Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.8.2010, 13:14   #1
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

Pozdrav svima! Pre par dana sam odlucio da kupim ovaj laptop, jer se u potpunosti uklapa u moj budzet. Sigurno je da u skorije vreme nece biti laptopa koji ima bolji odnos performanse/cena. Jedini problem je to sto sve firme koje sam zvao nemaju vise ovaj model u ponudi, a verovatno ga nece ni dobijati.
Zato sam odlucio da pitam ovde, kao zadnji pokusaj - da li iko zna gde bih mogao da kupim ovaj racunar? Ili da li neko prodaje polovan? Za informaciju dajem 1000din. Ako neko ima info, neka kaze, ja mu dam mobilni preko private-a,nadjemo se i odemo zajedno do prodavca, i ako ima - dajem mu odmah jednu crvenu.
P.s. Ako neko zna dobru alternativu u rangu oko 50k, koja postoji u ponudi ili uskoro dolazi, bicu mu zahvalan da mi skrene paznju na taj model! UNAPRED HVALA
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 15:02   #2
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

Ok, odustajem. Lepo cu da puknem 60000, kupim lenovo y560, pa nek mi je bog na pomoci zbog samo godinu dana garancije.
Nego, da li neko zna da li moze da se instalira xp na njemu? Isporucuje se samo sa drajverima za 7cu..
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 17:16   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

Da ima da se skinu drajveri na sajtu proizvođača za XP.

Mada ti ja nebih preporučio XP. W7 stvarno lepo radi na tim novijim laptopovima.

Lenovo je svakako mnogo kvalitetniji izbor od Asusa, a za garanciju nemoj da se sekiraš, lenovo pravi odlične laptopove, Ja lično Asusa nebih uzeo puškom da me teraš ida mi daješ i 10 Godina garancije.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
zeuk (3.9.2010)
Stara 1.9.2010, 17:41   #4
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

Ma znam, nego ga nemam sada... A ne kupuje mi se. Ni legalni ni nelagalni. Ai xp imam. Nekako sam se navikao na njega, i w7 nema da mi ponudi nista bez cega ne mogu.

Verovatno cu uzeti taj Lenovo. Jedino me brine sto ima puno nezadovoljnih vezano za neke screen probleme. Setajuci pixeli valjda, pa nesto sto nazivaju "Ants around edges" i slicno . I sad, koliko sam skontao, ovi iz Lenova su izbacili bios update, ali neki od problema i dalje ostaju. A takvi problemi su najgadniji. Totalno kvare dozivljaj, a nisu dovoljni za aktiviranje garancije. Zato se bojim da ova serija koju ja merkam nije BAS ta koja ne valja. Jer ipak su mu spustili cenu sa 75k na 60k u sklopu akcije.

Voleo bih da me neko razuveri ukoliko ga je vec kupio....
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 15:15   #5
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

Nakon sati provedenih citajuci sve i svasta po netu, zakljucio sam da je ovaj Lenovo model teska katastrofa i bruka za kompaniju.

Pun je internet nezadovoljnih korisnika. Najveci deo kritika je usmeren na display. Iako je sam po sebi skroman, uz vrlo uske uglove gledanja, prepun je bagova. Rec je o setajucim pixelima, o losim bojama, o problemu "ants around edges", o stalnim BSOD. I to nije problem koji se desava tu i tamo, vec na gotovo svim proizvodima. Puno njih je poslalo proizvode u servis, ali Lenovo tu nista ne moze. Sad svi cekaju bios update, nove drajvere za graficku....

Mislim da to donekle objasnjava sto je cena spustena sa 75k na 60k. Jeste to opasna konfiguracija, sve izgleda atraktivno i privlacno, ali dzaba jaka graficka, dobar procesor i brz hard ako vam slika nista ne valja. Pritom, u zapadnim zemljama prodavnice imaju onaj refund warranty, ne znam kako se tacno pise, ali prosto ako niste zadovoljni proizvodom, vrate vam pare. A ja bih ovde sebe osudio na godinu dana nerviranja.


Zato odlucih da trazim dalje, a najnovija opcija mi je da uzmem TOSHIBA Satellite L500-126. Prilicno dobar komp, intel2core, 4650.... Polovan, od drugara iz kraja, ostalo nesto preko godinu dana garancije...za 450e. Povoljno. Za te pare necu naci bolji.

Bolje za 450e solidan,proveren i pouzdan laptop, koji moze da omoguci relativno fin gaming i sta god zatreba, nego macku u dzaku za 600e.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 17:22   #6
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

450 za polovan laptop je preskupo. Ali dobro.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
zeuk (3.9.2010)
Stara 2.9.2010, 17:46   #7
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

Pa jeste, u slucaju da kupujes od nekog koga vidis prvi put u zivotu, jer tada imas extra rizik.

Ali ovako nije. Gledajuci po oglasima, tesko je naci masinu u tom rangu za te pare. Bar koliko sam ja video....
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 23:31   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

Teško je naći, istina, ali imaj u vidu da polovni laptop nije isto što i nov. Dobro pogledaj u kakvom je stanju onaj koji ćeš kupiti. Činjenica da je od prijatelja pomaže, kao i to da je pod garancijom, ali posmatraj sa druge tačke gledišta: zašto on prodaje tako dobar laptop za 450 evra?

Normalno, ne znači da u svemu tome postoji neka kvaka koju ćeš tek naknadno uvrditi, samo te navodim na predostrožnost. Ako je laptop očuvan i prethodni vlasnik zadovoljan njime, 450 evra je relativno dobra cijena.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
zeuk (3.9.2010)
Stara 3.9.2010, 0:35   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

Inace, TOSHIBA Satellite L500-126, kad je mogao do skora da se jos nadje u radnjama, je bio oko 550e.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
zeuk (3.9.2010)
Stara 3.9.2010, 0:50   #10
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

Rec je o starom drugaru koji odlicno cuva te stvari. A prodaje ga jer mu nas zajednicki drugar salje nov iz Amerike, za dobru cenu. Maltene 20 posto jeftinije nego u nasim maloprodajama . Njemu treba brzo kinta jer uskoro stize, meni treba relativno dobar laptop sa nesto gejmerskih mogucnosti, i to je to. Naravno, ja cu dobro da zagledam ceo laptop i utvrdim mu stanje najbolje sto umem. Za te pare u oglasima se prodaju maltene koferi sa ugradjenim ekranom i integrisanom grafikom. Dobro, malo preterujem, ali shvatas poentu..
U svakom slucaju, hvala puno na savetu..
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2010, 1:01   #11
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

@player1,
Znam da je otprilike toliko bio na nekoj akciji. Mada mozda je to bio l500 128 sa 4570, ne secam se. Ali nije poenta da dobrom ortaku nabijam cenu sto nize, kada mi je cena vec ok. Do pre par dana sam bio spreman da kupim asus n60dp za preko 50k, a on je za nijansu slabiji od ove Toshibe i ima potencijalni problem sa pregrevanjem zbog amd-a.
Juce sam hteo Lenovo y560, ali sam saznao da to treba zaobici u sirokom luku.
Uvek ima rizika. Trenutno mi se cini da mi je za ovu toshibu odnos cena/performanse/rizik najpovoljniji.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2010, 22:11   #12
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

@dimo,
Nisam verovao da cu ovo reci, ali zaista postoji kvaka u celoj prici oko Toshibe :-).
Razlog : nakon zavrsenih pregovora, pitam ga sta tacno ima od papira. I, zamisli sta kaze, 'trenutno ih nema, ostali u bg-u, ali ce da ih gotovo sigurno nabavi uskoro, sad nema vremena'!!!
Jes da je sve savrseno, ali bez papira ni od brata.:-) meni to parce papira vredi pola od tih 450e. Elektronika je cudo, nikad se ne zna. Dzaba sada radi perfektno. Sada leti , sutra mrtva ploca. A ja onda kog da jurim?!:-)

Bas me nece. N60dp nema u prodaji, lenovo y560 je teska puska, a drugar hteo da me zavrne za papire..:-(
Ali, vec imam sledeceg kandidata, neka toshiba u gigatronu, na akciji, ne znam joj tacno ime, ali je konf: turion ii, hd 5650, 2god garancije, sve 60k.
Nije primamljivo kao lenovo y560, ali makar nije zabagovano i ima normalan displej. Turion nije nesto, ali za moj office, adobe reader i lajt gejming je fenomenalan. Bitna mi je solidna grafa, i garancija. Za male pare moraju da se prave kompromisi...:-)
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 1:02   #13
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

Žao mi je što ti se to desilo. Sa stvarima te vrste uvijek moraš da računaš kad se radi o klasičnim "drugarskim" dilovima, gdje nema pravno relevantnog dokumenta koji predviđa šta sleduje tebe kao kupca, a obavezuje prodavca.

Sačekaj 2-3 dana dok prijatelj ne nabavi papire, ako procjenjuješ da su njegove namjere valjane. Ako ne, Tošibin laptop koji si pomenuo djeluje kao dobar izbor za tvoje potrebe. Sudeći po konfiguraciji, radi se o modelu Satellite L670, popularnom, snažnom i pristupačnom laptopu o kom je na ovom forumu već bilo riječi.

Poslednja ispravka: Dimo (4.9.2010 u 12:56)
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2010, 0:58   #14
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

Evo ovako... sa drugarom nisam uspeo da nađem zajednički jezik. Očigledno rezonujemo na različitim talasnim dužinama kada su u pitanju papiri za laptop. Moje insistiranje na tome da pare dajem samo ako dobijem papire on smatra za sitničarenje jer po njemu gotovo da nema verovatnoće da će laptopu nešto da se desi. Iz mog ugla, mogućnost da ću ja nedaj bože u jednom trenutku morati da jurim njega, pa da on juri nekog tamo da mu da to parce papira, pa tako do ko zna kad je prevagla moju odluku da ja ipak kupim nov računar, iako to znači stotinak evra više.

Kupio sam laptop Toshiba L650D -125. Platio sam ga oko 570e. Malo sam imao problema dok sam tražio neki normalan review za njega jer Toshiba izgleda ima običaj da imena računarima daje po regionu, tako da je teško izuglati pravu stvar. Sad, s obzirom da sam ja totalni početnik kada su laptopovi u pitanju, nisam u stanju da radim neki review, ali mogu da kažem neki kratak utisak za ovo malo vremena što sam ga koristio. Ukratko, za sada radi besprekorno. Moja najveća strahovanja bila su usmerena na AMD procesor jer su kako mi se čini dosta osporavni na internetu. Reč je o Turion II M520 2,3GHz. Ipak, kroz par zahtevnijih igrica koje sam probao nisam našao ama baš nikakav problem. Temperatura se maksimalno kretala oko 65 stepeni, što je više nego pristojno. Naravno, nisam ga testirao na renderovanje ili šta već... Možda će moj brat da proba, ali sam siguran da će za naše amaterske potrebe biti mnogo više nego dovoljan. U svakom slučaju, mogao sam da platim 100e više da dobijem identičan računar, samo sa Intel i3 procesorom, ali sam apsolutno siguran da ja ne bi osetio nikakvu značajnu razliku. Čak šta više, koliko sam uspeo da shvatim sa notebookcheck-a, turion II je značajno manji potrošač, ali imam suviše malo iskustva da bi nešto više o tome mogao da polemišem.

Što se tiče grafičke 5650, tesirao sam je kroz par malo zahtevnijih igrica koje sam mogao da nađem ( Mirrors Edge, Drakensang, Bully, Assasins Creed )... Ok, nisam imao Crysis i MW2 koji su očigledno standardni reperi za merenje snage računara, ali je i ovo nešto. Uglavnom, sve na high, uključujući i AA, radi na visokim frame rateovima. Da sam eventualno kupio i3, mislim da se ni tada ne bi osetilo neko ko zna koliko značajno poboljšanje.

Display je odličan. Po podacima koje sam našao ima kontrast 1:700, što je recimo mnogo bolje u odnosu na Lenovo y560 koji ima svega 1:170, što je za multimedijalni računar komično malo. Da ne mlatim previše, slika je oštra,kontrast je fin, osvetljenje ravnomerno, na srecu nema mrtvih piksela.. znači zadovoljan sam.

Jedino što mi se ne sviđa je glossy plastika i tastatura. To je pre stvar ukusa, ali meni mnogo više odgovara chiclet oblik tastature. Ali, evo, i na ovu sam se već navikao... Kao zamerku mogu da dodam što su sva podešavanja tipa brightness, jačina zvuka na tastaturi, a kontrolišu se tako što se pretisne Fn i određeni taster. Npr. F1, F2...... Često pogrešim, pa mi se dešava da hoću da pojačam zvuk (Fn+4), a pritisnem ( Fn+F4) pa ga pošaljem u sleep mode.

Inače, laptop je pod nekom No matter what garancijom. Koliko sam mogao da primetim, garancija više zvuči privlačno nego što zaista jeste nešto posebno. Kada se malo bolje pogleda ugovor u kojim slučajevima ne važi, čini mi se da ostaje malo mogućnosti da vam oni ikad nadokanade bilo kakvu štetu . Običan marketinški trik.

Što se tiče sistema, navikavam se polako na W7. Vizuelno jeste lep, ali još nisam svoj na svome. I užasno me nervira što nikako ne mogu da povežem sa desktopom na kome je XP. Čitao sam tutuoriale, isprobavao, ali mrka kapa... Ali nema veze, snaći ću se već....:


U svakom slučaju, hvala puno na pomoći i savetima.. Ako nekom trebaju dodatne informacije o ovom modelu, neka pita, a ja ću uraditi sve što je u mojoj moći da pomognem. Za sada, rekao bih da vredi svaku paru...

pozz

Poslednja ispravka: zeuk (6.9.2010 u 1:59)
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zeuk na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (6.9.2010), player1 (6.9.2010)
Stara 6.9.2010, 2:18   #15
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

Svaka čast za iscrpan izvještaj. Inače, dobar je to procesor.
To ti je mnoooogooo bolja kupovina nego onaj polovan.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2010, 2:22   #16
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

Dobar za AMD, ali vec Core2Duo na istom taktu (T6000 serija ili jace) ga sisa, a Core i3 je vec znatno ispred po performansama.

Naravno, ako je gejming prva briga, onda naravno gleda se grafa, pa tek onda procesor.

Dobro je sto nije Athlon II umesto Turiona II (kao u n60dp), jer su oni malo vise ubogaljeni (64bit FPU, umesto 128bit), sto dodatno smanjuje performanse.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2010, 8:07   #17
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Svaka čast za iscrpan izvještaj. Inače, dobar je to procesor.
To ti je mnoooogooo bolja kupovina nego onaj polovan.
Pa i ja mislim kad sve saberem i oduzmem da jeste bolja kupovina. Tačno je da sam dao 120e više nego što bi dao za polovni ( a imao bih na šta da ih potrošim ), ali za to sam dobio procesor koji je manje-više u rangu T6500( slabiji rezultati za nijansu, ali manje troši i greje ), nešto jaču grafiku (5650 u odnosu 4650), ddr3 u odnosu na ddr2 ( nadam se da ova stavka realno jeste bolja, ako to opet nije neki markteting trik), već Hard ( što mi i nije toliko potrebno, al ajde ) i što je najvažnije imam validne papire sa dve godine garancije... Znači, nemam šta da mu mislim i da rizikujem da zapadnem u tamni vilajet traženja garantnog lista, a ako ga nađem, tek onda jurenja servisa....
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2010, 8:46   #18
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Dobar za AMD, ali vec Core2Duo na istom taktu (T6000 serija ili jace) ga sisa, a Core i3 je vec znatno ispred po performansama.

Naravno, ako je gejming prva briga, onda naravno gleda se grafa, pa tek onda procesor.

Dobro je sto nije Athlon II umesto Turiona II (kao u n60dp), jer su oni malo vise ubogaljeni (64bit FPU, umesto 128bit), sto dodatno smanjuje performanse.
Tačno je da ga šiša na skoro svim testovima, i uglavnom se AMD ne može nositi sa Intelom kada su performanse u pitanju, ali isto tako se Intel ne može nositi sa AMD-om kada se polazi od odnosa cena/performanse.

Kako stičem utisak posle ovih nekoliko dana grozničavog istraživanja o svemu za lapotove, ljudi u mnogome precenjuju tu razliku između doživljaja koji bi imali sa AMD-om i Intelom. Činjenica je da 95% korisnika nema realne potrebe za onim u čemu je intel bolji. Npr. ja ću ovaj računar u 70% slučajeva koristiti za office i internet, u 20% za igrice, a 10% za gledanje filmova. Sva je prilika da delići sekunde za koje bi intel i3 brže otvarao moja dokumenta nikako neće povećati moju produktivnost. Ili možda povećanje frame rate-a u igrici koja već radi na 50 frame-a na recimo nekih 60 fps. Apsolutno nebitno za većinu ljudi. U svakom slučaju, teško je da su ta poboljšanja vredna dodatnih 10k dinara.

Tek za ljude koji se bave nekim zaista procesorski intezivnim radom je potrebna jaka, sirova snaga procesora. Renderovanja, konvertovanja.... Možda i photoshop, ako neko već mora da radi na slikama koje nikako nisu ispod 15Mp.. Ili oni koji se bave programiranjem. Kako god, radi se o malom delu računarske populacije koji ima potrebe za takvim performansama.

Ona fraza " bolji ti je Intel za svakodnevni rad " je prilično ofucana, iako se previše često koristi. To je ostalo mislim još iz doba P3 i Durona. Tada je zaista razlika bila primetna. Sećam se da je Intel P3 na 650Mhz bio užasno brži od Durona na 800Mhz. Dobro, jeste bio i mnogo skuplji, ali su performanse bile uočljive iz aviona. Tada je npr. bilo potrebno 10 sekundi da P3 odradi neki zadatak, a Duronu 17-18. To je već značajna razlika za doživljaj za računarom. Danas se to sve razlikuje za stotinke kada je u pitanju amatersko maltretiranja kompjutera ( winamp, adobe reader, office, opera, mozzila... )

Jedina utemljena zamerka Amd-u ide možda na veću potrošnju i grejanje. Ali, tako je bilo u slučaju Athlona i Turiona I. Ja sam maltene preturio ceo internet da saznam da li je neko imao problema sa pregrevanjem procesora Turion II M520. I nisam našao ništa. A što se tiče potrošnje, još na notebookchecku sam saznao da on troši zapravo manje od core2duo procesora. Čak se i moja lična iskustva uklapaju u rečeno. Ni u jednom trenutku nisam uspeo da nateram procesor da mu temperatura predje 70c. Možda ja nemam dovoljno zahtevne aplikacije, ali teško da bi bilo šta što ja koristim moglo da ga natera na preko 80c. Kada se za par meseci bude napunio prašinom, moguće je da će temperature biti veće, ali na to ni Intel nije imun.

Što se tiče baterije, za sad, lagano prelazi 2,5 sata, a mislim da može da dogura i do 3h. Ako se uzme u obzir da nema nikakvog svičovanja grafičke, te je nonstop na 5650, rezultati su prilično dobri po nekim mojim merilima.

A što se tiče komentara da je dobro što nisam uzeo Athlon, tu si upravu. Ali ja sam prvobitno merkao verziju N60dp-jx019 koja ima turion M500 na 2,1ghz, koja je 15% jača. Tada je bio neki popust u PC Practic-u 10% na online porudžbine, a komp je koštao 52k. Kada se oduzme 10%, dobije se fina ušteda. A dati model Asusa se pokazao odlično u realnoj upotrebi. Ima fenomenalan monitor ( bolji od ovog po reviewima), 4650 ( jes da je sa ddr2, ali to ne menja previše stvari), jake zvučnike, odličnu finalnu izradu, i takodje 2 godine garancije. I što je isto važno, Asus je po istraživanjima najpouzdaniji ( http://www.b92.net/tehnopolis/vesti....&nav_id=456266 ). To se čak i uklapa u priče koje sam čuo iz servisa.

Realno, ja sad jesam uzeo jači kompjuter, ali ipak sam se odmakao od prvobitne cifre za 10k. Ja sam planirao da dam 50k, a došao do 60k.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2010, 9:12   #19
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

I još nešto. Jes da smaram, ali dobro , makar je džabe. Sigurno ne škodi. A ako ne škodi, valjda koristi.

Ovo je usmereno početnicima kao što sam ja u svetu prenosnih računara. Hteo sam da kažem da ljudi previše često laptopove kupuju tako što odu u prodavnicu, izaberu najsjajniji i od kući dok ne provale da im ne odgovara. Ili još gore, slušaju priče trgovaca koji se u kompjutere razumeju koliko ja u astrologiju, i koji misle da je kraj sveta ako grafička ima dx11 i gigabajt sopstvene memorije. Ljudi previše nonšalantno prilaze izboru računara. Pre neki dan sam negde pročitao kako je neko mrtav ladan, sa 100% sigurnosti zaključio da ati hd 5470 mora da bude jača od ati hd 4650. I to tačno za 820 nečega.


Čak iako se neko razume u komponente, opet izboru laptopa treba da prilazi sa rezervom i da pročita review-eve na netu. Najbolje je pročitati što više, i to i one koje prave eksperti, ali oni koje prave amateri. Ekspertski review-i su često zapravo deo marketing kampanje, tako da ih treba uzeti sa rezervom.

Eto, ja sam gotovo došao do toga da kupim Lenovo y560, koji je njihov prvi gejmerski računar. Svi, pa i ja, polaze od pretpostavke da je Lenovo kvalitetna firma koja je u vrhu po pouzdanosti. Za iste pare koje sam platio ovu Toshibu mogao sam da kupim y560, a imao bi mnogo jači i3 procesor, nešto jaču hd 5730, hd na 7200 obrtaja.... I sad, da sam ja samo pratio snagu komponenti, odmah bi kupio ovaj računar.

Ali, kada sam kucao u guglu y560 problems, imao sam šta da vidim. Hiljade nezadovoljnih korisnika, čiji problemi nisu dovoljni za garanciju, a nema im rešenja. Reč je o raznim problemima sa display-em, koje lenovo pokušava da reši apdejtovima već 2 meseca, ali uglavnom bez uspeha. Čak i mali deo kupaca koji nema problema te vrste, opet ima vrlo nekvalitetan ekran sa kontrastom svega 1 : 170 i sa ekstremno uskim uglovima gledanja. Poenta : džaba vam 500 konja ispod haube ako vam je pukla šajbna .


Zato, savet onima koji kupuju laptop - prvo odlučite šta želite, a onda dobro istražite snagu komponenti, a na kraju i pouzdanost konkretnog uređaja. Nemojte da vas vode predrasude o firmi, bilo pozitivne ili negative, nego samo komentari o konkretnom modelu. Svaka kompanija ima uspne i padove ( kao što je i Lenovo podbacio u konkretnom slučaju ).


Nadam se da neko od početnika čita ovo. Ali ako čita, onda su moji saveti suvišni. Nema veze, nadam se da će nekom biti od pomoći. Meni svakako jeste, jer se sve prijatnije osećam na ovoj tastaturi.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2010, 9:47   #20
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Asus n60dP (Athlon, Thurion, koji god)

Zaboravi da napomenem, P520 verzija Turoina je u stvari posebna verzija sa manjom potrosnjom (ima i slicna P320 verzija Athlon dvojke), tako da je po tom pitanju slicniji Core2Duo procesorima P serije (sa tom razlikom da P C2D ima jos vise kesa, pa i jos bolje performanse, al dobro ).

Mislim da je u pitanju TDP od 25W, umesto 35W, ako se ne varam.


P.S.
Inace, sve radeon mobility graficke imaju ATI Powerplay funkcionalnost, koja smanjuje clokove u 2D radu, sto dodatno smanjuje potrosnju i grejanje.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HP pavilion dv6 VS. ASUS k52jr - core i5 AleksejCRT Prenosni računari 17 2.2.2010 0:25
Asus triton buzzer ŠDK - Ostale komponente 0 16.10.2009 15:06
Radeon HD4850 - MSI ili Asus? Mslavko82 Grafika 18 11.10.2009 11:20
DFI Infinity NF570-M2/G vs ASUS M2N-E or other ??? zokocx Osnovne komponente 18 4.10.2007 23:57
Pomoć oko kupovine laptopa - ASUS A6M gosn.prirodni ŠDK - Prenosni računari 7 28.4.2007 13:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com