Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.3.2013, 8:52   #181
dekilio
Banned
 
Član od: 14.3.2012.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 246
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku dekilio Slanje poruke preko Yahooa korisniku dekilio Slanje poruke preko Skypea korisniku dekilio
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Moje iskustvo sa limundom je vrlo pozitivno. Uglavnom sam kupovao, Pazljivo pratim proizvod, prodavca, i unapred imam odredjenu cenu koju planiram da platim. Nikada ne licitiram pre zadnjeg minuta, da nebi tom proizvodu dizao cenu.
Onda licitiram recimo ako sam planirao dati 2000 din, stavim recimo 2200 din. I ako me neko prestigne po mom misljenju je pretplatio proizvod. A ko hoce da se utrkuje nema vremena.
dekilio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dekilio na korisnoj poruci:
todos (14.3.2013)
Stara 15.3.2013, 19:47   #182
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Prevod jezika prevaranta na Limundu:

1. Neispitana - (ispitana je i NE RADI)
2. Netestirana - (testirana je i NE RADI)
3. Radila je poslednji put u mojoj mašini - (dok nije crkla pa ju je izvadio i prodaje, NE RADI)
4. Verovatno ispravna - (sigurno neispravna, NE RADI)
5. Stigla iz Austrije - (stigla sa buvljaka, probana i NE RADI)
6. Nemam procesor da je probam - (imao je procesor, proverio, NE RADI)
7. Verovatno je ok, ne razumem se - (razume se on odlično, probao je i NE RADI)
8. Trebalo bi da radi - (trebalo bi, ali NE RADI)
9. Spolja, bez vidljivih oštećenja - (nema teorije da se popravi, NE RADI)
10.Prodajem zlatnu ribicu, nisam pogledao da li je ziva, znaci ide kao NEISPITANA
11.Prodajem sijalicu od 60W, nemam gde da je proverim (izbio mi osigurac) stoga ide kao neispitana
12.Prodajem baterijsku lampu u kompletu sa baterijama, neispitano
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Bokile (18.3.2013), Danpil (15.3.2013), dekilio (20.3.2013), Howard1 (21.7.2013), todos (16.3.2013)
Stara 15.3.2013, 20:16   #183
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

pa pazi, imao sam prilike da vidim lika sa punom putnom torbom hardvera koji je trebalo ispitati da li radi, od toga je na primer jedan od 6 hard diskova radio, web kamera je radila itd.. u svakom slučaju ne treba davati mnogo para za to, treba računati kao neispravno pa ako proradi to je bonus..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
dekilio (20.3.2013)
Stara 16.3.2013, 9:42   #184
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Meni su najinteresantniji mikrofoni koji umeju da koštaju i do par hiljada evra a kupuju se uz čast od kupca prodavcu koji ponudi za dvadesetak a dobije pedeset evra.
To više za buvljak mada mislim na limundu pravi kupci mogu da nabiju cenu takvom proizvodu i do par stotina evra.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2013, 8:37   #185
zvezdan84
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Poruke: 1.063
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 59 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

bio neko na limundu prodavao 4x8gb rama 1600mhz. 32gb nije malo. pocetna cena 10din. hladnjaci su bili malo ulubljeni i navodno nije imao kako da ih isproba. odmah mi je bilo sumnjivo, ali i primamljivo. prodate su memorije oko 15k, 16k. posle par dana posaljem poruku kupcu bas da vidim kako je prosao sa memorijama, da li su ispravne. sve su ispravne, ne utice na rad iskrivljeni hladnjak.
zvezdan84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2013, 9:44   #186
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

To je otprilike jedan u 10 000 slučajeva
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2013, 16:26   #187
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Upravo tako

Snimite komentar kupca laptopa
http://www.limundo.com/Clan/jadran1/Negativne

Ovo samo da se spakuješ,odeš i na licu mesta nekome polomiš noge
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Flavio na korisnoj poruci:
dekilio (20.3.2013)
Stara 18.3.2013, 17:40   #188
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Citat:
Najčešće prevare dešavaju se upravo na sajtovima u Srbiji koji se bave kupovinom i prodajom na Internetu, kao što su „Limundo”, „Kupindo” i „Kupujemprodajem”.
http://www.b92.net/mobilni/biz/696147
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2013, 18:19   #189
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Malo ga tupe. Normalno da tu ima najvise, kad su to i jedina mesta takve vrste za kupovinu.

Alcatel OT995 ICS - Android - TapaTalk2
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2013, 20:31   #190
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Sad ima novi trip da prodavci sa 0 ocena pa do max 5 traze uplatu unapred postnetom da im "neozbiljni kupci" ne bi vratili paket Doduse samo sam 2x to uradio da mi ne ode kuciste i jedan model Seagate harda koji je redak i nekim cudom poslali mi sve savrseno. Mada u zadnje vreme najvise je takvih prevara.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 1:21   #191
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

I nije baš novi trip, traže to poodavno.
U principu ako neko kome uplaćuješ ima veliku gomilu pozitivnih ocena male su šanse da te zezne.
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 16:05   #192
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Ja znam jednog kupca koji ima nekoliko stotina pozitivnih i ni jednu negativnu. Kad sam prodao neke visak kompjuterske kablove koji mi nisu trebali on je to kupio i dosao biciklom na moje radno mesto da preuzme paket posto je bio iz mog grada. Pitao sam ga sta ce mu to kad se bavi iskljucivo prodajom sky opreme? On je rekao da skoro sve uzima ako je iz Cacka pa makar mu to i ne trebalo. Ima raznih ljudi!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 21:23   #193
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Moj rođeni ćale dosta kupuje preko limunda (malo i kp) uglavnom audio opremu (pojačala, risiveri, zvučnici...). Trenutno imam zbirku od oko 40-ak dekova (kasetofon za neupućene) i bar isto toliko tjunera koji ponaosob ispravni vrede možda po 5 evra i nikome ne trebaju. Fazon kad god kupuje nešto, vidi da li prodavac ima i nešto jeftino, možda i nesipravno, čisto da upotpuni paket kad već plaća poštarinu. Ima ih raznih .
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 8:11   #194
dekilio
Banned
 
Član od: 14.3.2012.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 246
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku dekilio Slanje poruke preko Yahooa korisniku dekilio Slanje poruke preko Skypea korisniku dekilio
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

S obzirom na broj korisnika, naravno da limundo ima svakakvih clanova. Svuda treba biti oprezan a posebno kupovati polovne stvari preko interneta u srbiji. Jedino su merodavne ocene. Morate priznati da uopste nije lako graditi reputaciju na limundu, i imati vise stotina-hiljada pozitivnih. Takav clan obicno predstavlja sigurnu kupovinu. Ali su i cene kod istih svakako vece. E ko zeli rizikovati kod manje proverenih clanova, netreba rizikovati veliki novac. I nema tu mnogo mudrosti. Kad si ranije mogao kupovati neke sitnice iz cele srbije. To sada moze ali netreba srljati ako vam nesto zapadne za oko. Moj kolega je upravo suprotan primer, inat mu neda da popusti i uvek plati vise.
dekilio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 8:51   #195
dekilio
Banned
 
Član od: 14.3.2012.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 246
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku dekilio Slanje poruke preko Yahooa korisniku dekilio Slanje poruke preko Skypea korisniku dekilio
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Citat:
Flavio kaže: Pregled poruke
Upravo tako

Snimite komentar kupca laptopa
http://www.limundo.com/Clan/jadran1/Negativne

Ovo samo da se spakuješ,odeš i na licu mesta nekome polomiš noge

Od ovakvih pomoci nema, covek promenio poslovnu politiku. Komentar ti je na mestu, dok nepocne pravna drzava da deluje.
dekilio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 9:06   #196
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Ja samo na kupujem prodajem, ipak je jeftinije bar malo. Mislim dajjj hard disk od 80 gb se proda za 1600 kinti ili hard od 250 GB i to one prve WD serije koje plafon imaju read/write 65 MB/s odu za 3400 itd itd... Smesno.

A ja na kupujem prodajem kupujem hard diskove savrseno ispravne od 1TB i to brze serije ,a ne one "green" za svega 3000 kinti.

Limundo je bio lep dok nije bilo preprodavaca toliko. E onda su dosli preprodavci, prodaju smece po uvrnutim cenama, pa onda obicni korisnici u glavi : "ej ako on trazi toliko mogu i ja" i sad tamo kupiti nesto... katastrofa. Bolje onda ici na novo. Na kupujem prodajem nema bas toliko preprodavaca (nema ljudi sa 5000 pozitivnih) ,video sam samo jednog sa 130 i to jednog.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 9:40   #197
dekilio
Banned
 
Član od: 14.3.2012.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 246
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku dekilio Slanje poruke preko Yahooa korisniku dekilio Slanje poruke preko Skypea korisniku dekilio
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Ja samo na kupujem prodajem, ipak je jeftinije bar malo. Mislim dajjj hard disk od 80 gb se proda za 1600 kinti ili hard od 250 GB i to one prve WD serije koje plafon imaju read/write 65 MB/s odu za 3400 itd itd... Smesno.

A ja na kupujem prodajem kupujem hard diskove savrseno ispravne od 1TB i to brze serije ,a ne one "green" za svega 3000 kinti.

Limundo je bio lep dok nije bilo preprodavaca toliko. E onda su dosli preprodavci, prodaju smece po uvrnutim cenama, pa onda obicni korisnici u glavi : "ej ako on trazi toliko mogu i ja" i sad tamo kupiti nesto... katastrofa. Bolje onda ici na novo. Na kupujem prodajem nema bas toliko preprodavaca (nema ljudi sa 5000 pozitivnih) ,video sam samo jednog sa 130 i to jednog.
Sve sto si napisao za preprodavce na limundu je tacno, pojedini retki proizvodi kojih nema na trzistu su bezobrazno skupi. Na kupujem prodajem situacija sa preprodavcima je trenutno ipak drugacija, videcemo dokle. I oni citaju forum sveta kompjutera
dekilio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 15:52   #198
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Na kupujem prodajem nema bas toliko preprodavaca (nema ljudi sa 5000 pozitivnih) ,video sam samo jednog sa 130 i to jednog.
Ovo za pozitivne ocene ne možeš nikako da porediš jer na limundu mnogo duže postoji ocenjivanje članova, na KP je to relativno skoro uvedeno.
Porsche je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 18:53   #199
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Ali nije to samo do nedavnog (pa i nije bas nedavno ,ja sam nakupio 40ak vec ) ,nego sto na KP nema toliko ljudi koji imaju citave "prodavnice". U teoriji i na KP postoji izlog (kao sto Limundo ima i Kupindo) ,ali u mnogo manjoj meri.

Nekako na KP mnogo vise obicne raje prodaje nesto ,jer mu bas ne treba ili da bi kupio nesto jace. A ne ono kao na Kupindo / Limundo sirova kupoprodaja.

Ja prosto ne verujem koliko je hardver skup na Limundu / Kupindu. Preterano su naduvane cene polovnjaka. Evo recu vam smesan primer. Prodao sam na Limundu 2 hard diska od po 80 gb ,doplatio 400-500 i kupio od 1TB na Kupujem-Prodajem.

Nece me Sveti Petar ubediti da hard diskovi od 80ak gb vrede 1300-1500 dinara ,a na KP 1TB 3000 dinara se nadje.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 19:19   #200
Zort
Član
 
Član od: 10.3.2010.
Poruke: 170
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 43 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Da dam svoj doprinos temi:

Kako prodavati robu po sto vecoj ceni:

Slike:
Roba mora biti ociscena perfektno. Dalje, imate na raspolaganju 3 besplatne slike, i to pravo morate da iskoristite. Tri slike su sasvim dovoljne sa se roba slika iz svih uglova. Mada mozete da postavite jos koju sliku (necete crci za 5 dinara kolika je provizija,a ipak moze dosta da digne cenu). Slike moraju da budu sto jasnije, da pokazuju sve strane robe, iz svih uglova. Ponekad treba naci nacin da se se proizvod slika tako da se vidi sa svih strana ali da se opet ne vide neke sitne skrivene mane robe. Slike ne smeju da budu mutne. Da bi to postigli, robu morate da slikate fotoaparatom. Moze i telefon ali samo ako ima odlicnu kameru u odlicnim svetlosnim uslovima. Osvetljenje je jako bitno. Ja ne koristim blic. Kad slikam robu obicno je to na jakoj dnevnoj svetlosti. Ponekad slikam i do 40 razlicitih slika pa onda na kompu gledam koje su najbolje i na kraju izbor svedem na 3 slike. Mutne slike ne dolaze u obzir kada prodajete robu odlicnog kvaliteta i kada zelite da uzmete dosta para. Kvalitet se prepoznaje. Sve sto je mutno znaci da je moguca prevara, i da je mutno jer prodavac ne zeli da se vide neka sitna ostecenja, ogrebotine, skrivena mana, pa kupac odustaje od kupovine. Sa druge strane ponekad je to i cilj, da slike deluju ok i profi al da budu jako malo izbacene iz fokusa bas da se ne bi videla sitna ostecenja. Pod sitnim ostecenjim misllim na one ogrebotine ili ulubljenja, fleke itd. koji mogu umanjiti cenu proizvoda. Za vas kao prodavca mutne slike su prihvatljive samo ako su ta ostecenja relativno sitna i nebitna, jer ce u toj situaciji kupac nece smatrati da je prevaren, i dace pozitivnu ocenu. Obicno su to neke naivcine. Opet imajte mere. Uglavnom je boje ici na ostre slike. Zavisi sve od slucaja do slucaja. Takodje postoji jos jedna stvar koja dosta dize cenu ali po meni na nju retko ko obraca paznju. To je pozadina. Nekome ce delovati smesno, ali pozadina na slici je ponekad presudna prilikom kupovanja robe. Npr kupujete neke zvucnike. Naletite na neke koji su slikani na betonu ili na nekim stepenicama, travi, itd. To odmah kod vas stvara utisak da vlasnik nije o njima vodio dosta racuna sto dosta smanjuje cenu. Moj vam je savet da u knjizari kupite 1m belog hamer papira. Ta ivnesticija ce se visestruko isplatiti. Cilj je sa se na slikama vidi predmet prodaje i cista bela pozadina iza njega. Ovakve slike odaju utisak kvaliteta i ocuvanosti proizvoda. OBAVEZNO SLIKAJTE RACUN, ako ga imate naravno.

Opis:
Treba da bude sto duzi i opsirniji. Nije bitno sta prodajete i po kojoj ceni, uvek morate da napisete dobar, precizan i jasan opis, cesto i omanji sastav o predmetu prodaje. Pazite na pravopis, na svaki zarez i na svaku tacku. Gledajte da stil pisanja odaje utisak o ozbiljnom i poslovnom prodavcu. Smajliji ne dolaze u obzir. Pazite se da se ne is*enjate previse. Cesto se desi da neko prodaje nku glupost a napise ko da prodaje bubreg. To nikako nije dobro. Najbitnijie: NE SMETE DA LAZETE! Nikada nemojte da lazete i da izmisljate nesto sto nije istina. Medjutim ono sto je dozvoljeno je IZOSTAVLJANJE ISTINE. Odnosno, morate da imate osecaja sta smete da izostavite. Obicno su to neke sitnice za koje procenjejute da ako ih kupac uoci, nece traziti povracaj novca ili vam nece dati negativnu ocenu. Spomenite svaki detalj koji smatrate da bi moga da poveca cenu ali da ne prelazi u pre*eravanje. Obavezno dogovarajte na sva pitanja, da se lepo vidi u sekciji pitanja i odgovori da je rec o ozbiljnom prodavcu a ne o nekoj prevari.

Ima jos dosta detalja ali me mrzi sad da pisem. Uglavnom ovako sam uspevao da cesto preprodam robu kojom nisam bio zadovoljan i da pored raznih provizija zaradim. Par puta sam uspevao da istu robu sa daleko boljim slikama i detaljnijim opisom preprodam i po duplo vecoj ceni.
Zort je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Zort na korisnoj poruci:
dekilio (21.3.2013), PeTkO (29.3.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Limundo.. DavidovicN.S Brbljaonica 22 16.4.2012 16:11
Limundo dugovanje BlaziX Brbljaonica 4 20.8.2011 12:01
Limundo !! CEKE Brbljaonica 15 30.9.2010 21:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com