Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2008, 1:20   #1
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom iPod Touch 8GB 2nd generation

Najzad sam završio pisanje review-a, koji sam obećao. Znam da je mi je trebalo puno, ali sam uspeo nekako nađem vreme i dovršim ga.

Elem, radi se o jednoj spravi Apple-a koja je uspela mnoge da zainteresuje. U pitanju je, kao što se vidi iz naslova, audio/video player, iPod Touch druge generacije, ili skraćeno 2nd gen. Da ne bih trošio forumski prostor, pogledajte osnovne specifikacije na sledećim linkovima:
...mada verujem da ćete uspeti da izgooglate detaljnije specifikacije.

Prvo bih se pozabavio razlikama prve i druge generacije iTouch-a.
2nd gen:
  • ima dugme za pojačavanje/stišavanje
  • ima zvučnik
  • dolazi sa novijim, 2.1.1, firmware-om
  • tanji je
  • diktafon (koji nije interni, te ga nisam koristio)
  • Nike + iPod aplikacija
  • nešto drugačiji design koji se vidi sa slike


To su neke osnovne razlike, mada sam čitao da postoji razlika u osvetljenju ekrana, trajanju baterije itd., ali to nisam uspeo da primetim, verovatno zato što nisam sve vreme imao prvu generaciju pored sebe, a jedna poseta prijatelju koji ima 1st gen, nije dovoljna da bi se tako nešto primetilo.



Podeliću ovaj review u više delova radi bolje preglednosti:
  1. Fizičke karakteristike
  2. Zvuk
  3. Ekran
  4. Ostalo
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
beat95 (9.7.2009), Marshall George (8.8.2010), muki85 (10.1.2009), Shadowfax (27.12.2008), steve89 (27.12.2008), zdravkelja (31.12.2008), zomg (27.1.2009)
Stara 27.12.2008, 1:24   #2
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

1. Veličinu ste mogli da vidite na priloženim linkovima, ali ponoviću je. Uređaj je tačno 11cm dugačak, oko 6cm širok, a debljinu nisam mogao baš precizno da izmerim, tako da ću verovati podatku sa sajta koji kaže da je debeo svega 8.5mm. Težina iznosi 115g. Dužina je malo veća od dužine prosečnog mobilnog telefona, ali je širina ta koja se ipak bitno razlikuje od one koja se sreće na telefonima. Meni staje u svaki džep, bio on na farmerkama ili trenerci.



Jednostavnog je i elegantnog je design-a koji čini kombinacija sivo-crno, u današnje vreme, vrlo popularna.

Kvalitet izrade je na zavidnom nivou, mogu slobodno reći da uređaj ovog tipa, a takve čvrstine nisam skoro video. Doduše, nisam ga bacao o pod radi testa, ali ne mislim da bi se lako polomio. Ninoslav mi čak reče da je izdržao kamion na sebi, 30 sekundi u krigli piva i preživeo smrzavanje. Da li je to istina, ko će ga znati, ali za više ovakvih zanimljivosti, kontaktirajte Ninoslava.


Vratimo se na priču o fizičkim karakteristikama. Player poseduje ukupno 2 "rupe" na sebi, a to su 3.5mm ulaz za slušalice i duguljasti ulaz za USB (kao i za razne dock-ove na koje ga možete prikačiti i koji je univerzalan za sve iPod-e). Iako je, jelte, touchscreen, pored njih ima i 2 dugmeta, a to su:
  • gašenje/paljenje/standby (nalazi se gde i dugme za paljenje većine mobilnih telefona) i
  • tzv. Home dugme koje ima više funkcija, ali mu je prvenstvena namena vraćanje u root meni (Home se nalazi na prednjem delu playera, ispod ekrana)
... i treći je za pojačavanje i stišavanje i nalazi sa leve strane pri vrhu (poseduje ga samo 2nd generation iPod Touch).

Svi dugmići dobro reaguju na kontrole, mada su ovi za regulisanje zvuka na početku bili dosta tvrdi, ali, vremenom su omekšali.

Na zadnjoj strani se može zapaziti naziv "iPod" sa čuvenom jabukom, kapacitet, a sitnijim slovima su označeni serijski broj, detalji vezani za bateriju (5V, 1A) i gde je proizveden.


Ono što mnogi prvo vide na zadnjoj strani, jeste "elipsa" crne boje pri vrhu. Tu se nalazi WiFi prijemnik koji je namerno izdvojen radi što boljeg signala, odnosno radi sprečavanja bilo kakvo ometanja od strane metala koji bi ga prekrio.


Inače, uređaj se prilično grebe zbog ovakvog shiny design-a, te je preporučljiva kupovina neke futrole. Ja sam uzeo gumenu u Apple radnji za 1400 dinara. Takođe, bitno se smanjuje mogućnost ispadanja, jer je futrola od specifične gume koja ima veliki koeficijent trenja.


Poslednja ispravka: Partybreaker (27.12.2008 u 1:35)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
beat95 (9.7.2009), Marshall George (8.8.2010), muki85 (10.1.2009), Shadowfax (27.12.2008), steve89 (27.12.2008), zdravkelja (31.12.2008), zomg (27.1.2009)
Stara 27.12.2008, 1:28   #3
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

2. Ovo je ujedno i najbitnija stavka za sve one koji ovaj uređaj posmatraju kao muzički aparat, za šta bi trebalo prvenstveno i da je napravljen.

E sad je jako bitno biranje pravih reči. ’Ajde ovako. Zvuk je iznad proseka. Ne mogu reći savršen, kao što je to učinio kolega iz redakcije SK-a. Pre ovoga sam imao (u stvari, i dalje imam) iRiver T20 čijim zvukom sam bio veoma zadovoljan i bio sam u velikim nedoumicama da li da prelazim na „belu stranu“. U odnosu na 5 godina starog iRiver-a, ne daje ništa bolji zvuk. Sa slabijim slušalicama (uslovno rečeno, jer sam koristio Sennheiser MX360) se iRiver mnogo bolje pokazuje nego iPod, dok sa jačim ne mogu da primetim bitnu razliku. Kvalitet zvuka umnogome zavisi i od vrste muzike koju slušate, tako da je iPod u nekim segmentima briljirao dok se u nekim pokazivao kao mnogo jeftiniji konkurenti.


Najbitnija stvar u celoj priči je da generalno iPod-i nemaju jako bitnu stvar vezanu za zvuk, a to je user EQ. To je mala stvar koja bi, siguran sam, mnogo poboljšala kvalitet zvuka. Tačno je da u podešavanjima ima dosta profila, ali ona nikada neće moći da zamene „klizače“ koji pomeramo kako nama odgovara, makar po cenu totalnog izobličenja zvuka.


Inače, iTouch koristi čip koji je najsličniji onom iz iPhone-a, dok Classic i ostali imaju nešto drugačiji (nisam rekao ni bolji ni lošiji).


Slušalice koje se isporučuju uz iPod su solidnog kvaliteta i zadovoljiće potrebu većine korisnika, ali mene nisu, te mi je prijatelj poklonio višak njegovih Apple In-Ear slušalica, koje su mi omogućile mnogo prijatnije slušanje muzike. Klasičnim slušalicama je falio bass, čak i pri podešavanju profila bass booster, nisu mogle da ostvare taj nivo na koji sam navikao na iRiver-u. In-ear koncept je nešto na šta bi trebalo svi da pređu ukoliko žele totalnu izolaciju od spoljašnjih zvukova i veoma jak bass. Više se ne usuđujem da izaberem bass booster profil.

Što se tiče podešavanja za zvuk, tu su pomenuti EQ profili kojih ima 22 + Off. To su: Acoustic, Bass Booster, Bass Reducer, Classical, Dance, Deep, Electronic, Flat, Hip Hop, Jazz, Latin, Loudness, Lounge, Piano, Pop, R&B, Rock, Small Speakers, Spoken Word, Treble Booster, Treble Reducer i Vocal Booster. Trenutno mi je setovan dance profil jer, po meni, daje optimalan odnos bass + treble. Off i Classic zvuče nešto mutnije, te znaju da zanemare neke visoke tonove, dok pri setovanju bass booster osećam i čekić i nakovanj i uzengiju kako titraju moleći da prebacim na nešto blaže.


Tu je i Volume Limit i Sound Check, koji ne znam čemu služi, ali se piše da ga je bolje držati na Off, zatim Audiobook Speed koji određuje brzinu ispisivanja teksta na ekranu dok traje pesma (naravno, ukoliko je prethodno ubačen audiobook).


Aplikacija za muziku je dobra, moguće je ubaciti cd cover-e koji će stajati na ekranu dok se pesma reprodukuje. Po defaultu ima resume funkciju što znači će se pri svakom zaustavljanju pesme kasnije nastaviti tamo gde je stala. Aplikaciju je moguće minimize-irati i uporedo raditi nešto drugo na iPodu, ali to jede bateriju i stoga, ne preporučujem. Pri obrtanju uređaja horizontalno dok traje pesma, dobiće se prikaz albuma koje je moguće bukvalno listati. Jako pregledno i user friendly, baš kao i sve što je vezano za iPod i touchscreen. Pesme se sortiraju po ID3 tagovima, a ne po folderima, što daje veću preglednost, ali i posao ukoliko ti tagovi nisu sređeni. Moguće je pretraživati pesme, albume i izvođače tako što se sa strane pritisne slovo na koje naziv počinje. Tu je takođe, shuffle i repeat funkcija, genius playlist-a (koju nisam koristio) itd.





I na kraju bih pomenuo novinu druge generacije, a to je zvučnik. On je prilično slabog kvaliteta iz prostog razloga što su gledali da ga smeste, a da pri tom što više smanje dimenzije u odnosu na prvu generaciju. Ne vidi se spolja gde je, a zvuk dopire iz ulaza za USB konektor. Reprodukuje tanak i slab zvuk kada se puštaju pesme, dok je sa fabričkim zvucima (za budilnike, otključavanja itd.) dovoljne glasnoće. Generalno, slabiji je od zvučnika sa mobilnih telefona oko 2x, ali je zgodno imati ga, jer se ipak čuje pri reprodukovanju klipova, a dovoljno je glasan i da probudi (tested myself ).

Mislim da je bilo dovoljno o zvuku, red je da pređem na sledeće.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
beat95 (9.7.2009), Marshall George (8.8.2010), muki85 (10.1.2009), Shadowfax (27.12.2008), steve89 (27.12.2008), zdravkelja (31.12.2008), zomg (27.1.2009)
Stara 27.12.2008, 1:30   #4
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

3. U "poglavlju" Ekran ću govoriti o video klipovima, slikama, kao i o kvalitetu kvalitetu samog ekrana.

Ekran je veličine 3.5“ a njegov kvalitet je nešto što stvarno opravdava toliku cenu. Izuzetnog je kvaliteta, daje jako čiste slike, realnih boja i dobro reaguje na komande. Inače, iPod Touch je jedan od prvih proizvoda koji podržava multi-touch tehnologiju. U prevodu, možete raditi uporedo sa maksimalno 2 prsta, što je sasvim dovoljno za bilo šta. Prepoznaje dodir prstiju, nema potrebe kupovati razne olovčice i slično, jer ih neće prepoznavati.

Reprodukcija video klipova se obavlja iz posebne "Videos" aplikacije, koja sadrži samo osnovne funkcije – play/pause, fast forward, fast backward i informacije o trajanu klipa na kojoj se nalazi klizač kojim je moguće preskakati više sekundi, minuta ili sati nekog klipa. Prebacio sam par filmova, ali i dalje nisam našao converter koji bi omogućio i lepljenje titlova na film tokom konvertovanja. U stvari, takva stvar postoji, ali na listi uređaja, prema kojima bi program trebalo da koriguje podešavanja, se ne nalazi iPod Touch. Konvertovanjem pri iPhone profilu, titl je uspešno nalepljen, ali slika kasni za zvukom. Kome ne treba titl, može da pogleda ovaj converter, ali verujte, koliko god da poznajete engleski, desi se da ne razumete nešto, naročito kad se gleda sa uključenim zvučnikom.

Što se slika tiče, i tu postoji zasebna aplikacija i ovde dolazi do izražaja detekcija pokreta (slike se obrću kada obrnete iPod), multi-touch tehnologija (zumiranje slike se vrši tako što se prinesu spojeni palac i kažiprst ka ekranu, a onda se odmiču polako ka ivicama ekrana i obrnuto), a slike se vrte jednostavnim pomeranjem prsta od ivice do ivice. Tu je i opcija slide show, kao i menjanje slika pomoću dugmeta na ekranu.



Poslednja ispravka: Partybreaker (27.12.2008 u 1:38)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
beat95 (9.7.2009), muki85 (10.1.2009), Shadowfax (27.12.2008), steve89 (27.12.2008), zdravkelja (31.12.2008), zomg (27.1.2009)
Stara 27.12.2008, 1:33   #5
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

4. Ovde ću malo pisati o menijima, ostalim podešavanjima, uopšte interface-u, software-u itd.

Kretanje kroz menije je pravi užitak. Prvih dana me je bukvalno teralo da drndam player, sad sam se malo smirio.
Snalaženje je realtime, čak i totalnim početnicima i ljudima koji ne stoje najbolje sa tehnikom, a kamoli touchscreen-ovima.

Uz uređaj se isporučuje veći broj aplikacija u odnosu na prvu generaciju, i možete ih videti sa slike (Flashlight, IM+ Lite i WritePad su naknadno ubačeni). Pored tih aplikacija, ubacio sam i 16 vrlo jednostavnih i zanimljivih igara, poput TouchHockey-a (isto kao AirHockey samo preko touchscreena, može i u dvoje
), Labyrinth (ubacujete lopticu u posebnu rupu, a da pritom ne upadne u one koje joj se nađu na putu; igra je zasnovana na detekciji pokreta), Lightsaber zezalica (kako pomerate iPod čuje se opšte poznati zvuk lightsaber-a u akciji), Sudoku, Audi A4, BlackJack, Tic Tac, bilijar, golf, Wikipedia i tako dalje.



WiFi je još jedna stvar koja karakteriše iPod Touch i koja je dosta uticala da baš on bude izbor. Safari browser je hitar (mnogo hitriji od raznih pocketPC-jeva, poput iPaq-a), zna da zaglupi povremeno i zatvori se, ali je to, koliko vidim, rešeno novim firmware-om (2.2), koji je u međuvremenu izašao i koji me smara svaki put da ga instaliram uz cenu od 10$. Neka hvala, čekam jailbreak, a o jailbreak-u ću nešto kasnije. Safari, takođe poseduje opciju otvaranja novih tabova, bookmarkovanja, zumiranja teksta itd. Postoji i mogućnost korišćenja messengera pomoću IM+ programa koji sam već pomenuo.

iPod sam uspešno zakačio na kućnu mrežu nakon malih začkoljica vezanih za ruter.



Pri izgovaranju reči iTunes, mnogi osećaju određenu dozu gadosti, ali ja ne vidim konkretan razlog za tako nešto. Valjda zato što i prethodni player nije mogao da ima punu funkcionalnost koju poseduju klasični flash diskovi... Jeste sve prepuno marketinških trikova, ali da je strašno i nije. Pogotovu što je transfer izuzetno brz. Često mi se čini da Kingston flash od 4GB nije dorasao iPod-u koji se sync-uje. Ima zaista zavidan broj legalnih aplikacija koji se preuzimaju preko iTunes Application Store-a.


Što se tiče baterije, solidno se drži, ali se ipak brže troši nego na klasičnim player-ima zbog velikog ekrana, koji je, doduše, tokom reprodukovanja muzike uglavnom isključen. Generalno, uz svakodnevni WiFi od pola sata do sat vremena + dva sata muzike + malo igara i šetanje po menijima, baterija traje 2 do 3 dana.


Ono što može da dosta pomogne da uređaj bude još bolji nego što jeste, je tzv. jailbreak. To podrazumeva menjanje fabričkog firmware-a radi omogućavanja „narodnih aplikacija“ (kojih je još više nego legalnih) da rade na iPod-u. Za prvu generaciju postoji, ali TeamDev još uvek radi na tome da se i novija generacija „ubije“. Neki su time dobili i na kapacitetu memorije, te se nadam da ću i ja biti te sreće jer mi je maksimalni slobodni kapacitet 7GB, a trebalo bi da bude oko 500MB veći. Trenutno je u player-u uskladišteno oko 1300 pesama, preko 20 aplikacija i jedan film, a ima još par stotina MB slobodno.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
beat95 (9.7.2009), Marshall George (8.8.2010), muki85 (10.1.2009), Shadowfax (27.12.2008), steve89 (27.12.2008), zdravkelja (31.12.2008), zomg (27.1.2009)
Stara 27.12.2008, 1:34   #6
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

Sve u svemu, iPod Touch je sprava koja vam pružiti puno sati zabave. Praktično je iPhone bez mogućnosti razgovora i kamere sa skoro duplo nižom cenom. Cene možete videti na Apple-ovom sajtu Srbije, ali znaju dosta da variraju ovih dana usled promene kursa. Da se razumemo, ovo nije savršen player, jer takav ne postoji. Oni koji sada poseduju razne iRiver, Creative i SanDisk player-e nemaju potrebe da prelaze na ovo samo zbog boljeg zvuka, jer su poboljšanja minimalna ili ih nema uopšte ukoliko su navikli na manuelna podešavanja zvuka.

Ovom prilikom se zahvaljujem svima koji su meni pomogli u odabiru, a to su prvenstveno Ninoslav, alesandro i genius.


Nadam se da sam ovom temom nekom olakšao izbor jer znam kakve su slatke muke.


Srećna vam Nova godina i predstojeći praznici!

Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 13 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
A M G (27.12.2008), alesandro (27.12.2008), beat95 (9.7.2009), doctor (5.10.2010), dzonihsv (27.12.2008), Marshall George (8.8.2010), masteri (7.1.2009), muki85 (10.1.2009), Ninoslav (27.12.2008), Shadowfax (27.12.2008), steve89 (27.12.2008), zdravkelja (31.12.2008), zomg (27.1.2009)
Stara 27.12.2008, 1:39   #7
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

Svaka cast za ovaj review. Nisam znao da ima Wi-Fi. Mozda ako nabavim neku kintu i ja uzmem doticni player .

PS: Takodje i tebi Srecna Nova i novogodisnji praznici...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Partybreaker (27.12.2008)
Stara 27.12.2008, 1:43   #8
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

Fin i opsezan review.
Dobra je to spravica, ali meni licno vise odgovara neki klasican mp3 zbog manjih dimenzija.
Primarno mi je samo slusanje muzike, njen kvalitet i nista vise, nikakvi prstici po ekranu.
U svakom slucaju, ovo parce hardvera jeste skupo, ali i pruza dosta onima koji su spremni da izdvoje toliko novca.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
Partybreaker (27.12.2008)
Stara 27.12.2008, 16:39   #9
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

Super review!

Kao sto znas, ja imam 1st gen i sasvim sam zadovoljan, pricali smo vec

Imam jedan predlog za tebe - slike koje si koristio u opisu "iscupaj" direktno iz ajpoda a ne da sa drugim uredjajem slikas iTouch.

Evo primera:



Ako ne znas kako, javi mi se na PP da ne opterecujemo temu
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ninoslav na korisnoj poruci:
Partybreaker (27.12.2008)
Stara 28.12.2008, 1:40   #10
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

Ortak je kupio ovo "cudo" u Americi skoro,i kad god ga vidim ne odvaja se od njega...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2008, 15:42   #11
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

Još jednom hvala Ninoslavu. Evo malo screenshot-ova:

Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
A M G (28.12.2008), dzonihsv (28.12.2008)
Stara 28.12.2008, 17:25   #12
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

Citat:
Ninoslav kaže: Pregled poruke
Super review!

Kao sto znas, ja imam 1st gen i sasvim sam zadovoljan, pricali smo vec

Imam jedan predlog za tebe - slike koje si koristio u opisu "iscupaj" direktno iz ajpoda a ne da sa drugim uredjajem slikas iTouch.

Evo primera:



Ako ne znas kako, javi mi se na PP da ne opterecujemo temu
А шта је ово "Serbian" MEĐU APLIKACIJAMA, BAŠ ME ZANIMA?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2008, 18:42   #13
alesandro
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Beograd/Zrenjanin
Poruke: 1.150
Zahvalnice: 438
Zahvaljeno 587 puta na 232 poruka
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
А шта је ово "Serbian" MEĐU APLIKACIJAMA, BAŠ ME ZANIMA?
Englesko-srpski recnik, barem bi trebalo.
alesandro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2008, 0:25   #14
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

Imao sam čast da se igram sa ovom stvarčicom baš juče na par minuta i mogu da kažem da sam zadivljen...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2009, 0:03   #15
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

Citat:
alesandro kaže: Pregled poruke
Englesko-srpski recnik, barem bi trebalo.
Upravo tako!
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2009, 22:35   #16
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

Svaka cast mali, dobro si odradio ovaj review, ovi sa IT sveta bi se postideli od tebe. Kada bi bilo dovoljno ljudi posvecenih review-ovima, mozda bi mogli da dostignemo slavu cuvenog xtremesystemsa

Poslednja ispravka: muki85 (10.1.2009 u 23:18)
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2009, 1:59   #17
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

Tnx matori. Težak će biti transfer XS -> FSK ali ćemo nastojati da se približimo tom nivou.

Da počnem odmah.
Pomenuo bih još 2 stvari koje nisu nužno vezane za uređaj o kome sam pisao, a koje mogu da koriste.

1. Rockbox firmware

- sajt: http://www.rockbox.org/

U pitanju je firmware koji ima u sebi čuveni user EQ, što može dosta da poboljša kvalitet zvuka. Donosi i nešto drugačije okruženje (u menijima, naravno). However, nisu svi iPod-i podržani, ali zato postoje i drugi proizvodi sem Apple-a koji su na listi podržanih. Tu listu možete da vidite na homepage-u sajta. iTouch još uvek nije kompatibilan sa rockbox-om verovatno zbog toga što je teško napraviti software za touchscreen tehnologiju, a da se pri tome nešto ne "naruši".


2. restart računara pri povezivanju sa iPod-om

Oko ovoga sam se napatio. Naime, problem sam rešio tako što sam izbrisao history, cookies i sve što se moglo izbrisati (a što je vezano za Safari browser). Kome ovo ne bude pomoglo (ili ko ima neki drugi iPod), može da proba nešto od sledećih stvari:

- vađenje svih USB uređaja, a zatim priključivanje iPoda
- reset iPoda
- reinstalacija iTunes-a
- fix registry fajlova
- provera spyware-a, virusa itd.
- gašenje svih manje bitnih programa iz system tray-a
- provera ispravnosti USB kabla (jako je osetljiv)
- reinstall drajvera za USB portove

Naravno, budite slobodni da pitate šta god vas zanima...

Poslednja ispravka: Partybreaker (12.1.2009 u 3:19)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
A M G (11.1.2009)
Stara 12.1.2009, 17:50   #18
Mirche
Novi član
 
Član od: 12.1.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

Da li je moguce citanje pdf fajlova na Ipod Touch druge generacije?

Ako jeste, molio bih kratko uputstvo, posto sam nisam uspeo da prebacim pdf fajl u ipod, pa samim tim ni da ga otvorim u njemu...

Hvala!!!
Mirche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2009, 19:39   #19
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

Zanimljivo pitanje. Danas sam uspeo da otvorim excel fajl sa nekog sajta, tako da sam gotovo siguran da može i pdf. Baci pogled na sledeće linkove:
Ako pronađem još nešto, javiću ti. Trenutno nemam baš mnogo vremena da se pozabavim tim...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2009, 13:06   #20
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: [SK.rs]iPod Touch 8GB 2nd gen[2008]Full-Review - Partybreaker

Ja imam program koji to omogucjava, zove se AirShare...
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
apple, ipod, mp3, plejer, review, test, touch, touchscreen, user, wifi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
iPod touch Angorn Ostale komponente 2 13.10.2009 0:41
iPod Touch masteri ŠDK - Foto i audio/video 7 29.8.2009 18:40
iPod Classic 160\120GB VS iPod Touch 16\8GB 4th pesoholicar015 ŠDK - Foto i audio/video 9 11.7.2009 1:30
baterija za iPod Touch dzena ŠDK - Foto i audio/video 2 26.3.2009 23:29
Novi iPod nano, Creative Zen, iPod classic ili iPod Touch luleas ŠDK - Foto i audio/video 39 26.1.2008 18:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com