Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2006, 1:26   #1
zoxvel
Novi član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 27
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom HDD Samsung

Posedujem HDD Samsung SP8004H. Na njemu su tokom protekle 3 godine bila instalirana dva operativna sistema: na prvoj primarnoj particiji Windows98 SE, a na drugoj takodje primarnoj WinXP. Sve je funkcionisalo bez ikakvih vecih problema, dok nedavno nisam odlucio da mi vise ne trebaju dva sistema nego samo jedan. Pomocu "Partition Magica" sam "ubio" prve dve particije, tj. izbrisao sam ih funkcijom Secure Erase i potom formirao jednu NTFS particiju s namerom da na nju instaliram WinXP. Proces je tekao prema ocekivanjima ali samo do prvog (automatskog) resetovanja racunara, kada je proces pocinjao sve iz pocetka. I tako stalno u krug. Sada taj hard disk prihvata sve promene (brisanje, kopiranje fajlova, formatiranje particija...), medjutim, posle restarta racunara sve se vraca na staro. Probao sam vec Low Formatting, sa Samsungovog sajta sam skinuo odgovarajuce alate, ali nista ne funkcionise. Postoji li nacin da se hard disk oporavi i da normalno funkcionise? Napominjem da dijagnosticki alati ne nalaze niikakvu anomaliju.
zoxvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 1:49   #2
mfritz
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HDD Samsung

uh... ja sam imao kvar na jednom samsungu, sp0802n. jedan mi je vrisnuo od struje, jako slicno se manifestovalo sve, ali je onda stvarno otegao papke. i onda sam ga reklamirao, dobio novi i od tada sve radi ko zmaj. ali ne razumem kako se to vraca u staro stanje.... to mi je sumnjivo. mislim, meni se nije desavalo nikad nigde, ni na jednom hardu. probaj da reklamiras? ja sam imao garanciju od tri godine?
mfritz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 19:20   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: HDD Samsung

Citat:
zoxvel kaže:
Posedujem HDD Samsung SP8004H. Na njemu su tokom protekle 3 godine bila instalirana dva operativna sistema: na prvoj primarnoj particiji Windows98 SE, a na drugoj takodje primarnoj WinXP. Sve je funkcionisalo bez ikakvih vecih problema, dok nedavno nisam odlucio da mi vise ne trebaju dva sistema nego samo jedan. Pomocu "Partition Magica" sam "ubio" prve dve particije, tj. izbrisao sam ih funkcijom Secure Erase i potom formirao jednu NTFS particiju s namerom da na nju instaliram WinXP. Proces je tekao prema ocekivanjima ali samo do prvog (automatskog) resetovanja racunara, kada je proces pocinjao sve iz pocetka. I tako stalno u krug. Sada taj hard disk prihvata sve promene (brisanje, kopiranje fajlova, formatiranje particija...), medjutim, posle restarta racunara sve se vraca na staro. Probao sam vec Low Formatting, sa Samsungovog sajta sam skinuo odgovarajuce alate, ali nista ne funkcionise. Postoji li nacin da se hard disk oporavi i da normalno funkcionise? Napominjem da dijagnosticki alati ne nalaze niikakvu anomaliju.
Da li si ti izabrao opciju u PM-u da se sve te promene zaista i odrade?
Ako to ne uradiš, sve je samo simulacija...

Poslednja ispravka: VojaM (13.1.2006 u 19:37)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 23:35   #4
zoxvel
Novi član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 27
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: HDD Samsung

Citat:
VojaM kaže:
Da li si ti izabrao opciju u PM-u da se sve te promene zaista i odrade?
Ako to ne uradiš, sve je samo simulacija...
Da, naredio sam PM-u da zadane operacije i primeni. SVe se jednako desava cak i jkada u nekom od File Managera radim promene: brisem postojece fajlove, dodajem nove itd. Znaci, sve izgleda onako kako treba da bude ali samo dok racunar radi. Pri prvom narednom ukljucenju sve se vraca na staro.
zoxvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 23:39   #5
zoxvel
Novi član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 27
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: HDD Samsung

Citat:
mfritz kaže:
uh... ja sam imao kvar na jednom samsungu, sp0802n. jedan mi je vrisnuo od struje, jako slicno se manifestovalo sve, ali je onda stvarno otegao papke. i onda sam ga reklamirao, dobio novi i od tada sve radi ko zmaj. ali ne razumem kako se to vraca u staro stanje.... to mi je sumnjivo. mislim, meni se nije desavalo nikad nigde, ni na jednom hardu. probaj da reklamiras? ja sam imao garanciju od tri godine?
Garantni rok je istekao, tako da reklamacija nema svrhe. Cak sam dosao na ideju da ga posaljem fabrici. Na njihovom zvanicnom sajtu sam im obrazlozio svoj problem i ponudio da im posaljem uredjaj da ga oni pregledaju ali se nisu udostojili ni da mi odgovore.
zoxvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2006, 18:28   #6
dexy-sexy
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 62
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Wink Re: HDD Samsung

j atkve stvari obicno radim iz dos-a tj. koristim Hiren_s.BootCD sada je aktuelna verzija 7.7 ako se ne varam na njemu imas gomilu alata kako za dijagnostiku tako i za manipulaciju i opravke hdd-a izmedju ostalih i Partition Magic.To ti je rarovan fajl velicine oko 60MB pa ako imas brz net ili nekoga ko ima mozes da skines i probas.Ja verujem da ces tako uspeti da obavis sve operacije kako si planirao.
dexy-sexy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2006, 1:04   #7
zoxvel
Novi član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 27
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: HDD Samsung

Probao. I nisam uspeo.
zoxvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2006, 12:39   #8
kamper
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kamper
Određen forumom Re: HDD Samsung

A da probash KillDisk???
kamper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2006, 15:25   #9
semaglig
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Celje
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku semaglig
Određen forumom Re: HDD Samsung

http://www.theeldergeek.com/clean_in...windows_xp.htm
semaglig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
TFT Samsung 930BF-samo 60hz osvezavanje N_E_R_O_N Grafika 10 31.3.2006 18:46
Samsung ostao na tronu proizođača DRAM-a Magneto Osnovne komponente 2 14.1.2006 16:58
Samsung Writemaster Rasa23 ŠDK - Nosači podataka 1 10.1.2006 18:38
Melodije Za Samsung X-100 Night Hawk Aparati i oprema 4 23.12.2005 18:38
Samsung 763MB Rasa23 Grafika 1 9.12.2005 1:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com