Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.5.2007, 18:02   #1
hocukuci
Novi član
 
Član od: 20.3.2007.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Question laptop-skrivena particija

Ne zamerite ako je o ovome bilo reci, na nekom forumu sam citao ali nisam siguran na kom. Interesuje me kako da sacuvam podatke (fabricki instalacioni dokumenti) koji na hdd kod novog laptopa postoje u vidu skrivene particije. Da li da os instaliram pa onda narezem disk, pitanje je da li ce se uopste u os prikazati ti podaci, ili postoji neki drugi nacin da ih prebacim na cd? Uz to koliko su uopste ti podaci bitni, ako uz laptop nije kupljen os, a u pakovanju postoje svi drajveri na cd-u?Hvala puno.
hocukuci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 18:33   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: laptop-skrivena particija

Na toj particiji se uglavnom nalaze podtrebni drajveri, koje si ti dobio i na cd-ovima. Tako da slobodno možeš da instaliraš OS bez ikakve bojaznosti da ćeš te podatke da izgubiš (ne bi bila nikakva ni šteta). Mada, možeš nekada na negdje otputuješ sa lapijem, da ti zatreba neki drajver a cd-a nigdje.
Znam da Particion magic može da sakriva particije, e sada sa kojim programom se te particije mogu pročitati, i baš tačno na koji princip to radi nije mi poznato.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2007, 0:07   #3
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: laptop-skrivena particija

Ako uz lap nisi dobio Windows a imas Cd sa drajverima ta particija ti samo zauzima prostor na HDD-u i nista vise,ne treba ti uopste.
Skrivena particija sluzi za reinstaliranje sistema tj. vracanje na Factory defaults posto uz laptop ne dobijas Windows instalacioni Cd,posto ti sistem nisi dobio tj. kupio ne treba ti ta particija nista.

Mene moj Acer automatski pitao da narezem tu particiju kad sam ga prvi put upalio,ne znam
koji ti lap imas ali ces naci odgovor na ovom forumu kako to da uradis predpostavljam http://forum.notebookreview.com/forumdisplay.php?f=1002
Nadam se da znas engleski
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoš okulu laptop (CD T2250 ili C2D T5500) Toci ŠDK - Prenosni računari 13 25.1.2007 23:31
laptop za graficki dizajn cyberserbia ŠDK - Prenosni računari 0 6.9.2006 13:31
Laptop + nema struje? ixnay Prenosni računari 10 7.7.2006 10:03
treba mi laptop sa serijskim portom olujnik ŠDK - Prenosni računari 1 18.2.2006 10:05
Laptop nece da se pokrene Robert Prenosni računari 6 1.2.2006 11:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com