Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Pregled rezultata glasanja: Koji antivirus koristite?
Ad-Aware Pro Antivirus 1 0,16%
Avast! Free Antivirus 204 32,08%
Avast! Pro/Internet Security 17 2,67%
AVG Anti-Virus Free 42 6,60%
AVG Anti-Virus 15 2,36%
Avira AntiVir Personal - Free Antivirus 56 8,81%
Avira AntiVir Premium 8 1,26%
AVZ 0 0%
BitDefender Free Edition 3 0,47%
BitDefender 11 1,73%
BullGuard 1 0,16%
CA Anti-Virus 0 0%
Clam AntiVirus/ClamWin/... 1 0,16%
Comodo Internet Security 20 3,14%
Dr. Web/Dr. Web CureIt 1 0,16%
eScan Antivirus 0 0%
ESET NOD32 66 10,38%
ESET Smart Security 4 51 8,02%
F-Prot 0 0%
F-Secure 6 0,94%
G DATA Software 0 0%
IKARUS virus.utilities 1 0,16%
Immunet 0 0%
Intego VirusBarrier 0 0%
Kaspersky Anti-Virus/Internet Security 54 8,49%
McAfee VirusScan 3 0,47%
Microsoft Security Essentials 34 5,35%
Norman 0 0%
Panda Antivirus 3 0,47%
Panda Cloud Antivirus 2 0,31%
PC Tools AntiVirus 0 0%
PC Tools AntiVirus Free Edition 0 0%
Sophos Anti-Virus 2 0,31%
Symantec Norton AntiVirus/Norton 360 14 2,20%
Trend Micro Internet Security 2 0,31%
TrustPort Antivirus 1 0,16%
VIPRE Antivirus 3 0,47%
ZoneAlarm Antivirus 1 0,16%
Cisco Security Agent 0 0%
Neki drugi... 13 2,04%
Glasova: 636. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.2.2016, 21:28   #941
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Koristim AVG free jer mislim da je daleko superiorniji od svih ostali. Definitinivno je najbolji u realtime radu jer odmah detektuje viruse.

Kada sam kompajlirao i koristio Windows API Avast mi je konstantno prijavljivao moj program kao virus i time blokirao rad (doduse koristio sam direktan pristup memorije, ali svejedno to je korisnicki, moj program).
I isto tako sadrži spyware komponentu koja datira još iz 2012. godine. Da ne pričam kakav je haos nastao pre samo dva meseca kad je Google pretio da će ukinuti dozvolu AVG-u da plasira njihov toolbar na Chrome Store-u zato što je ekstenzija bukvalno bila bušna na sve strane i omogućavala katastrofalne exploite.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
NIx Car (13.2.2016), Schnak3 (12.2.2016)
Stara 12.2.2016, 22:11   #942
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Mnogo je buke oko te AVG-ove spyware komponente a to sve ipak nije toliko dramaticno..To sto AVG radi rade i svi ostali proizvodjaci besplatnih AV resenja na neki nacin. Ebg, ko nece da plati kartu u busu, a pritom nece ni da pogura bus gde je karta dzabe da ne stane, put mu je dzabe. Istina je da kada se podvuce crta od besplatnih AV pograma kojih ima prilican broj, ostane u uzem izboru par njih da nesto valjaju. Pritom molim Boga da mi zaista ne zatrebaju jer kad neki ozbiljniji malware vec prodje svaki od njih je skoro pa beskoristan.
Laskaris je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2016, 23:42   #943
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Mnogo je buke oko te AVG-ove spyware komponente a to sve ipak nije toliko dramaticno.
Ne da je bilo dramatično nego je AVG zvog toga trebalo da dobije zabranu korišćenja Chrome Web Store servisa od minimum godinu dana. Ekstenzija ne samo što je napravljena tako da zaobilazi regularan proces instalacije (isključivo preko Chrome Web Store) nego je bila toliko loše napisana da je omogućavali XSS napade.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2016, 0:03   #944
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Nisam ni mislio na ekstenziju koja se ionako ne instalira automatski a svakako nikome ne bih ni preporucio da koristi bilo kakve ekstenzije toga tipa ma kog proizvodjaca. Ekstenzija za browser je sama po sebi vec problematicno bezbedna. Google je vredni sakupljac podataka svih korisnika interneta preko svojih bezbrojnih servisa pa nikom nista. Oni su poslednji koji imaju neko moralno pravo da se bune. Koja hipokrizija - njima je vazna bezbednost necija a sami spijuniraju ceo svet, bar 30 odsto skrivenih objekata/skripti na svakoj web strani pripada bas njima... Istina je da AVG pomalo na kvarno potura svoje placene podmodule ili alate sto im ne sluzi na cast, ali bar nema dosadnih pop up reklama kao neki besplatni AV programi. Avast ima bagove smrzavanja racunara kada je web shield aktivan po godinu dana i to nikako da isprave, BitDefender Free ima problematican GUI (log dugme je vec legendarno), iskljucuje se pri startovanjuu odredjenih aplikacija (neke GOG igre - Blade of Darkness npr), ikona nestaje iz traya itd, Avirin on demand scan vise ne radi nego sto radi (bug kao kuca koji nikako da isprave dve godine i vise), Comodo usporava i7 racunar kada natrci na folder sa puno malih fajlova, Panda Free je posle apdejta prosle godine pobrisala korisnicima sistemske fajlove - skandalcina ne skandal.. AVG je u fokusu javnosti bio nedavno zbog navodnog sakupljanja podataka o ponasanju korisnika na netu (oni sami objavili) sto zapravo svi rade na neki nacin i na to sam mislio. Pomenuti exploit sasvim mogu da im oprostim ali mi , ponavljam, smeta nacin na koji poturaju svoje "proizvode".

Poslednja ispravka: Laskaris (13.2.2016 u 0:14)
Laskaris je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Schnak3 (13.2.2016)
Stara 13.2.2016, 0:29   #945
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

To i dalje ne menja činjenicu da je neko morao da im zalepi šamarčinu da prestanu sa svesnim ugrožavanjem svojih korisnika.

Da se razumemo, ja koristim isključivo ESET ali da koristim AVG ovo bi bio razlog da ga nikada u životu više ne pogledam.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2016, 0:34   #946
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Ja koristim AVG vise godina i nikad nisam imao nikakvu iskacujucu ponudu ili toolbar. Mora da je neka opcija pri instalaciji.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2016, 0:39   #947
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
To i dalje ne menja činjenicu da je neko morao da im zalepi šamarčinu da prestanu sa svesnim ugrožavanjem svojih korisnika.
Istina, ne menja mada mislim da je rec "svesno" u ovom slucaju ipak mozda prejaka. Svakako bih vise voleo da taj "neko" nije kompanija koja na korporativnom nivou spijunira ceo svet. ESET je odlican program ali sam navikao da koristim besplatna AV resenja pa na nekoliko notebook racunara imam AVG instaliran (bez ekstenzije naravno) i nemam zamerki (osim vec pomenutih). Od besplatnih je on trenutno najmanje los rekao bih. Avast mi je uvek bio zanimljiv ali u poslednjih par godina natrcavam stalno na iritantne probleme sa njim.
Laskaris je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2016, 1:30   #948
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Avast, pored toga što je postao dosadan (silent mode nije rešenje) i pored toga da što je postao previše glomazan, ima i neke bitnije nedostatke sa samom zaštitom. Meni, dok sam ga koristio, nije pravio probleme, međutim, više puta sam nailazio na debelo zaražene kompjutere uz aktivan i ažuran Avast. Čak sam dva puta video mašine na kojima je neki malware obrisao Avast, a pritom postavio lažnu ikonicu Avast-a u tray-u koja je na prelazu izbacivala balončić da je sve u redu, naravno, reklame su izletale i iz kante.

Sa AVG-om skoro nisam imao dodira, ali ranije i nije bio nešto posebno dobar, pritom su me ove njihove gluposti odvukle od skorijeg ponovnog probavanja.

Sa MSE, odnosno Defender-om, imam uglavnom dobro iskustvo. Međutim, uz nepažljivog korisnika može da zapati reklame. Do sada sam samo jednom ovo video (od puno mašina), a i komp je imao nesrećan update sa Win8 na 8.1 pa je možda i to uz apsolutno neukog korisnika imalo uticaja.

Avira-u sam koristio davno neko kratko vreme dok nije počela previše da smara sa reklama, a i sećam se da mi je pravila probleme sa free registracijom.

Comodo mi je ranije bio OK, mislim da je to prvi AV koji je mogao besplatno da se koristi i na poslovnim mašinama.

Panda av nikad nisam koristio, ovaj kineski 360 sam samo video i nije mi se dopao interfejs. Pritom, nema svoj skener pa mi i ne odiše nekim poverenjem. I onako imaš free i Bitdefender i Avira-u.

Trenutno, po meni, najbolju besplatnu zaštitu daje Bitdefender free. Ni najubogiji korisnici, rekorderi po uništavanju Windows-a, još uvek nisu uspeli da ga probiju. Jeste da ima najgori interfejs, koji je em štur, em nepregledan, a zna i da pukne (samo interfejs, AV ostane da radi kako treba), ali ne propušta ništa. Čak je, čini mi se, laganiji i od Defender-a (MSE).

ESET i Kaspersky su odlična rešenja, ali kako nemaju besplatne kućne verzije (bar ne za Srbiju), ne preporučujem ih.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku toxic na korisnoj poruci:
NIx Car (13.2.2016)
Stara 13.2.2016, 15:41   #949
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
ESET i Kaspersky su odlična rešenja, ali kako nemaju besplatne kućne verzije (bar ne za Srbiju), ne preporučujem ih.
ESET mozes nabaviti Trial verzije od 90 dana gde 'oces,
Ako neko od tvojih poznanika ima telenor internet, neka ti posudi samo da dobijes besplatan kod na godinu dana za Kaspersky internet security.
Ja sam trenutno na KISu i prezadovoljan sam.
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2016, 22:44   #950
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Nije mi to baš praktično rešenje, stavim Bitedefender free i zaboravim na njega. Čak mi je i to smetalno na Avast-u, free verziju moraš na godinu dana da registruješ opet, meni to nije frka, može i da se zaobiđe, ali mnogi na to i ne obrate pažnju i ostanu bez zaštite. Još ne smatram da mi je kući potrebna plaćena zaštita na kompu, čak i na većini poslova.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2016, 18:30   #951
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

BitDefender Free se vise ne razvija aktivno. Odlican je (uz gorepomenute bagove) ali nije resenje na duze staze vise. Sa win 10 ne radi a izgleda i da nece nikada.
Laskaris je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2016, 20:01   #952
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Ne koristim Win10, nije zvanično podržan, ali koliko sam razumeo radi dobro. Ne razvija se aktivno interfejs samo, ali antivirus engine je bitan, a on je isti kao i na plaćenoj verziji.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2016, 0:52   #953
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Ažurira se i pet puta dnevno. Tri puta na dan uradi quick scan, a jednom dnevno full scan. Sve to u pozadini. Uopšte ne usporava kompjuter.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2016, 10:41   #954
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Kakvu ti to mašinu imaš kada ti full scan uopšte ne usporava računar?

Svaki anti virus usporava računar, čisto da se razumemo, a toga postajemo svesni tek kada isključimo anti virus.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2016, 12:07   #955
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Meni je veća misterija šta radi na računaru kada tri puta na dan radi quick scan a jednom dnevno full scan.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2016, 12:30   #956
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Bit defender free to radi automatski.Ne postoji mogućnost podešavanja. Ne usporava komp zato što se ponaša kao indeksiranje. Ako nešto radiš, on neće nimalo opterećivati procesor. Dok je idle, fullscan odradi za 5.min.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2016, 12:37   #957
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Ja Bitdefender imam instaliran na poslu i iskreno rečeno, izgleda da ne radi ništa. Prvih nekoliko sedmica nisam ni primjetio da ga imam, dok se nisam sjetio da provjerim.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2016, 13:04   #958
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Meni blokira s vremena na vreme po neku reklamu iz browser-a, ali se ovako stvarno ne oseti.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2016, 13:30   #959
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Ja Bitdefender imam instaliran na poslu i iskreno rečeno, izgleda da ne radi ništa. Prvih nekoliko sedmica nisam ni primjetio da ga imam, dok se nisam sjetio da provjerim.
Imaš opciju logs. U events možeš videti šta je radio, a u threat control da li je nešto našao. Inače, ne oglašava se čak ni kad nađe nešto sumnjivo. Samo kad pritisneš na ikonicu, označi da je nešto stavio u karantin. Pa ti posle možeš da biraš da li ćeš ga vratiti i označiti kao "false positive" ili da li ćeš ga skroz izbrisati. Recimo, meni je jedan .bat fajl što sam ručno pravio za neke svoje prilike, označio kao virus. Bez problema sam ga stavio kao "false positive" i više ga ne dira. Ostaje samo obeleženo da je taj fajl "excluded".
Mislim da je BitDefender free savršen antivirus i da uopšte softver ne treba da diraju. Jedino što mi smeta su video linkovi. Ako želiš da gledaš neki stream piratske televizije, provera ga i do pola minuta. Zato često kod mene real time stoji isključeno.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2016, 16:57   #960
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

BiDefender Free je stvarno najblizi idealnom AV programu za ljude koji zele zastitu i da ne cackaju mnogo oko programa i da ne davi reklamama (taj sam). Ipak, bagova itekako ima, quick scan i full scan odradi jednom pa periodicno odradi quick skeniranje a i to zna da bude neredovno (ok, zavisi i kako se kompjuter koristi). Obavestenja o nadjenom virusu su kroz GUI windowsa sto je lepo odradjeno. Ipak, bagovi sa log dugmetom, iskljucivanje interfejsa, poneki put (retko) cak i ne startuje sa windowsom uopste tj startuje ali mu je real time scan isklj.. Na win 10 ne radi kako treba, instalirati se moze ali detekcija.. Program se vise ne razvija, sto koristi od core componenti to je, cloud takodje koristi, av baza se redovno azurira. Odlican je, ali, kazem, ima i mana. Potrosnja RAM-a mu nije bas minimalna. Koristio sam ga nekoliko godina pa znam odlicno o cemu pisem.
Laskaris je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
anti virus, malware, security, virus


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji firewall koristite? Predrag Stankovic Zaštita 512 8.10.2021 20:16
Koji video (divx) player koristite? the 1st one Video/TV softver 208 26.6.2012 10:50
Upload server... Koji vi koristite? as110022 Internet tehnologije 5 17.2.2010 13:07
Koji tarifni paket koristite? Teniser Aparati i oprema 30 8.6.2009 14:55
Koji je najbolji antivirus. SAJEVAC Zaštita 8 17.12.2008 22:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com