca ko ploca sredi DVD na taj nacin, verovatno je problem sa drajverima ili nesto sl. Da li si probao da sa sajta proizvodjaca skines drajver, apdejtujes firmware ili slicno?
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2016, 16:45   #4
Pavle Pavlovic
Novi član
 
Član od: 10.4.2012.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Z97 Intel Ploca pokidala 2 USB/DVD Roma

Da ukljucivao sam ga svuda , pozadi napred , sa strane da probao sam ma isti USB druge stvari kao sto rekoh sve radi .Nisam koristio isti kabal , svaki kabak je original sa DVD pleyera, inace ima 2 USB , nisam znao da moze sa jednim ja sam ukljuchio oba prvi put , drugi put samo jedan .
Ni ja nisam verovao da moze to da se desi niti ima ista na netu o tome , ali jeste , i to ne jedan nego dva , jedan moj stari trnascndent i jedan nov asus. Neverovatno zato sam i postovao ovde , ovo je pitanje za chasopis ako nadjemo odgovor .\
Drajvera nema ,plug and play , firmware sam skinuo ,ali ne znma da ga instaliram . moze kratko uputstvo ?
Pavle Pavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2016, 19:13   #5
Pavle Pavlovic
Novi član
 
Član od: 10.4.2012.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Z97 Intel Ploca pokidala 2 USB/DVD Roma

Inache investirao sam u SATA interni chitach danas i uspeo da dignem windows, posle 5h cimanja , jer nece da instalira kad biras particiju u instalacijonom delu windowsa .Srecom na netu su lljudi imali tih problema , kaze iskljuchi sve diskove ostavi samo taj . Tako sam uradio , i instalirao se windows . I sad pisem sa novog windowsa . Samo sam jedan prolem imao.

Nakon instaliranja STEAM-a , izasla je kartica LOG IN, i tu je zabolo , posle toga sam morao da restartujem komp ruchno. I nije hteo da se digne ,zakuca na windows logu. REcovery isto zakuca na logu, Safe mode dizanje isto zakuca .Iskljuchio sam Klavijaturu Alesis Q49 i AKAI APC20 i tastaturu Razer Anansi , ona ima 2 USBa , iz USB portova ..i digo se sistem .
Sad opet radi jedino sto primecujem je da kako ovo pisem Soundcloud secne nekad , to moze biti do mog procesora ,los je u multitaskingu . Restartovao sam komp par puta da vidim oce se ponoviti zakucavanje nista . Tako da eto jos problema koji mi sve nesto ukazuju na USBove . Al ne kapiram sta je .

Savaki input pozeljan i zahvalan, PAvle
Pavle Pavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2016, 19:21   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Z97 Intel Ploca pokidala 2 USB/DVD Roma

jel si nešto overklokovao
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2016, 19:58   #7
Pavle Pavlovic
Novi član
 
Član od: 10.4.2012.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Z97 Intel Ploca pokidala 2 USB/DVD Roma

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
jel si nešto overklokovao
Nije , ima kao neka aplikacija SROCK Tune , tako nesto , ja ga nisam klokovao , mada hocu , nego za sad testiram stabilnost pa nisam . al je moguce da se downclockovo . Jer sam video u Biosu pise 800Mhz/3200mhz ...to sad kad je zabo bio , a kad je spalio/onesposobio romove , da bio je klokovan normalno na 4.3ghz mislim . Automatski nisam ga jadirao , stisno dugme na aplikaciji i ona testirala dokle moze , valjda zna sta radi
Pavle Pavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2016, 20:12   #8
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Z97 Intel Ploca pokidala 2 USB/DVD Roma

Ako DVD rezac ima dva USB prikljucka, onda obavezno oba moraju da budu ukljucena. U suprotnom mozda ne saljes dovoljno struje ka DVD rezacu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2016, 20:24   #9
Pavle Pavlovic
Novi član
 
Član od: 10.4.2012.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Z97 Intel Ploca pokidala 2 USB/DVD Roma

To sam i ja mislio ali nije tacno , to je za stare ploche koje nisu mogle da isporuche dovoljno struje , sad ploche imaju kombinovano napajanje , sva struja moze sa jednog porta . Tako da ne treba . Sem ako je stari komp. Zato i isporuchuju tako . Ali probao sam ja i sa jednim jer je kod druga radilo sa jednim , da vidim da nisam spalio sa dva . Nisam. Sredila ga je plocha i sa jednim . Za nevericu , ali radi sa jednim probano , crklo na mom sa jednim probano.. To je samd manje vise . Teo sam firmware da updajrujem ali kako kad ga nigde ne vidi . Sta ces mu JA sam rasklapo 286ce , ovo nisam video . Tako da ako ja ne znam , verovatno niko ne zna. Al ja sam za da diskutujemo .
Pavle Pavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
problem i pomoc, usb dvd writer, z97


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Intel blati trojezgrene Phenome Dusan Despotovic Vesti 36 12.6.2008 14:57
Intel Ploca SB,VGA,LAN? Svrbisha ŠDK - Osnovne komponente 1 26.5.2008 19:34
Kako je Intel izveo overclock-bravu na LGA1160 Dusan Despotovic Vesti 18 25.5.2008 19:43
INTEL Pentium d 805 i koja ploca? markopaun ŠDK - Osnovne komponente 9 19.9.2006 11:57
Intel best buy - ploca, procesor, memorija Shkomi Osnovne komponente 5 6.8.2006 21:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com