Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.1.2021, 9:13   #3201
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Reci za ovo da je nebruseni dijamant je totalna glupost, ne da nije dijamant nego je daleko od toga moze pre da bude neki ugalj ili tako nesto, dobar je za potpirivanje vatre/hajpa i nista vise.
Evo ja cu ti reci da je igra dijamant, kome samo fali jos par sesija poliranja.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2021, 10:21   #3202
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Evo ja cu ti reci da je igra dijamant, kome samo fali jos par sesija poliranja.
Samo da...
Spoiler za :
...ne ogule plastiku od tolikog poliranja.

Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Andross (16.1.2021), filpan (16.1.2021), JzmA (16.1.2021), Koreli A. (17.1.2021), Lex987 (16.1.2021), Markius (25.1.2021), Mr. Clutch (16.1.2021), player1 (16.1.2021), Vlajk@ (16.1.2021)
Stara 16.1.2021, 11:43   #3203
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Obrazlozi malo, koje su ti najvece mane igre? (van bagova jelte )


I nisam citao prosli broj, sta Qzma je rekao isto da je nebruseni dijamant?
Brate da je nebruseni dijamant igra bi u svojoj srzi imala zaista nevidjene i sjajne sisteme koji funkcionisu, ne bi bili u fazi i stanju nedovrsenosti/sasecenosti ili jednostavno nepostojanosti kao sada, vec bi sve to bilo jako kul ali sa gomilom vizuelnih gliceva koji se daju popraviti, da ne pominjem pricu koja je daleko od dijamantske faze.

Da, upravo je to lik napisao i sad svi to izgovaraju kao da nemaju sta svoje da kazu, nego kao papagaji ili jos bolje botovi ponavljaju njegove fore kao da nisu u stanju sami da donesu neki zakljucak, pa poznato je da dosta ljudi tako ne zeli da razmislja nego cekaju da im tamo neko sve za njih sazvace. Nemaju hrabrosti da kupe igru pre nego sto procitaju neciju recenziju.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
Lex987 (17.1.2021)
Stara 16.1.2021, 12:28   #3204
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.633
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Brate da je nebruseni dijamant igra bi u svojoj srzi imala zaista nevidjene i sjajne sisteme koji funkcionisu, ne bi bili u fazi i stanju nedovrsenosti/sasecenosti ili jednostavno nepostojanosti kao sada, vec bi sve to bilo jako kul ali sa gomilom vizuelnih gliceva koji se daju popraviti, da ne pominjem pricu koja je daleko od dijamantske faze.

Da, upravo je to lik napisao i sad svi to izgovaraju kao da nemaju sta svoje da kazu, nego kao papagaji ili jos bolje botovi ponavljaju njegove fore kao da nisu u stanju sami da donesu neki zakljucak, pa poznato je da dosta ljudi tako ne zeli da razmislja nego cekaju da im tamo neko sve za njih sazvace. Nemaju hrabrosti da kupe igru pre nego sto procitaju neciju recenziju.
Tvoja potreba da napadaš druge čija mišljenja se ne poklapaju s tvojim očigledno dolaze iz kompleksa više vrednosti, gde si utripovao da si ti sam uzdignut na planini iznad recenzija i tuđih uticaja, a svi drugi dole su botovi programirani da prate tuđe napisane reči.

Daj oladi liče, i gore igre su imale kultnije praćenje. Za nekog kome se igra očigledno ne dopada previše vremena provodiš na ovom threadu serundajući u prazno. Toliko puta se ponavljaš da se čovek može zapitati - ko je ovde zapravo bot.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
darkowozzd (16.1.2021), Hard2geT (18.1.2021), player1 (16.1.2021)
Stara 17.1.2021, 13:07   #3205
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 331
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Pratio sam reakcije oko ovih 'leak-ova' i drago mi je da ljudi ne padaju na bullshit i iznenadni narativ koji se servira da su bagovi najveci problem igre.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Zli Zoe na korisnoj poruci:
doctor (18.1.2021), Gonzo (17.1.2021), Lex987 (17.1.2021)
Stara 17.1.2021, 16:55   #3206
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.541
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Brate da je nebruseni dijamant igra bi u svojoj srzi imala zaista nevidjene i sjajne sisteme koji funkcionisu, ne bi bili u fazi i stanju nedovrsenosti/sasecenosti ili jednostavno nepostojanosti kao sada, vec bi sve to bilo jako kul ali sa gomilom vizuelnih gliceva koji se daju popraviti, da ne pominjem pricu koja je daleko od dijamantske faze.

Da, upravo je to lik napisao i sad svi to izgovaraju kao da nemaju sta svoje da kazu, nego kao papagaji ili jos bolje botovi ponavljaju njegove fore kao da nisu u stanju sami da donesu neki zakljucak, pa poznato je da dosta ljudi tako ne zeli da razmislja nego cekaju da im tamo neko sve za njih sazvace. Nemaju hrabrosti da kupe igru pre nego sto procitaju neciju recenziju.
Ti kralju jednostavno ne shvatas da mnogi od nas nemaju iskustvo sa igrom koje si ti mozda imao! Kao sto sam ja neciji papagaj zato sto mi se svidelo njegovo poimanje cele price tako i ti cekas u prikrajku da neko pohvali igru pa da se kao gnev boziji obrusis na njega sa svojom mudroscu.Ja licno sam do sada imao mozda 2-3 buga, koje sam jedva primetio resavajuci misiju koja je bila prokleto zabavna. Tehnicki problemi ce se resiti sigurno a problemi sa pricom i likovima ne postoje!! Odatle to "nebruseni dijamant". Ne zato sto je neko drugi to rekao, vec zato sto u danasnje vreme i uz sve sto nam serviraju imamo stvarno odlicnu i zabavnu igru koja je na zalost ipak ispred svog vremena i treba joj dosta sredjivanja, ne za mene, nego za tebe... Definitivno je najveci problem ove igre hajp koji je oko nje stvoren i onoliki milioni preordera...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
Hard2geT (18.1.2021), Koreli A. (17.1.2021), player1 (17.1.2021)
Stara 17.1.2021, 17:21   #3207
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Nije tako nego ovako! Nivo rasprave koji vise odgovara klincima u obdanistu.

Kako ocekivati iole kvalitetnu raspravu kada se tako ljudi ponasaju?! Pa nikako izgleda. Sve bi bilo bajno i sjajno da im niko ne dira sneska ili da se igra samo hvali i ponavljaju te neke fraze kao da smo u nekoj sekti - postoji par bagova, nista strasno, sredice se to, sve ostalo je fenomenalno! Jeste kako da ne, evo bas ste me ubedili da je tako. Bravo! Svaka cast, tako jaku argumentaciju nisam odavno cuo, prosvetlili ste me.

edit:
Da ponovim za one koji ne kontaju, igra ima vece probleme od samih gliceva i bagova, tu spadaju prosecna prica koja je puna rupa, uopste me nije zaitrigirala ni u jednom segmentu, razni nedovrseni sistemi i sistemi koji uopste ne postoje a postojali su u RPG-ovima od pre dvadeset i vise godina. Da ne pominjem kolicinu game breaking bagova i gliceva. Jednostavno sve je to na nivou neke prosecne igre koja je u nekoj early acces fazi. To je najprostije objasnjenje, nemam zivaca ovde da nabrajam sve pojedinosti: koji su to sistemi, sta je sve obecano a nije ispunjeno, sta je sve u konkurentskim igrama bolje i kvalitetnije uradjeno... Tako da zbog kvaliteta rasprave koja se ovde vodi, ne vredi ulagati previse vremena. Vec sam sto puta rekao da je igra podbacila na svim poljima izuzev tih nekih vizuelnih momenata i fenomenalne muzike.

Nemam nista protiv toga da ljudi uzivaju u igri, voleo bih i ja da imam tako nizak prag tolerancije pa da lako progutam svako smece koje mi se servira. A najmanji prag tolerancije imam za ove megalomane iz AAA industrije.

Poslednja ispravka: Vlajk@ (17.1.2021 u 17:45)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
Gonzo (17.1.2021), Lex987 (17.1.2021)
Stara 17.1.2021, 17:47   #3208
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Valjda bi trebalo najace da kritikujemo ovakvo kriminalno ponasanje izdavaca i da se svi jos jace odjekujemo, da se ovakav kriminal u ovom svetu vise nikad ne ponovi. Ja se samo nadam da cdpr nece ovako prljavo i bezobrazno navoditi bagove kao najveci problem. Rece ja ranije, bagovi ce se ispeglati, oni su mi i smesni. Ali missing features je nesto najkriminalnije ovde. I da, brain dead AI. Ono kad uperim pistolj u retardiranog NPC-a i on cucne i kaze - today its a nice weather. Kriminal. Pohlepa. Laž. U zatvor.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Gonzo na korisnoj poruci:
Lex987 (17.1.2021), Marko Radonjic (19.1.2021), Vlajk@ (17.1.2021)
Stara 17.1.2021, 17:50   #3209
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Gonzo kaže: Pregled poruke
Valjda bi trebalo najace da kritikujemo ovakvo kriminalno ponasanje izdavaca i da se svi jos jace odjekujemo, da se ovakav kriminal u ovom svetu vise nikad ne ponovi.
Upravo to, evo editovao sam post pa sam slicno napisao. Problem je sto to ljudi ovde ne shvataju i svi se ponizno ponasaju, lako prelaze i zatvaraju oci na bas velike propuste.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
Lex987 (17.1.2021)
Stara 17.1.2021, 18:17   #3210
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Usao sam samo da vidim kako napreduje popravka igre i bezim... Video sam neka totalno razlicita misljenja i to mi mnogo.. Jer ovo ce prva igra biti na novoj masini, ni Keanu Reeves-a ne gledam ni u filmovima dok igra 'ne prodje'
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2021, 18:18   #3211
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.633
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Upravo to, evo editovao sam post pa sam slicno napisao. Problem je sto to ljudi ovde ne shvataju i svi se ponizno ponasaju, lako prelaze i zatvaraju oci na bas velike propuste.
Ja sam ušao u igru očekujući odličnu priču, likove, atmosferu i muziku. Za napucavanje sam čak bio prijatno iznenađen u odnosu na očekivanja.
Ne zanimaju me GTA aspekti open world igara, tkd me nije zanimalo napucavanje s policijom ili interakcija sa prolaznicima.

Ono što sam želeo, dobio sam - tako da ja neam pojma šta ti kog vraga imaš meni da govoriš kako da ja prilagođavam svoje potrebe i očekivanja da bih popovao tamo negde nekome u prazno kao da će to išta promeniti. Budi starac koji viče na oblak, ali ništa time nećeš postići. I nećeš ovde nikog "opametiti".

Over and out.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Koreli A. (17.1.2021), player1 (18.1.2021)
Stara 17.1.2021, 18:35   #3212
djuras
Član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 255
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 65 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

AI je stvarno sramotan
i to nema nikakve veze sa tim da li igra zeli da bude open world GTA type ili ne

ostalo se sve, cini mi se, ili da ispeglati, ili progledati kroz prste na konto nekih drugih odlicnih stvari

sve u svemu, nadam se da do patcha za next gen konzole mogu da ispeglaju malo i AI
pa da je obrnem ko covek
djuras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku djuras na korisnoj poruci:
Lex987 (17.1.2021)
Stara 17.1.2021, 20:47   #3213
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Vratio se crowbcat iz penzije, samo zbog ove igre.

...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
doctor (18.1.2021), Krilce (18.1.2021), Lex987 (17.1.2021), Snipe (17.1.2021), Vlajk@ (17.1.2021)
Stara 17.1.2021, 21:50   #3214
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Vratio se crowbcat iz penzije, samo zbog ove igre.

...
This is sad, i mean really sad...

Bio sam prilicno rezervisan po pitanju kupovine ove igre, sada znam da je necu uzeti.

Ah RDR2 oprostene su ti retardirano mapirane PC kontrole.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2021, 23:59   #3215
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 681
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 159 puta na 105 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ne zanimaju me GTA aspekti open world igara, tkd me nije zanimalo napucavanje s policijom ili interakcija sa prolaznicima.

Ono što sam želeo, dobio sam -
Over and out.
Ovo !!!

Covece ne razumem.
Evo sad sam zavrsio " Chilldren of Dune " ( tek sad znam sramota ) , i ne mogu da opisem ukratko koliko mi "prija " i jedva cekam sledecu u serijalu da pocnem . Ljudi neki smatraju da je remek delo neki ne , neki ocenjuju sa jedanom zvezdicom nekima ni 5 nije dovoljno.


To je kako moze neko kritikovati knjigu ( u ovom slucaju) da je djubre i nista nevalja zato se meni ne svidja . Ne razume to , u stvari razume ali zato kazem da ne razumem .
Citao sam kritike bas ljudi koji vole prvu knjigu Dune a dalje ne jer se rastaje sa klasicnim sci-fi elementima i to je ova prica , parafraziram-
Volim prvu knjigu ali ovo postaje sve gore i gore , previse dijaloga monologa , filozofije , nema opsia tehnologije , nema bitaka , akciije itd.

Da upravo ste opisali sta vi ne volite da citate i naravno posto vi to ne volite onda to ne moze da bude dobro.Vama su samo bitni elementi koji su ovde zanemareni a i nepotrebni .

Isto je i za Cyberpunk i za sve zivo na ovom svetu . Kako bre neko moze da smatra da je nesto dobro sto ja ne volim, ej bree , znaci da ja nisam pametan da ne razumem , neeee ne moze tako , bice ta je to ipak djubre...

Nadam se da niko nece da se naljuti ne prozivam nikog apsolutno , dajem samo primer kako se upada u psiholosku zamku kad se racionalizuje emocija ili sto psiholozi kazu " Desna strana mozga donela je emotivnu odluku sad mora leva da je opravda argumentima . "

Ako vidite da mnogo pametnih , racionalnih ljudi koji poznaju materiju , u ovom slucaju igre voli nesto i objasnjava nasiroko i zasto , bice da je stvar ukusa .
E nadjite nekog da vam objasni da je Turbo Folk kvalitetan umetnicki pravac .
To ide malo teze jer to je objektivno sr....

Imao sam U 4. srednje u okviru Sociologije nekoliko poglavlja o umetnosti i kicu i kako i zasto se razlikuju , jos sam tad poceo da se trudim da pravim razliku sta je lose a sta se meni ne svidja a lako se to pobrka zato emocije out .
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
player1 (18.1.2021)
Stara 18.1.2021, 0:23   #3216
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke
Ako vidite da mnogo pametnih , racionalnih ljudi koji poznaju materiju , u ovom slucaju igre voli nesto i objasnjava nasiroko i zasto , bice da je stvar ukusa .
E nadjite nekog da vam objasni da je Turbo Folk kvalitetan umetnicki pravac .
To ide malo teze jer to je objektivno sr....
Dajte bre ljudi sačekajte bar da pređete u sledeći paragraf pre nego što kontradiktujete sami sebe
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Lex987 (18.1.2021), Vlajk@ (18.1.2021)
Stara 18.1.2021, 1:21   #3217
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ako cemo iskreno i jedni i drugi kontradiktuju sami sebe i ovi sto im se igra dopada i ovi sto im se igra ne dopada

Naravno ni ja tu nisam bezgresan

Citav forum pocne tako, pogotovu kada su ukusi u pitanju i igre ovakvog gabarita i hajpa....jednostavno ne vredi raspravljati se i ubedjivati bilo koga u bilo sta.

Cim krene "OK je da se tebi dopada ALI " ili "OK je da se tebi ne dopada ALI" tu nastaje haos....
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Koreli A. (18.1.2021)
Stara 18.1.2021, 2:00   #3218
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 681
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 159 puta na 105 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ne nisi razumeo , sve je tu mozda je kofuzno.
Ali mozda si izvukao sta si zeleo i ok sad ja trebam da explane myself .

Kako razlikujes da li je nesto kritikovano nefer , neobjektivno vise nego sto je neophodno , netacno i nekvalitetno na kraju krajeva ?
Gde prestaje ukus a pocinje "ovo je stvarno lose " ?
Najbolji nacin da se nesto meri , ocenjuje , katagorizuje itd je da postoji metodologija a mi je nemamo ali mozemo da poredimo i mozemo da debatujemo da koristimo iste kriterijume za sve igre .
Da li moze dobrim argumentima da se brani turbo folk kao umetnost?
D li mislis da sa dobrim argumentima moze da se brani CP 2077 kao " nebruseni dijamant" , dobra igra ?
Ja bis na prvo pitanje odgovorio NE a na drugo DA.
Sta god ja mislim o igri , igra nije losa , milionima se mnogo svidja i jako dobro znaju zasto , moras biti neiskren i gubiti kredibilitet bezveze i neozbiljno pa reci da ne valja nista.

ne pije vodu.

A za turbo folk sto je sr....Iste kriterijume primenis na bilo koju muziku i vidis da je objektivno .
Kad se kritikuje CP 2077 je kao djak koji je opsovao nastavnicu i sad mu ona trazi dlake po ...odnosno dlaku u jajetu


80% ljudi veom je subjektivno i to govorim. Kad nesto ne vole to ne valja a onda to isto sto kazu da ne vole a na drugom mestu ni ne primecuju zato sto bukvalno ne primecuju a postoji svuda.
Vrati se kroz komentara narocito u prvih dana igre i reci mi da to nije " Ja ovo ne volim ja sam ljut zato je to *****e..."

Kriterijum po kome se ocenjuju igre ako se kako tako priblizno primeni za CP 2077 smesno je, ma apsurdno tvrditi da je igra losa .
E meni se ne svidja, ljut sam , prevrce mi se stomak od toga licno ....to je nesto drugo.
Ja ne znam da li 10% ljudi reklo- igra je ok ali nije za mene meni je odvratna.

TLOU2 verovatno uopste nije za mene po likovima i narativu a gameplay je zavistan od price koja ga gura ali smesno je reci da je losa igra . Nisam licno doziveo ali ne igram na kontroloru igre pa sam je spojlovao do kraja i ne mogu da shvatim toliku mrznju prema kvalitetu igre.
Tamo je pa politicka prikrivena pa onda udri na "rupe " u prici i lose napisane
likove.


Ma nije bitno....kazem na kraju krajeva neki ljudi vole CP 2077 jer im je dobra i nema razloga da to nikom smeta i da osporava .
Nek svako voli sto voli i odnosi se sa postovanjem prema strastima ljudi u okolini pa makar okolina bila virtuelna (forumi , mreze) i bice nam svet lepsi za koji promil , gori nece sigurno.

Izvinite svi na ovim romanima od komentara ...necu vise majke mi

Poslednja ispravka: Koreli A. (18.1.2021 u 2:08)
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
player1 (18.1.2021)
Stara 18.1.2021, 3:32   #3219
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Moja poenta je da već u istom paragrafu pobijaš samog sebe kad kažeš da je "sve stvar ukusa" a već u sledećoj rečenici napišeš da je nečiji ukus "objektivno *****e".

Pomalo licimurno i paradoksalno, kaj?

Ukus je subjektivan i tačka. Ne možeš da ga kvantifikuješ nekakvom veličinom ili upoređuješ na "skali ukusa". Kad si poslednji put čuo nekoga da kaže da je neka šala bar "2,73 kilosmehotresa u sekundi na kvadrat"?

Nekome recimo (subjektvno) može da se ne sviđa što je jedan metar (jedinica za dužinu) previše kratak ali je (objektivno) fakat da će jedan metar i dalje biti jedan metar.

Na kraju krajeva i utisak o nečemu ne mora isključivo da zavisi od ukusa. Može neko recimo da obožava cyberpunk kao žanr ali da prosto ima kratak fitilj za bagove, propuste i laganje developera/izdavača u oči kupaca dok se krsti i poliva Svetom vodicom a ovamo iza leđa drži prekrštene prste (da Cyberpunk 2077, gledam u tebe).

Dakle, igre igrate zbog sopstvenog iskustva a ne zbog toga šta drugi o njima misle ili šta vi mislite da bi ste trebali da mislite o tome šta drugi misle o tome šta vi mislite

Jer u ovom savremenom konzumerski orijentisanom okruženju za godinu dana apsolutno nikoga više neće interesovati šta se dešava sa Cyberpunk-om 2077
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
doctor (18.1.2021), Lex987 (18.1.2021), Vlajk@ (18.1.2021)
Stara 18.1.2021, 5:39   #3220
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 681
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 159 puta na 105 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Stvar ukusa za neka ostvarenja ne mozes polemisati da je *****e i djubre , kapis ?
Suvise ima argumenata , objektivnih pokazatelja , pubilike itd da bi tvrdi kao odredjeni ovde , sto je bukvalno vredjanje "kako je nesto smece zato i zato " a u stvari ono sto kaze je ako nije po mom ukusu onda je smece .
Druga stvar je KICH !!! Dao sam primer , da li ne razumes kontekst ili namerno me zezas ?
Licemerno jel ?

Pazi molim te, licemerno je da ne procitas komentar nego samo deo .
Edit- Uporno ne razumes sta govorim ali nije uopste bitno , komplikujem previse a ako se igramo relativizacije i ko ce da pobedi a ne d dojemo do zakljucka onda ne vredi.
A upravu si tek konzumerizam i sve sto se provlaci uz to cini da se gubi zajednicki osecaj sta je kvalitet a sta ne .Samo lud covek misli da je 100 % otporan na marketing masinu koja te vreba u svemu iz svega na 1000 nivoa . kada znas da si ranjiv onda i imas sansu da se stitis koliko toliko.

Ukus je subjektivan bezukus nije i to nije samo moje misljene , postoje kriterijumi za sve . Ako nesto nije kich i bezvredno ili veoma niske vrednosti onda su u pitanju ukusi i naravno ne mozes da poredis babe i zabe a postoje i starije babe i velike zabe velike se porede sa velikim male sa malim.

Ne moze da napravis tekst "udri Mujo u tepsije " i da kazes ovo je dobro ovo je stvar ukusa. Jer je u odnosu na tekstove uopste dno i nema nicega . Ne mozes ni za npr "Seobe" da tvrdis da je kich.

Vrednost dela se NE ODREDJUJE da li je po mom ili tvom ukusu , a to se upravo radi ovde.
Dakle Vlajk na primer ili ti mozete da kazete da je CP 2077 *****e jedino da je beskonacno losije u svakom pogledu da niko ne moze da objasni sta je tu dobro , da vecina elemenata dno a moras da budes neiskren prema sebi da kazes da je igra totalno djubre.

A jedan metar je previse kratak ako njime meris Pancevacki most a previse dugacak da izmeris koliko andjela staje na vrh igle . Opet kada nesto kategorizujes i odredjujes vrednost mora da bude u odnosu na nesto, da imas referentu poziciju, kriterijume itd...Nije sve stvar percepcije , mozes da se osecas mlad koliko hoces kad imas 50 banki nisi definitivno.
E sad oper roman da pisem necu koliko faktualno netacnih stvari se iznosi o igri masovno , isto toliko masovno se i primemcuje da se masovno iznose netacne stvari ...i zabole me
Ovako se gubi kredibilitet kada na kraju karajeva neko tvrdi da je nesto definitivno *****e i jos "ne razume " kako nekome moze da se svidja , a to nesto je na nivou da ipak imas osnova samo da tvrdis da je sr... za tebe a ne objektivno lose.


Eto opet vredi ovi eseji sto smo pisali, ti kazes da je stvar dozivljaja i ukusa kako neko vidi CP 2077 !
Hvala postujem to da konacno se ipak slazemo da apsolutno igra jeste na dovoljnom nivou u odnosu na ostale AAA igre kad se uporedi dobar deo uporedivog da bi se velikom broju l;judi svidela zato sto im se svidi a ne zato sto ne razumeju da ima propuste u narativu i ne znaju sta je dobro itd....

ovo je pocelo jer neko ne dozvoljava da neko drugi zaista voli ovo igru nego imam osecaj da se gotovo pa ismejava i napada svako ko pohvali. Ja znam da sam ja zato prestao da komentarisem o CP 2077 , a mozda je to samo moji dozivljaj . ne bitno sve ok , volimo igre strast zivele kartice kojih nema jer to je pravi probelm za gejmig danas

Poslednja ispravka: Koreli A. (18.1.2021 u 6:28)
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
open world, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
Cypher - cyberpunk text adventure lukababic Avanturističke igre 2 2.4.2014 10:44
Futurelost Cyberpunk BBRPG slax Pravljenje igara 12 16.10.2011 13:45
FutureLost Cyberpunk RPG slax Male igre 1 16.10.2011 13:43
Cyberpunk Art Ocelot Zanimljive Web lokacije 1 2.3.2007 16:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com