Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.1.2006, 17:25   #21
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Velika temperatura procesora

Hmmmm.... upravo gledam i temperatura procesora bi trebalo prosecno ta da bude. Ukoliko je Intelov sajt nejasan pogledaj
http://www.newegg.com/Product/Custra...82E16819116198
obrati paznju na
"At idle its running at 34-38 degrees celcius, but if you put any load on it, its instantly up to 50-54 range."
medjutim... nasao sam na mnogo mesta da im temperatura ide i preko 60c
http://reviews.cnet.com/5208-7591_7-...hreadID=151088
odnosno ukoliko se bavi necim sto opterecuje procesor malo vise, temperatura skace na tih 60C.
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 18:07   #22
nsAce
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Velika temperatura procesora

Ljudi ne znam sto se toliko brinete oko temperature. Pa i 60 stepeni je jos daleko od opasne vrednosti. Silicijum moze da izdrzi i do 125 stepeni.
nsAce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 19:29   #23
semaglig
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Celje
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku semaglig
Određen forumom Re: Velika temperatura procesora

Citat:
nsAce kaže:
Ljudi ne znam sto se toliko brinete oko temperature. Pa i 60 stepeni je jos daleko od opasne vrednosti. Silicijum moze da izdrzi i do 125 stepeni.
Najveći neprijatelj kompjuterskih komponenata je temperatura.
semaglig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 20:47   #24
mitrovskiigi
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 294
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Velika temperatura procesora

Citat:
Freeloader kaže:
U sobu mi je pec,i soba je dobro zagrijana.Mjerio sam sa Asus PC Probe i Everestom i oba programa mi daju iste rezultate. Dakle Procesor na Idle je od 30 do 34 stepena,dok sam poslije pola sata igranja,izletio iz igrice,(Everest je bio upaljen)i vidio da je temp bila 44.E sad,ja sam prije ovog procesora imao Stariji P4 na 2.4 512kb cache,i na taj procesor temperatura je isla od 24 stepena zimi do 32 ljeti,i to je komp u sred ljeta radio 3 dana non-stop,i nije mu nishta bilo.! Tako,da znate Napominjem josh jednom za LGA775,morate da vidite jesu li vam nozhice od coolera dobro upale u plochu! I josh nekoliko ljudi se iznenadilo ovoj temperaturi procesora.Preko 45 stepeni moj procesor josh nije prelazio.Vidjecemo kad dodje ljeto,kako ce da se ponasha.
*****i merenja u Everestu i slicnim programima. Oni citaju direktno iz biosa a bios u zavisnosti od verzije ume da laze. Najsigurnije je da ti lepo natovaris procesor i nakon toga, kada u everestu vidis max. temperaturu otvoris kuciste i pipnes hladnjak. Ako je stvarno 44 onda treba da je jedva mlak, a ako je vreo onda je oko 60.
mitrovskiigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2006, 0:17   #25
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Velika temperatura procesora

Svi zaboravljate da novi 64 bitni Pentiumi imaju speedstep tehnologiju, koja obara takt i napon procesora kad ništa ne radi. Probaj da se igraš par sati pa da onda na brzinu izađeš iz igre i očitaš temperaturu. Baš da vidim da li će i tad biti 30-40 stepeni sa box kulerom! Ja imam P4 na 3GHz, klokovanog na 3.75. Greje se k'o zmaj, ali sam ga ukrotio Cooler master-ovim Hyper 6 hladnjakom na koji duva cooler masterov Dual Storm ventilator (ima 2 elise) a vazduh izvlači još jedna brza "osmica" koja vazduh prenosi do još jedne "osmice" montirane na zadnjoj strani kućišta koja svu tu toplotu izvlači napolje. Kad proc. nije opterećen, smanjim broj obrtaja ventilatora i temp. je oko 45 C. Kada se igram, kompresujem film i sl. pojačam broj obrtaja na max (tada urlaju k'o avion) i temp je za 1-2 C ispod 60. I to u prostoriji koja je izuzetno topla čak i zimi (jako centralno grejanje pa nikad nije ispod 25C). Imam eksterni displej na koji je povezana sonda koja meri temp procesora, tako da uvek vidim temperaturu.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2006, 12:11   #26
sonicvlada
Novi član
 
Član od: 22.2.2006.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Velika temperatura procesora

Malo se odlutalo od teme. Svi su se pomamili na temu Freeloader-ovog hladnog Pentium-a. Taj model CPU-a se manje greje od onog koji Djordje ima i to je to. Ili prekinite thread o sestotrideset-ici, ili neka moderator split-uje temu.

IMHO:
Djordje, ako ti je hladnjak pun prasine i ako si spretan sa tehnikalijama, uzmi i leeepo ga ocisti. Najbolje cetkicom za slikanje, kupis u knjizari. Takodje, bih ti preporucio nesto sto su ti ljudi vec preporucili: Drzi otvorenu stranicu kucista. Spustuces temperaturu znatno, a imaces samo malo vise buke.
Verovatno ti i graficka dosta greje, a i pojedina napajanja umeju da se "usijaju", ma da Chieftec ne bi trebalo. Takodje, Maxtor hard diskovi su u proseku za oko 35% topliji od Western Digital modela. Dobra je i ideja upgrade-ovati BIOS.
Ali ipak je tema hladjenja racunara prevelika da bi se sve sto se moze uciniti ovde ispisalo... Googlaj i citkaj malo o tome, ako te ne mrzi...
sonicvlada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2006, 20:41   #27
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Velika temperatura procesora

Meni je stari Thunderbird radio i na 90 stepeni po citav dan stabilno
...ako su ona ocitavanja u biosu tacna...
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2006, 23:19   #28
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Velika temperatura procesora

Citat:
sonicvlada kaže:
Najbolje cetkicom za slikanje, kupis u knjizari.
Bolja je ona za farbanje stolarije 20-ica, tj. 2cm široka. Tvrđa je i dugotrajnija od "umetničke"!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2006, 13:06   #29
sonicvlada
Novi član
 
Član od: 22.2.2006.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Velika temperatura procesora

Citat:
Rocker kaže:
Bolja je ona za farbanje stolarije 20-ica, tj. 2cm široka. Tvrđa je i dugotrajnija od "umetničke"!
Jeste. Ja bas takvu imam. Kupio je na buvljaku. Sa 50 diara spustio sam cenu na 30. To je biznis.

Reko, ako covek mozda nije ispraksovan, bolje da uzme manju, slabiju cetkicu, pa fino, polagano...

Ali ta je definitivno zmajska. Meni se desavalo da se od nekog malo "jaceg" ciscenja bukvalno raspadne ova "umetnicka". Onda sam kupio tu cuvenu dvadeseticu i od tada samo orem

Ima jedan detalj: Prilikom ciscenja recimo PCI slotova, desavalo se da ostane koja dlacica sa cetkice, pa stoga treba voditi i o tome racuna. Moze da se desi da, kada se ubaci kartica u slot, ne radi. Jednostavno nema kontakt zbog freakin' dlacice! Da, da, ziva istina...

Eto, izgleda svaka, i najsitnija tema ima svoju filozofiju, i moze da se razaradi do detalja...
sonicvlada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2006, 23:53   #30
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Velika temperatura procesora

Citat:
sonicvlada kaže:
Ima jedan detalj: Prilikom ciscenja recimo PCI slotova, desavalo se da ostane koja dlacica sa cetkice, pa stoga treba voditi i o tome racuna. Moze da se desi da, kada se ubaci kartica u slot, ne radi. Jednostavno nema kontakt zbog freakin' dlacice! Da, da, ziva istina...
To zavisi od kvaliteta četkice Ja sam kupio jednu pre par godina i solidno je platio (neka strana - iz Italije valjda), ali zato još uvek nije ćelava!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Temperatura procesora athlon Osnovne komponente 23 12.1.2006 21:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com