Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2008, 13:49   #281
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

player1,

kad spomenu statistike.. ja ili sam ekstremno glup, ili su katastrofalno zapetljali statistike za oružje/oklope i ostalu opremu.. nikako da provalim šta sve tačno znači

Npr.. Dmg 90 za pištolj, 91 za neki automat i 92 za sačmaru... wtf, kako sačmara može da ima samo malo veći dmg od pištolja?

Drugo, pri poređenju inventara/ onoga što je opremljeno, prikazuju se i skala koja može biti crvene, zelene ili žute boje? Jel zelena znači (jače od), crvena (slabije od) ili nešto treće ?

Nabasao sam na neke definicije na bioware forumu i na mass effect wiki ali ništa detaljno. A sad sam na Citadeli, treba da se otarasim viška "robe", i ako se ovako nastavi, izgleda da će mi jedini kriterijum da li ću nešto da zadržim/prodam biti krilatica "ako ne znaš šta je dobro, pitaj šta je skupo".
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 13:53   #282
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
player1,
Drugo, pri poređenju inventara/ onoga što je opremljeno, prikazuju se i skala koja može biti crvene, zelene ili žute boje? Jel zelena znači (jače od), crvena (slabije od) ili nešto treće ?
Zuto = jace
Zeleno = jednako
Crveno = slabije
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GordoN na korisnoj poruci:
shrafko (16.6.2008)
Stara 16.6.2008, 18:13   #283
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Pretpostavljam da statistike oruzija treba gledati unutar kategorija (npr. sacmara vs druga sacmara). Prilicno sam siguran da bilo koja sacmara daje veci damage nego jedno zrno iz automatske puske (bar ako sva zrna sacmare pogode isti cilj).


P.S.
Gledao sam wiki, i stvarno informacije o modovima i municiji za oruzije su minorne. Sem osnovnih statistika koje vidis u igri (a ne znas uvek sta tacno znace), nema niceg vise.

Poslednja ispravka: player1 (16.6.2008 u 18:23)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 18:54   #284
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Ice-Man kaže: Pregled poruke
Ljudi, imam problem - kada udjem u Normandy, ono kada postajem kapetan, odem do Galaxy map i kada kliknem akciono dugme "E" igra malo zakoci nesto ucitava i onda pise Widow a sve okolo je crno. Kada kliknem "escape" promeni se sistem (ne secam se koj bese) i tako do Milky Way-a a kad posle njega kliknem "escape onda me vrati na komandni most. Da li je neko naisao na slican problem ili mozda zna da ga resi?

BTW, citao sam ono za tackastost (ako uopste postoji ta rec) i nisam skapirao bas da li je to neki bug ili je iz nekog drugog razloga tu. Meni ne smeta, stavise daje neki smek.
Shta si uradio sa Galaxy map,poshto mene to interesuje,jer imam isti problem?
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 19:44   #285
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

ljudi, jel neko zna da li tj. kada izlazi patch...
u stvari- zanima me samo da li je neko siguran da izlazi u naredna 2-3 dana... ?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 19:58   #286
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

player1,

koristi neki torrent search i traži "Mass Effect Prima Official Guide" (oko 63 Mb). To je najpotpuniji gameguide koji sam do sada našao.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 21:40   #287
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Video, i nista pametno na temu koji trazim nisam video. Isto kao i svuda, listinzi sposobnosti bez prakticnog znacenja tih listinga, niti saveta sta ide najbolje uz koje oruzije i slicno.

Uopste, generalno treba izbegavati Prima Guide-ove za bilo sta, jer su obicno napisani pre nego sto igra izadje u prodaju, pa cesto imaju netacne informacije.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 0:06   #288
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Uputstvo tesko preko 60 mega i opet nema svih detalja.. ... stvarno gubim nadu da se u ovom trenutku bilo gde i moze naci ono sto nama treba..

Osim toga, ono sto je mene dosta iznerviralo u celoj ME-prici je sto nema headshotova ! Malo je bzvz sto neprijatelje potpuno isto ostecujes ako ih pogodis u glavu kao i kad ih pogodis u mali prst. Nije mi jasno zasto je BioWare ubacivao shooter deonice u strukturu igre bez ovoga. Ne bih zeleo da izgleda kao da kukam, ali BioWare je kombinovanjem uproscenog RPG sistema (nema atributa) i uproscenog team-shootera (nema headshotova, nema fine kontrole nad timom), uspeo da stvori limunadicu koja sustinski kaska za "cistokrvnim" predstavnicima datih zanrova. Nemojte me pogresno shvatiti, igra uopste nije losa i daleko od toga, ali ja posle ulozenih 10ak sati iz nekog razloga nemam onaj "woooow" osecaj koji me vuce da je igram i danju i nocu. Znam da cu je kad-tad preci, ali cu sada malo da pauziram...

P.S> I prica mi je nekako hmmm... pa neuverljiva, u nedostatku bolje reci. Ispade da je jedini evolutivni napredak u odnosu na KotOR ovde grafika.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 0:39   #289
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Evo igram nekih 20ak sati, prilicno dobra igra. Nekako nisam mnogo ocekivao pa me je na samom pocetku odusevila, sada mi je jos super ali umeju da smetaju bugovi i druge gluposti.

To u vezi inventara, oruzja i modova je strasno. Najgore je sto postoji limit od 150 item-a koje mozete da nosite u inventaru pa, ako stalno klikcete na "take all" posle borbe ili otvaranja nekog container-a, ovo ce se vrlo brzo napuniti.
Ja obicno gledam da prvo opremim Shepard-a najboljom opremom za njega (igram kao Vanguard/Soldier pa 90% vremena koristim shotgun i nesto biotic powers-a, medium armor je maksimum) a posle toga gledam druge clanove tima.
Sam sistem nije pregledan, recimo, kada odete do trgovca i hocete da kupite novi armor za nekog clana koji trenutno nije u timu, zeznuli ste se. Postoji "compare" opcija da uporedite armor koji kupujete sa onim koji nose trenutni clanovi tima (umesto da se porede SVI, koliko je tesko ubaciti jos 2 preostala clana???) tako da moram da se vracam na Normandy svaki put i da planiram koga da povedem na "shopping" :P. To ili da pamtim za svakog lika koja je rasa, klasa, maksimalni armor i za koja oruzja je treniran.

Zato sam ja lepo odlucio i prodao SVE za sta nisam bio siguran ili sam sumnjao (ili znao) da mi ne treba, sem item-a i modova sa najvisom klasom (rimski broj posle naziva) tako da sam nakupio preko 1mil kredita, kupio licence za item-e od prodavca sa Citadel-a i sada imam Spectre armor i Shotgun.

Ono sto me trenutno najvise buni je to sto se oruzja i armor razlikuju po proizvodjacu, nazivu i klasi (broju) a i da li je light, medium ili heavy. Kako su to developeri zamislili? Da pamtim da je (lupam) Katana VI Shotgun jaci od Tornado-a VII? Ili da je tamo neki Mantis III Medium armor mnogo jaci od nekog VII armora?

Inace, za sad se bas zabavljam igrajuci, odigram jednu story misiju, zatim se zazelim price pa razgovaram i trazim questove sat-dva i ispunjavam sidequestove, pa se umorim od toga pa opet story quests . Cak mi i voznja s Mako-om ne pada nesto mnogo tesko i dosadno.

Sto se tice price, nisam presao pa ne mogu da kazem, ali ne deluje preterano uverljivo, pogotovo kako uopste krecete u glavnu pricu, bez nekog valjanog razloga.
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 0:59   #290
archmage333
Član
 
Član od: 21.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 126
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

koliko sam shvatio iz priče, ovo i nije neka preterana igra, priča je relativno neuverljiva, čekaju se patchevi, užasno je zahtevna po pitanju hardvera, learning curve je mnogo dubok (zahteva dosta vremena i smaranja).. i još milion sitnica koje ne valjaju..

jel može neki summa summarum toga šta uopšte valja u njoj, da znam da li da je uopšte uzimam?
archmage333 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 1:06   #291
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Cemu sluzi tech strength tima?
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 1:48   #292
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
archmage333 kaže: Pregled poruke
koliko sam shvatio iz priče, ovo i nije neka preterana igra, priča je relativno neuverljiva, čekaju se patchevi, užasno je zahtevna po pitanju hardvera, learning curve je mnogo dubok (zahteva dosta vremena i smaranja).. i još milion sitnica koje ne valjaju..

jel može neki summa summarum toga šta uopšte valja u njoj, da znam da li da je uopšte uzimam?
jos nisam poceo da je igram, ali verujem da oni povezani sa igrom nisu mogli tol'ke sajtove potplatiti da daju takve ocene da im prosek bude 90/100... evo, ovde imas na gomili ocene i po nekoliko zakljucnih recenica od strane 30-ak sajtova: http://www.metacritics.com/games/pla.../pc/masseffect
...i posto je vecina pominjanih problema uracunata u vecinu ocena- dobar patch bi trebao poprilicno dici ovu, vec sada pozamasnu brojku...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 1:54   #293
WU TANG CLAN
Član
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 390
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 165 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
archmage333 kaže: Pregled poruke
koliko sam shvatio iz priče, ovo i nije neka preterana igra, priča je relativno neuverljiva, čekaju se patchevi, užasno je zahtevna po pitanju hardvera, learning curve je mnogo dubok (zahteva dosta vremena i smaranja).. i još milion sitnica koje ne valjaju..

jel može neki summa summarum toga šta uopšte valja u njoj, da znam da li da je uopšte uzimam?
Prica je Ok,learning curve zapravo uopste nije dubok,sve je manje vise jednostavno.Sto se same zahtevnosti tice i nije nesto preterano velika.Ima tehnickih problema ali nista alarmantno.Da se razumemo ceo koncept igre imam mana,ali je definitivno nesto najbolje sto sam igrao u poslednjih pola godine,zapravo od The Witcher-a.Ako si voleo KotOR,voleces i Mass Effect.
WU TANG CLAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku WU TANG CLAN na korisnoj poruci:
Ice-Man (17.6.2008)
Stara 17.6.2008, 2:15   #294
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Learning curve uopste nije dubok, prica je na mestu. Mislim, sama prica nije nista posebno, ali je odlicno ispricana. Likovi (i PC i NPC's) su jako zanimljivi, uz odlican VA.

No, istini za volju, ME1 je samo uvod. Pravo razvijanje price se ocekuje u drugom delu a zavrsetak u trecem. Zato se mogu tolerisati odredjene "neobjasnjene" stvari u prvom delu.

S obzirom da na velik uspeh ovoga, drugom delu ce se posvetiti mnogo veca paznja. Kazu da ce drugi deo za prvi biti ono sto je BG2 bio za BG1.

Kome se svideo Kotor, svidece se i ovo. U osnovi Kotor na steroidima. Mada, kad se setim koje su ti zamerke bile kod Witchera, onda bolje nemoj ni probati ovo.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 2:18   #295
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Lol, citajuci prethodne postove nekako mi pada kamen sa srca kad vidim da nisam jedini isfrustrirani ME-igrac...

@ktulu
slazem se da je poredjenje itema u inventaru/prodavnicama ocajno uradjeno. Pre svega, nedopustiva je greska sto u in-game ("codex" valjda) tutorijalima nema detaljnih objasnjenja sta je sta. Npr. kaze mi "tasteri W,A,S,D" za kretanje, LMB primary fire.. bas im hvala.. to sam znao i pre citanja. Ali zato NIGDE ne kaze sta npr znaci "hardening" atribut pored nekog itema. I onda sledi smaranje po stranim forumima, guideovima, itd, dok se ne nadje znacenje zeljene stavke (a fora je sto ne postoji sveobuhvatan, detaljan guide koji bi sadrzao odgovore na sva pitanja). Dalje, sto ti kazes, ne mozes da uporedis statistike itema kompanjona koji nisu u timu Jedino resenje koje vidim je papir i olovka u ruke, pa belezenje statistika zeljene opreme. Funkcionise, ali smara. A trenutno nemam toliko vremena da posvetim ovoj igri (mozda za mesec dana). Ovde treba reci - za temeljne igrace, extreme patience required
Par drugara koji su se takodje udubili u ME savetuju da se vecina oruzja i oklopa na pocetku igre pretvara u omni-gel, bas zbog tog idiotskog ogranicenja od 150 itema kao i s obzirom da se ne mogu prodati za neke pristojne pare (d'oh). I ja onda sav srecan pretvorim dosta opreme u OG, samo da bih posle ukapirao da sam sve puce sa najboljim karakteristikama rastavio, a zadrzao one najbudjavije, jeRbo nisam dobro protumacio one idiotske karakteristike. Nazdravlje. Frustracija zagarantovana ! Jos jedna stvar koja me zivcira je i to sto ne mozes da koristis granate do mile volje, posto ih u slobodnoj prodaji jednostavno nema

@archmage333
prica nije preterano uverljiva, fakat (bar mene nije odusevila), sa nestabilnoscu nisam imao problema, sve je sljakalo O.K, (jedino problemi sa gorepomenutim je*3nim inventarom), nije uzasno zahtevna (na konf. iz profila radi O.K. na antisotropic u 1280x800 i uz koriscenje player1ovog saveta Depthoffield=FALSE - pre toga bilo je pikselizacije do bola), learning curve je gadan s obzirom da se nisu smilovali da sve potanko objasne pa moras da nagadjas sta je sta itd...
U principu, ume da bude zabavna ali ako si temeljan igrac treba ti mnoooogoo vremena da nadjes sva objasnjenja iz 1000 razlicitih izvora. U principu na "normal" tezini i nema potrebe mozgati, s obzirom da je vecina borbi macji kasalj (cemu onda budziti opremu je drugo pitanje....)
E sad, sta bas valja... pa hmm.. ima jedna jako mlaka lezbo-scena (ako igras kao zensko, that is..)

@Alek
ako sam dobro provalio (u ovoj igri izgleda da sve treba "provaliti", ne daj Boze da ti daju jasno objasnjenje za nesto), kompanjon sa visokim tech-skorom omogucava grupi da lakse obija zakljucane ormane/sefove, iskljucuje sigurnosne uredjaje, desifruje podatke itd i da pri tome grupa trosi manje (ili nimalo) omni-gela.. pod uslovom da si mu nabudzio odgovarajuce skillove

Poslednja ispravka: shrafko (17.6.2008 u 2:26)
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 2:41   #296
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Tako je, Tech je za otkljucavanje raznih kutija, ormara, "hackovanje" itd ali naravno i za koriscenje Omni-Toolova (one hologramske stvarcice na rukama). Koliko sam ukapirao, Tech-ovi koriste moci kao sto su hackovanje Geth-ova tokom borbe (onesposobljavaju ih na neko vreme) i tako neke kvazi bioticke moci, mada je ovo mozda samo biotic power, nisam siguran.

@shrafko, mislim da je mnogo isplativije prodavati opermu (ma koliko bila jeftina) jer ja do sada jedva da sam imao potrebu za omni-gelom dok mi uvek zatreba koja kinta za neki dobar item. A to za granate, da bre, stvarno, jeste da ih ja jedva koristim ali valjalo bi da mogu da se kupe.

Meni se desavaju razni bagovi, uglavnom je to preskakanje zvuka (proguta celu recenicu, ponekad se desava), zakucavanje (nekada se odglavi sam od sebe posle minut-dva) a desilo mi se dva puta da mi se graficka jednostavno iskljuci, tj. crna slika i monitor trepce, mora restart. Valja patchovati igru ali i ovako provodim i po 3-4 sata igranja bez prekida i problema.

Sto se tice dobrih (sjajnih) stvari u igri... voice acting je stvarno sjajan, mislim da glas Korgan rase (oni veliki kornjacasti) daje stari Optimus Prime voice actor, dok narator u Codexu me neodoljivo podseca na naratora u Robotech-u (fenomenalan osecaj XD). Muzika je takodje neverovatno dobra, odavno nisam cuo da neka novija igra uopste IMA soundtrack a kamo li da zvuci ovako dobro (subjektivan pogled). Storytelling je takodje vrlo dobar, lak za razumeti (jos bolje uz sjajan voice acting) i iskreno, meni se do sada jos nije desilo da mi je neki razgovor u igri bio dosadan (sto me nekad odbija od avantura donekle). Sistem sa vise odgovora je daleko od originalnog, ali je sve to lepo sroceno i dobijam osecaj kao da JA pravim taj izbor. Grafika je vrlo fina, igra jeste zahtevna, ali kako kad, nije bas izbalansirano to. Kvazi istrazivanje sistema i planeta ume da bude bas osvezavajuci, iako se vidi da je tu umetnut kao odmor od main questova i nacin da se produzi prica ali odavno nisam naisao na igru sa istrazivanjem svemira, zatim sletanjem i voznjom po povrsini planeta i pronalazenje raznih artefakata, neprijatelja i postrojenja (u koje se ulazi) na tim planetama. Zvuci kao nesto arkadniji Captain Blood (opet, subjektivni pogled, volim SF). Sam gameplay, akcioni deo ume biti zabavan ako se naviknes i znas sta radis, ali je sistem nezgrapan i nije razradjen (deluje k'o polu-gameplay, nije ni takticki, nije ni arkadni) tako da se sve svodi (bar meni) na pauzu, bacanje biotickih moci (odbijanje ili podizanje neprijatelja u vis) i zatim pucanje. Clanovi tima za to vreme ili pobacaju sve moci bez veze, ili se zale da ne mogu da napadnu ili (sto je najcesce) su onesvesceni :P.

Bottom line, sjajna SF avantura sa arkadnim elementima i laganim (kao) RPG sistemom. Ali, uvek moze bolje. Kad pogledam sada MGS4 i sa kojim profesionalizmom japanci umeju da naprave igru i filmski dozivljaj, Mass Effect izgleda kao neka beta .
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ktulu na korisnoj poruci:
player1 (17.6.2008)
Stara 17.6.2008, 2:51   #297
archmage333
Član
 
Član od: 21.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 126
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

S obzirom na ono što sam pročitao na metacriticu i ovde, vidim da nije strogo scriptovana, šarena "RPG" igra za decu. To mi je važno.

Posebno ovaj line mi uliva nadu: "explore some of the solar systems and you will find a much deeper and enjoyable game then the quick experience of just playing the story"

Znači, moram je probati..

@ Sarmatian - ne verujem da ima mnogo sličnosti sa Witcherom
archmage333 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 2:55   #298
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Uputstvo tesko preko 60 mega i opet nema svih detalja.. ... stvarno gubim nadu da se u ovom trenutku bilo gde i moze naci ono sto nama treba..
60mega je zato sto je piratska kopija (skenirana), pa je ceo pdf kolekcija slika.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
shrafko (17.6.2008)
Stara 17.6.2008, 3:02   #299
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
ktulu kaže: Pregled poruke
Meni se desavaju razni bagovi, uglavnom je to preskakanje zvuka (proguta celu recenicu, ponekad se desava), zakucavanje (nekada se odglavi sam od sebe posle minut-dva) a desilo mi se dva puta da mi se graficka jednostavno iskljuci, tj. crna slika i monitor trepce, mora restart. Valja patchovati igru ali i ovako provodim i po 3-4 sata igranja bez prekida i problema.
E dobro je da znam da nisam jedini. Preskakanje govora se i meni desavalo (sumljam da ga disk-swapping zabrlja), a takodje mi se desava i "zaglav na 2-3 minuta, sto mu dodje ko ozbiljniji problem.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 8:42   #300
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Ne znam ljudi ali meni igra bas prija. Prica kao prica je sasvim ok, lako se zvace i nece ti se desiti da skapiras o cemu se radi tek iz drugog prelazenja igre. Dizajn rasa je jako zanimljiv i prija cinjenica da jedan predstavnik rase ne daje sliku o svima. Svako bice sa kojim razgovaras je drugacije doduse ima nekih stereotipova po rasama ali to je dobro jer onda nisu sve rase samo reskinovani ljudi. Dizajn je meni isto super, kako Cittadel-a (ne znam stvarno kako se ovo pise) tako i vaseg broda u igri Normandy. Dobar je i osecaj kada te jednog trenutka ispred broda saceka Admiral Mihailovic, jelte, nas covek. Od rasa su Asari i Turian najinteresantnije prikazani. A i oni Volusi sto nose one maske, i kad uvlace vazduh da bi ga filtrirali ispustaju takav zvuk da ja u stvarnosti pocinjem da se gusim. Ovo je zesce creepy pa sad izbegavam da razgovaram sa njima osim ako ne otvorim prozor.
Takodje mi je i sistem oruzja i armora i uopsteno proizvoda zanimljiv jer prikazuje da svet nije utopija - postoji mnogo privatnih kompanija koje imaju mracne tajne i prodaju manje vise sve, a ne kako se najcesce od SF-a ocekuje (osim ako nije cyberpunk) da je drzava savrsen sistem koji utice na sve.
Ali ipak, ja smatram da je najlepsa stvar u igri to sto imate sopstveni brod na kome ste kapetan a ne samo neki private (topovsko meso) i u stanju ste da ga usmerite u koj god zelite solarni sistem u kojoj god oblasti Mlecnog Puta vi to zelite. Istrazivanje planete je meni zaista zanimljivo. Jeste da nije realno ali je zanimljivo. Svaki put se obradujem kada naidjem piramidu zakopanu u pesku do pola ili kada naidjem na bespilotnu letilicu koju su ljudi jos pre 100 godina poslali da istrazi povrsinu planete.

Sve u svemu Mass Effect nije savrsena igra, i zaista nije hardcore. Sve je prilagodjeno za manje vise prosecnog igraca pa zato igra svakome i prija ko sto neko rece - limunada. Neki ce je voleti a sumnjam da ce je neko mrzeti.
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bioware, mass effect, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls IV: Oblivion Aljosa Role-Play 3769 8.8.2023 12:21
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
Benny Hill gaming effect uslijazaninje Osnovne komponente 16 10.10.2007 21:02
PROBLEMI SA "USB Mass Storage Device" Chemist Kvarovi 0 23.10.2006 19:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com