Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.10.2006, 19:03   #361
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
optimus_prime kaže:
A sta ako nema dovoljan brz net da skida sve te pakete, ili cak da skine negde pa onda da instalira, pa da mu Linux kaze kako nisu svi Dependeces na broju.
A šta ako nemam net da skinem sve što treba za Windows? Jel dobijem kodeke? Ne dobijem. Znači Windows neće da pušta sve filmove po defaultu. Idemo dalje. Jel dobijem office paket? Ne dobijem. Znači Windows neće da radi složenije tekstove i tabele po defaultu. Jel dobijem IDE, ili barem ikakav kompajler? Ne dobijem. Znači ne mogu da programiram u Windowsu po defaultu. Ne mogu da obrađujem slike, ne mogu da montiram imidže, ništa bre ne mogu bez dodatnih programa. A isto sam na modemu i nema leba sve to da skidam s neta. I sad, treba mi par hiljada evra da osposobim mašinu za sve poslove. A za Linux odem, narežem npr. Knoppix DVD koji sve to ima i zdravo. Jeste, alatke uz Knoppix ne rade baš sve kao oni komercijalni programi, ali složićete se da je nula dinara daleko manje nego 100.000+ hiljada. A pritom nezahtevni kućni korisnik za tih nula dinara dobije mnogo više nego Windows korisnik za 100 evra.
Citat:
ati kaže:
Kompanije koje koriste Linux suočavaju se sa više opasnosti na Internetu za razliku od onih koje koriste Windowse.
A sad za promenu daj neko istraživanje koje nije sponzorisao Microsoft.
voodoo_ je offline  
Stara 1.10.2006, 19:06   #362
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
korisnik kaže:
Hmm, cudno je to sredjeno na vasim sudovima.
Sudovi kao is ve ustanove imaju svoje racunovodstvo. Isti ti sudovi cuvaju dosjeje u bazama i imaju namjenske aplikacije ciji klijenti su pisani na Windowsima.
Drzava kod nasi ima ogranak CVI (Centar vlade za informatiku) u kojem je zaposleno mnogo admina.
Unificirana baza pasosa, elektronska uprava, digitalni porezni odjel i ostale stvari, koa i integracija policije u interpol, i sengen sve je na Windows klijentima. U wordu neznam dali se ista pise jer se podaci unose direktno u obrazce na racunarima.
.
Ja sam pričao o pravosudju,i to je zaista tako kako sam napisao.99% posla se svodi na diktiranje,kucanje,snimanje i štampanje dokumenata.Svaki predmet i zapisnik mora da postoji i u svom pismenom obliku,a njihovo čuvanje samo u elektronskom obliku je strogo zabranjeno.Možeš u kompjuteru snimiti određene podatke o predmetu,ali njega samog čuvati bi bilo Sizifov posao,sve bi to moralo da se skenira stranu po stranu.
Da,imaju i računovodstvo,personalna dosijea,statistiku ali je to po obimu manji posao,jer većina sudova ima 30-70 zaposlenih i jednog do dva zaposlena u računovodstvu i jedan do 2 računara za ove poslove.Izuzetak su samo 5 beogradskih,Okružni i Trgovinski sud u Beogradu gde ima više zaposlenih i više obrade statistike.
Niko ne može da me ubedi da svi pravosudni organi(ne samo sudovi već čitava mreža tužilaštava i organa za prkršaje)moraju da koriste samo i jedino Windows,da država plaća za ovaj softver,a da bi isto to moglo da se odradi na besplatnom sistemu a da se te pare upotrebe za nešto drugo a ne za bogaćenje MS-a.
Onaj ko je odlučio da preda MS-u kompletnu pravosudnu mrežu,nije se rukovodio nikakvim argumentima,jer su preko 90% poslova osnovna obrada teksta i dokumenata,što je isto i u Windowsu i Linuxu.Da su se rukovodili argumentima,možda bi ostavili 10% kompjutera na windowsu a sve ostalo prebacili na Linux,ali tada ne bi bilo debelih provizija za nadležne od MS-a.
paterfamilias je offline  
Stara 1.10.2006, 19:20   #363
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

@voodoo_nbgd

Tacno, slazem se, ali kodeke za Win nadjes na svakom koraku, dok za linux malo teze, evo jos uvek nemogu da instaliram Divx kodek na UBUNTi jer non stop trazi nesto, i sta sad lakse je ****vati se trazenjem odgovarajuceg kodeka nego lepo klik klik klik i gotovo. Da, volim User Freandly, taj ko pravi kodeke treba da brine da sve bude u redu, necu ja da brinem sta sve jednom kodeku fali da bi radio.
Svaka cast distroima koji imaju sve to u sebi, ali meni naprimer taj distro ne odgovoara, odgovara mi na UBUNTU-i, i necu da instliram napr. drugi distro ocu ovaj, i sta proizvodjac ce da mi kaze kako to ne moze ili mu fali to i to, ma bas mene briga sta njemu fali ti si ga pravio ti ima da ispravis to sto mu fali.

Zato kod Wina zacas kliknes i gotovo. Dok kod Linuxa kad imas net je sasvim druga prica.
optimus_prime je offline  
Stara 1.10.2006, 19:24   #364
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
ATI` kaže:
Kompanije koje koriste Linux suočavaju se sa više opasnosti na Internetu za razliku od onih koje koriste Windowse. Za one skeptične prema tim podatcima iznesene su i brojke – serveri bazirani na Windows Server 2003 imali su manje sigurnosnih propusta za razliku od onih baziranih na Red Hat Enterprise Linux ES 3. Pored toga, ljudi koji su se bavili ovim istraživanjem obavijestili su javnost i o tome da su web serveri bazirani na Windowsima imali manje rizičnih dana za razliku od onih baziranih na Linuxu. Rizični dani u ovom slučaju označavaju dane kada se utvrdi sigurnosni propust, ali on ostaje nepopravljen. Naravno da su rezultati ovakva istraživanja izazvali, a sigurno će izazvati još komentara i rasprava. Mark Cox iz Red Hata je rekao da su podatci ovog istraživanja nesigurni te da su se u njemu jednako tretirali mali sigurnosni propusti te oni kritični i jako štetni. Osim toga, iz Rad Hata nije bilo drugih komentara.
Promašio si temu i to debelo.Serveri su druga priča,tu je situacija mnogo kompleksnija,taj red hat enterprise nije besplatan,win 2003 server košta i do 50 000 dolara,tu su još i Solaris i BSD koji imaju značajniju zastupljenost nego na desktopu.Linux je zastupljeniji na serverima nego na desktopu.
Što se tiče tih istraživanja,gledao sam neka i to je stvarno smešno svaku rupu u nekoj beznačajnoj aplikaciji su pripisali Linuxu a za propuste windowsa su bili mnogo restriktivni i selektivni.
Svako ovakvo istraživanje košta i to dosta i ima svog sponzora a to je najčešće posredno MS ili neka kompanija pod njegovom kontrolom.
Ako je verovati ovim istraživanjima,Linux ima deset puta više propusta,a ima 10 puta manju zastupljenost od windowsa,pa bi po zakonu verovatnoće morao da ima isto toliko virusa.Gde su ti silni virusi?
paterfamilias je offline  
Stara 1.10.2006, 19:25   #365
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Tema je postala dosta besmislena. Bilo bi bolje da mozemo da pricamo u real time, ovako telegrafski se ne moze stvoriti prava razprava. Linux zaljubljenici u analizama vide zaveru. Mozda bi trebalo da se dobijemo na nekom chatu i malo se predstavimo, da znamo cije reci imaju vecu tezinu. Ovako je ovo besmisleno.
korisnik je offline  
Stara 1.10.2006, 19:48   #366
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
optimus_prime kaže:
@petarfamilias

Losa ti je matematika u sabiranju drajvera.
Ms Office ne spada u drajvere.
Ja nisam govorio samo o drajverima već o MS-based full desktopu sa Windowsom,MS office i nekom od profesionalnih aplikacija tipa photoshopa.I naravno sa nezaobilaznim antivirusom,firewallom,sistem utility,partition magicom,norton ghostom itd.Za takav sistem ti treba 2-3 gb prostora i 1500-2000 evra za softver a ako koristiš neki skuplji programski paket i do 5000 evra ili još više
Citat:
optimus_prime kaže:
@
I za Linux ti je potreban neki partition magic ukoliko oces da instliras i neki drugi OS pa da predefinises particije, ovako Windowsu uopste nije potreban kao i linuxu u toki instalacije samog sistema..
Takav alat dolazi uz samu distribuciju i ne košta 70-80 evra.
Za Windows je takav program gotovo neophodan,jer sa onim što dobijaš sa sustemom uopšte ne možeš da smanjiš particiju već samo da ukineš postojeće i napraviš nove.Dobro particionisanje je krucijalno za windows zbog fragmentizacije,page file-a i same strukture fajl sistema i njegovih ograničenja i takav program gotovo svako mora da ima.
Citat:
optimus_prime kaže:
Uposte nije potreban Kasperski koji ubija sistem, nod32 je svrseno resenje, a ima i besplatnih jako dobrih firewall-a. a ako ce firewall da me spasi od upada iili hakovanja , nije mi zao da za njega dam i 100e. Skrt dvaput placa, a ako neko nema mogucnosti da plati firewall neka se zadovolji nekim besplatnim...
Besplatni firewallovi i antivirusi su "laka artiljerija" i ko ih koristi mora da se osloni najviše na sreću.Kasperski sam pomenuo samo u kontekstu njegove kolizije sa zone alarmom ,a to je česta kombinacija na računarima.
Za ozbiljnu zaštitu ti trebaju komercijalni programi a sve to košta.

Citat:
optimus_prime kaže:
Da Windows emulira neke a Linux sve moguce, zato sto nema svoje....
Slabo poznaješ VMWare i Virtual PC,oni emuliraju ne samo Linux već sve operativne sisteme za PC.Linux emulira samo neke elemente windowsa u wine i ništa više.
Citat:
optimus_prime kaže:
Ali da te pitam tebe ili bilo kog drugog, Da ti razvijes neki Software i bude odlican, da li bi ga Prodao ili bi reko evo vam dzabe ja ga uradio. Stavi sebe u poziciju nekoga ko razvija software i ubijes se dok ga napravis izgubis i zdravlje i vreme, pa da vidim na koju stranu bi pre namignuo na Freeware, ili bi pitao koliko moze da se proda??????
Baš su neka sirotinja ti koji razvijaju softver,eno MS i ostali pocrkaše od gladi.
Hajde da im damo ceo budžet Srbije jer su se toliko namučili,možda nam Bili da posle neku humanitarnu donaciju.
70 % ljudi na svetu koristi pirateriju a ovi razvijači softvera se opet ubiše od para.
paterfamilias je offline  
Stara 1.10.2006, 20:01   #367
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
optimus_prime kaže:

Tacno, slazem se, ali kodeke za Win nadjes na svakom koraku, dok za linux malo teze, evo jos uvek nemogu da instaliram Divx kodek na UBUNTi jer non stop trazi nesto, i sta sad lakse je ****vati se trazenjem odgovarajuceg kodeka nego lepo klik klik klik i gotovo..
Ako hoćeš klik-klik princip uzmeš neku od rpm distribucija koje dolaze na 1 dvd-u ili nekoliko cd-a.
Citat:
optimus_prime kaže:
Svaka cast distroima koji imaju sve to u sebi, ali meni naprimer taj distro ne odgovoara, odgovara mi na UBUNTU-i, i necu da instliram napr. drugi distro ocu ovaj, .
Ista priča kao da neko hoće da po svaku cenu ima windows 98/Me,pa se obrati MS-u da mu razreši probleme što mu se nešto ne sviđa.A neće da pređe na win xp jer mu win 9x baš odgovara i neće da menja "distro".
Ako nisi uspeo da pravilno konfigurišeš Ubuntu onda ti taj distro ne odgovara.
I baš si našao ubuntu na 1 cd-u,da pričaš da fali ovo ili ono,to nije tipična distribucija,ostali mainstream distroi imaju mnogo više softvera spakovanih na dvd-u ili 5 cd-a nego ubuntu
paterfamilias je offline  
Stara 1.10.2006, 20:07   #368
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
paterfamilias kaže:
Promašio si temu i to debelo.Serveri su druga priča,tu je situacija mnogo kompleksnija,taj red hat enterprise nije besplatan,win 2003 server košta i do 50 000 dolara,tu su još i Solaris i BSD koji imaju značajniju zastupljenost nego na desktopu.Linux je zastupljeniji na serverima nego na desktopu.
Zadnji put kada sam gledao cene nisu bile takve.
Kod nas je server W2K3 u standard varijanti nesto preko 1100e
a evo i link za cene.
http://www.microsoft.com/windowsserv...g/pricing.mspx

Linux je zastupljen kao WEB server vise nego MS resenje i nista vise.

@ATI
Izvini ali si stvarno promasio temu.
firefly je offline  
Stara 1.10.2006, 20:12   #369
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
korisnik kaže:
. Linux zaljubljenici u analizama vide zaveru.
Nije zavera nego marketing.Sva ta istraživanja,ankete,analize bilo da je reč o linuxu/windowsu,ili snazi političkih stranaka ili rejtingu nekog proizvoda se vrše samo u svrhu marketinga.To nije jeftin posao,već neko to mora da finansira,neko ko ima para,a to je u svetu softvera MS ili neka druga kompanija koja prodaje komercijalni softver.
Sve se to radi da se navuku naivni na ovakve "objektivne" analize.
paterfamilias je offline  
Stara 1.10.2006, 20:16   #370
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
firefly kaže:
Kod nas je server W2K3 u standard varijanti nesto preko 1100e
.
Imaš u toj tabeli i verzije od 4000 i 8000 dolara.
paterfamilias je offline  
Stara 1.10.2006, 20:25   #371
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Opet je manje od 50000 koliko si naveo.
Retko ko koristi nesto preko enterprice varijante w2k3.Cak je i to retko,jer niko kod nas nema toliku firmu da ce koristiti w2k3 enterprice sve se svodi na standard.
firefly je offline  
Stara 1.10.2006, 21:05   #372
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
urke kaže:

Mada ja trenutno koristim FC5 i prilično sam zadovoljan jer po žalbama koje ljudi imaju na recimo Ubuntu (ekstra popularan distro) FC ne brljavi toliko, i radi sve što mu uradim onako kako želim da radi.
Kako to brljavi, o poslednjoj verziji Ubuntua u SK je bilo sve o superlativima ?
Djordje81 je offline  
Stara 1.10.2006, 21:16   #373
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
paterfamilias kaže:
Nije zavera nego marketing.Sva ta istraživanja,ankete,analize bilo da je reč o linuxu/windowsu,ili snazi političkih stranaka ili rejtingu nekog proizvoda se vrše samo u svrhu marketinga.To nije jeftin posao,već neko to mora da finansira,neko ko ima para,a to je u svetu softvera MS ili neka druga kompanija koja prodaje komercijalni softver.
Sve se to radi da se navuku naivni na ovakve "objektivne" analize.
Naivni ljudi? Firma za koju znam je privatna i ima 12000 racunara. Ne verujem da su isli na prvu loptu.
korisnik je offline  
Stara 1.10.2006, 21:43   #374
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
paterfamilias kaže:
Ako hoćeš klik-klik princip uzmeš neku od rpm distribucija koje dolaze na 1 dvd-u ili nekoliko cd-a.

Ista priča kao da neko hoće da po svaku cenu ima windows 98/Me,pa se obrati MS-u da mu razreši probleme što mu se nešto ne sviđa.A neće da pređe na win xp jer mu win 9x baš odgovara i neće da menja "distro".
Ako nisi uspeo da pravilno konfigurišeš Ubuntu onda ti taj distro ne odgovara.
I baš si našao ubuntu na 1 cd-u,da pričaš da fali ovo ili ono,to nije tipična distribucija,ostali mainstream distroi imaju mnogo više softvera spakovanih na dvd-u ili 5 cd-a nego ubuntu
Samo mi reci sta podrazumevas pod pravilno konfigurisanje, jer ja ne vidim sta to toliko ima da se konfigurise?
I da zapeo sam bas Ubuntu, svi ga hvale + sam ga dobio original i zelim bas njega, lakse je kad je software spakovan i sve lepo, ali ajde razresi nesto sto ne dolazi na 5cd ili 1 dvd, vec na samo 1 cd, Valjda ima razloga zasto su ga ljudi stavili na jedan cd. I evo opet slucaj, skinuo sam lmms sto mi je urke predlozio i cvrc, opet mu fali dependeces, pa znas kad ce to nekom ozbiljno programu pa cak i onom neozbiljnom da se desi u Win-u. N I K A D
optimus_prime je offline  
Stara 1.10.2006, 21:45   #375
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
paterfamilias kaže:

Baš su neka sirotinja ti koji razvijaju softver,eno MS i ostali pocrkaše od gladi.
Hajde da im damo ceo budžet Srbije jer su se toliko namučili,možda nam Bili da posle neku humanitarnu donaciju.
70 % ljudi na svetu koristi pirateriju a ovi razvijači softvera se opet ubiše od para.
Nisi mi dao odgovor na pitanje?
optimus_prime je offline  
Stara 1.10.2006, 22:57   #376
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
optimus_prime kaže:
Samo mi reci sta podrazumevas pod pravilno konfigurisanje, jer ja ne vidim sta to toliko ima da se konfigurise?
I da zapeo sam bas Ubuntu, svi ga hvale + sam ga dobio original i zelim bas njega, lakse je kad je software spakovan i sve lepo, ali ajde razresi nesto sto ne dolazi na 5cd ili 1 dvd, vec na samo 1 cd, Valjda ima razloga zasto su ga ljudi stavili na jedan cd. I evo opet slucaj, skinuo sam lmms sto mi je urke predlozio i cvrc, opet mu fali dependeces, pa znas kad ce to nekom ozbiljno programu pa cak i onom neozbiljnom da se desi u Win-u. N I K A D
Ubuntu je zbog specifične distribucije po celom svetu na 1 cd-u.Kao takav on podrazumeva da se prikačiš na net i poskidaš sve što je potrebno da se reše međuzavisnosti.Da je na nekoliko cd-ova ili dvd-u troškovi njegove besplatne dostave po celom svetu bi bili mnogo veći.
Ubuntu jeste lepo spakovan ali podrazumeva zavisnost od neta,pa ako ti je to smaranje uzmeš distro sa 4-5 gb softvera i rešavaš medjuzavisnosti instalacijom sa jednog medija.
I u Windowsu može aplikacija da odbije da se instalira ili da se setup program sruši u toku same instalacije-nije valjda da to nisi nikada iskusio?
paterfamilias je offline  
Stara 2.10.2006, 0:13   #377
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

To što ti je neki proizvođač hardvera ili softvera prinudno odredio da moraš koristiti samo i jedino Windows iako si im pošteno platio,nije ništa pozitivno,već su te doveli u inferioran položaj jer ti nisu omogućili mogućnost izbora.
Neki koji su monopolskom politikom proizvođača softvera dovedeni u inferioran položaj,sada glorifikuju i hvale MS zbog toga-to je stvarno čudno.

Poslednja ispravka: urke (2.10.2006 u 8:44)
paterfamilias je offline  
Stara 2.10.2006, 0:18   #378
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
optimus_prime kaže:
Nisi mi dao odgovor na pitanje?
Nisam programer niti živim od toga i ne mogu da zamišljam šta bi bilo kad bi bilo.
Ali briga me za programere Windowsa,Office i Photoshopa i sličnih stvari,neka propadnu što se mene tiče.Neka o njima brinu lokalna samouprava Redmonda i država Kalifornija.
Šta naši programeri imaju od MS-a i njegovih monopolskih ugovora sa državnom administracijom?
paterfamilias je offline  
Stara 2.10.2006, 0:33   #379
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
korisnik kaže:
Naivni ljudi? Firma za koju znam je privatna i ima 12000 racunara. Ne verujem da su isli na prvu loptu.
Firma sa 12 000 računara je sigurno prešla na MS posle nekih pregovora i ugovaranja što povoljnijeg aranžmana sa MS.
U tako velikim firmama sigurno su prisutni među menadžmentom ljudi koji su oduvek naginjali MS-u,pre nisu mogli da nametnu svoje stavove,a sada su odneli prevagu kroz razne bordove izvršnih direktora i sl.
Desktop-korisnik pa čak ni veća firma u nas se ne odlučuje za softver direktnim pregovorima sa MS već zbog manje ili veće informisanosti.Naravno i zbog analiza i istraživanja odnosno marketinga.
paterfamilias je offline  
Stara 2.10.2006, 0:46   #380
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
ATI` kaže:
Neko je stavio na papir i izracunao da je koriscenje Windows-a jeftinije.
Kada bi neko prosečnom korisniku kod nas "stavio na papir" i izračunao vrednost svih aplikacija i igara došao bi do cifre od nekoliko hiljada evra.
Sa tim se parama može započeti neki mikro biznis,pa kada nam svima zakuca legalizacija na vrata,valja se dobro zamisliti šta je jeftinije.
Iz ove grupe prosečnih korisnika izuzimam ponosne vlasnike cuttera za folije koji u svakom slučaju moraju zauvek ostati na windowsu.
Nekima treba windows za ove cuttere a ja se sećam da su radili bez pc-ija-lepo staviš foliju i on ti napravi kesu koju možeš koristiti za zamrzivač ili kad ti se sloši u autobusu ili kolima.
Naravno sada ti trebaju i drajveri za cutter i Photoshop da obradiš neku sliku i preslikaš je na kesu i ulepšaš zamrzivač ili kesu za povraćanje.
paterfamilias je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku paterfamilias na korisnoj poruci:
ex3m (17.7.2008)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dual Boot između Windows XP i Vista RC1 sistema Kostarum Rex Persia Operativni sistemi 5 26.12.2008 22:05
windows Vista! Master Neo Operativni sistemi 316 5.11.2006 17:35
Windows Vista Sale2322 Operativni sistemi 117 20.5.2006 1:42
linux i windows kole racunic Slobodni softver 27 6.3.2006 16:44
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com