Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.11.2007, 20:59   #181
Braveheart
Član
 
Član od: 14.7.2007.
Poruke: 261
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 49 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Braveheart
Određen forumom Re: The Witcher

Presao sam igru zaista fantasticno samo nekoliko stvari mi nije jasno oko price.E da koliko bi krajeva trebalo da ima?Pretpostavljam tri:good,evil,neutral?

Spoiler za Alvin:
sta se desilo sa Alvinom ,ne razumem od kad se teleportovao u IV chapteru ni traga ni glasa o njemu?Ima tu jos neke sintice npr. sa kim je Triss onda pricala na onom ogledalu?

Poslednja ispravka: Eni (22.11.2007 u 17:17)
Braveheart je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2007, 21:28   #182
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Spoiler za Re: Alvin:
Razmisli malo, sta je grand master drzao u ruci kad je umro. Zatim, kakva je priroda njegovih moci. I jos, sta ti je pricao kad je hteo da te pridobije na svoju stranu. Probaj da se setis jos nekoliko sitnica iz igre. Iznenadices se.

Poslednja ispravka: Eni (22.11.2007 u 17:17)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2007, 22:23   #183
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

I ja sam presao!

Klisei + odlican humor + nova doza originalnosti = Witcher = sjajna igra
Ono sto posebno odlikuje igru je to sto ni ona sama sebe ne shvata ozbiljno, tako da ne pada u neku pretencioznost.

Kraj je odlican, ali imam par pitanja za strucne ljude

Spoiler za Kraj igre:
Taman kad su se pojavili super mutanti mislio sam da se prica potpuno zasrala kad ono medjutim!

I ja sam provalio da je Jacques zapravo Alvin ali mi nisu jasne dve stvari:

1. Po mom kraju Triss i Geralt su se rastali???
2. Koja je poenta poslednjeg filma sa onim likom koji pokusava da kokne kralja i Geralta, ko je on??? Jel to uvod u Witcher 2??

Poslednja ispravka: Eni (22.11.2007 u 17:18)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2007, 22:42   #184
Braveheart
Član
 
Član od: 14.7.2007.
Poruke: 261
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 49 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Braveheart
Određen forumom Re: The Witcher

Spoiler za Re: Kraj igre:
Cekaj malopre sam ponovo pogledao zadnji sinemeatik kada Geralt ubije onog ubicu i kad mu skloni masku ima nekako mutirane oci (slicne kao Geraltove) ,da nije ubica neki Witcher?A po mom kraju nema ni reci o Triss!
Jedino kad na kraju kazu da je neki sorceress optuzen za nesto i da su ga prognali ,da nije ovo Triss?

Poslednja ispravka: Eni (22.11.2007 u 17:19)
Braveheart je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2007, 22:55   #185
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Odgovaram sam na svoje 2 pitanje

Spoiler za Re: Kraj igre:
Ne zna se ko je (dakle u pitanju je materijal za nastavak), niko ni na witcher forumu nista ne zna ali spekulise se da se radi o drugom witcheru, iz drugog klana.

Poslednja ispravka: Eni (22.11.2007 u 17:20)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2007, 22:59   #186
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Spoiler za Triss:
U mom kraju Triss postaje savetnica kralja i to je sve sto o njoj ima

Poslednja ispravka: The mighty Boo (22.11.2007 u 17:22)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2007, 12:19   #187
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Jason C. gave it a10:
While not perfect, this is by far one of the greatest rpgs made. Though before you play I recommend reading the Last Wish Novel which you can order off of amazon's uk site. The game still has crashing bugs and the load times are somewhat excessive at times, but this is the first RPG since Baldur's gate 2 that has held my attention throughout the whole game. I am now replaying on hard. A MUST BUY for any fan of RPG games. Great job CD Projekt.

Michael F. gave it a10:
What to say? It's the best RPG since Gothic 1 and much better than Oblivion, Two Worlds and Gothic 3. The story is great, I don't remember a better atmosphere since Baldurs Gate 2. Fantastic!

Ljudi moga kova

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	pict0031dz2.jpg
Viđeno:	92 puta
Veličina:	69,7 KB
ID:	14710

Cim se pojavi original u BGu kupujem Witchera. Daj boze da neko uveze ovaj limited edition, zavidim poljacima na njemu najstrasnije

Poslednja ispravka: The mighty Boo (22.11.2007 u 18:27)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2007, 14:40   #188
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
What to say? It's the best RPG since Gothic 1 and much better than Oblivion, Two Worlds and Gothic 3.
Ova recenica mi se najvise svidja! Apsolutno se slazem, i tvrdim da su po atmosferi Gothic 1 i Withcer NEPRIKOSNOVENI!
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2007, 14:50   #189
Braveheart
Član
 
Član od: 14.7.2007.
Poruke: 261
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 49 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Braveheart
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Jason C. gave it a10:
While not perfect, this is by far one of the greatest rpgs made. Though before you play I recommend reading the Last Wish Novel which you can order off of amazon's uk site. The game still has crashing bugs and the load times are somewhat excessive at times, but this is the first RPG since Baldur's gate 2 that has held my attention throughout the whole game. I am now replaying on hard. A MUST BUY for any fan of RPG games. Great job CD Projekt.

Michael F. gave it a10:
What to say? It's the best RPG since Gothic 1 and much better than Oblivion, Two Worlds and Gothic 3. The story is great, I don't remember a better atmosphere since Baldurs Gate 2. Fantastic!
U potunosti se slazem sa ovim!Mada u istinu jedino sto me malo iznerviralo u igri jeste loading time (preterase ga!).Neke ozbiljnije bagove tokom igranja nisam primetio.Tako da Witcher je nesto najbolje sto se desilo u ovim teskim godinama RGP!Ne samo tako vec uopste!

Poslednja ispravka: Braveheart (22.11.2007 u 15:01)
Braveheart je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2007, 15:30   #190
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

I naravno loading sa lose ukomponovanom auto-save triggerima.

Dva primera:
-ako pogines u borbi sa Zveri, onda se sa autosave-a ucitava prvo "cinematic", pa zatim dialog, pa tek onda lokacija za ponovnu borbu i jos jedan cinematic pre same borbe
-ili pogines kad prvi put ugledas one pse, onda se prvo ucita sahrana natrag u zamku, onda nova lokacija, jos jedan cinematic, i tek onda borba
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2007, 16:04   #191
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Smile Re: The Witcher

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
I naravno loading sa lose ukomponovanom auto-save triggerima.

Dva primera:
-ako pogines u borbi sa Zveri, onda se sa autosave-a ucitava prvo "cinematic", pa zatim dialog, pa tek onda lokacija za ponovnu borbu i jos jedan cinematic pre same borbe
-ili pogines kad prvi put ugledas one pse, onda se prvo ucita sahrana natrag u zamku, onda nova lokacija, jos jedan cinematic, i tek onda borba
Jbg, nemaju iskustva, igra ocigledno nije ispolirana onako kako smo mi razmazeni Biowareovci navikli, otuda rece Sarma - "nebruseni dijamant". Sreca pa njene dobre strane uveliko prevazilaze ove relativno male greske:

1. dugacki load
2. los autosejv
3. konstantno koriscenje istih character modela
4. poneki smor quest koji ne mozes da zaobidjes
5. povremeno los voice acting, i prevod sa poljskog (otuda poneki nerazumljiv dijalog) (verovatno je kriv izdavac a ne CDProjekt, kazu da Poljska verzija dosta bolja po ovim pitanjima)
6. ponekad haoticno skriptovanje - koje stvara konfuziju u prici, i sama prica ima neke rupe, koje su verovatno mnogo manje ako se procita roman - The Last Wish od Sapovskog
7. i konacno - nerazjasnjene stvari na kraju (sta je sa Zoltanom, Shani, odnosom Triss & Geralt... itd)

To su ove "uocljivije" mane

Prvi i drugi se daju poboljsati petchom sto se i obecava na forumu Witchera, a sesti i sedmi nekim omanjim modom mada ne verujem da ce biti takav...

BTW ja se iskreno nadam da niko nije igrao igru i izomterijskoj perspektivi, dozivljaj je neuporedivo losiji...
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2007, 20:52   #192
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Evo upravo sam po PRVI put okusio jedno izletanje u windows i to u kripti u poljima kada sam bacio magiju da razbijem zid odmah kod ulaza. Bas bezveze,mislio sam da nema takvih bagova ali eto... Nego dobro, posle ovoliko vremena uz igru nije opasno da jednom pukne
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2007, 23:26   #193
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Ja sam skoro presao igru, moram da kazem da nisam primetio ni jedan jedini bug. Inace, price o bagovima dosta forsiraju ljudi koji ne znaju da igraju ili ne zele da se potrude, pa kada neki lik nije tamo gde oni misle da jeste, ili nisu pokupili neki predmet koji su morali, odma' vicu bag.

U sustini, igra je vrlo malo bagovita sto je retkost za danasnje igre...

Jos jedna mana je manjak slobode. Moras da ides tacno tamo gde te igra baca.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2007, 1:49   #194
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Jedan interesantag gameplay bug sto sam primertio je da onaj Shield znak (zaboravio sam mu ime), ne stiti od negativnih efekata protivnickog oruzija/kandzi. Ili bar nekih od njih.

Eto u petom poglavlju kad sam se borio sa Strigom, ja postavim taj znak, Striga me udari, ja nedobijem nikakve povrede, ali zato mi lik dobije Pain efekat na neko vreme.


P.S.
Sem toga, i relativno retkog izletanja iz igre, nisam vidjao druge bagove. Koristim 1.1a.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2007, 1:50   #195
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Pa da, to oko "manjka slobode" mi je bio glavni argument kada sam u par postova iza uporedio Witchera sa Fable-om. Jeste malo steta ali ne kvari amosferi igre i ne vidim to kao neku manu.
Sto se bagova tice ni ja nisam video ni jedan jedini sem ovog jednog izletanja u windows sto u principu se vodi kao "stabilnos/nestabilnost" igre a ne kao bag. Bagova vezanih za pricu i kvestove mislim da nema.
Eh da, kvest sa onih 10 predmeta za otkljucavanje wizard's towera ima foru da ih imas kod sebe 8 i kada uzmes "deveti" imas ih deset. Recimo da je to bag ali to je nista u odnosu na danasnje igre, na zalost.
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2007, 2:07   #196
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Pa da, to oko "manjka slobode" mi je bio glavni argument kada sam u par postova iza uporedio Witchera sa Fable-om. Jeste malo steta ali ne kvari amosferi igre i ne vidim to kao neku manu.
Sto se bagova tice ni ja nisam video ni jedan jedini sem ovog jednog izletanja u windows sto u principu se vodi kao "stabilnos/nestabilnost" igre a ne kao bag. Bagova vezanih za pricu i kvestove mislim da nema.
Eh da, kvest sa onih 10 predmeta za otkljucavanje wizard's towera ima foru da ih imas kod sebe 8 i kada uzmes "deveti" imas ih deset. Recimo da je to bag ali to je nista u odnosu na danasnje igre, na zalost.
to za 10 predmet za otkljucavanje wizard tower-a ne bih nazvao bug-om jer ako se dobro secam Kalkstein je pomenuo da je taj deseti predmet vezan za sudbinu - kao moze da se desi da ga nadjes bilo gde, balh, blah, blah... ja sam ocekivao da ga jednostavno nadjem tokom rutinskog plunder-a a on se pojavi sam od sebe kad pokupis 9-ti predmet .. pa dobro... mozda je malo traljavo odradjeno ali vazno je da se quest odradi . Ovo za load-ovanje lokacija je mnogo ozbiljnija stvar jer narusava kontinuitet igranja a i smara mnogo . Ja sam smanjio texture sto je dosta pomoglo i ubrzalo stvar mada moguce da bi i 3-4 GB ram-a, umesto "samo" 2 takodje resilo taj problem .
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2007, 2:09   #197
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: The Witcher

Ja malo kasnim, tek danas sam počeo da igram, i evo me na drugom poglavlju, izašao sam iz kanalizacije...

LM, do sad nisam primetio nikakva spora učitavanja (sve ispod 20-30 sekundi, meni je to OK, ne znam da li ste mislili na to ili na nešto kasnije) grafika je super, kad se postavi visoka izometrija izgleda kao old-school RPG (ono što je nedostajalo NWN-u, bio je ružnjikav kako god se postavi kamera, napokon 3D grafika počinje da liči na 2D rpg igre) sistem borbe je malo drugačiji, ali mi se sviđa više nego DnD, hm... Alhemija, biljke, napici, inventar - ne znam sa čim da uporedim, baš pre neku nedelju sam igrao oblivion i ono je dečija šetnja plažom u odnosu na ovu IGRU...

E sad, par pitanja, čisto da proverim:
Spoiler za Sex and Rock'n'Roll:
1. Da li je trebalo da naiđem pre početka drugog chaptera na više od 2 znak-kamena (onaj prvi u tvrđavi i drugi u kripti) i
2. Jel' može na početku da se spava sa još žena osim čarobnicom na početku, onom u mlinu konobaricom i vešticom?


PS
Izbacio me do sad 2x u Win, tokom animacija - jednom kad sam hteo da pričam sa prosjakinjom, a drugi put kad sam izlazio iz pećine pred ljude, ali to sam ponovio i prošlo je bez problema...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2007, 2:14   #198
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Eniaroyah,
Vidim sada ima pravih spoiler tagova.
Jel to skoro implementirano na forumu?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2007, 2:24   #199
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
E sad, par pitanja, čisto da proverim:
Spoiler za Sex and Rock'n'Roll:
1. Da li je trebalo da naiđem pre početka drugog chaptera na više od 2 znak-kamena (onaj prvi u tvrđavi i drugi u kripti) i
2. Jel' može na početku da se spava sa još žena osim čarobnicom na početku, onom u mlinu konobaricom i vešticom?


PS
Izbacio me do sad 2x u Win, tokom animacija - jednom kad sam hteo da pričam sa prosjakinjom, a drugi put kad sam izlazio iz pećine pred ljude, ali to sam ponovio i prošlo je bez problema...
Jel igras 1.1a verziju? Mozda ima veze i sa samim windowsom a mozda i cist slucaj, tek, kao sto rekoh meni je posle dobrih 15-20 sati igranja prvi put istrcalo u win...

Za prvo pitanje se ne secam a za drugo
Spoiler za sex:
mozes sa jednom od devojaka u seocetu ali moras da joj das cvet, mislim da je tulip u pitanju

Poslednja ispravka: Alek (23.11.2007 u 2:32)
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2007, 2:24   #200
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Eniaroyah,
Vidim sada ima pravih spoiler tagova.
Jel to skoro implementirano na forumu?
Nakon onog svega što je juče ispojlerisano ovde, raspitao sam se kod admina i uz podršku ostalih moderatora, dobili smo opciju, a ja sam onda editovao ove jučerašnje tekstove da dobiju pravi tag...

Potrebno je napisati tekst, selektovati ga, kliknuti na ikonicu za spoiler, i upisati naslov / opciju...

Ali ova rasprava je off, i staje ovde.

A sad on topic, može odgovor na moje pitanje?
Da, igram zakrpljenu 1.1+ verziju...
1680x1050, sve na MAX uključujući filtering, ali bez AA.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
player1 (23.11.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
rpg, the witcher, witcher


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com