Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.9.2006, 23:51   #241
pioneer
Novi član
 
Član od: 22.9.2006.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Mr.Eco kaže:
Samo mi odgovori na ovo pitanje dal na windowsu mozes da gledas mpeg4 ili divx ili xvid filmove odma posle instalacije windowsa bez ijednog kodeka?

ako neznas zasto ja cu ti objasnit.
Izvini, ali nisi ti pokupio svo znanje sveta.
Znam sta moze a sta ne moze. Govorio sam o mp3 formatu!!!

Za windows se zna da ne moze nista po instalaciji osim mp3 i wma da radi.
pioneer je offline  
Stara 23.9.2006, 23:58   #242
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Pa nije to nista cudno za mp3 sto bi se razlikovao od divx vise je rasprostranjenija piraterija u muzicka industriji nego u bilo kojoj drugoj pa ako ti u drzavi dozvoljeno da slusas pirata onda ok instaliras kodek dobijes bas u ubuntu ima jedan program kada instaliras program pita dali je dozvoljeno da slusa gledas pirata...tako da je najmanji problem kodek
Mr.Eco je offline  
Stara 24.9.2006, 0:08   #243
pioneer
Novi član
 
Član od: 22.9.2006.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Nesto mi nije bas najjasnije. Ako se Linux poziva na legalizam, zasto onda kroz wine omogucava startovanje komercijalnih programa sa windows-a??
pioneer je offline  
Stara 24.9.2006, 0:09   #244
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

zsto sto i windows ima freeware a ako neko ima original igru sto nebi mogao da igra na Linuxu?
Mr.Eco je offline  
Stara 24.9.2006, 0:16   #245
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
pioneer kaže:
Nesto mi nije bas najjasnije. Ako se Linux poziva na legalizam, zasto onda kroz wine omogucava startovanje komercijalnih programa sa windows-a??
Kakve to veze ima? Pa ako si taj program kupio svejedno je dal ćeš da ga puštaš na Windowsu, Linuxu ili veš-mašini. Isti slučaj i ako si ga ispiratizovao. Zaboga, wine je 100% legalan i ispravan program, kakve on veze ima sa legalnošću tvog programa koga puštaš?
Mislim apsolutno ne razumem ovo pitanje. Dajte ljudi uozbiljite se da rasprava krene normalnim tokom. Svašta se ovde može pročitati. "Windows je dobar zato što njegovi programi rade pod drugim operativnim sistemima preko emulatora" (!), "Linux je nelegalan zato što dolazi sa softverom za puštanje muzike" (!!), "Kako wine sme da pušta komercijalne Windows programe" (!!!)...
Još malo pa ćemo da otvorimo quote na wikipediji, slično sabranim delima Miroslava Đuričića iz Velikog Brata.
voodoo_ je offline  
Stara 24.9.2006, 0:24   #246
pioneer
Novi član
 
Član od: 22.9.2006.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Mr.Eco kaže:
zsto sto i windows ima freeware a ako neko ima original igru sto nebi mogao da igra na Linuxu?
To je jos jedna zanimljiva stvar. Linux je u prednosti sto sa njim dolazi gomila besplatnog softvera. Medjutim, i Windows ima brdo bespatnog softvera koji su pandani onom u Linuxu, ali to uglavnom niko ne pominje. Open Office koristim i u Win-u i u Linuxu, Inkscape...

Po mom misljenju sto se tice cene jedina razlika je u stvari u ceni samog Windows-a, jer mi je sav softwer u Windows-u ionako free.
pioneer je offline  
Stara 24.9.2006, 0:34   #247
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

A joj pa tebi sve ko malom detetu treba objasnit ja koristi samo jedan program preko wina jedan chat klijent koji koristi UDP Brodcast protokole ako znas neki takav program za linux onda podeli tu sa mnom a inace nebi nikda koristio winamp ili bs kad imam Amarok Xmms i kaffeine koji su po meni bolji od ovih navedenih
Mr.Eco je offline  
Stara 24.9.2006, 0:36   #248
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Mr.Eco kaže:
Samo mi odgovori na ovo pitanje dal na windowsu mozes da gledas mpeg4 ili divx ili xvid filmove odma posle instalacije windowsa bez ijednog kodeka?

ako neznas zasto ja cu ti objasnit.
Ja neznam, ali covek je spomenuo mp3 a ne mpeg4 i divx, sto na Win u mozes da slusas odma po instalaciji.
optimus_prime je offline  
Stara 24.9.2006, 0:38   #249
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Pa tebi ako treba instaliras kodek za mp3 to je samo par klikova neverujem da nemas instaliran kodek za gledanje filmova a to ti verovatno ne pada tesko
Mr.Eco je offline  
Stara 24.9.2006, 0:41   #250
pioneer
Novi član
 
Član od: 22.9.2006.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Mr.Eco kaže:
A joj pa tebi sve ko malom detetu treba objasnit ja koristi samo jedan program preko wina jedan chat klijent koji koristi UDP Brodcast protokole ako znas neki takav program za linux onda podeli tu sa mnom a inace nebi nikda koristio winamp ili bs kad imam Amarok Xmms i kaffeine koji su po meni bolji od ovih navedenih
Za AmaroK se slazem. Odlican je. Ali Xmms i kaffeine su mi bezveze.
Lepo bi bilo da imam AmaroK na Win-u i MV2 Player u Linuxu.
pioneer je offline  
Stara 24.9.2006, 0:45   #251
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

eto slazemo se bar u necemu Amarok mi se svidja prvenstveno zbog zvuka jer takav nije u windowsu naravno bez DFX...al u linuxu kod kontrole zvuka moze lepo da se podesava i 3d zvuk,Kaffeine mi je super samo zbog toga sto je bez ikakve instalacija drajvera pokrenu SkyStar2 iako ima dosta stvari kod njega da se ispravi al na dobrom su putu
Mr.Eco je offline  
Stara 24.9.2006, 0:48   #252
pioneer
Novi član
 
Član od: 22.9.2006.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Mr.Eco kaže:
eto slazemo se bar u necemu Amarok mi se svidja prvenstveno zbog zvuka jer takav nije u windowsu naravno bez DFX...al u linuxu kod kontrole zvuka moze lepo da se podesava i 3d zvuk,Kaffeine mi je super samo zbog toga sto je bez ikakve instalacija drajvera pokrenu SkyStar2 iako ima dosta stvari kod njega da se ispravi al na dobrom su putu
Kakve veze ima kvalitet zvuka?? Meni je u Windows-u zvuk bolji za 3 koplja, jer mogu da ukljucim 96 khz i 24 bit u control panelu sb live!-a i odmah se cuje drasticna razlika.
pioneer je offline  
Stara 24.9.2006, 0:51   #253
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

probaj upalit muziku u kaffeinu i stisni x pa onda podesi
Mr.Eco je offline  
Stara 24.9.2006, 0:51   #254
pioneer
Novi član
 
Član od: 22.9.2006.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Mr.Eco kaže:
probaj upalit muziku u kaffeinu i stisni x pa onda podesi
96 khz i 24 bit u Linuxu nigde ne mogu da ukljucim
pioneer je offline  
Stara 24.9.2006, 0:56   #255
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

nemam pojma o cemu pricas ali sigurno moze i to al samo znam kod mene bolji zvuk kada se pusti iz linuxa i tu nema dvojbe a ovo x sto da stisnes tu dajes efekte...ako imas neku zvucnu karticu i ako slucajno nerade ti drajver mozes sa ndiskwraperom resit pa ces imat to sto ti treba
Mr.Eco je offline  
Stara 24.9.2006, 1:03   #256
pioneer
Novi član
 
Član od: 22.9.2006.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Mr.Eco kaže:
nemam pojma o cemu pricas ali sigurno moze i to al samo znam kod mene bolji zvuk kada se pusti iz linuxa i tu nema dvojbe a ovo x sto da stisnes tu dajes efekte...ako imas neku zvucnu karticu i ako slucajno nerade ti drajver mozes sa ndiskwraperom resit pa ces imat to sto ti treba
Drajver radi, sem sto se ponekad izgubi , ali pricam da u windows-u mogu da ukljucim reprodukciju zvuka na 96khz 24-bitno a u Linuxu ne moze, bar ja nisam nasao a trazio sam mesecima.
pioneer je offline  
Stara 24.9.2006, 1:16   #257
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Marko_L kaže:
A ko priča o Srbiji ? Pričamo o OS-evima koji koliko ja znam nisu ograničeni na jednu zemlju, već se koriste u celom svetu. To što tehnička podrška u Srbiji funkcioniše kao i sve ostalo u toj zemlji, nije problem Windowsa kao OS-a. .
Briga me za Ameriku i Kanadu,ja znam da ovde u Srbiji 1%(i ovo je možda preveliki procenat) ljudi ima legalan Windows i ima tehničku podršku.

Citat:
Marko_L kaže:
Pa ni ja ne znam za nijednog korisnika Windowsa, koji isti koristi na normalan način, a da ima problema sa virusima. .
Šta je to “normalan” način?Ja hoću da idem na bilo kakve sajtove bez antivirusa i firewalla,da otvorim bilo kakvu e-mail poruku i da skinem bilo šta sa interneta,a ne da mi neko to zbog bezbednosti ograničava.
Citat:
Marko_L kaže:
E vidiš, u tome i jeste glavni problem Linuxa, prvo moraš da pretražiš brdo foruma, sajtova, da bi izabrao distribuciju koja će MOŽDA da ti odgovara. A kod Windowsa XP nema zime, imaš Home i Pro verziju sa jasno označenim razlikama koje su obično vezane za mrežu i još par servisa koji nisu nešto posebno značajni (tačnije nisu potrebni za 90% korisnika). Neko ima vremena za to, a neko drugi pak nema.
.
Kod Windowsa XP “ nema zime” jer ga već koristiš.Valjda ćeš pre instalacije(kupovine)bilo kakvog os-a ili softvera,pogledati neki forum ili tutorial.Nećeš valjda kad izađe Vista odmah uzeti prvu verziju na koju naiđeš već ćeš se malo raspitati?
Citat:
Marko_L kaže:
Uostalom, čak i da nađem distribuciju koja mi na prvi pogled odgovara i radim neki posao sa njom, šta ja da radim ako naiđem na neki problem... da kažem klijentima "E, aj sačekajte da pronađem neku drugu distribuciju" ? .
A šta rade korisnici koji imaju problema sa Windowsom?Mnogi posećuju forume pa i ovaj i traže rešenje za probleme.I na Zapadu gde 70-80 % korisnika ima legalan softver forumi su takođe puni pitanja korisnika kako da reše neki problem sa Windowsom,uprkos “svemogućoj” tehničkoj podršci.
Tehnička podrška Windowsa nije u stanju da reši mnoge specifične probleme,a to su upravo oni najteži,oni mogu da pomognu samo kod tipičnih problema koji i nisu toliko opasni.

Citat:
Marko_L kaže:
Ja ni uz jedan uređaj iz svoje konfiguracije nisam dobio drajvere za Linux. Jel ja sad treba da gledam u pasulj koja Linux distribucija može da prepozna te uređaje ili da izgubiim nekoliko sati da ih sve pronađem na internetu, čak i ako ih ima.
CD-ovi sa drajverima su u 99% slučajeva apsolutno nepotrebni jer će distribucija sama da prepozna hardver.Dugo su vremena winmodemi pravili probleme ali je to danas lako rešivo.
paterfamilias je offline  
Stara 24.9.2006, 1:17   #258
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
pioneer kaže:
Sto se tice interfejsa to je stvar ukusa. Iskreno meni je interfejs Linuxa nakaradan u odnosu na Windows-ov. .
Na koji interfejs misliš,KDE ili Gnome ili neki treći?
Citat:
pioneer kaže:
Tacno je da uz svaku distribucija Linuxa dodje dosta softvera. Uglavnom radi OK, ali ipak njegova upotrebna vrednost se zavrsava na office aplikacijama i multimediji i to nepotpunoj dok se ne instaliraju kodeci. .
Upotrebna vrednost se ne završava na office i multimediji,možeš se igrati na wine(cedegi),imati apsolutno bezbedan internet i još mnogo stvari.
Citat:
pioneer kaže:
Recimo uz Ubuntu ne dolaze cak ni kodeci za mp3. Jedni je Mepis relativno zaokruzen distro. .
Ubuntu je specifičan projekat jer se distribuira besplatno po celom svetu,bez naplate poštarine i cd-a.Mp3 kodeci su izbačeni zbog pravnih pitanja.Nije u pitanju nikakav nedostatak “podrške” za mp3.
Jedino je Mepis relativno zaokružen?Izgleda nisi probao Suse gde imaju mp3 kodeci ili Mandrivu ili PC linux gde imaju čak i divx kodeke i već instalirane drajvere za 3d akceleraciju
Citat:
pioneer kaže:
Medjutim, i Windows ima brdo bespatnog softvera koji su pandani onom u Linuxu, ali to uglavnom niko ne pominje. Open Office koristim i u Win-u i u Linuxu, Inkscape... .
Windows nema brdo besplatnog softvera,sve se to mora skidati sa interneta.I to je mnogo veći download nego par megabajta za mp3 i divx kodeke za Linux.
Citat:
pioneer kaže:
Po mom misljenju sto se tice cene jedina razlika je u stvari u ceni samog Windows-a, jer mi je sav softwer u Windows-u ionako free.
Nemaš igre u Windowsu,razne Photoshopove i slično već je sve freeware?Onda ti Windows i nije potreban.
paterfamilias je offline  
Stara 24.9.2006, 1:33   #259
pioneer
Novi član
 
Član od: 22.9.2006.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
paterfamilias kaže:
Na koji interfejs misliš,KDE ili Gnome ili neki treći?
KDE i Gnome su mi jedini prihvatljivi. Da, na njih mislim i interfejs Windows-a mi je mnogo lepsi i funkcionalniji.

Citat:
paterfamilias kaže:
Upotrebna vrednost se ne završava na office i multimediji,možeš se igrati na wine(cedegi),imati apsolutno bezbedan internet i još mnogo stvari.
Ne igram se tako da me wine ne zanima. Sto se tice upotrebljivosti budi realan u Linuxu nema ozbiljnih CAD i video editing programa.

Citat:
paterfamilias kaže:
Ubuntu je specifičan projekat jer se distribuira besplatno po celom svetu,bez naplate poštarine i cd-a.Mp3 kodeci su izbačeni zbog pravnih pitanja.Nije u pitanju nikakav nedostatak “podrške” za mp3.
Jedino je Mepis relativno zaokružen?Izgleda nisi probao Suse gde imaju mp3 kodeci ili Mandrivu ili PC linux gde imaju čak i divx kodeke i već instalirane drajvere za 3d akceleraciju
Znam kako se distribuira Ubuntu narucio sam ga davno. SuSE ne da sam probao, nego radim u njemu, i nema divx kodeke! Drajvere za 3d akceleraciju nema, a nisu mi ni potrebni i nemam nameru da skidam nekih 30-tak mb sa atijevog sajta.

Citat:
paterfamilias kaže:
Windows nema brdo besplatnog softvera,sve se to mora skidati sa interneta.I to je mnogo veći download nego par megabajta za mp3 i divx kodeke za Linux.
Sve sto sam skidao za windows morao sam da skidam i za Linux: kodeke, operu, inkscape, mplayer za linux... Jedino sto je SuSE dosao sa Open Office-om.

Citat:
paterfamilias kaže:
Nemaš igre u Windowsu,razne Photoshopove i slično već je sve freeware?Onda ti Windows i nije potreban.
Reako sam vec da ne stajem na stranu ni jednog sistema. Koristim oba i oba mi rade odlicno, sem ranije nabrojanih problema u Linuxu.
pioneer je offline  
Stara 24.9.2006, 9:35   #260
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Mr.Eco kaže:
Samo mi odgovori na ovo pitanje dal na windowsu mozes da gledas mpeg4 ili divx ili xvid filmove odma posle instalacije windowsa bez ijednog kodeka?

ako neznas zasto ja cu ti objasnit.
Ne ali zato znam kako na ih nabavim za pet minuta.
player1 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dual Boot između Windows XP i Vista RC1 sistema Kostarum Rex Persia Operativni sistemi 5 26.12.2008 22:05
windows Vista! Master Neo Operativni sistemi 316 5.11.2006 17:35
Windows Vista Sale2322 Operativni sistemi 117 20.5.2006 1:42
linux i windows kole racunic Slobodni softver 27 6.3.2006 16:44
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com