Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.3.2007, 22:55   #21
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Kao sto ste vec videli- nisam expert na ovom polju; ali od kako sam obrisao ffd show- svi video clipovi pustaju se mnoooogo brze! Sada sacekam 1-2 sekunde, a inace je (sa ffd) trebalo oko 5! Znam da je on kriv, jer je to i pocelo kako sam ga instalirao.
E sad- mozda je prob (mada ne verujem) sto sam vec imao DivX codec instaliran? Anyway- sada je sve u redu. Programe nikako nisam stigao da isprobam, ali mislim da cu danas
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2007, 13:07   #22
zvezdanac64bit
Novi član
 
Član od: 21.4.2007.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Mislim da je Dr sasvim OK,mozda je samo do podesavanja
ja sam jednom muljao sa njim jedan koncert,rezultat:
slika i ton su bili ok sklopljeni,al sam imao neke kockice u slici??
daklem-samo podesavanja
zvezdanac64bit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2007, 13:19   #23
kentaurs
Novi član
 
Član od: 15.10.2006.
Poruke: 21
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Ja bih ti preporucila ImtooDvd Ripper - isprobala sam gomilu slicnih programa, bar jedno desetak, ali sa ovim sam dobila najbolje moguce rezultate. Ako zelis da ga skines, javimi se na kentaurs@inbox.com, pa cu ti ga postaviti na Rapid Share. Pozdrav!

Poslednja ispravka: NenadN (22.4.2007 u 13:47) Razlog: typo
kentaurs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2007, 15:29   #24
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Dobar je ImTooDVD Ripper , ali kod nega nemas toliko podesavanja kao kod DivXDVDRipper-a koji je moja preporuka, BTW u zadnje vreme vecina free DVD ripera imaju neki adware pa treba biti oprezan, mada za pocetnike je najbolji AutoGK,
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2007, 16:22   #25
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Gordian Knot je odlican! Nebitno da li je u pitanju classic ili auto GK (u principu, meni i ne treba ni jedna opcija osim onih koje su podesene u autoGK).
Malo duze radi koverziju (oko 2h), ali je uradi boli glava! Za moje potrebe- pun pogodak! Cak i automatski pravi externi subtitle, tako da mozes da povecavas/smanjujes fontove
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
djolepiv (25.4.2007)
Stara 25.4.2007, 15:23   #26
djolepiv
Član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 254
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

bas sam isprobao auto gk i odlican je!
djolepiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2007, 23:45   #27
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Question Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
Kao sto ste vec videli- nisam expert na ovom polju; ali od kako sam obrisao ffd show- svi video clipovi pustaju se mnoooogo brze! Sada sacekam 1-2 sekunde, a inace je (sa ffd) trebalo oko 5! Znam da je on kriv, jer je to i pocelo kako sam ga instalirao.
E sad- mozda je prob (mada ne verujem) sto sam vec imao DivX codec instaliran? Anyway- sada je sve u redu. Programe nikako nisam stigao da isprobam, ali mislim da cu danas
Ja imam k-lite code pack. Jel se i u njemu nalazi ffd?
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2007, 4:01   #28
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Citat:
dzambo kaže: Pregled poruke
Ja imam k-lite code pack. Jel se i u njemu nalazi ffd?
Postoji i u njemu, ali pri instaliranju k-lite mozes umesto ffd-a da biras i neku od ponudjenih alternativa- npr. XviD
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
dzambo (10.10.2007)
Stara 12.10.2007, 2:20   #29
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Question Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Posto sam totalni duduk za video kompresiju , posle 2,3x koriscenja VirtualDub-a, nasao sam se u ovom program AutoGK .

Trebam da isprebacujem oko 10tak GB iz Mpeg2 DVD kvalitet 768x576 u sto bolji kvalitet.
Vidim da mi je najlaksa varijanta da namestim kolki ce mi output fajl biti u MB. Stavljam za oko 55% manje nego sto je input fajl. Problem je sto sara sa rezolucijom. Neke od tih fajlova cu morati da spojim ali sa 2 razlicite rez necu nikako uspeti.
Kako da namestim idealno i da mi odradi sto bolju sliku?


btw jel ima tu nekih dodataka sto vredi ukljuciti na ctrl+F9 za bolji kvalitet...?


Oprostite na moje ne znanje, pomozite mi drugari


----------------------------------------------------------------------------------

Promenio sam...
Stavio sam da mi bude "fixed width" 720, a "taget quality (in %) 50%. Deluje mi da je ovako dobro...

Poslednja ispravka: dzambo (12.10.2007 u 3:21) Razlog: update
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2007, 15:05   #30
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Ko zna kako da podesi kodek, neka proba XMPEG. Medjutim, ovaj program blokira na kraju konverzije ako je instaliran K-lite kodek. I brzi je od AGK i Doktora jer preskace neke pripremne radnje (ocekuje se od korisnika da podesi odgovarajuce parametre.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2007, 23:54   #31
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
AutoGK je ubedljivo najbolji, s njim nema greške.
Vodi računa da deinstaliraš postojeći XviD kodek i da instaliraš samo onaj koji dolazi uz AutoGK. U protivnom može doći do problema sa veličinom fajla ili sinhronizacijom.
I svakako, ne koristi DivX. XviD ga tuče u svakom pogledu.
Imam AutoGK verziju 2.4 i sad pokusavam da kompresujem neke tipa MPEG-1 fajlove velicine 450MB u Xvid 170MB, kvalitet ispadne odlican mada je sinhronizacija zvuka losa... vidite citiran post... pre AutoGK sam instalirao neki od kodec Pack-ova i zanima me da li resenje u sinhronizaciji lezi u reinstaliranju sistema i stavljanjem samo AutoGK-a sa njegovim kodecima ili kako? Da li mogu da se na neki drugi nacin resim ovog problema?
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com