Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.5.2010, 20:39   #221
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Šta će ti to, sa Gradom Greha su rekli šta su imali da kažu, nema razloga da se ponavljaju. Inače, nisam igrao, ali pretpostavljam da je Scarface: The World is Yours tome sličan, samo ozbiljniji što se priče tiče.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2010, 0:37   #222
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 589
Zahvalnice: 355
Zahvaljeno 225 puta na 136 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Ja imam jednu ekstra ideju(kao i 90% forumasa)za igru koja bi sigurno bila bestseller..
Prica je sledeca:Vi ste profesionalni vozac koji upada u drustvo bogatasa koji se bave ilegalnim trkama...kakav klise
Trke bi se odrzavale na raznim lokacijama u svetu,ponajvise po Evropi.A vi bi naravno zaradjivali na tim trkama i shodno novcu menjali vozni park,ali to bi bile neke realne mogucnosti npr ne bi nikad imali novca da posedujete 2 ferarija,10 golfova gti..vec bi novac morali da trosite i na neke popravke i ostecenja na kolima koja bi nastala tokom trka..E sad dolazimo do glavnog aduta igre,a to je ono sto mislim da je po meni najveca mana klasicnih street-racing igara,a to je "nerealnost"ali posto je vecina tih igara napravljena za siroku igracku populaciju to je u neku ruku i normalno,ali u mojoj igri situacija bi bila sledeca,kola bi bila moguce potpuno unistiti,znaci svaki malo jaci udarac bi prouzrokovao ostecenja,koja bi uticala na vozne karakteristike,mislim da bit to doprinelo samom dozivljaju igre.Sama fizika automobila bi bila sto realnija kao npr u poznatim hard core simulacija voznje LFS,Rfactor.Gde bi igrac morao da ima dosta sati voznje da bi mogao savim lepo da odveze trku.E sad sto se samih trka tice,to bi bile trke u kojima bi vi trkajuci se morali da prodjete kroz normalne saobracajne guzve,pazeci na sve saobracajne propise,ne bi postojala mogucnost da prelazite preko trotoara i takve gluposti,vec bi morali da pazite na sve propise,naravno mogli bi da razvijate velike (realne) brzine , u slucaju nekih prekrsaja npr udarca u drugi auto dobijali bi ste veliku kaznu koja bi bila 30% vaseg budzeta.Mislim da bi to doprinelo samo igrivosti,gde bi vi morali da se jurite sa protivnicima pazeci bukvalno na svaki detalje voznje,naravno postoja bi mogucnost biranja putanje.Ne bi se trke samo odrzavale po gradu,bilo bi npr trka gde bi morali da predjete iz jednog grada u drugi,jureci autoputem i raznim vijaduktima.Brza voznja bi imala svoju cenu u slucaju da se slupate brzinom vecom 130 kmh auto bi potpuno bio unisten i popravka auta bi srezala vas buzdet do te mere da bi sledecu popravku ne bi mogli da uradite u nedostatku novca.Mislim da bi trebalo napraviti ovakvu igru i prekinuti niz glupavih SR igara,mislim da bi igra spojila ljude koje vole simulacije i druge sto vole arkadne voznje.Secam se da je je za mene CMR bila igra kojoj sam se ,mislio sam da to vrhunac rally igara,sve dok nisam odigrao RBR e od tad kad god bih probao neku novu ultra rally simulaciju bilo je .

Poslednja ispravka: tiho86 (16.5.2010 u 3:07)
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tiho86 na korisnoj poruci:
Bokile (22.5.2010)
Stara 16.5.2010, 14:04   #223
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Recimo manjka igara smeshtenih u srednji vek ili neko starije doba ... RPG ili obicna "pucacina" koljacina shta vec u prvom trecem licu kako god ... Dakle sem sporadicnih RTS igara i nema ozbiljne obrade nekog realnog istorijskog perioda ... Pravi zgrade shtancuj vojske rush na protivnika nije realan ... Dakle umesto klasicnih RTS neka RPG igra bi omogucila da se vishe udubim u to vreme ... Kad se radi akcija bez vatrenog oruzja onda su to klasicne bajke zmajevi, orkovi i elfovi ... Postoji recimo mount & blade mada poprilicno nedovrshen ... Assassins Creed je po tom pitanju odlican ali vracanje u animus u sadashnje vreme u stvarnost prosto ubija dozivljaj ... Tacno bi bio savrshen da nema petljanja sa tehnologijom i modernim vremenom ...
Dakle bez magija i bez tehnologije samo mracni srednji vek ... hehehe ..
A RTS fali im kompleksnost dakle hocu hardcore, realan dozivljaj i realne mogucnosti kada je u pitanju komandovanje vojskama starog sveta .... Toliko toga bi trebalo dodati u Total War da bi bio po mom ukusu ...
Sem toga hocu WWI pucacinu uvek ali uvek su pucacine ili Nemci WWII ili vanzemaljci. Automatsko i lasersko oruzje ... spashavanje sveta i bla bla bla ... Dakle samo obican vojnik na frontu bez mnogo filozofiranja i sa istorijski autenticnim oruzjem ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
DarkoPatic (25.5.2010)
Stara 16.5.2010, 20:28   #224
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Pravi jedinice i rush?!? Crusader Kings je uvređen
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2010, 22:58   #225
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Citat:
tiho86 kaže: Pregled poruke
Ja imam jednu ekstra ideju(kao i 90% forumasa)za igru koja bi sigurno bila bestseller..
Prica je sledeca:Vi ste profesionalni vozac koji upada u drustvo bogatasa koji se bave ilegalnim trkama...kakav klise
Trke bi se odrzavale na raznim lokacijama u svetu,ponajvise po Evropi.A vi bi naravno zaradjivali na tim trkama i shodno novcu menjali vozni park,ali to bi bile neke realne mogucnosti npr ne bi nikad imali novca da posedujete 2 ferarija,10 golfova gti..vec bi novac morali da trosite i na neke popravke i ostecenja na kolima koja bi nastala tokom trka...
Citajuci ovaj pocetak tvog posta dolazim do zakljucka da si ti NFS fan,zar ne?
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 0:20   #226
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 589
Zahvalnice: 355
Zahvaljeno 225 puta na 136 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Citat:
NIDZA bOj kaže: Pregled poruke
Citajuci ovaj pocetak tvog posta dolazim do zakljucka da si ti NFS fan,zar ne?
Ne, cak naprotiv nikad mi ta igra nije bila preterano zanimljiva..Vizuelno lepa i to je to..
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2010, 13:31   #227
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Grafika bi bila jedna od najjacih osobina igre. Izuzetna grafika, koja bi zahtevala jak komp.

Zgrade bi bile najrealnijeg moguceg izgleda, a sve bi, pored standardnih (unapredjivanja,rusenja…) imale i razne druge funkcije, npr; ciscenje i odrzavanje, dodavanje posebnih delova, razna ukrasavanja (da se ulepsa objekat), a kod odredjenih zgrada bi mogla da se vidi i unutrasnjost (naravno, klikom na odredjenu opciju), npr; jedni od tih zgrada su baraka ili vojno utvrdjenje, a kada bi se slalo neko naredjenje ili poruka ili kada bi dolazilo, video bi se konjanik kako dolazi ili odlazi.

Kuce bi izgledale razlicito, svaka razlicito, a bilo bi oko 50 tipova. Neke bi se razvijale normalno, a nekima bi to moglo opcijama da se usavrsi. Njive bi mogle pripadati ili kucama ili gradu ili drzavi ili bi bile samostalne. Ograda ulazi u obzir naravno. Svaki dom standardno bi davao po pet gradjana, a brojnost vojske zavisila bi od toga. Ako je visok porez, dom bi davao manje clanova (tri, cetiri) logicki (sto ide na stetu celog drustva, narocito vojske), a ako poreza nema ili je jako nizak, dom moze da daje i do 8 clanova (ali bi onda falilo novca za izdrzavanje vojske).

Zidine bi mogle da se grade na vise nacina. Prema vrsti (od kamena ili drveta) i nacinu, visina, debljina, voda okolo, veliki broj zamki. Neke od zamki bi bile (sem uobicajenih) koplja nabijena u zemlju, zbog konjice, ili sprava koja ispaljuje desetine strela odjednom, zbog brojne pesadije i slicno. Kulama bi se mogla videti unutrasnjost, po zelji naravno i na njima bi se mogla nalaziti ballista, sa vatrom ili bez.
(Spomenici, baste, sprave za mucenje i “zadovoljenje” i ostali dodaci se podrazumevaju.)

Vojska (u ovom slucaju legija) bi imala posebno mesto. Tona opcija. Kretanje vojske, na primer, culo bi se kao u RTW-u ili kao iz filmova, u glavnom zvucalo bi najrealnije moguce. Kada se zaustavi vojska na nekom mestu ili kada se pokrene ili pri napadu, culo bi se naredjenje. Komandant odredjene vrste vojske (centurija, kohorta, legija) bi dao znak, nekad bi se culo kako izgovara povlacenje, a nekada bi se cuo zvuk. Naravno, igrac moze da kontrolise npr; legiju, kao u RTW, dakle SVI ZAJEDNO, ali bi mogla da se podeli na pojedinacne vojnike. Kod pojedinacnih vojnika naravno nema komandanta, a samim tim ni oznake, ali bi postojala odlikovanja. Tada bi se javljao izvestaj o tome. Npr; pratio bi se broj ubijenih vojnika i kada bi se preslo, recimo, 100 bio bi odlikovan, a kasnije sve veci cin. Zato bi postojala opcija za prebacivanje na kontrolu pojedinacnog vojnika kao posebnog lika, dakle u prvom licu. Ali kada se jedan legionar izabere, ne moze se menjati dok ne umre, jer onda bi svi bili odlikovani i bili komandanti li sta vec. Bile bi sve formacije (npr; kornjace) a detaljnije ovde. http://sh.wikipedia.org/wiki/Rimska_vojska. Znaci u zgradi bi mogao posebno da se regrutuje vojnik, posebno centurija ili kohorta ili pak legija. A za legiju bi moralo malo duze da se ceka. U ovoj igri legija ne moze biti 5.000 kao u stvarnosti (jer bi broj vojnika predstavljao problem i igracu i kompjuteru), vec je 500, sto bi bio jedan maksimalan broj. Ako se pitate kako napraviti 500 vojnika, pogledajte Kozake. Jedinice bi bile otprilike takve velicine, samo mozda malo vece i naravno daleko realnije uradjene, da pruze osecaj pravog komandovanja. Kod strelaca bi bilo fascinatno to sto bi mogli da se penju i na drvece, a ne samo na zidine (to bi bilo interesantno za zamke u sumama, kada zelite da pobijete “na brzaka” neprijateljsku vojsku). Ne mogu za sada da se setim ostalog za vojsku…
Sto se tice kamere, mogla bi da se pomera na sve strane, a i pticja perspektiva je ukljucena. Postojali bi i posebni uglovi, kada zelite da komandujete vojskom od nekog mesta a odatle i da je gledate, poput vrha drveta ili vrha kule, a i kamera sa koje bi se kao filmic gledala bitka. Ta kamera bi mogla da se koristi i za najobicnije stvari, poput gradnje barake (kada vam je dosadno pa zelite malo da uzivate).
I tako dalje…
(Pa ako bi imao neko da mi pomogne u vezi “realizacije” ove ideje, a ima ih jos mnogo, mozemo da se dogovorimo. Neka mi posalje PM prvo, a za ostalo dogovor)

I sta mislite o mojoj ideji?
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
Red Wing (21.5.2010), talenat (22.5.2010)
Stara 21.5.2010, 14:59   #228
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Kad bi se najbolje uzelo iz Civilization, Total War, Knights Of Honour, The Settlers i Anno serijala i napravi se masivna igra u srednjem veku sa Srbijom kao jednom od fakcija.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
Lich_king2 (22.5.2010)
Stara 21.5.2010, 19:58   #229
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

@Romantic

Svakako da je dobra ideja, s obzirom da mislim da nema dovoljno kvalitetnih igara koja se bave tematikom rimske civilizacije...
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2010, 21:26   #230
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Citat:
Pa ako bi imao neko da mi pomogne u vezi “realizacije” ove ideje, a ima ih jos mnogo, mozemo da se dogovorimo.
Trebace ti neko sa puno para da bi realizovao tu ideju.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geralt na korisnoj poruci:
Romantic (21.5.2010)
Stara 21.5.2010, 21:56   #231
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

@Red Wing

Bas zato sto ih nema dovoljno kvalitetnih.

@Geralt

Da, trebao bi, ali bi trebalo razmisliti da li dati pare za glupu ideju ili za neku inovaciju. Ali ako je cuvena kompanija, a slaba igra, naravno ime je ono najvaznije. U stvari, ja ne znam ni gde bih mogao da predstavim tu ideju ni kome ni kako, sta, tako da ce ovo ostati samo ideja.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2010, 23:04   #232
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Nauči da programiraš, nema ti druge.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2010, 8:42   #233
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Uz programiranje nauci i da animiras,crtas i modeliras i vec si na pola puta od realizacije.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2010, 10:22   #234
Jolpaz Jolpaz
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Poruke: 131
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 12 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Želeo bih da igram Starcraft: Ghost =)
Jolpaz Jolpaz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2010, 12:50   #235
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

romantic ideja ti i nije neka(po meni)i nemoguce je da napravimo tim sa foruma i napravimo je
dobio si zahvalnicu za kolicinu teksta :P
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2010, 13:57   #236
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
romantic ideja ti i nije neka(po meni)i nemoguce je da napravimo tim sa foruma i napravimo je
dobio si zahvalnicu za kolicinu teksta :P
Video sam zahvalnice, zahvaljujem se. E sada, zasto ideja nije neka? Mislim da ima mnogo toga osim obicnih stvari, uostalom ja nisam ni zavrsio pisanje jer niko posle ne bi ni citao. I ovo neki nisu procitali, a da ne pricam o dovrsenom tekstu...

A sto se tice programiranja, to nikada necu nauciti, jer nemam vremena, a i u gimnaziji sam iz ovoga jedva i trojke dobijao. Mozda par cetvorki u pocetku kada je bilo najlakse. Sve samo da nema matematike.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2010, 14:30   #237
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

koji smer gimnazije?ako mislis na programiranje u pascalu
pravljenje igre je strasan posao.lako je imati ideje i ja sam milion puta u nekoj igri pomislio e da je ovo drugacije.ali tema nije rasprava o igrama vec igra koju bi zeleli da igramo
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2010, 16:37   #238
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
koji smer gimnazije?ako mislis na programiranje u pascalu
pravljenje igre je strasan posao.lako je imati ideje i ja sam milion puta u nekoj igri pomislio e da je ovo drugacije.ali tema nije rasprava o igrama vec igra koju bi zeleli da igramo
Opsta gimnazija, tj; samo da prodju maturski i ja sam je zavrsio celu. Da Pascal, Delphi... Ali ovakve ideje nema niko. Za strategije nevidjeno dobre ideje.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2010, 17:42   #239
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Ali ovakve ideje nema niko. Za strategije nevidjeno dobre ideje.
A kako ti ti možes da znaš?
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2010, 15:59   #240
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Ja bih voleo da napravim igru oi knjizi Majkl Murkoka - Elrki od Melnibonea.

Ne znam da li ste citali, ali mislim da bi tu mogao da se napravi odlican RPG, naravno da se prica jos vise produbi i razvije, jer ako se ne varam ima par njegovih knjiga koje se bave tom tematikom.

Ili neka je napravi BioWare, ja srecan ko kuce! Ili neko drugi, ko ume to da odradi kako treba.

U jednom broju SK-a, je bila najava za ovu igru, ali ja nikako ne mogu da nadjem taj broj SK-a kuci, ako se neko seca bio bih mu zahvalan, da me podseti.
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta je ono što vas DRŽI da igrate određenu igru? sasha vukelic O igrama uopšte 167 12.11.2008 0:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com