Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.5.2008, 12:57   #41
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba je ipak onaj pravi!!!

Pozdrav svima,

Jedan od razloga za moju kupovinu A210-1AO je pozitivno iskustvo ljudi na ovom forumu. Još uvek nisam instalirao nijednu igru a spremam se za bioshock i cod4. Imam pitanje koje se odnosi na igranje, elem na nekom od sajtova (IT svet) naisao sam na sledeću informaciju o ovom laptopu koju niko ovde nije pomenuo:

"...bez problema na njemu mogu da se igraju najnovije igre tipa Quake Wars, COD4 sve na high u osnovnoj rezoluciji, ali samo ako sa ovog sajta prepravite originalne ATI drajvere (http://www.driverheaven.net/modtool/) jer u suprotnom ne mogu da se pokrenu..."

da li ovo stvarno mora da se uradi? Da li je neko od vas to i uradio, ili ce navedene igre raditi i bez toga?
Hvala unapred!
mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2008, 9:37   #42
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba je ipak onaj pravi!!!

Citat:
IvanGrozni kaže: Pregled poruke
Eto i za gamer-e,za sada sam testirao COD4,komp uspeva da ga izvuce,ma salim se igra leti na maksimalnim podesavanjima i to bez ijednog seckanja ili bilo kog drugog oblika smetnje,kad ga testiram na recimo Crysis javljam vam utiske
Sinoc sam i ja instalirao COD4 i to bez preporucenog modinga drajvera (koristim najnovije drajvere 8.452 sa toshibinog sajta). Igra radi ali ipak na maksimalnim podesavanjima "secka". Zato sam neke opcije isključio a neke smanjio. Sve u svemu zadovoljavajuce, ali ne i besprekorno kao kod IvanGgrozni i jos nekih članova foruma.

Pošto naravno i ja zelim da igra "leti" kao drugima imam 2 pitanja

1. Da li mislite da ipak trebam instalirati modtool i da moj COD4 "secka" zbog toga?
2. Stalno veliki broj raznih aplikacija radi u pozadini a ja sam novajlija i ne znam sta i da li smem iskljuciti? Pretpostavljam da i to moze biti uzrok "seckanja" pa molim nekog od iskusnijih članova foruma za savet.
3. Da li podesavanja u samom katalistu uticu na graficke opcije igre, ili je podesavanje grafike u igri jedino bitno.
Mozda su neka pitanja i glupa , nadam se da cu nauciti sto pre

Hvala unapred
mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2008, 13:34   #43
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Toshiba je ipak onaj pravi!!!

Samo da napomenem da imas u vidu da je nekim ljudim 20 fps sasvim dovoljno, dok se nekima cini da sjecka i na 40 frejmova. To zavisi od osobe. Nisam bas siguran da li HD2600 moze da izgura CoD4 na maksimalnim podesavanjima, a da igra leti, zbog toga sam i napisao ovo na pocetku. CoD u poredjenju sa ostalim igrama slicnom datuma zaista nije mnogo hardverski zahtjevan, ali kada sve nasviras na max onda to i nije bas limunada. Sto se prepravke drajvera tice, ja se ne bih upustao u to. Ne znam je li pametno da prepravljas originalne i istestirane ATI drajvere third-party alatima koji su sve samo ne provjereni. Mozda ces i uociti poboljsanje u CoD-u, ali moze da nastane 100 problema u ostalim aplikacijama. Mada, ja ovo govorim iz moje perspektive, neko ko je koristio ovaj alat za dravjere ce moci da ti da iskustva iz prve ruke.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
mimik (9.5.2008)
Stara 8.5.2008, 16:44   #44
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Toshiba je ipak onaj pravi!!!

Evo ja koristim modovane drivere sa desktopa. Karta je HD2400.
I sve radi normalno, stim sto sam imao 2 BSOD zbog toga(nesto zeza oko ati2mag).Sad je popravljeno i sve je super. Ima dosta poboljsanja ,cak sam i presao Assassains Creed. Rezolucija 800x600. Grafika - medium. I radilo je oko 20-25fps.

Poslednja ispravka: dzonihsv (8.5.2008 u 23:09)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
mimik (9.5.2008)
Stara 9.5.2008, 8:55   #45
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba je ipak onaj pravi!!!

Hvala na odgovorima!

Jedno je sigurno i bez modding toola mogu se igrati manje zahtevne igre i to veoma veoma lepo.
Jos uvek nisam moddovao drajver sto zbog straha od komplikacija koje je pomenuo DImo, sto zbog guzve u kojoj sam trenutno, ali sam instalirao jos jednu igru NFS PRO STREET i ova igra bukvalno leti na max podesavanjima
Znam da i ovo nije jako zahtevna igra, ali eto mozda ce informacija koristiti ljudima koji zele da se ponekad igraju na laptopu kao ja. Sutra instaliram bioshock a na kraju cu i crysis. Idem postepeno

Ukoliko je neko od ljudi sa foruma moddovao drajver bas za ATI HD2600 na Toshibi A210-1AO, bilo bi lepo da javi iskustva.

Inace svakim danom sam sve vise uveren da sam kupio stvarno dobar kompjuter, ukljucujuci kavalitet plastike i tastature, zavrsnu obradu pa do nacina na koji tera vistu (mislio sam da cu je odma zameniti xp-om) ali evo vec dve nedelje radi solidno, pu, pu, da ne ureknem
mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2008, 9:01   #46
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba je ipak onaj pravi!!!

Citat:
DzoniHSV kaže: Pregled poruke
... stim sto sam imao 2 BSOD zbog toga(nesto zeza oko ati2mag).Sad je popravljeno i sve je super...
DzoniHSV,
pomogni novajliji i objasni sta znaci BSOD, kao i kako da proverim broj FPS u igri?

Hvala,
mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2008, 11:30   #47
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Toshiba je ipak onaj pravi!!!

BSOD - blue screen of death. Bolje da ti se ne dogodi. Jer znaci da nesto nije u redu,kako da driver-ima tako i sa hardverom(mada ne mora uvek da znaci). Imas dole u attachment-u sliku ( to je bilo kod mene ) . Malo opsirnije : http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_Screen_of_Death

A za merenja fps u igri ,najbolji je program Fraps. Upalis ga i pokrenes igru i videces u uglu ispisani fps tokom igre. Link: http://www.fraps.com/setup.exe

I to ti dodje to. Pozz
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	BSOD2.JPG
Viđeno:	33 puta
Veličina:	45,9 KB
ID:	20827  
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2008, 15:55   #48
metallica2
Član
 
Član od: 2.6.2008.
Poruke: 156
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 23 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Toshiba je ipak onaj pravi! (Satellite A210-1AO)

Sada sam procitao ovu temu i iz svega navedenog vidim da ovo ne bi bila losa kupovina,sad jedino sto me je pomalo uplasilo je to sto sam procitao da se neki zale da su im se pojavili ,,mrtvi pixeli,,!!!Sta su uopste to mrtvi pixeli i kako bih pri kupovini to mogao izbjeci???
metallica2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2008, 19:43   #49
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Toshiba je ipak onaj pravi! (Satellite A210-1AO)

Citat:
metallica2 kaže: Pregled poruke
Sta su uopste to mrtvi pixeli i kako bih pri kupovini to mogao izbjeci???
Pixel ti je najmanja svetlosna tacka koju monitor moze da predstavi. Tipa, rezolucija 1024x768, predstavlja broj tih tacaka po horizontali i vertikali. Mrtvi pixel je tacka koja ne radi. To ti je crna tacka na ekranu, odnosno ne daje nikakvu boju.
Mozes da izbegnes tako sto upalis komp i ako nema tih crnih tackica, znaci, nema ni mrtvih piksela. Ali to neznaci da se kasnije nece pojaviti...
Bitno je i to da garancija uglavnom tolerise do 3 mrtva pixela na ekranu.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Toshiba Satellite p200d-12f ? gaja86 Prenosni računari 12 23.4.2008 18:03
TOSHIBA Satellite L40-17R, vaše mišljenje što pre markos ŠDK - Prenosni računari 1 6.2.2008 19:16
Kupiti TOSHIBA Satellite A200-1CR ili neki drugi? gosn.prirodni ŠDK - Prenosni računari 5 20.6.2007 10:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com