Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.12.2005, 6:28   #1
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Exclamation SK Kolekcionar v1.0 BETA released

SK Kolekcionar v1.0 je softverski paket kompanije Jurassic Soft iz Beograda, namenjen prventsveno čitaocima časopisa "Svet Kompjutera" koji služi za čuvanje arhive brojeva u lokalnoj bazi podataka, koja se može pretraživati i u offline režimu rada. Arhiva sadrži sledeće podatke : broj, naslov, autor, rubrika i URL (odnosi se na URL starnice koja sadrži tekst na koji se odnose ostali podaci u arhivi). Program je veoma jednostavan i sadrži sledeće opcije:

- UPDATE - opcija koja kontaktira sajt www.sk.co.yu, preuzima potrebne podatke i smešta ih u lokalnu bazu podataka koja se može pretraživati iz samog programa, u online ili offline režimu. Trajanje update-a zavisi od brzine konekcije, kao i od opterećenja servera u trenutku izvršavanja ove operacije. Update je dovoljno raditi jednom mesečno, tj. onda kada se podaci iz novog broja nađu u arhivi na samom sajtu. Mislim da nije potrebno napomenuti da ova opcija radi samo onda kada ste konektovani na internet.

- PRETRAGA - kao što joj samo ime kaže služi za pretraživanje lokalne baze na osnovu zadatih parametara. Parametri koji se mogu zadati su raspon brojeva (odnosi se na mesec i godinu izdavanja časopisa, i može se odabrati pretraživanje određenog raspona ili svih brojeva), naslov (odnosi se na naslov teksta koji je upotrebljen u časopisu, odnosno arhivi na sajtu i mogu se tražiti naslovi koji sadrže zadati tekst, počinju zadatim tekstom, završavaju se zadatim tekstom, ili se potpuno poklapaju sa zadatim tekstom), autor (važi sve što smo rekli i za pretraživanje po naslovu) i rubrika (može se odabrati jedna rubrika ili sve). Ovakav način pretraživanja je veoma fleksibilan i omogućuje brzo nalaženje potrebnih podataka. Recimo moguće je postaviti upit sledećeg tipa "Prikaži mi sve naslove od 2/2002 do 5/2005 koji u sebi sadrže reč ATI, koje je pisao Saša Uzelac i nalaze se u rubrici TEST DRIVE". Naravno, podaci su u bazu smeštani u Unicode formatu zbog "naših" slova, pa je potrebno i bazu pretraživati na taj način, tj. ako upišete "Sasa Uzelac", program neće pronaći nijedan naslov, već treba upisati "Saša Uzelac". Ukoliko nemate instaliranu podršku za "naša" slova, rešenje je da umesto njih koristite znak pitanja ("?"), znači ako tražite tekstove Saše Uzelca, upisaćete "Sa?a Uzelac". Ova opcija se može koristiti u online ili offline režimu rada.

- BROWSER - otvara stranicu na sajtu www.sk.co.yu koja sadrži tekst čiji ste naslov odabrali u vašem default browser-u. Odabir stranice je jednostavan, kliknite na bilo koje polje u tabeli u redu u kome se nalazi željeni naslov i kliknite na BROWSER. Naravno, ova opcija će raditi samo kada ste konektovani na internet.

- ? - dobija se skromni HELP fajl u kome piše ovo što ste do sada imali prilike da pročitate.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 6:31   #2
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Program je besplatan i dolazi u dve verzije, standardna i unskinned varijanta. Razlika je samo u GUI-u (GRAPHIC USER INTERFACE), dok je funkcionalnost nepromenjena. To je učinjeno da bi se smanjila veličina instalacije, što nekome sa dial-up konekcijom može nešto da znači. Razalika je u nekih 300KB, prvi je 1.8MB, a drufi 1.5MB. U svakom slučaju, evo screenshot-ova jednog i drugog, pa odlučite sami.

Standardna verzija :
http://www.badongo.com/pic.php?file=...5_pocetna1.gif
http://www.badongo.com/pic.php?file=...trazivanje.gif
http://www.badongo.com/pic.php?file=...-25_update.gif

Unskinned verzija :
http://www.badongo.com/pic.php?file=...aunskinned.gif
http://www.badongo.com/pic.php?file=...aunskinned.gif
http://www.badongo.com/pic.php?file=...eunskinned.gif


Inače, program je još uvek u BETA fazi, tako da su mogući razni bagovi koji su mi promakli prilikom testiranja, te bi bilo lepo da ukoliko naletite na neki, to prijavite na ovoj temi. Naravno, ukoliko neko želi da doprinese projektu tako što će odraditi bolji grafički dizajn (ja ipak nisam dizajner), neka mi se obrati na PP radi daljeg dogovora.

Hardverska zahtevnost programa nije velika i trebalo bi da radi na bilo kom Pentium računaru sa barem 64MB RAMA-a, mada nisam išao toliko daleko da to i probam, pa ako neko ima tako neku slabiju mašinu, neka proba i javi utiske Što se tiče operativnih sistema, trebalo bi da radi na bilo kom Windows-u, novijem od Win95, mada ovo takođe nije isprobano (testirano je samo na WinXP-u), tako da bilo bi lepo čuti od ljudi na kojim su sve platformama probali program i kako to sve radi.

I pre linkova za download programa, samo par napomena. Kako je program besplatan i nije komercijalan, za njega ne postoji zvanična tehnička podrška, što znači da autor (tj. ja) nije dužan da pruža takve usluge. Naravno, to ne znači da neću izaći u susret nekome kome bude trebala pomoć ili bude imao problema prilikom instalacije ili korišćenja, već da ljudi ne shvate to kao moju obavezu i ne krenu da me progone ako nekada ne stignem da odgovorim na sva pitanja u roku od odmah. Bilo bi poželjno da, dok program ne dobije svoju prezentaciju na web-u, sve svoje predloge, kritike, pitanja, prijavu bagova...postavite na ovoj temi. Takođe, časopis "Svet Kompjutera" ni na koji način nije povezan sa ovim projektom i nije odgovoran ni za šta u vezi njega. Oni su mi samo dali dozvolu da koristim njihov zaštićeni materijal, tj. logo i ostale potrebne podatke koji se koriste u programu. Sve ovo je lepo napisano u license agreement-u, tj. ugovoru o korišćenju koji morate prihvatiti da bi instalirali program, ali rekoh nije na odmet da pomenem i ovde.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 6:32   #3
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Linkovi za download

Standardna verzija : http://www.jurassicsoft.com/Products...beta_setup.zip
Unskinned verzija : http://www.jurassicsoft.com/Products...nned_setup.zip

Ukoliko vas mrzi da apdejtujete bazu, možete skinuti već popunjenu odavde i ekstraktovati u folder u koji ste instalirali program, što je verovatno dosta brže nego update iz programa
http://www.jurassicsoft.com/Products...kcionar/sk.zip
ali ne očekujte da ovo postane praksa i svaki sledeći update raditi sami

Sledi FAQ koji ćemo dopunjavati ukoliko budete imali nekih pitanja.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 6:32   #4
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

FAQ

Q : Kada pustim program da apdejtuje bazu, uvek mu treba isto vremena, bilo da skidam celu arhivu ili samo dopunjavam postojeću. Da li je ovo normalno ?
A : Da, jer program nema pristup bazi podataka SK, već podatke dobija parsiranjem sirovog html koda i smeštanjem potrebnih podataka u lokalnu bazu. Znači, u svakom slučaju, program mora učita kompletnu stranicu. Jedino ubrzanje se dobija kada dođe do upisivanja u bazu, ali je ono zanemarljivo.

Q : Pa zašto onda uopšte postoji opcija za apdejtovanje ? Isto bi se dobilo ako bi se svaki put skidala cela arhiva, zar ne ?
A : Pa, ne baš. Ima neke istine u tome, ali zamislite situaciju da imate punu bazu i želite da skinete ponovo celu arhivu i desi se da pukne konekcija (što kod nas i nije redak slučaj) ili server, ostali biste i bez onih podataka koje ste imali.

Q : Koliko traje update ?
A : To pre svega zavisi od brzine konekcije, kao i od opterećenja servera. Neki prosek koji sam ja postizao prilikom testiranja je 10-15 minuta za kompletnu arhivu sa dial-up konekcijom i u večernjim časovima.

Q : Kada koristim pretragu i kao autora upišem "Sasa Uzelac" ne nađe mi nijedan tekst, iako znam da ih je dotični napisao ohoho. Šta je po sredi ?
A : Podaci upisivani u bazu su u Unicode formatu zbog podrške za "naša" slova. Znači ako želite tekstove Saše Uzelca, morate upisati baš tako, dakle "Saša Uzelac". Ukoliko nemate instaliranu podršku za "naša" slova ili iz nekog razloga ne želite da ih koristite, rešenje je da umesto naših slova koristite znak pitanja ("?"), znači ako želite tekstove Saše Uzelca, ukucaćete "Sa?a Uzelac".

Q : Kada prilikom apdejtovanja kliknem na odustani, ponekad mu treba dosta vremena (5-10 sekundi) da prekine apdejtovanje. Zašto ?
A : To se dešava kada je program već poslao zahtev serveru za podacima, pa bi nasilno prekidanje moglo dovesto do narušavanja integriteta podataka u lokalnoj bazi, tako da program prvo čeka da se otkači od servera, pa tek onda zatvara prozor i konekciju sa bazom.

Q : Da li su u planu neka poboljšanja ili novija verzija ovog programa ?
A : Da, ukoliko bude bilo potrebe. Plan je da prvo ovaj program izađe iz BETA faze, tj. da se uoče i isprave bagovi ukoliko ih ima, pa onda ako bude bilo dobrih predloga od strane korisnika, vrlo rado ću ih saslušati i pokušati da ih implementiram u nekoj od narednih verzija.

Q : Nisam baš najbolje razumeo ugovor o korišćenju. Da li ja mogu da prodajem ovaj program ?
A : Ne, program je freeware, što znači da je besplatan za sve i prodaja ovog programa bi predstavljala kršenje zakona. Dakle, možete ga kopirati do mile volje, koliko hoćete i kome hoćete, ali ne i prodavati.

Q : Mojoj devojci se jako svideo ovaj program i želela bi da te upozna. Šta da joj kažem ?
A : Neam pojma, niko me još to nije pitao. Predpostavljam da je vreme da potražiš novu devojku

Ako imate nekih pitanja, slobodno ih postujte u ovoj temi. Toliko za sada.

Poslednja ispravka: Sasa (31.12.2005 u 7:24)
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 13:42   #5
Goran
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 218
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Pozdrav forum,

Imam blagi utisak da program ima bag. Za pretragu svih naslova koji pocinju sa 'Need' dobio sam sledece rezultate:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	slika.jpg
Viđeno:	1107 puta
Veličina:	26,5 KB
ID:	353

Prilikom otvaranja prvog linka (NFS: underground 2), browser je otvorio sledecu stranicu:

http://www.sk.co.yu/2005/07/siji01.html

za drugi link: http://www.sk.co.yu/2004/12/sipz03.html
za treci link: http://www.sk.co.yu/2004/05/siop08.html

Dalje nisam probao, ali mi se cini da se otvoreni linkovi bas ne poklapaju sa rezultatima pretrage.

Cisto da prijavim gresku, ako nije moja greska, znam da je u pitanju beta verzija programa.
Goran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 17:40   #6
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Kao prvo, hvala na feedback-u. Drugo, kao što rekoh, razni bagovi su mogući, jer nisam stigao baš sve da istestiram, tj. nisam otvarao baš svaki naslov u browser-u. Zato je program i izdat kao beta, da bi ga što više ljudi isprobalo i kako bi zajedničkim snagama locirali i ispravili sve bagove. U svakom slučaju, problem je evidentiran i pozabaviću se s njim koliko sutra, jer ipak je Nova godina, pa mi se ne mili da radim sad
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 5:23   #7
Oliver
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: green forest
Poruke: 325
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Thumbs up Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

I čekaj jel se ovi iz SK ne ljute što im sisaš podatke sa servera?
Evo hteo bih i ja da ubacim pretragu igrica na web sajt! jel bi mi dali?
Oliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 5:46   #8
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Ružniji program nisam video!!!

A i nešto nije u redu sa linkovima za download, prijavljuje mi onu 404 grešku!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 20:36   #9
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Citat:
I čekaj jel se ovi iz SK ne ljute što im sisaš podatke sa servera?
Evo hteo bih i ja da ubacim pretragu igrica na web sajt! jel bi mi dali?
Pa u principu program ne radi ništa drugačije od onoga što radi tvoj browser kada pristupaš sajtu, tako da nema tu nečeg ilegalnog. No, ipak sam se obratio njima i tražio dozvolu za to. Isto važi i za SK logo koji se ne sme koristiti bez dozvole. Znači, ako već planiraš da praviš nešto, preporučujem ti da se obratiš redakciji SK.
Citat:
Ružniji program nisam video!!!
Hvala. Slažem se da dizajn i nije nešto, zato sam gore i napisao da dizajn nije moj i fah i da ako neko želi da poradi na dizajnu, ili odradi nekakav skin, da mi se javi na PP radi dogovora.
Citat:
A i nešto nije u redu sa linkovima za download, prijavljuje mi onu 404 grešku!
Fajlovi su trenutno povučeni sa servera radi ispravljanja baga sa linkovima. Biće dostupni večeras od 21:00.

EDIT : Primećen je još jedan manji bag koji se trenutno ispravlja, tako da je izbacivanje ispravne verzije odloženo za koji sat. Očekuje se da će linkovi ponovo biti aktivni, pola sata ili sat posle ponoći. Hvala na razumevanju.

Poslednja ispravka: Marko_L (1.1.2006 u 23:35)
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2006, 4:21   #10
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Ok, sa velikim zakašnjenjem konačno su postavljene ispravne verzije programa, kao i već popunjena baza i mogu se skinuti sa gore postavljenih linkova. Oni koji su već skinuli i instalirali program (neispravnu verziju) imaju dve solucije. Prva je da ponovo skinu instalacionu verziju programa sa gornjih linkova i instaliraju preko postojeće, a druga je da skinu samo bazu sa podacima i obrate mi se na PP, a ja ću im dati link odakle mogu da skinu samo exe fajl (pošto potrebne sistemske fajlove već imaju) kojim će zameniti postojeći. Pa sad, šta vam je jednostavnije. Hteo sam prvo da te linkove postavim ovde, ali mislim da bi to bespotrebno izazvalo konfuziju.

Poslednja ispravka: Marko_L (2.1.2006 u 4:39)
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2006, 4:31   #11
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

FAQ DODATAK

Q : Kada pokrenem UPDATE izbacuje mi poruku da je nemoguća konekcija na server, a trebalo bi da sam ukonektovan. Šta da radim ?
A : Ova poruka ne mora da znači da niste ukonektovani na internet, već može značiti i da server trenutno nije dostupan, ili je pod velikim opterećenjem, kao i da Firewall nije dobro podešen, tj. ne propušta aplikaciju SK Kolekcionar. Dakle, prvo treba to proveriti.

Q : Kada pokrenem UPDATE ne izbacuje mi nikakvu poruku, samo stoji u mestu. Zašto ?
A : Najčešći uzročnik ovog problema jeste opterećenje procesora. naime, aplikacija SK Kolekcionar je dizajnirana tako da ima nizak prioritet u odnosu na druge aplikacije kada je CPU u pitanju, ili u prevodu ukoliko vam je procesor opterećen na recimo 99%, aplikacija neće moći da odradi šta treba, jer joj je procesorsko vreme potrebno za parsiranje podataka i smeštanja u bazu, a 1% joj za to nije dovoljan. Dakle, prvo proverite da li vam je otvorena još neka aplikacija koja zauzima procesorsko vreme, a ako nije onda proverite da niste zaraženi nekim virusom koji opterećuje CPU. Inače, uopštena preporuka je da poisključujete sve druge aplikacije dok se radi UPDATE, jer ako ništa drugo, tako će se barem brže apdejtovati.

Q : Vidim da ste koristili zvaničan logo SK-a, kao i podatke sa servera, da li to znači da i ja mogu da ih skidam tako bez problema, i ako ne mogu da li mi vi možete dati dozvolu za to ?
A : Ne bez dozvole redakcije časopisa "Svet Kompjutera", jer sav taj materijal je zaštićen zakonom o autorskim pravima. Dakle, sav taj materijal je i dalje isključivo u vlasništvu SK-a. Mi samo imamo dozvolu da koristimo SK logo, kao i deo podataka sa servera (one koje možete videti u tabeli u samoj aplikaciji), ali nismo ovlašćeni da dajemo dozvole drugima. Za tako nešto biste se morali obratiti redakciji časopisa.

Poslednja ispravka: Marko_L (2.1.2006 u 4:50)
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2006, 5:31   #12
djolepiv
Član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 254
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Citat:
Highlander kaže:
Ružniji program nisam video!!!
pa sta ako je ruzan? funkcionalnost je ipak najbitnija
anyway, mogao bih pomoci oko grafike
djolepiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2006, 12:02   #13
diablo_
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 311
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Hocu da se napravi verzija za Linux!!!!
diablo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 3:39   #14
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Verzija za Linux platforme ternutno nije u planu. Tek kada Win verzija izađe iz BETA faze, možda će biti razgovora o izradi verzije za korisnike Linuxa, čiji broj svakako nije zanemarljiv, ali u odnosu na korisnike Windows-a je ipak isuviše mali da bi imalo smisla da radimo na dve platforme istovremeno u trenutku kada ni ova jedna nije dovoljno istestirana. Trenutno nemamo ljudstva za tako nešto.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 16:12   #15
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Citat:
diablo_ kaže:
Hocu da se napravi verzija za Linux!!!!
'Ocu i ja, ali nema! Sta je ovo, sta sve Windows, Windows? Ocemo LINUX!
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 17:13   #16
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Citat:
diablo_ kaže:
Hocu da se napravi verzija za Linux!!!!
Probaj dal' radi pod wine/cedega...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl BigBadVuk Akcione igre 1888 23.6.2023 11:01
Total Commander 7 Public Beta 1 ZoNi Aplikativni softver 3 6.11.2006 11:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com