Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.3.2007, 21:32   #1
zukov
Član
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 150
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa USB-om

Imam jedan ogroman problem sa USB-om. Kompjuter mi se odjednom zamrznuo. Iz desetog puta sam uspeo da ga dignem (kad kod sam pokrenuo računar kopjuter se čuo da radi, ali ništa se nije pokazivalo na ekranu, i pošto pritisakom na restart dugme nije hteo da se restartuje, morao sam da vadim kabal iz struje, pa sve iz početka). Iz desetog puta sam podigao Windows ali miš mi ne radi. Otkrio sam da mi kompjuter ne može da prepozna ni mobilni ni fotoaparat, koji su povezani sa računarom preko USB-a. Predpostavljam da nije problem u mišu, nego u USB-u. Šta da radim? Pomozite mi, molim vas.
zukov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2007, 21:40   #2
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem sa USB-om

Vrlo verovatno da je kontroler koji se nalazi u South Bridge-u crkao. To objašnjava što ti nijedan USB uređaj ne radi. Ako ostatak kompa radi OK, možda možeš da kupiš poseban USB kontroler u vidu PCI kartice i tako izbegneš kupovinu nove ploče.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2007, 22:05   #3
zukov
Član
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 150
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa USB-om

Da li postoji neki način da proverim da li kontroler u pitanju? U Device Menager-u piše da je sve u redu sa USB. Imam matičnu ploču: MSI 865PE NEO2-V 800/Dual D400/8x/SATA/5.1/LAN.
zukov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2007, 22:23   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problem sa USB-om

Ako imaš neku usb memoriju (Flesh) veličina nije bitna..... Priključi je na problematični usb i upali računar... Trebalo bi još pri samom paljenju da je vidiš u biosu (slučaj kod mene) ili bi trebao da je vidiš na onom "ekranu" kad pališ komp gde se vide hardovi/cd urećaji/količina memorije....Ako se tu ne vidi ništa onda što reče kolega Rocker moguće da je otišao kontroler za usb
Probaj pa javi .....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2007, 22:52   #5
zukov
Član
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 150
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Red face Re: Problem sa USB-om

Pošto nemam USB memoriju, povezao sam komp i mobilni preko USB-a (predpostavljam veoma glup pokušaj) ali ništa. Ni jedan USB ne radi (ni oni odpozadi, ni oni od napred na kućištu), tako da sam siguran da 99,99% otišao USB kontroler. Znači moram da kupim posebnu USB kontroler u vidu PCI kartice. Koliko to otprilike košta? I zahvaljujem se na pomoći.
zukov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2007, 23:04   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problem sa USB-om

USB 2.0 kontroler koji se kači na računar preko PCI interfejsa staje negde oko ~20 Eura +/-5 Eura (u zavisnosti od proizvođača/kvaliteta).

Ako je "samo" stradao USB kontroler , možeš da budeš sretan ... dobro je da nije stradala cela ploča ili još nešto....

-Proveri kvalitet napona koje dobijaš sa napajanja.... To možeš učiniti ili iz biosa ili iz nekog programa (za tu namenu može da posluži i Everest). Proveru napona odradi preventivno kako nebi slučajno došlo do pregorevanja još nečega u računaru.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2007, 4:27   #7
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problem sa USB-om

Vecina mobilnih telefona se prijavljuju na racunar kao modemi a ne kao prenosne memorije. To moze da bude "false alarm"...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta za 500-550 € Axel Freeman Šta da kupim? 102 2.10.2008 2:22
Cena Google AdSense reklama (najvece i najnize) freeminder Internet usluge 19 28.2.2007 23:06
Smeshan problem sa Winamp-om Predrag Stankovic Aplikativni softver 5 25.1.2007 14:01
Problem sa OpenGL-om Milos Darmanovic Grafika 3 15.1.2007 0:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com