Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2009, 15:06   #21
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Pomoc potrebna sto pre!

Ma da i to ali ovo je slucaj da odjednom postade "defektan" on rece da je igrao i da je bilo uredu,da ga nisi klokovao povecavao napon,no sve ima svoj radni vek pa i lose uradjen procesor ako je to menjaj sta sad...
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2009, 15:27   #22
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Pomoc potrebna sto pre!

Citat:
starx kaže: Pregled poruke
Ma da i to ali ovo je slucaj da odjednom postade "defektan" on rece da je igrao i da je bilo uredu,da ga nisi klokovao povecavao napon,no sve ima svoj radni vek pa i lose uradjen procesor ako je to menjaj sta sad...

Pa gotovo svi procesori koji su se vratili sa dijagnozom (pregreva i gasi mašinu) su se vatili u roku do godinu dana +- par meseci . Nijednom se nije desilo da se procesor izvadi iz pakovanja i da je odma defektan , takve stvari "sagorevanje" komponenti se i dešava spontano . Što se tiče procesora jedino se dešavalo da od starta budu defektni procesori 3 klase , takozvani TREY varijante koje dolaze nabockani na stiroporu i bez kulera . .Takvi procesori su se uglavnom i vraćali na reklamaciju , rade po nekoliko meseci i onda počnu da lipsavaju . Alti ih je uvozio prošle i ove godine . Doduše to su bili samo AMD 3000+ Singl Core i 4200+ Dual Core , nisam čuo da je neko uvozio TREY 4400 , ali nikad se nezna sve nas može iznenaditi . Pa ovo je Srbija ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
starx (2.6.2009), Taz (6.11.2009)
Stara 1.6.2009, 17:47   #23
Cryonosis
Član
 
Član od: 8.4.2009.
Poruke: 203
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pomoc potrebna sto pre!

Pocinjem da mislim da mom procesoru nije nista,vec ja neznam da mu ocistim kuler kako treba.....a da ga nosim u servis nemogu jer je on udaljen 30km od mene...inace imam garanciju 3godine, to jest jos godinu i po.Drugar jedan i komsija su dolazili kod mene to da vide,gledali su bios,pokusali su da povecaju brzinu coolera kao sto su radili kod sebe,ali kuler na nijednu komandu nije reagovao...tako da mislim da mi ovaj kuler koji je iznad procesora i sto treba njega da "hladi" malo zakrzljao! Mislim da mi treba novi sa vecim i boljim obrtajima.

Kada sam inace primetio da se greje ovo *****e,ubacio sam jos jedan cooler koji sam ****fio za zadnji deo kucista,tako da on duva ka ploci i hard disku,mada on uopste nije pokazao nikakav efekat..ni malo se nije spustila temp!!!!

...kako me nervira..............
Cryonosis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2009, 7:53   #24
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Pomoc potrebna sto pre!



Znate sta trebalo bi da se otvori sekcija,naravno da bude zalepljena i da neko nao napr. ti Fresko ko radi sa tim obijasni kako prepoznati III klasu II i tako dalje kakva je oznaka i u cemu razlika,pored pakovanja,mislim da bi mnogima koristilo naravno ako se to nekako moze???


Izvinite za mali off
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2009, 10:51   #25
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Pomoc potrebna sto pre!

Citat:
starx kaže: Pregled poruke


Znate sta trebalo bi da se otvori sekcija,naravno da bude zalepljena i da neko nao napr. ti Fresko ko radi sa tim obijasni kako prepoznati III klasu II i tako dalje kakva je oznaka i u cemu razlika,pored pakovanja,mislim da bi mnogima koristilo naravno ako se to nekako moze???


Izvinite za mali off

Jeste da je off ali je bitno pa se može pogledati kroz prste .

Što se tiče procesora njih možeš lako prepoznati po tome što se prodaju bez pakovanja i kulera . Znači u slobodnoj prodaji ih je lako prepoznati , problem je prepoznati ih u takozvanim "brend" koje pakuju : Alti , Pakom , Comtrade .....

Što se tiče modela procesora koji su prodavani u TREY varijanti a da su meni poznati bili su : AMD Phenom 9500 (onaj sa tlb greškom) tvrdim da gotovo svaka "brend" konfiguracija u srbiji koja je u sebi imala 9500 proceros bila je odrađena sa trey varijantom istiog . Dalje prodavali su se i modeli 4200+ , atrenutno se prodaje CPU SAM2 AMD Sempron 3000+, 1.6GHz/256KB Tray 64Bit 12 kom pakovanje po cenii od 1510 dinara za komad stim što morate kupiti 12 komada ..... To je što se tiče procesora , takođe se prodaju i matične takozvane RMA pakovanja . To su ploče koje su vraćene proizvođaču zbog raznih defekta . Takve ploče se zatim popravljaju i vraćaju ponovo na tržišta kao što je naše . Te ploče nisu za slobodnu prodaju već isključivo za "brend" konfiguracije , jer dolaze u neobeleženim kartonskim kutijama bez kablova i drajvera .

Takve ploče su od strane proizvođača sa 6 meseci garancije , ali naši trogvci znaju da daju i po godinu dana garancije na svoju štetu sammo da krajnjem kupcu nebi bilo sumnjivo , ipak će naš čovek da proguta lakše kad mu se kaže da proizvod ima 12m garancije (što je zakonski minimum) nego kad se garancija okrati na 6 mececi . E tad mušterija može i da posumnja da nešto nije uredu i zbog toga se to izbegava . Što se procesora tiče TREY varijante imaju isključivo 12m garancije naspram BOX modela imaju 36m ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
starx (2.6.2009), water wizard (2.6.2009)
Stara 2.6.2009, 18:05   #26
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Pomoc potrebna sto pre!

E upravo tako nesto treba da se nakaci i jednostavno obavestavaju clanovi kad se nesto sazna,pozz.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne mogu Windows da instaliram !!! HITNA POMOC POTREBNA !!! lanscapex Kvarovi 4 9.2.2009 17:35
Potrebna pomoc oko High End konfiguracije - Xtreme Gaming - Mandrak ŠDK - Osnovne komponente 2 27.8.2008 9:30
Nova Konfiguracija ... potrebna pomoc! Markoyu011 Šta da kupim? 50 6.12.2007 20:40
Pomoc za one kojima je stvarno potrebna... dados Brbljaonica 0 15.3.2007 18:27
Potrebna mi je pomoc SlobodanZizovic Šta da kupim? 1 19.2.2007 4:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com