Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Kvizovi

Kvizovi Proverite svoje znanje...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.3.2012, 16:04   #61
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Tek sad videh da sam isti test radio pre 3 godine, i izgleda da sam postao vise inteligentan jer mi je razultat porastao za 3 (raste rejtom 1 po godini )
Nikola16789 je offline  
Stara 8.3.2012, 5:18   #62
Dragon007
Novi član
 
Član od: 5.3.2012.
Poruke: 0
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Nije to bas tako jednostavno.

Covek moze brze da uci i ako izvezba pamcenje, a iq bi trebalo da je konstantan i da na njega ne utice vezba.

Zatim spremnost osobe da opazi resenje zavisi od prethodnih stavova i urodjene sposobnosti u covekovom mentalnom sklopu da ne primecuje ono sto ga boli. Zato ce mnogi ljudi sa visokim iq-om pasti na nekim jednostavnim zakljuccima vezanim za npr naucna istrazivanja (iako su sami dobro upoznati sa materijom) jer su religiozni.

Dalje, postoji teza da sam iq srazmerno tera coveka na aktivnost. Sto visi iq - veca motivacija i glad za znanjem. Nategnutih teza koja se idealno uklapa u celu nategnutu konstrukciju.

(Da, u pravu si, iq i pamet nemaju velike veze jedno s drugim, iako cesto idu rame uz rame, makar na nivou fraza. A ponekad je tesko to razdvojiti kad covek krene da se gadja frazama, jer recimo pametan covek i bistar covek mogli bi da prodju kao jedno, isto kao i inteligentan i bistar covek. Uostalom inteligencija znaci i sposobnost da dobro baratas podacima koje znas, a na to sam i mislio kada sam kazao pametan u prethodnom postu i opet nije da sam pogresio)

----

Znas, necija duhovitost moze da se meri i po tome koliko je u stanju da kaze nesto sto drugima ne bi palo na pamet. U tom slucaju nisi puno duhovit
Slažem se od rijeci do rijeci, ja se eto nisam nikad išao baš formalno testirat, mada bi volio jednog dana. IQ sigurno da ne garantira niciji uspjeh u životu ali sigurno da je + u potrazi za njime, glad za znanjem I kao sto si rekao, baratanje rijecima u datome trenutku, cak i kad nisi dovoljno informiran o datoj temi u razgovoru.

Ali isto tako moram napomenuti da sam kroz život upoznao, pa ajmo reci relativno pametnih ljudi koji su mi djelovali kao cisti kreteni, dok opet, upoznao sam i onako malo "ograničenih" ljudi koji sa pojmom kretena veze nisu imali, ovdje se ne smije biti apsolutan, relativno treba sagledati stvari, u životu je najvaznija volja, te ona pozitivna tvrdoglavost za uspjehom sto si zacrtas, u tome IQ moze pomoci ali nije izricito presudan.

Ja znam jednog lika iz kvarta koji je na testiranju imao 95 IQ, čovjek je zavrsio fakultet kao jedan od najboljih studenata, a opet zapitajmo se koliko ima narkomana sa IQ-om 120 i više, pa se onda sigurno moramo zapitati tko je tu pametniji, zato ja uvijek govorim da pamet nije jednaka inteligenciji, pamet je stvar izbora.

Poslednja ispravka: Dragon007 (8.3.2012 u 5:37)
Dragon007 je offline  
Stara 8.3.2012, 6:18   #63
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

A zašto jednostavno ne odete na pravo mensa testiranje? Dobijete fino kovertu sa rezultatima na kućnu adresu i doviđenja. Ako vam izračunaju da ste "puno pametni" učlanite se u Mensu, a ako ste ispod super genija, nikome ništa, niko i ne mora da zna (tajnost je zagarantovana).

Citat:
Dragon007 kaže: Pregled poruke
Slažem se od rijeci do rijeci, ja se eto nisam nikad išao baš formalno testirat, mada bi volio jednog dana. IQ sigurno da ne garantira niciji uspjeh u životu ali sigurno da je + u potrazi za njime, glad za znanjem I kao sto si rekao, baratanje rijecima u datome trenutku, cak i kad nisi dovoljno informiran o datoj temi u razgovoru.

Ali isto tako moram napomenuti da sam kroz život upoznao, pa ajmo reci relativno pametnih ljudi koji su mi djelovali kao cisti kreteni, dok opet, upoznao sam i onako malo "ograničenih" ljudi koji sa pojmom kretena veze nisu imali, ovdje se ne smije biti apsolutan, relativno treba sagledati stvari, u životu je najvaznija volja, te ona pozitivna tvrdoglavost za uspjehom sto si zacrtas, u tome IQ moze pomoci ali nije izricito presudan.

Ja znam jednog lika iz kvarta koji je na testiranju imao 95 IQ, čovjek je zavrsio fakultet kao jedan od najboljih studenata, a opet zapitajmo se koliko ima narkomana sa IQ-om 120 i više, pa se onda sigurno moramo zapitati tko je tu pametniji, zato ja uvijek govorim da pamet nije jednaka inteligenciji, pamet je stvar izbora.
Fakultet = rad. IQ od 95 nije loš, s obzirom da je 90-110 prosjek.
Narkomanija nema veze sa inteligencijom niti sa bilo čime ovde... Mada se slažemo da su narkomani svakako glupi ljudi, što uništavaju život sebi, makar imali i 200iq
NjegovaWisost je offline  
Stara 8.3.2012, 11:15   #64
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

135 po ovom hrvatskom testu, međutim ne znam koliko je ovo "ispravno" tako da kažem, sav sam ošamućen od jutros a ranije kad sam radio čistije glave, izlazilo mi je 120 i nešto (možda ima još neka skala?)
voodoo_ je offline  
Stara 11.3.2012, 22:17   #65
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Citat:
Dragon007 kaže: Pregled poruke
Slažem se od rijeci do rijeci, ja se eto nisam nikad išao baš formalno testirat, mada bi volio jednog dana. IQ sigurno da ne garantira niciji uspjeh u životu ali sigurno da je + u potrazi za njime, glad za znanjem I kao sto si rekao, baratanje rijecima u datome trenutku, cak i kad nisi dovoljno informiran o datoj temi u razgovoru.

Ali isto tako moram napomenuti da sam kroz život upoznao, pa ajmo reci relativno pametnih ljudi koji su mi djelovali kao cisti kreteni, dok opet, upoznao sam i onako malo "ograničenih" ljudi koji sa pojmom kretena veze nisu imali, ovdje se ne smije biti apsolutan, relativno treba sagledati stvari, u životu je najvaznija volja, te ona pozitivna tvrdoglavost za uspjehom sto si zacrtas, u tome IQ moze pomoci ali nije izricito presudan.

Ja znam jednog lika iz kvarta koji je na testiranju imao 95 IQ, čovjek je zavrsio fakultet kao jedan od najboljih studenata, a opet zapitajmo se koliko ima narkomana sa IQ-om 120 i više, pa se onda sigurno moramo zapitati tko je tu pametniji, zato ja uvijek govorim da pamet nije jednaka inteligenciji, pamet je stvar izbora.

Pa fala ti sto se slazes.

IQ je na tragu talentu sigurno. Ne mislim da on nema nikakvog smisla, daleko bilo. Samo zelim da kazem da stvari nisu crno-bele i da nije ok neciju sposobnost posmatrati kroz jednu cifru.
zvjer je offline  
Stara 16.5.2012, 12:50   #66
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Užas:

Vas IQ bi mogao biti oko: 144 po Cattellovoj skali (sd24)

Ovo nije službeni rezultat, te ga ne možete koristiti kao takvog.
Ako vas zanima točan IQ, pozivamo vas na službeno testiranje.
Corwin je offline  
Stara 16.5.2012, 13:31   #67
nigga
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 221
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 52 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Jos jedan IQ test .Ozbiljniji je,pa reko da dam link.Sve informacije imate na prilozenom linku.
nigga je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nigga na korisnoj poruci:
nexexcalibur (16.5.2012)
Stara 17.5.2012, 18:30   #68
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Kad sam bio mali kod psihologa na testu sam dobio kvocijent inteligencije od preko 160(u sta cisto sumnjam, nesto tu mora da je pogresio gospodin). Na raznim iq testovima koje sam vise puta uradio dobio sam ovakve rezultate: prvi put 129, drugi put 115, treci put 124, cetvrti put 109.

Ovim zelim da kazem da su ti online testovi smesni i pogresni. Ako vas stvarno interesuje tacan rezultat, odite kod pshilologa ili u lokalnu mensa organizaciju(sto planiram u skorijoj buducnosti da uradim) i tamo uradite test. To su jedini validni testovi.
Treba napomenuti takodje da je to logicka inteligencija i da ti iq testovi mere iskljucivo nju. Postoji jos i EQ, odnosno emocijalna inteligencija koja je podjednako vazna.
Cuo sam da postoje jos vise vrsta samo sam zaboravio koje..

Zakljucak:
Mozete imati i iq score od 200, ali to vam nista ne znaci(cak i moze da skodi sto vise citam o iq-u) bez rada. Znaci, samo rad rad i rad. Jedino tako mozete nesto uraditi.
Sama inteligencija je isto kao i auto bez tockova. Tu je, radi, ali bez koristi za krajnjeg korisnika.


PS:
Evo najnovijeg rezultata posle 10min provedenih za racunarom :P

Poslednja ispravka: altec.gs (18.5.2012 u 15:44)
altec.gs je offline  
Stara 21.5.2012, 15:33   #69
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Zakljucak:
Mozete imati i iq score od 200...
Tachnije, ne mozhete, iz dva razloga:

1) Uz brojchanu vrednost, mora se navesti i na koju skali se misli (Katelova i Vekslerova su najpopularnije). Bez toga, rezultat je sigurno netachan, pa ne postoji neki "score".

2) Poshto se ove dve gornje skale najcheshce koriste, njihova vrednost od "200" se ne mozhe izmeriti. Maksimalna vrednost koju pokazuje Katelova skala je 155, a Vekslerova 134, za sve preko toga cete dobiti rezultat "vece ili jednako 156" ili "vece ili jednako 135". U svetu ne postoji zvanichni test koji meri IQ vishi od ovoga, tako da je to otprilike maksimum rezultata koji mozhete dobiti. Isto tako je nemoguce i dobiti rezultat od 160 ili vishe po nekoj od ovih skala, pa ko zna shta si ti radio kod tog psihologa. Za pravi IQ test je neophodno punoletstvo jer IQ nije isti sa 10 i sa 60 godina.

Shto se tiche samih testova, mogu posluzhiti kao chista zabava i nishta vishe, nemaju nikakve veze sa realnoshcu iz vishe razloga. Ne pregleda ih zvanichni psiholog MENSE, vecina njih nema vremensko ogranichenje, testovi nisu zvanichni testovi MENSE iz Londona, koji nisu slobodno distribuirani u javnosti, vec su samo slichni. Slichno i isto nikako ne mozhe davati iste rezultate. Uz to, ne postoji i razmak od 1 godine koji mora postojati izmedju 2 testiranja, kako se ne bi zapamtila pitanja. Na razlichitom uzrastu se, opet, rezultati drugachije mere.

Ja sam, recimo, na svakom testu dobio razlichit rezultat i nijedan nije bio isti kao zvanichni rezultat iz MENSE.

Sve u svemu - dobra zabava na neko vreme, ali je chak i korisnije odigrati Slagalicu umesto ovoga.
Doomche je offline  
Stara 21.5.2012, 15:44   #70
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Doomche ti bas volis da trolujes jel?
altec.gs je offline  
Stara 21.5.2012, 15:45   #71
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Ne trolujem, ono je bila samo informativna poruka i moje mishljenje o ovim testovima i svim slichnim "pravim" testovima. Nisam ti ja kriv shto si se bash ti zadesio kao autor poruke.
Doomche je offline  
Stara 21.5.2012, 15:50   #72
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Ukoliko malo bolje pogledas, videces da ne postoje dva iq testa vec mnogo vise.
A sto se tice maskimalnog iq skora, pogledaj svetska high-iq drustva i njihove zahteve.Pogledaj i iq njihovih clanova..
altec.gs je offline  
Stara 21.5.2012, 16:12   #73
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Nisam rekao da postoje samo dva testa, vec da su ove dve skale najzastupljenije i jedini test koji "smrtnik" mozhe da uradi je ovaj u MENSI. U Srbiji pogotovo. Testovi i skale za merenje rezultata tih testova nisu ista stvar.

Za razliku od MENSA testova, ostali testovi su retko gde u svetu uopshte priznati. Imaju isti kredibilitet kao da odesh negde i kazhesh da si pripadnik Masona. Da bi doshao do ovih testova, prvo morash proci MENSA test, a tu vishe od ">= 156" po Katelovoj skali ne mozhesh dobiti ni u teoriji. S obzirom na to da MENSA ne priznaje bilo koji rezultat koji izrazhen u Katelovoj skali iznosi preko 156, ja cu se po tome i voditi. Razlozi za to su mnogi, prevelika devijacija i ogranichenja vezana za lokaciju testiranja su glavni. Neke organizacije sa te liste potpadaju pod ove brojke, a neke i ne. Neke imaju totalno drugu proporciju skala koje prihvataju. Ne vidim bash ni preteranu potrebu za elitizmom i izhivljavanjem sa testovima i merenjem "ko ima veci". Mada, shto se USA tiche, oni imaju sopstvenu doping kontrolu, pa me nishta ne chudi shto imaju potrebu za sopstvenim IQ testovima.

Ovo nisu moje informacije izvadjene iz bureta, vec objashnjenje psihologa MENSE, svojevremeno, tako da su kredibilne, pa neka ih svari ko kako hoce.
Doomche je offline  
Stara 19.11.2012, 13:26   #74
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Meh, 140 prema Katelovoj skali, valjda ce sledece godine da bude bolje
Peruzzi je offline  
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da isključim sve zvuke koje računar pravi? Schnak3 Zvuk na računaru 5 7.1.2009 1:11
Intel Core i7 940 Test ukimafija Vesti 4 25.10.2008 22:10
CPU gaming test starx Osnovne komponente 4 20.10.2008 22:31
Program koji od .jpg slika pravi avatare Ilic Marko Aplikativni softver 14 30.10.2006 13:10
Intel 930? Pravi Dual core ? roza+ Osnovne komponente 48 5.8.2006 15:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com