Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.4.2018, 18:27   #2141
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Dark Souls za PC

Pitam se samo zašto bi to radili? Nisam baš puno gledao poređenja ali ono što sam video ne deluje baš nešto bolje od originalne verzije.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2018, 18:50   #2142
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

The World Design of Dark Souls | Boss Keys
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2018, 7:17   #2143
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Razocaran remasterom u sustini, barem sto se PC-a tice. Igra ne izgleda nista bolje nego original sa DSfix-om, svi bagovi su i dalje tu, i jos gomila modova-alatki za bolji matchmaking, netcode i sl. vise nece funkcionisati barem par meseci. Da ne pominjemo sto ce ionako ne bas impresivan broj igraca koji i dalje igraju MP da se jos vise usitni i podeli. Za konzole super vest.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2018, 19:22   #2144
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Probao remaster. Ruku na srce meni ovo nije lose, tacnije igra izgleda i radi na PC onako kako je trebala od prvog dana (naravno bez modova). Vidljive su promene na teksturama, kontrole su sad prilagodjene tastaturi i misu (po defaulthu isti bindovi ko za DS3) tako da je sad igra, moze se reci, potpuno igriva.

Najveca zamerka sto se tice remastera je cena od 40e i sto vlasnici prosle verzije nisu dobili remaster besplatno.
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NikolaDzoni na korisnoj poruci:
White Ripper (24.5.2018)
Stara 3.8.2018, 13:58   #2145
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Zavrsio remaster. Apsolutno sam odusevljen, posto je ovo prva Souls igra koju sam presao. 2014-te sam bio totalno razocaran s onom Prepare to Die verzijom, sta god da sam probao od fikseva jednostavno je odbijala da radi kako treba pa sam brzo odustao. Remaster izgleda i radi kao sat, pa sam ga s uzitkom igrao nekih sedamdeset sati

Level dizajn, makar u prve dve trecine igre, je fantastican. Bio je pravi uzitak istrazivati Undead Burg, Sen's Fortress, The Depths, Anor Londo, pa cak i omrazeni Blighttown. Gomila precica, putica, liftova, chestova s blagom, tezih i laksih mobova, i olaksanje kad ugledam svaki novi bonfire. Borba predobra, sa mnogo taktiziranja a i umiranja Najvise problema mi je zadao Capra Demon zbog malog prostora, dok sam neke notorious bossove upokojio iz prvog ili drugog pokusaja (Smough & Ornstein). Toliko sam se udubio u svet i borbu igre da me je sada Kingdom Come Deliverance smorio u roku od dva sata pa sam ga obrisao.

Ono sto me zanima je kakav je PC port dvojke? Po klipovima s youtuba vidim da cak ni ne prikazuje keyboard tastere nego xbox dugmice. Da li je remaster keca jedini deo koji je odradjen kako bog zapoveda za PC? I kakva je dvojka generalno u odnosu na kec?
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
caine (3.8.2018)
Stara 3.8.2018, 14:16   #2146
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Ok je dvojka.
Ne shvatam hejt prema njoj. Dvojku sam igrao i na xbox360 i na PS4.
Port dvojke na PC je odlican.

Imas zanimljive lokacije, jos cudnije bosove. Svakako je must play za ljubitelje Souls-a.
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Crusader88 na korisnoj poruci:
Skenderevo (4.8.2018)
Stara 3.8.2018, 22:08   #2147
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

^Nema sta da pitas, bacaj se na dvojku. Ima najbolje DLC-eve u serijalu po meni. Malo je klretanje drugacije u donosu na keca i trojku, odnosno ima taj osecaj kao da lebdis, videces o cemu pricam. Ali nista mi od toga nije ni malo smetalo. Igretina, kao sto su i kec i trojka.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (3.8.2018), Skenderevo (4.8.2018)
Stara 4.8.2018, 12:39   #2148
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Koliko ja znam dvojka je kritikovana pre nego što je izašla "Scholar of the first sin" verzija, koja je ispravila dosta stvari i dodala dlc-ove. Nakon toga je igra hvaljena, osim što i dalje stoji kritika za level dizajn, tj. da lokacije nisu organski povezane kao u kecu, što je mnoge razočaralo. Ja sam preskočio dvojku po izlasku, jer su me tako ubedili fanovi keca. Ali ću nabaviti SoTFS verziju na sledećem popustu..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2018, 14:11   #2149
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Dark Souls za PC

Ja sam je takođe kritikovao zbog level dizajna i drugačijeg, drvenijeg kretanja lika. Osećaj nekakve vanserijske izuzetnosti prvog dela što se mene tiče prosto nije ponovljen. Sama za sebe je svejedno odlična igra i mislim da je ne treba propustiti nikako.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2019, 19:31   #2150
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Konacno mogu normalno da igram keca sa ovim Remasterom koji je popravio sve probleme oko kontrola na PC-ju. Najveca razlika u odnosu na 2 i 3 je definitivno nedostatak fast travela izmedju bonfire. Desilo mi se da mi se nabudzeni Claymore polomi u pola Blightowna, a nisam imao orudje za popravku, tako da sam se namucio da pronadjen put nazad do blacksmitha, dok bih u nastav cima to resio uz par klikova, ali sad kad je prvobitna frustracija prosla shvatam koliko je to ustvari doprinelo brutalnosti atmosfere igre, iako i dalje nemam nista protiv fast travela
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2019, 0:17   #2151
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Psycho13 kaže: Pregled poruke
Konacno mogu normalno da igram keca sa ovim Remasterom koji je popravio sve probleme oko kontrola na PC-ju. Najveca razlika u odnosu na 2 i 3 je definitivno nedostatak fast travela izmedju bonfire. Desilo mi se da mi se nabudzeni Claymore polomi u pola Blightowna, a nisam imao orudje za popravku, tako da sam se namucio da pronadjen put nazad do blacksmitha, dok bih u nastav cima to resio uz par klikova, ali sad kad je prvobitna frustracija prosla shvatam koliko je to ustvari doprinelo brutalnosti atmosfere igre, iako i dalje nemam nista protiv fast travela

Zato je prvi DS (za razliku od keca i dvojke) imao odlicno isprepletane nivoe, gde si na svakom koraku imao neku odlicno smisljenu precicu. Dobri su i dvojka i trojka svakako, ali su povezanost nivoa i te male precice bukvalno remek delo u kecu.

Ajde stavicu spojler ali mislim da nije strasno

Spoiler za Brzo putovanje:
Imaces fast travel posle, bice malo lakse
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2019, 11:54   #2152
Garinca
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Poruke: 161
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Resio sam pre mesec i po,dva da ispravim istorisku gresku i zavrsim ovo remek-delo.Od kad je izasla igra instalirao sam je bar 3-4 puta i uvek sam odustajao,kakva greska.Evo posle 80 sati,napokon zavrsio i odmah krenuo NG+ i u dahu dodao jos 6 sati.Fenomenalna igra.Zedj za jos Dark soulsa me je logicno odvela do drugog dela...kakvo djubre.Kontrole 0,gameplay -1,jajarske fore za povecanje tezine.Prosto ne razumem kako ovo moze da se zove Dark souls igra.A onda mi je trojka vratila veru u serijal,jos jedno remek delo.90 sati za lik na Str build,42 Dex build i sada krenuo Pyro build.Definitivno 1 i 3 deo idu u mojih top 5 Rpg igara.
Garinca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Garinca na korisnoj poruci:
altb (19.6.2019)
Stara 3.7.2019, 20:20   #2153
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

^Meni je dvojka bila prva igra u serijalu i jako mi se svidela, ali posle odigranog treceg i napokon i prvog dela, kada sam poceo opet dvojku uvideo sam da je zaista najslabija igra u serijalu.
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2022, 14:59   #2154
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Aj da se zapljunem i ja u DS
Posle Bloodborna sam rešio da krenem i uzeo sva tri DS.
Keca sam krenuo, da idem redom. Posle malo početnog navikavanja posle BB legla mi nekako prirodno.
Sporiji jeste ali je odličan. Mislim, zaljubio sam se posle pola sata igre bukvalno.
Krenuo sam malo, taman dok sam se navikao, stigao negde do undead burga pa sam krenuo ispočetka.
Iz prve sam ladno propustio svašta odmah na Firelink shrine, kad sam drugi put došao nisam mogao da verujem šta se samo tu sve zapravo dešava
U jednom trenutku sam bio u fazonu - pa ovo i nije teško ko što se priča aonda sam naleteo na onog knighta prvog, drao me je nekoliko puta samo tako dok nisam provalio malo borbu, malo backstab, malo parry malo umiranje i tako.
Generano sam tumarao svuda, pojma nemam treba li negde pre nečega da idem. Trudio sam se svaki pedalj da prođem da bih tek posle ponovnih dolazaka u neke zone provalio koliko sam propuštao. Naročito one platformske deonice.
bosevi nisu bili naročito teški do sada, u suštini sam se najviše namučio sa Gaping dragon jer mi se polomio mač od nečega što baca, mislim da sam se fajtao jedno 15 minuta sa njim.
Sad sam malo pohvatao konce, ima toliko toga, neke zone znam napamet sad. Grind me ne smara ni malo kao ni u BB, za pravo uživanje je igra.
trenutno - stigao sam do one tvrđave sa zmijolikima, pozvonio znači i drugo zvonce. Videćemo kakva čudesa čekaju tamo.
U Blightownu sam uspešno izgubio dvaes i kusur ijlada soulsa pri usponu za izlazak posle bossa npr. - i ako sam, prokurtchio sam se i popio packu odma
Za sada toliko, sve se varkam da pogledam neki YT klip da vidim šta sam sve propustio ali moraću bar ovo što sam do sada odradio, zanima me čega još ima da nisam provalio a vremena imam vrlo malo za gejming, par sati nedeljno.
Javim se za neki dan.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku NaraYan na korisnoj poruci:
filpan (17.8.2022), RedMantella (17.8.2022), Skenderevo (17.8.2022), Vladimirus86 (17.8.2022)
Stara 17.8.2022, 15:58   #2155
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Preporucujem ti da citas Dark souls Fextralife umesto da gledas snimke na jutubu. Tamo mozes sve da pohvatas bez da gledas igru i sebi pokvatis ugodjaj. Gaping zmaj je bas lagan, daj, samo mu udjes u bulju i nema vremena ni da se okrene.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2022, 16:54   #2156
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Aaa, zato se zove "Gaping"!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
filpan (17.8.2022)
Stara 30.8.2022, 10:25   #2157
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Ponovo radi online za DS3, uskoro vracaju i u ostale naslove. Vreme da se obrne jos jednom
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
evil_geko (30.8.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Warhammer 40,000: Dark Millennium Online Thuzar MMORPG igre 14 20.3.2014 20:33
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena DeCoy Akcione igre 196 22.3.2011 16:54
Dark Seed Patton Avanturističke igre 13 25.4.2010 13:25
Dark Fall 3: Lost Souls MarkoNI Avanturističke igre 19 24.3.2010 20:25
Dark Earth Erdeljan Boris Akcione igre 6 12.6.2006 17:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com