Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.2.2011, 20:32   #1
DavidovicN.S
Član
 
Član od: 30.9.2007.
Poruke: 203
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 80 puta na 40 poruka
Određen forumom Limundo..

sta na limundu znaci organizovani prevoz x dinara, jel to znaci da predmet treba da stigne na moju kucnu adresu?
DavidovicN.S je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2011, 20:51   #2
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: limundo..

Citat:
Nikola91 kaže: Pregled poruke
sta na limundu znaci organizovani prevoz x dinara, jel to znaci da predmet treba da stigne na moju kucnu adresu?
To moras da proveris na postinom siteu kolko kosta transport paketa po tezini i cena takodje zavisi iz kog mesta se salje paket (km-ri). Kolko se secam dostava na kucnu adresu se dodatno naplacuje. Ja racunam od prilike neki paket do 1kg koji se salje iz BGa do mog mesta Vrbasa izadje oko 200-250 din. + x dinara do kucne adrese.
Ako me neko ne pretekne dok trazim, mogu proveriti kolko tacno izadje.

Edit: sad sam proverio, ipak izadje 250 din ali sa dostavom na kucnu adresu. Uzeo sam primer da je napajanje do 3kg (tolko najmanje nudi) u vrednosti od 1000 din.
224 din

http://www.posta.rs/struktura/lat/ap...alati/Cena.asp

http://www.posta.rs/struktura/lat/ap...ne.asp#cenaAsp
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2011, 21:36   #3
DavidovicN.S
Član
 
Član od: 30.9.2007.
Poruke: 203
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 80 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: limundo..

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
To moras da proveris na postinom siteu kolko kosta transport paketa po tezini i cena takodje zavisi iz kog mesta se salje paket (km-ri). Kolko se secam dostava na kucnu adresu se dodatno naplacuje. Ja racunam od prilike neki paket do 1kg koji se salje iz BGa do mog mesta Vrbasa izadje oko 200-250 din. + x dinara do kucne adrese.
Ako me neko ne pretekne dok trazim, mogu proveriti kolko tacno izadje.

Edit: sad sam proverio, ipak izadje 250 din ali sa dostavom na kucnu adresu. Uzeo sam primer da je napajanje do 3kg (tolko najmanje nudi) u vrednosti od 1000 din.
224 din

http://www.posta.rs/struktura/lat/ap...alati/Cena.asp

http://www.posta.rs/struktura/lat/ap...ne.asp#cenaAsp
Razumem sta hoces da kazes, ali kad ide preko poste, onda je u "slanje paketa" navedeno "posta" ili "post express" a ovako pise samo "organizovan prevoz 100 dinara". U pitanju je predmet od 3-4 grama, vrednost oko 500 din.
DavidovicN.S je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2011, 22:02   #4
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: limundo..

Nisam to probao, gledam kod njih ima ove vrste transporta (AKS, City Express, Posta. Post express, Daily Express, licno preuzimanje, organizovani transport).
Kad sad sve ove navedene transporte pogledam i vidim sta ostane ,predpostavim da organizovani transport znaci da ti prodavac to salje po dogovoru nekom izmedju vas (ili on dodje do tebe, sto mi deluje glupo nekako), koji ne zavisi od strane limunda. A moze da znaci da to sam limundo team nekako oragizuje transport. >>Nek neko objasni ko je vec imao iskustva sa tim.
Ako je ova prva opcija i ako taj predmet ima kao sto kazes oko 5-6 grama i nije glomazan, nek ti posalje po obicnom pismu izadje oko 22 din. Ako salje otkupno pismo (sadrzaj u vrednosti od 500 din) izadje oko 110 din. Uglavnom ne bi trebalo vise od 20-100 din da te izadje u zavisnosti.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2011, 22:37   #5
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: limundo..

Sve oko isporuke i plaćanja dogovaraš sa prodavcem posle završene licitacije.

Limundo je tu samo da vas sastavi, i uzme proviziju.

Naravno, tu su i neka pravila.

Od 01.02.2011. su uveli i limundo keš, još jedan vid zaštite, ali opet na teret prodavca. . . .
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2011, 23:35   #6
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: limundo..

Nešto ne mirišem taj Limundo cash. Uglavnom sam kupac na Limundu i nikada do sada nisam imao problema sa prodavcima. Sve bude kako je dogovoreno. U 98% slučajeva su mi slali predmete pouzećem. Pre toga se čujemo telefonom i sve dogovorimo.
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2011, 2:51   #7
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: limundo..

Citat:
Nikola91 kaže: Pregled poruke
U pitanju je 3-4 grama, vrednost oko 500 din.
Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
oko 5-6 grama.
O cemu se raspravlja na sk forumu

Prodao sam jedan predmet tamo i u minusu sam 500 dinara...strasno.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2011, 2:58   #8
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: limundo..

Ma to sam samo lupio grama, nisam hteo da skrolujem dole dok pisem post da vidim detalje. Poenta je bila shvacena, slanje preko pisma, bilo koje vrste.
Kako si otisao u minus? Jesi li ti placao transport predmeta koji si prodao ili te na neki inacin opeljesili limundovci?
Ako jesi, mozes li da trazis na posti da troskove plati primaoc? Mozda mi se desi da jednom i ja nesto prodam preko limunda, do sad sam kupovao.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2011, 3:08   #9
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: limundo..

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Ma to sam samo lupio grama, nisam hteo da skrolujem dole dok pisem post da vidim detalje. Poenta je bila shvacena, slanje preko pisma, bilo koje vrste.
Kako si otisao u minus? Jesi li ti placao transport predmeta koji si prodao ili te na neki inacin opeljesili limundovci?
Ako jesi, mozes li da trazis na posti da troskove plati primaoc? Mozda mi se desi da jednom i ja nesto prodam preko limunda, do sad sam kupovao.
Od svakog prodatog predmeta uzimaju proviziju (visina provizije zavisi od toga kolika je vrednost predmeta) Meni za predmet od 20 000 uzese 400-450 dinara. Koje placam tako sto ispunim uplatnicu na njihov racun i u postu. I za pokretanje aukcije uzimaju 10 dinara i neke sitne troskove ako se automatski ponavlja ako nema ponuda itd. Uglavnom uzimaju pare...Ako se ne plati u roku od ~60 dana gase racun dok se ne uplati.

Da sto se tice isporuke, bila je licno preuzimanje, ja sam se nasao sa tipom, tu limundo nije ucestvovao.

A sto se tice gramaze nisi shvatio sta sam hteo reci nevermind.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2011, 5:25   #10
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: limundo..

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
A sto se tice gramaze nisi shvatio sta sam hteo reci nevermind.
Sad jesam, slabo ja kontam te smileije (nisam skontao sarkazam), mator sam ja. Kasno sam usao u ovaj svet internet zargona

Mislim 5-6 grama za 20 din nije lose, neki uzmaju par desetina evra
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 12:36   #11
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Limundo..

U cemu je fora sa varijantom da se neko registruje preko tebe i samim tim zaradis 100 dindzi? Jel to stvarno radi i da li isplacuju? Zanima me, jer kad u browser otkucam www.limundo.com/ref/user_name, uvek otvara www.limundo.com/index.php, jel to treba tako da funkcionise?
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 13:22   #12
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: Limundo..

Da, tako funkcioniše.
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 11:43   #13
saska1490
Novi član
 
Član od: 29.1.2011.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Limundo..

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
U cemu je fora sa varijantom da se neko registruje preko tebe i samim tim zaradis 100 dindzi? Jel to stvarno radi i da li isplacuju? Zanima me, jer kad u browser otkucam www.limundo.com/ref/user_name, uvek otvara www.limundo.com/index.php, jel to treba tako da funkcionise?
Kad nekog uclanis preko sebe stim da taj posalje skeniranu licnu kartu ili pasos,ti u opciju moj novcanik dobijas 100 din i 50 kad taj clan dobije prvu pozitivnu ocenu..Isplacuju ti kad skupis 1000,a mozes i da npr tih 100 ili 1000 kad skupis da udvostrucis za kredit na limundu da bi mogao da prodajes i postavljas aukcije..Nadam se da sam pomogla..
saska1490 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 11:47   #14
saska1490
Novi član
 
Član od: 29.1.2011.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: limundo..

Citat:
Parkman kaže: Pregled poruke
Nešto ne mirišem taj Limundo cash. Uglavnom sam kupac na Limundu i nikada do sada nisam imao problema sa prodavcima. Sve bude kako je dogovoreno. U 98% slučajeva su mi slali predmete pouzećem. Pre toga se čujemo telefonom i sve dogovorimo.
Meni se takodje ne svidja taj Limudno cash..Ja njima dam broj racuna oni skidaju naplacuju salju,preuzimaju pa ti onda daju..Ja msm da je to bzvz..Najbolje slati post-exspresom,licno preuzimanje,uplate ti na racun i sve bude ok..
saska1490 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2011, 16:27   #15
alexn96
Novi član
 
Član od: 5.3.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Limundo..

Najbolje resenje je poslati kurirskom sluzbom AKS.


Poslednja ispravka: Freško (5.3.2011 u 16:53) Razlog: Referali nisu dozvoljeni na forumu.
alexn96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2011, 21:31   #16
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Limundo..

Ne, najbolje rešenje ja AKS izbegavati maksimalno . . . .

PostExpress nema greške.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2011, 3:01   #17
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Limundo..

Mene AKS do sada nije izneverio...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2011, 8:36   #18
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Limundo..

AKS je postao takva banda , da nemam reči. Sve one momke koje su radili kako treba su uspeli da rasteraju nedavanjem plata, a sada radi takav šljam ....

Ranije je bilo da dodje na adresu, i kada primam, i kada šaljem ....

poslednjih 4-5 puta zovem ovog novog, već tamo, posle 2 popodne, pitam ima li nešto za mene? Ima. Pa kad će doneseš? Ja sam zvao na mobilni, niko se nije javio. Pa kakve to veze ima, video sam kad si prošao pored radnje. (inače radi se o prodavnici gde radim, odmah pored puta, ima i proširenje za parking, nikakva zabit, spratovi, nemanje lifta i slično) što nisi stao? Nemam ja vremena da stajem. EJ; NEMA VREMENA DA STAJE ? Ja sam bio ubedjen da je kuririma baš to posao, da stane na adresu za koju ima isporuku, a ne da zove i da dogovara gde da se nadjemo da bi ON što manje gubio vremena, a ja moram da zaključavam radnju, da idem da se nalazim sa njim.

Ili kada kaže, "ne mogu danas, doneću ti sutra!" ALO BRE, da mi treba sutra, ne bih plaćao danas za sutra, nego danas - pa kad cenjeni kurir može ....
A recimo kada mi je nešto hitno, pa da ga ne čekam, nego ujutru pre posla odem do njihovog centra, to bacanje paketa i šutiranje je čudo. I još te vidi da si tu, pa makar malo da se potrudi da to ne rade bred klijentima, ne bre, kao da tada dobiju posebnu snagu ....

Sa post expressom do sada nikada nisma imao problem, roba dans poslata, sutra isporučena, pare prekosutra kod mene. Trcking number za sajt, uvek imam uvid ... milina.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2011, 12:46   #19
Acidum Dominicum
Član
 
Član od: 11.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 56
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Limundo..

Samo mala napomena - Organizovani prevoz je da vam se paket posalje sredstvom javnog prevoza (medjugradski autobus npr) pa ga cekate na stanici!
Acidum Dominicum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2011, 21:56   #20
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Limundo..

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
AKS je postao takva banda , da nemam reči. Sve one momke koje su radili kako treba su uspeli da rasteraju nedavanjem plata, a sada radi takav šljam ....

Ranije je bilo da dodje na adresu, i kada primam, i kada šaljem ....

poslednjih 4-5 puta zovem ovog novog, već tamo, posle 2 popodne, pitam ima li nešto za mene? Ima. Pa kad će doneseš? Ja sam zvao na mobilni, niko se nije javio. Pa kakve to veze ima, video sam kad si prošao pored radnje. (inače radi se o prodavnici gde radim, odmah pored puta, ima i proširenje za parking, nikakva zabit, spratovi, nemanje lifta i slično) što nisi stao? Nemam ja vremena da stajem. EJ; NEMA VREMENA DA STAJE ? Ja sam bio ubedjen da je kuririma baš to posao, da stane na adresu za koju ima isporuku, a ne da zove i da dogovara gde da se nadjemo da bi ON što manje gubio vremena, a ja moram da zaključavam radnju, da idem da se nalazim sa njim.

Ili kada kaže, "ne mogu danas, doneću ti sutra!" ALO BRE, da mi treba sutra, ne bih plaćao danas za sutra, nego danas - pa kad cenjeni kurir može ....
A recimo kada mi je nešto hitno, pa da ga ne čekam, nego ujutru pre posla odem do njihovog centra, to bacanje paketa i šutiranje je čudo. I još te vidi da si tu, pa makar malo da se potrudi da to ne rade bred klijentima, ne bre, kao da tada dobiju posebnu snagu ....

Sa post expressom do sada nikada nisma imao problem, roba dans poslata, sutra isporučena, pare prekosutra kod mene. Trcking number za sajt, uvek imam uvid ... milina.
Zar su se toliko ofucali?!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Limundo aukcija... freeminder Zanimljive Web lokacije 476 17.12.2020 16:58
Limundo !! CEKE Brbljaonica 15 30.9.2010 21:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com