Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.3.2010, 3:20   #1
pesoholicar015
Član
 
Član od: 27.10.2008.
Poruke: 103
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 24 puta na 16 poruka
Određen forumom Nokia 5530

Nokia 5530 Opis uredaja (Review)
Klasican “cokoladica” oblik telefona gde dominira ekran od 2,9”.Ceo ekran je “ts”,“tasteri” za uspostavu,prekid razgovora i ulazak u meni su takodje osetljivi na dodir za razliku od starijeg brata 5800 kod koga to nije slucaj.
Same dimenzije uredjaja (104,0 x 49 x 13 mm) i njegova tezina (107g) ne odskacu od slicnih modela koji nisu „ts“,veoma kompaktan uredjaj kojem ne manjka komfornost pri svakodnevnom koriscenju kako za razgovor tako i za sve ostalo(ne zaboravimo da je 5530 „smart“ telefon sa operativnim sistemom Symbian).
Nokia 5530 je izradjena vecim delom od plastike na kojoj dominira metalni “prsten” oko ekrana.Telefon se moze naci u beloj i crnoj boji sa crvenom,plavom i roze “trakom” koja oznacava “XM” seriju.
Posto je 5530 “ts” telefon najvecu paznju zavredjuje rezistivni ekran koji prikazuje do 16 miliona boja pri 640X360 rezoluciji.
Nokia 5530 poseduje acelomaster(autorotacija) i kontrolu osvetljenosti ekrana(kada u toku razgovora priblizimo telefon uhu ekran se “gasi”,kada zavrsimo razgovor ekran se ponovo ukljucuje,zanimljivo i zaista korisno za korisnike koji dosta razgovaraju ).
Sa donje strane telefona nalaze se stilus(olovcica koja je prilicno jeftino uradjena,neka se ugledaju na konkurentski brend HTC),3,5mm audio “dzek”,ulaz za punjac i mikro usb prikljucak koji je zasticen\sakriven “kapicom”.
Samo koriscenje Nokie 5530 je lagano,(” user friendly”)ekran odlicno reaguje na komande tako da je upotreba stilusa svedena na minimum(citaj na “surf”),
3,5mm audio prikljucak nam daje velike mogucnosti za uzivanje kako u mizici tako i u samom koriscenju telefona(mozemo koristiti sve standardne sluske,prikljucivati tel. na zvucnike,tv,…),jer muzika je primarna odlika ovog telefona(zato i pripada XM seriji ).
Zvuk je ODLICAN kako prilikom razgovora tako i pri reprodukovanju melodija,muzike sa ili bez slusalica.Pod “odlicnim” smatram dovoljno glasan zvuk,cist i bez distorzija.
Nokia mizicki player sadrzi:Liste,nasumicno pustanje,ponavljanje,ekvilajzere(koji nisu samo sminka),…
Svoje omiljene pesme mozete sacuvati na kartici od 4 GB(kao i sim kartica nalazi se sa leve strane uredjaja i moguce je vaditi je bez iskljucivanja telefona) koja dolazi uz aparat(maksimalno podrzana 16 GB) i slusati ih na kvalitetnim(u odnosu na cenovni rang uredjaja) “in ear” slusalicama preko 24 h.(po specifikaciji proizvodjaca,licno to nisam proverio).
Kada smo kod muzike nikako ne treba zaboraviti ni odlican stereo radio sa RDS-om,brzo hvata stanice,ne gubi signal ni u pokretu(automobil),i ako radio mozemo preko spikerfona da slusamo slusalice su neophodne(kao antenna) i to je po meni jedini minus za radio.
Sa desne strane uredjaja pored tastera za kontrolu zvuka tu su i taster za otkljucavanje\zakljucavanje telefona koji je odlicno odradjen ali ce vam mozda smetati sto ima mali hod(meni licno ne smeta i izuzetno mi je praktican i zgodan za upotrebu) i taster za 3,2 MPx kameru sa led blicem
Kamera je mozda i ispod proseka,pri suncanom danu daje ok fotografije a u mraku(uz obavezna podesavanja) moze da da vr.dobre fotografije ali dokle seze blic ~1m.
Kamera poseduje auto-fokus i digitalno uvecanje do 4X,postoje razna podesavanja koja vam mogu koristiti pri fotografisanju kao sto su balans bele boje,scenski rezimi,…
Video snimanje je iznenadjujuce dobro u odnosu na fotografisanje,snima u rezoluciji 640X480 pri 30 “frejmova” u sekundi i 4 puta digitalnim uvecaanjem,zanimljiva opcija je i video tonovi kao melodije za zvono.
Nokia 5530 poseduje processor od 434 MHz sa 128 mb RAM memorije koja je dovoljna za pokretanje svih aplikacija uz “multitasking”, Symbian OS v9.4, serije 60 v5 je brz i prilagodjen korisniku.
Sto se tice povezivanja 5530 poseduje GPRS,EDGE,WIFI,”BT” ali na zalost ne i GPS sto je po meni glavna mana ovog telefona.
Surfovanje preko WIFI konekcije je veoma prosto i ugodno,bez ikakvih dodatnih aplikacija i podesavanja jednim klikom(i bukvalno) ste na omiljenim sajtovima Facebook,YouTube,Cikloberza,…
Stranice se brzo ucitavaju(preko 30h. preko WIFI-a i sve stranice sam otvarao bez ikakvih problema) i pregledne su ,pravo uzivanje je surfovati uz “ts” telefon.
Pored muzike,interneta i kamere Nokia 5530 pruza jos zabave u vidu aplikacija.
WinRaR,WebCam,Office,PES,Fifa Manager,…su samo neki od programa i igrica koji mi svakodnevno sluze za rad I zabavu,za “gejmere” preporuka da probaju neku voznju sa acelomasterom(zamislite dozivljaj kada pri skretanju ne pritiskate taster nego pomerate ceo telefon).
.
http://www.youtube.com/watch?v=xZLGkwjmjmw
Na mene je najveci utisak ostavio pocetni ekran(pored lakoce upravljanja\koriscenja telefona) zbog dostupnosti a istovremeno izuzetne preglednosti.
1(Pogledati link ispod)-Iznad tastera za uspostavljanje i prekid veze mozemo dodati po jednu skracenicu.
2-Task bar sa 4 mesta.
3-Pritiskom na deo ekrana pored baterije(i ako se na ekranu do dodira ne vidi ) izlazi nam meni za konekcije.
4-Izlazi nam meni sa galerijom i “brauzerom”.
5-Kalendar i profili.
6-Alarm
7-Brzi pristup do 20 kontakata sa fotografijom,iza svake fotografije se “krije” poslednji poziv i poruke osobe sa fotografije.Izuzetno korisno!
8-Precica za mail(meni licno ne treba na pocetnom ekranu ali je korisno).
9-Pri reprodukovanju muzike(FM ili player) izlazi naziv numere sa mogucnoscu prebacivanja numere.
http://www.dodaj.rs/f/3e/10d/iFNiL2d/10583955301.jpg
Pozitivno:
1-Pocetni ekran,
2-kompaktnost aparata,
3-muzicki dozivljaj,
4-video reprodukcija(filmovi,spotovi),
5-surfovanje,
6-aplikacije,
7-baterija,
8-lakoca unosa teksta,
9-odziv ekrana
Negativno:
1-Kamera,
2-GPS,
3-sertifikovanje aplikacija.
Redosled kod utisaka nema vaznost.
Opsti utisak:
Za moje potrebe u ovom cenovnom rangu Nokia 5530 je najbolja kupovina…
pesoholicar015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku pesoholicar015 na korisnoj poruci:
godzilla (7.3.2010), lakistrike95 (16.5.2010), pedjastudio84 (6.3.2010), richa (5.3.2010), Starface (5.3.2010), Toce (5.3.2010), ~Raf~ (5.3.2010)
Stara 21.9.2010, 3:18   #2
Stanisa
Član
 
Član od: 6.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 50
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stanisa
Određen forumom Re: Nokia 5530

jel zna neko nesto o ubacivanju cfw u ovaj tel. kako to ide, mape, n-gage igre na ovom telefonu i sve ostalo?
Moze na pm pomoc ili ako ima neki domaci forum o tome.
Stanisa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
5530, mob, nokia, review, test, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HTC Tattoo vs Nokia 5530 mio8drag Aparati i oprema 4 19.2.2010 13:12
Smajliji na s60 3rd 9.1/9.2 telefonima! ZoranM Programi za mobilne telefone 16 23.10.2009 18:29
Nokia - pregrevanje baterija DukeofSerbia Aparati i oprema 0 18.8.2007 18:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com