Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2006, 19:35   #41
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Citat:
Program ispisuje neke besmislene procente prilikom update-a baze i zakuca CPU na 100% dok reparsira strane.
Da, program koristi maksimum sistemskih resursa kada parsira strane i smešta podatke u bazu, ali samo ako ništa drugo nije pokrenuto. Ako jeste, SK kolekcionar će velikodušno prepustiti svoj deo resursa tom drugom programu i radiće sporije. U prevodu SK Kolekcionar koristi sve raspoložive resurse koji već nisu zauzeti, tako da nema nikakvih problema sa multitaskingom. Što se tiče besmislenih procenata, nisam siguran na šta misliš, ali gornji progres predstavlja ukupan progres rubriku po rubriku, a donji prati unos podataka u bazu tekst po tekst. To popunjavanje donjeg procenta kreće onda kada se stranica isparsira i krene unos podataka u bazu, tako da se is priloženog može videti da najveći deo vremena ode na učitavanje stranica, a upisivanje u bazu ide relativno brzo.
Citat:
Kad izaberem opciju Update, dobijem sledecu porugu o gresci:

Run-time error '339':
Component 'pgr32.ocx' or one of its dependencies not correctly registered: a file is missing or invalid
Kao što sam i mislio. Postoji neki problem sa privilegijama i dozvolama, pa instalacija očigledno nije mogla da registruje dotičnu kontrolu. Možda možeš da probaš ručno da je registruješ, odeš na Run... pa kucaš "regsvr32 pgr32.ocx", naravno bez navodnika (ako komanda regsvr32 uopšte postoji u Win2003). Nego, još jedno pitanjce, da li se prilikom instalacije pojavila neka greška ili je prošla bez problema ?
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 1:10   #42
TtuEd
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko MSN-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko Skypea korisniku TtuEd
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Instalacija je prosla bez problema.
Kad sam probao rucno da registrujem pgr32.ocx, prijavljuje da ne postoji (pgr32.ocx).
TtuEd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 7:15   #43
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Citat:
Marko_L kaže:
Što se tiče besmislenih procenata, nisam siguran na šta misliš
Rećiću ti tačno na šta mislim, unutar onog pokazivača koji pokazuje dokle se stiglo ispisuje procente nalik ovome: 6877777777,7%

Napisano po sećanju, ne kažem da je tačno takva cifra, ali nalik je tome. Složićeš se da je ovo besmisleno?
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 13:03   #44
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Naravno, slažem se, pogotovo zato što to ne bi trebalo da se dešava
Liči mi na neki problem sa zaokruživanjem i separatorom za decimalne brojeve, ili u prevodu mislim da je problem u podešavanjima vezanim za format brojeva u tvom Regioanl Settings-u. Naravno, bilo bi glupo i bezobrazno od mene da tražim da menjaš sopstvena podešavanja zbog jednog programa, ali mogao bi čisto da probaš i vidiš da li je do toga, tj. da vidiš da li ti je decimal separator "." ili ",", pa promeniš u ono drugo.
Citat:
Instalacija je prosla bez problema.
Kad sam probao rucno da registrujem pgr32.ocx, prijavljuje da ne postoji (pgr32.ocx).
Pokušaj pomoću Search opcije da pretražiš kompjuter i vidiš da li uopšte taj fajl (pgr32.ocx) postoji na njemu. Ako postoji iskopiraj ga u sistemski direktorijum i onda pokušaj da ga registruješ. Možda je problem u tome što instalacija nije mogla tačno da odredi koji je sistemski direktorijum Win2003, pa ga je smestila negde drugde. Ako uopšte nemaš taj fajl, ostavi mi mejl na PP, pa ću ti ga ja poslati, a onda ćeš ručno da ga smestiš u sistemski direktorijum i registruješ. Ako to ne upali, onda ne znam šta dalje, jedino da sačekaš da se dokopam nekog kompa sa Win2003, pa probam da rešim problem.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 13:12   #45
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Citat:
Marko_L kaže:
Naravno, slažem se, pogotovo zato što to ne bi trebalo da se dešava
Liči mi na neki problem sa zaokruživanjem i separatorom za decimalne brojeve, ili u prevodu mislim da je problem u podešavanjima vezanim za format brojeva u tvom Regioanl Settings-u. Naravno, bilo bi glupo i bezobrazno od mene da tražim da menjaš sopstvena podešavanja zbog jednog programa, ali mogao bi čisto da probaš i vidiš da li je do toga, tj. da vidiš da li ti je decimal separator "." ili ",", pa promeniš u ono drugo.
Eto, treb'o si u Delphiju
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 13:51   #46
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Ma mogao sam i u VB-u da koristim Format funkciju i rešim stvar, samo što nisam računao na to da neko može da ima egzotična podešavanja u Reginal Settings-u, a glupo mi sad da izdajem zakrpu ili novu verziju zbog takve sitnice. No, opet sa druge strane, postoji mala šansa i da nije problem u tome, možda čovek ima procesor s greškom
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 13:57   #47
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Citat:
Marko_L kaže:
možda čovek ima procesor s greškom
...da.
Voodoo da nemas mozda onaj stari pentium 1
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 16:28   #48
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Citat:
Marko_L kaže:
Ma mogao sam i u VB-u da koristim Format funkciju i rešim stvar, samo što nisam računao na to da neko može da ima egzotična podešavanja u Reginal Settings-u, a glupo mi sad da izdajem zakrpu ili novu verziju zbog takve sitnice. No, opet sa druge strane, postoji mala šansa i da nije problem u tome, možda čovek ima procesor s greškom
Podešavanja nisu ni malo egzotična, postavljeno je na Serbian (latin), koristi se decimalni zarez, a simbol za grupisanje je tačka. CPU, naravno, može biti neispravan, ali kad svi programi rade kako valja, osim jednog, nekako sam skloniji da poverujem da je taj jedan program neispravan.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 16:49   #49
Plavi
Hiljaditi član :)
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Pa dobro ljudi, ima li neko da mu program radi bez greške ? Ima li neko da pohvali program? Samo žalbe...
Plavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2006, 12:22   #50
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.352 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Dobar program.Zadovoljio je sve moje potrebe
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2006, 16:27   #51
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA Patch released

Ok, izašao je i prvi Patch za program SK Kolekcionar v1.0 BETA. Ono što on rešava jeste problem koji je postojao sa različitim podešavanjaima u Regional Settings-u. Naime, neki ljudi koriste recimo drugačije formate datuma (na primer "dd.mm.yyyy" umesto "mm/dd/yyyy" kako je po defaultu), pa je to zbunjivalo program i uslovilo pojavu raznih problema prilikom update-a i pretrage. Dakle, ovaj patch ispravlja taj problem i čini program nezavisnim od formata koje je korisnik podesio u Regional Settings-u. Naravno, ukoliko vam je baza loše popunjena (što je takođe moglo da se desi zbog različitih podešavanja), potrebno je da skinete praznu bazu i apdejtujete je ili da skinete već popunjenu sa linka koji sam već dao u ovoj temi. Oni kojima program radi dobro, mislim da nemaju potrebe da ga patcuju, jer ova ispravka će se ionako naći u full verziji programa kada isti bude izašao, ali kako hoćete, patc svakako nije veliki, pa da bi njegovo skidanje bio problem. Evo i linkova :

Patch (ZIP 57KB) :
http://www.jurassicsoft.com/Products...beta_PATCH.zip

Prazna baza (ZIP 17KB) :
http://www.jurassicsoft.com/Products.../sk_prazna.zip
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2006, 16:51   #52
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Skinuo sam na drugi komp, i sad radi! Upravo se apdejtuje... 3%... and running!
Marko, znaš šta, zašto ne bi otvorio konkurs za najbolji skin? Ovaj baš bode oči! 7%....
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2006, 18:14   #53
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Pa ja lepo rekoh, ko ima volje i vremena da uradi skin, slobodno neka se javi. Najmanji problem je postaviti skin za download i potpisati autora kada se isti odradi. Međutim, niko se nije javio osim korisnika djolepiv, koji mi je čak i pokazao jedno idejno rešenje koje mi se dopalo, međutim sada ga nema, verovatno čovek trenutno nema vremena. Tako da ono što sam rekao i dalje važi, ako neko hoće da uradi skin, slobodno nek uradi, ja ću vrlo rado to integrisati u program i postaviti za download.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 10:59   #54
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Prvo, hvala bogu da jednom neko koristi ovaj CT PatchMaker.

Drugo, patch, nažalost, ne rešava problem sa besmislenim procentima. Evo screenshot-ova koji tačno pokazuju o čemu pričam:

http://img84.imageshack.us/img84/3663/skkol2jo.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/6223/skkol21wh.jpg
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 20:38   #55
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

E da, zaboravio sam da kažem to za procente, naime uočio sam gde je problem, i bio sam u pravu, znači u pitanju su zamenjena mesta simbolima za decimalni separator i digit grouping u Regional Settings-ima i hteo sam da i to bude ispravljeno ovim pečom. Međutim, ispostavilo se da problem nije u kodu programa, već u progressbar kontroli (pgr32.ocx) koju sam koristio za prikazivanje progresa sa procentima. Naravno, taj problem će svakako biti rešen, ali koliko sam primetio, to nebulozno prikazivanje procenata ne ometa normalan rad programa, tako da nisam hteo da žurim sa tim, jer hoću da napravim jednu ljudsku progresbar kontrolu koju ću moći da koristim i u drugim projektima.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2006, 11:28   #56
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Novi broj, novi problemi...Primećen je problem posle apdejtovanja baze sa novim brojem, odnosno ne svuku se svi potrebni podaci (URL-ovi). Ako se apdejtuje prazna baza, onda nema problema, međutim, problem se javlja onda kada treba da se apdejtuje baza koja već sadrži neke podatke u sebi. Zbog toga, a i nekih ranijih problema koji mogu da se jave ponovo, odlučio sam da potpuno obustavim kocept koji podrazumeva parsiranja html koda radi prikupljanja podataka...previše je nesigurno...Od sada će se podaci svlačiti direktno sa drugog servera koji će sadržati samo potrebne i već proverene podatke...Šta se time dobija ? Pa pre svega sigurnost skinutih podataka, jer će svi biti provereni i svaki URL će sigurno biti na svom mestu. Druga stvar je dobitak na brzini, jer više neće biti potrebe za otvaranjem čitavih stranica, već će se svlačiti samo potrebni podaci, i u principu neće biti više od par kilobajta po broju, što znači i apdejtovanje u roku od nekoliko sekundi čak i na dajal apu. Takođe, rešeni su i svi ostali problemi vezani za reginalna podešavanja. Ovu verziju programa očekujte za 2-3 dana.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2006, 11:55   #57
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Moram da pohvalim program, i sebe sam iznenadio koliko sam ga cesto koristio! Veoma je koristan, ranije kada me zanimala neka igra trazio sam review na stranim strnicama - ipak je brze nego prelistavati sk, ali sada sve cega se setim, proverim Sada ga trenuno nemam, posto mi crk'o windows a slucajno sam obrisao install arhivu Danas dosao da skinem, a vidim da uskoro izdajes novu verziju, pa rekoh da te zamolim za jednu funkcijicu koju bi mogao da dodas (ako vec nisi):
Kada odredimo filtere za pretragu i upisemo sta trazimo, da bi se pokrenula potraga, mora se pritisnuti dugme "OK". To sto meni smeta jeste da se potraga ne moze pokrenuti sa 'Enter'-om! Cini mi seda bi te ta funkcija kostala liniju-dve u kodu, pa ako je tako, mogao bi da sredis! Please!
Jos jednom, svaka cast na programu, mnogo korino parce softvera!
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2006, 12:18   #58
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Kao prvo, zahvaljujem se na pohvalama i drago mi je da ti je program bio od koristi. Što se tiče pretrage klikom na Enter, nije nikakav problem da se to odradi, jednostavno mi nije palo na pamet kada sam pisao program. U svakom slučaju, biće ubačeno u novoj verziji.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2006, 12:29   #59
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Onda cu sacekati novu verziju...samo nemoj da dugo cekam! I unapred se zahvaljujem!
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2006, 15:52   #60
pcigre
Član
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 67
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku pcigre Slanje poruke preko MSN-a korisniku pcigre Slanje poruke preko Yahooa korisniku pcigre
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Iskreno ja sma se pitao zasto do sada SK zvanicno nije izbacio CD (DVD) sa svim brojevima, kada su ionako javno dostupni na netu...

Svidja mi se program i bilo bi super nastaviti njegov razvoj i u buducnosti.
pcigre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl BigBadVuk Akcione igre 1888 23.6.2023 11:01
Total Commander 7 Public Beta 1 ZoNi Aplikativni softver 3 6.11.2006 11:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com