Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.11.2014, 23:47   #1
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Audio interfejs za snimanje gitare?

Potreban mi je dobar audio interfejs za snimanje gitare i vokala u rangu 100-150 evra, ako postoji iole dobar za te pare.
Koristio sam M-Audio Fast Track, ali sam dobijao slab signal gitare, i morao sam da
podešavam neke leve nelogične opcije u Guitar Rigu da bih mogao da sviram "uživo".

Dakle, treba mi bar 2 ulaza (za gitaru i mikrofon), treba mi L/R izlaz (da priključim interfejs na pojačalo i 2 zvučnika),
i da ide na USB 2.0 ili 3.0 jer firewire nemam. I da je "poznat", da mogu da ga lako podesim u standardnim programima
(Guitar Rig, Sony Acid Pro, Sony Sound Forge, Ableton...).
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2014, 1:43   #2
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Audio interfejs za snimanje gitare?

Ja imam Focusrite Scarlett 2i2. Mislim da bi ti legao sasvim okej i cenovno i po kriterijumima. Nisam preterano snimao da bih mogao do detalja da ga izanaliziram, ali za sve što sam radio pokazao se dobro. Radi lepo uz Guitar Rig 5 i Nuendo 4. Uspevao sam da snimam u Nuendu uz uključene efekte u GR, ako si pod "uživo" podrazumevao to.

Drajveri su stabilni, nije se desilo da pucaju i zaista su pravljeni za konkretan model interfejsa. Zašto to pominjem? Zato što sam se prvo zaleteo i uzeo Alesis iO4 misleći da će mi interfejs sa 4 ulaza biti bolja kupovina nego Focusrite sa 2... i kad sam ga doneo kući skontao sam da je Alesis predviđen da radi sa generičkim ASIO4ALL drajverima od kojih sam hteo da pobegnem još dok sam bio na Audigy SE zvučnoj kartici. Srećom, ljudi iz Mitros Musica su mi izašli u susret i zamenili mi interfejs uz moju doplatu.

Valja napomenuti i dizajn i kvalitet izrade koji su na visokom nivou. Uređaj je većim delom napravljen od metala. Na gain potenciometrima imaš i lampice koje svetle zeleno/žuto-narandžasto/crveno u zavisnosti od toga da li si preterao sa gainom ili je "odvrnut" koliko treba.

To je sve čega trenutno mogu da se setim, pogledaj ga i na YT, pa proceni.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Palitreks (19.11.2014)
Stara 19.11.2014, 2:43   #3
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Audio interfejs za snimanje gitare?

Baš ovako nešto sam tražio. Da, pod "uživo" sam mislio da sviram preko GR-a sa uključenim efektima
Hvala, pogledaću po netu šta kažu o tom interfejsu.
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zvukom. radulence84 Kvarovi 0 5.10.2011 10:36
Realtek HD Audio drivers Predrag Stankovic Audio softver 3 3.1.2011 20:42
Da li je neko koristio VIA VT1708S Audio Codec? McNAIR Zvuk na računaru 0 1.9.2009 15:40
Koja matična za audio recording? citizenx ŠDK - Osnovne komponente 2 9.1.2009 9:47
Snimanje svirki (uživo) u audio formatu BlackHorse Foto i audio/video 8 11.6.2007 17:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com