Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.7.2011, 19:06   #1021
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Citat:
Little Green Ghoul kaže: Pregled poruke
Ovi likovi sto su napravili masquerade, su osnovali svoju kompaniju i trenutno rade na igri istog tipa o zombi apokalipsi (mada ce vjerovatno prije doc zombi apokalipsa nego sama igrica)

evo linka ako ste kao ja boodale da provjeravata svaki mjesec dana hoce li skoro izac

http://www.deadstate.doublebearproductions.com/
Veoma interesantno, ali vrlo lako moze da bude prevelik zalogaj za Indie studio
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 6:53   #1022
Nighty
Banned
 
Član od: 5.7.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 374
Zahvalnice: 211
Zahvaljeno 135 puta na 91 poruka
Cool Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Игра као игра ми је посве глупа (недовршена). могло се ту добро порадити на гомили ствари, али битан акценат је остављен на причу и "L.A. Speech" типа квазикомични доживљај вампира у неонаци форми ProGoth пост Acid Punk-ера и другари аристократи који су обавезно пореклом или из Венеције или имају британски accent.

Уколико се изузме чињеница да ова игра добија немилосрдно велику пажњу (заиста не знам како је Троика успела да пропадне), од људи који мисле да је ова игра Gothic Dark fantasy () и да заиста има везе с вампирима, прича је солидна али исувише американизована.

Када је нешто американизовано то дефинитивно значи да је банализовано остављајући врло мало места за адекватну употребу сивих ћелија.

Концепт игре и кланови су одрађени на конту Goth (не Gothic, Готика је врста уметности, претежно архитектуре...амери не знају шта је култура...и јогурт има више културе него л' амери) глупости и америчке перцепције не само аристократије већ и вампира.

Види се да је најбитнији утицај на игру имао Vampire Card Game који је своју другу везу пронашао у Zynga game под називом Vampire Wars.

Питам се једино, шта би било да је игра рађена НАКОН Twilight-a?

---

Могућност бирања (мала могућност) ликова, могућност бирања садржаја дијалога као и могућност FPS-a ову игру, засигурно, не чине најбољом игром икад, а понајмање одличном игром. Gameplay је поприлично тврдокоран, а ликови с највише харизме су Џек и луда тета што држи ноћни клуб.
Ипак, игра нема везе с вампирима већ с америчком перцепцијом тога шта је вампир (читати - популарни вампир, прави је вампир ).

Овакве игре само каљају праве вампирске игре типа LoK серијал, односно Blood Rayne.
Nighty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 8:34   #1023
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Hm.

Tebi, znači, smeta najviše što se koncept nepostojećih krvopija u igri ne poklapa sa konceptom nepostojećih krvopija koji ti imaš u glavi? A pored toga joj zamjeraš odstupanje u žanrovskom smislu (double facepalm) od "pravih" vampirskih igara? A glavni argument je to što je igra "amerikanizirana" (radnja se dešava u SAD, ali pretpostavljam da je trebalo da odražava kulturni uticaj Burkine Faso?), a svi znamo da američko automatski znači i loše. Osim toga sve što ne valja je došlo iz te Jamerike.

Nema previše smisla, ali je u pitanju topla ljudska priča, hvala što si je podijelio sa nama.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 18 korisnika se zahvaljuje korisniku Corwin na korisnoj poruci:
Andross (5.7.2011), Apostrof (5.7.2011), Asmodeus (5.7.2011), Bathoryy (5.7.2011), Equilibrium (7.7.2011), jozvan_Kg (31.10.2011), Krilce (5.7.2011), Little Green Ghoul (5.7.2011), LoshMeeBre (5.7.2011), Mali Mrav (7.7.2011), Marti Misterija (5.7.2011), Nikola95 (9.7.2011), pentraksil (5.7.2011), player1 (5.7.2011), Skenderevo (5.7.2011), Vulee (5.7.2011), Yanosh (6.7.2011), zvucnjak (5.7.2011)
Stara 5.7.2011, 10:58   #1024
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Citat:
Nighty kaže: Pregled poruke
Када је нешто американизовано то дефинитивно значи да је банализовано остављајући врло мало места за адекватну употребу сивих ћелија.
Citat:
Nighty kaže: Pregled poruke
Овакве игре само каљају праве вампирске игре типа LoK серијал, односно Blood Rayne.

Blood Rayne je odlična igra, ali je takođe prava brainless krljačina.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
zvucnjak (5.7.2011)
Stara 5.7.2011, 11:10   #1025
M@xim
Član
 
Član od: 25.10.2010.
Poruke: 137
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Nighty, pročitao sam tvoje ostale postove,a onda i obratio pažnju na datum učlanjenja i stičem utisak da si se ulogovao na forum samo da se ispljuješ na neke igre koje su se većini ljudi ovde svidele. Tako da ako si rešio da samo teraš kontru, bez pravih argumenata, idi na drugo mesto...
M@xim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 18:45   #1026
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Ova igra je odlicna, sve vrline su bezbroj puta ponovljene u ovoj temi.
Obojena je od starta do kraja suptilnim i izuzetno kvalitetnim humorom, bas sa referencama na americku pop kulturu, donekle u cilju ismevanja nekih uspostavljenih konvencija kada su upitanju vampiri i gotika u Americi. Ova igra nije ozbiljni dark fantasy roman o vampirima, koji se kanonski drzi svih usvojenih dozivljaja vampira, ako tako nesto i postoji, onda bi trebali da se drze romana Brema Stokera i da ne filozofiraju mnogo. Upravo ta sloboda koju su sebi dali autori je napravila igru oko koje se formirala tolika zajednica ljubitelja prica/igara o vampirima.
Zao mi je sto nisi uspeo da uzivas u ovoj igri, jer je ova igra dragulj medju RPG igrama.
BTW, vidim da navodis LoK serijal (koji mi se izuzetno dopao i zalim sto se jos niko nije latio ove price kako bi nam dali bar jos jedan deo), pa mi nikako nije jasno kako ti u njemu ne smeta kreativna slobda autora pri stvaranju Nozgoth-a i vampira koji bas i nisu po "kanonu"?
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 19:02   #1027
Nighty
Banned
 
Član od: 5.7.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 374
Zahvalnice: 211
Zahvaljeno 135 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

LoK серијал није нужно повезан с Вампирима већ поседује изузетно здрав однос с играчем који игра.

Не очекујем ''по канону'', односно глобалној верзији тога шта се популарно прожима када је реч о вампирима и постоји гомила разлога који су ме врсно удаљили од игре. :]

Када будем једном имао времена, то ћу можда и написати, али то, дефинитивно, није сада.

Такође, нисам велики љубитељ западњачког жаргона у RPG-у, поготово не када је укључено псовање.
Nighty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 19:10   #1028
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Pa to amerikanizovanje dozivljaja vampira, kao krsenje kanona, kao i samog pojma gotike, navodis kao osnovnu manu u svom postu u kome kritikujes, da ne kazem pljujes, igru!?
Get your facts straight mate!
Zargon? Kakav ti je to argument? Licna preferencija ka odredjenom tipu zargona, tj lokalitetu koji taj zargon krasi??
Zargon ne moze da se uzme kao mana nekoj igri, jednostavno, dozvoljen je u knjizevnim delima, filmovima i igrama naravno.
Necu da objasnjavam zasto je dozvoljen, mislim da je to trivijalno.
Deder, kad budes imao vremena, navedi tu gomilu razloga koji su te vrsno udaljili od igre
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 19:18   #1029
Nighty
Banned
 
Član od: 5.7.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 374
Zahvalnice: 211
Zahvaljeno 135 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Добро, можеш и да не прикриваш сопствену нетрпељивост према мени која је врсно евидентна. Једном када будем одлучио да посветим време (бацим, заправо), можда ћу и написати.

Жаргон, односно псовање мене могу удаљити од игре (не разумем те, заиста) пошто постоји нешто што се зове ''свиђа ми се'', ''не свиђа ми се''.

LoK серијал је, дефинитивно, далеко приврженији к вампирима и оставља довољно ''мрачног материјала'' да се појми, док је VTMB мрачан кроз ''америчке очи'' онога шта за њих представља озбиљно, а то су Goth фазони (видео си сигурно дебиле који играју у ноћном клубу) као и дијалог (који чини готово читаву игру) који оставља битан утисак оригиналности и добру импресију али једноставно не на онај начин како би требало схватити озбиљну игру која је требало да буде озбиљна, мрачна и дубока.

Као што си рекао, убачено је много хумора иза кулиса који су врсна асоцијација на глупирање када је реч о вампирима, а ја као поштоваоц ''канонских'' вампира (хаха) то, једноставно, не могу да прихватим.

Игра јесте добра, али за мене је далеко од тога да је могу сврстати у мени лично добре игре. Наравно, то је мој став поводом тога и ту нема даље полемике, односно дискусије.

Има ли још нечега што није јасно или се ја заиста морам убацити у машинерију писања и приказивања мана које ова игра поседује? Обично су такв ствари превиђене те уколико то учиним другима може начинити неку аверзију или их одбити од игара (а то не бих желео, нека воли ко шта воли)
Nighty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 19:30   #1030
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Please, open my eyes!
Nema tu netrpeljivosti, samo ciste argumente u diskusiji, molicu lepo. Nov si na forumu, tek smo zapoceli diskusiju, nemam razloga da te napadam.

Samo ne volim da neko krene sa plotunskim paljbama po zdanjima vrednim paznje u igrackom svetu, odavno vascelo priznatim i stavljenim pod "unesco" od strane malobrojnih pripadnika organizacije "quality games" (elitism intended)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 19:43   #1031
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Jel ti znas da je Bloodlines radjen prema wod settingu? Jel znas da je to verovatno drugi po redu najmracniji rpg setting? Da je na njemu radilo brdo ljudi koji su kasnije sami izdavali i stvarali kanonske vampire? Da je nastao jos sada davne 91' sto je 2 godine pre LoK, koji je inace Bajronovo preseravanje preneseno na vampire? A cela ta sprdja sa "kanonom" je potpuno razumna, mislim zar tebi, da si vampir ne bi bilo smesno kako se normalni ljudi tripuju sa glupostima? I bath sometimes nije dovoljno knjizevno or what? Ako je to stvar onda si jednostavno mogao da kazes da ti se svidja klasnicna knjizevnost, a ne da pravis filozofiju, oko toga sta jeste ili nije. Ponovio si na par mesta da svacije misljenje vredi isto, ako si hteo da mi budemo tolerantniji onda si trebao i ti malo lakse da pristupis kritikovanju igre koju vecina nas obozava i sve bi bilo ok
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Sheridan na korisnoj poruci:
Asmodeus (5.7.2011), Bathoryy (5.7.2011), Equilibrium (7.7.2011), Krilce (5.7.2011), Yanosh (7.7.2011)
Stara 5.7.2011, 19:48   #1032
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

^Da jbt, to sam zaboravio da spomenem. Secam se kad sam pre nekih 10ak godina citao o World of Darkness sitemu igranja u nekom casopisu.
Najcesca pojava na formumima je kad neko istice mane neke igre argumentima koje, kad im neko izbije iz dzepa, posle navode kao svoj ukus (kao gorenavedeni zargon i slicni argumenti).
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 19:50   #1033
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Vi zaboravljate da je najveći problem ovde to što Jeanette (a da ne pominjem VV) ima prebujne grudi, što negira bilo kakvu smislenost settinga.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 19:51   #1034
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Citat:
Nighty kaže: Pregled poruke
LoK серијал је, дефинитивно, далеко приврженији к вампирима и оставља довољно ''мрачног материјала'' да се појми, док је VTMB мрачан кроз ''америчке очи'' онога шта за њих представља озбиљно, а то су Goth фазони (видео си сигурно дебиле који играју у ноћном клубу) као и дијалог (који чини готово читаву игру) који оставља битан утисак оригиналности и добру импресију али једноставно не на онај начин како би требало схватити озбиљну игру која је требало да буде озбиљна, мрачна и дубока.
Bloodlines nije ozbiljan i dubok. Bloodlines je kul, i takav i treba da bude.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Little Green Ghoul (5.7.2011), Vuckovic Veljko (5.7.2011)
Stara 5.7.2011, 19:56   #1035
Nighty
Banned
 
Član od: 5.7.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 374
Zahvalnice: 211
Zahvaljeno 135 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines



можда и не напишем. Који аргументи!

Мало аргумената пошто вам је зинуло за истим.

VTMB је типична бљувотина коју су амери сажвакали у односу на дојам онога шта за њих представља готику, односно вампире. Нећу ни да почињем о томе колика је глупост имати у виду Goth манифестацију културе кроз домен готичке културе, односно архитектуре и периода који означава ово доба. То је изразита увреда за моје основно познавање културе као особу која живи у Европи.

Мислим да није много потребно па да се разуме да је u.s. једна ''земља'' препуна најразличитијих видова глупости, баналности као и тривијалности. Ко ово не може да увиди и не би требало да чита даљи текст, најискреније.

Разлог због чега је игра лоша лежи у томе што је своју оригиналност покушала (битан акценат остављамо на ''покушала'') да пронађе у комбинацији неколико видова игара тиме чинећи хибридно остварење које се не испољава ни у каквом посебном наглашавању већ остаје поприлично неутрално. Људи који нису упућени у митологију вампира већ се ослањају на узоре романа ће ову игру видети управо као ''нешто кул'', као што је, рецимо, данашњој дечици ''кул'' да гледају ''твајлајт'', односно прате ту врсту популарних фактора данашњице (додуше, то се лагано стишава). Људи који су упућени у митологију ће ову игру видети као посве комичну, а изразити поштоваоци (међу којима сам и ја) пронаћи веома увредљивом.

LoK vs VTMB ??
Сад, неко је рекао на основу чега се то неканонски вампири у LoK разликују од неканонских вампира у VTMB.

- Пре свега, а можда и најочигледније нешто - нема проклетог скривања. Ако играм као вампир желим да будем вампир, а не нинџа корњача. Име Носферату су заувек укаљали поситовећивањем истог као чудовишта које подсећа на метиља пре него ли на вампира. Мени, једноставно не импонује да се сакривам и да играм нешто ''иза кулисе'' трудећи се да к'о бајаги надограђујем и откривам ''комплексност'' ликова у игри која, иначе, не постоји у довољној мери (осим код Џека и Жанете).

- У LoK серијалу постоји изузетна количина интелигентног разговора, односно дијалога (често монолога) који на својој јачини добијају захваљујући ликовима који су изузетно комплексни и представљени си изузетном количином мржње (поготово Разиел) и неприкосовене ароганције (Кејн). У VTMB се озбиљност постиже кроз дијалог у који је укључен жаргон L.A streets фазона. Подсећа на лошу серију о наркоманима с почетка '90 где се свако труди да буде комичар. одговри који су понуђени да буду ''одговор'' су често усмерени на исмевање туђе несреће, понекад цинично, понекад намерно - иначе виђено у готово сваком RPG-у који функционише основним системом дијалога који је пре бирање једне од ''невидљивих пруга'' које воде до неких од коначних циљева (да л' ће да буде 'splosion па чика Џек да блеји с чика Ancent vampire или ће се догодити нешто десето, видећемо!). Људима је битно једино то да постоји привидни избор, односно привидна одлука па да игру дижу у небеса. То је типичан фанбојизам и највећа грешка при оцењивању игре, а поготово RPG-a. Избор никада и ни у чему није бољи од линералног кретања. У сваком случају то је све привидна слобода обзиром да су ограничења у игри изузетна и веома присутна.

- LoK стоји у измишљеном свету познатији као Nosgoth, док VTMB стоји у персонификацији L.A. како би се добило ''на реалности'' и ''тежини'' приче. У питању је Dark Fantasy видео игра у којој је најмрачније шта конкретно? Мало крви, ненормално лош систем борбе и још гори систем FPS интеграције преко HL2 енџина?

- Постоје кланови у оба серијала и сваки клан носи сопствене способности, но ипак LoK носи победу када је реч не само о причи достојној J.R.R.Tolkien-а већ и на основу изванредне гласовне глуме, односно арт дизајна док VTMB доноси NPC-ове који су репетативни, личе једни на друге до граница WTF питања, а и саме улице су толико празне, лоше да ми је и атмосфера игре Urban Chaos деловала далеко мрачније, изазовније и озбиљније.

ЛоК серијал је најбољи серијал видео игара који је изашао...па, готово икад.

---

Марионета. Нећу да будем марионета клановима, потчињени вампир умешан у ванаби гангстерски живот вампира који живе под ''одређеним правилима'' у најјаднијој комбинацији FPS-а и RPG-a где се не зна шта је лошије - да ли изузетно мали број skill-ова, односно атрибута или изузетно мали арсенал оружја - не знам. О томе колико је лоше користити било које оружје осим melee и да не почињем. Такав recoil, такво бацање и пуцање у празно је поражавајуће. Игра би прошла далеко боље уколико би била на фазон GTA система, али овако је осећај згушености, затворености и немилосрдне репетативности изузетно иритирајућ!
Занимљиво је што је у све то умешана и модерна технологија и, наравно, лоша америчка серија приликом рада на компјутеру где је све што је потребно урадити јесте убацити лозинку и воила - непознати оперативни систем ће да отвори свачије информације уколико се макар нешто мало зна о истим. То је један од најгорих могућих клишеа и упркос томе што је игра покушала да буде одлична комбинација многих аспеката, сваки аспекат понаособно је толико пропао да је то посве жалосно.

Једино питање јесте да ли је Троика пропала због лоше рекламе (сумњам) или зато што је игра заиста толико лоша.

О томе да први и други део не изгледају један на други и да не почињем. Тотално различите игре.

---

Неко ми је написао да је требало да ''лакше приступим критиковању''...оно јесте било ''лакше'', штавише врло кратко и једноставно. Могу да идем и даље и да улазим у делове када је реч о самој концепцији игре у односу на играча па све до саме психологије уколико је потребно обзиром да сам у стању да критику према једној игри која је промашила много тога и која јесте недовршена (уколико нисте знали) али заиста неће имати потребе пошто је и ово сасвим довољно.

Неко рече да је ово ''можда'' други по реду најмрачнији RPG. Мрачан зато што има ноћ? Слажем се.

Poslednja ispravka: Nighty (5.7.2011 u 21:18)
Nighty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2011, 10:46   #1036
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Citat:
nighty kaže:
Мало аргумената пошто вам је зинуло за истим.
Dragi nighty shvatio sam da sa pojmom argument imas vise problema nego sa recima faktor, rasizam i relikvija. Resio sam da ti pomognem.

Citat:
VTMB је типична бљувотина коју су амери сажвакали у односу на дојам онога шта за њих представља готику, односно вампире. Нећу ни да почињем о томе колика је глупост имати у виду Goth манифестацију културе кроз домен готичке културе, односно архитектуре.... bla bla bla itd.
Zasto ovo nije argument - zato sto opet iznosis svoje subjektivno misljenje koje ,cenim, vise nikoga ne zanima i ne tangira. Drugo, glupo je. Goth subkultura nastala kasnih 70-ih u Engleskoj centrirana oko goth rock muzike i new age vampire subkultura nastala u Americi 90-ih kad su raznorzne spisateljice pocele da stancuju knjige o vampirima nemaju puno dodirnih tacaka sem itiodske sminke. A gothic arhitekturu koju stalno pominjes (kao ponosni evropljanin) VTMB uopste ne dotice, obzirom da je radnja smestena u LA. Opet si pametovao i opet si ispao seronja.

Drugo, tvoje konstantno izlaganje cinjenice da je sve sto je doslo iz tu Jameriku, zemlju nekulturnu i prepuno svakojakih gluposti, *****e. Uprkos tome sto je LoK smesten u Nosgoth, nisu ga pravili Nosgothcani.

LoK vs VTMB ??
Na stranu to sto je uporedjivanje ove dve igre totalno besmisleno jer sem vampira (koji se u ove dve igre toliko razlikuju da maltene nemaju dodirnih tacaka) nemaju nista zajednicko, od settinga pa do zanra, sto mu dodje kao uporedjivanje PES-a i Top Spin zato sto u obe igre imas sportiste.

Citat:
...Избор никада и ни у чему није бољи од линералног кретања. У сваком случају то је све привидна слобода обзиром да су ограничења у игри изузетна и веома присутна...
U LoK nemas apsolutno nikakav izbor.

Citat:
- LoK стоји у измишљеном свету познатији као Nosgoth, док VTMB стоји у персонификацији L.A. како би се добило ''на реалности'' и ''тежини'' приче.
1) Niko se ne trudi da dobije na realnosti kad pravi igru o vampirima. To je koncept poznat samo tebi. Nije argument.
2) LoK je smesten u postapokalipticni svet u kome zivot odumire, a VTMB je smesten u gradu koji knows how to party da se dobije na "tezini"? NE.

Citat:
- Постоје кланови у оба серијала и сваки клан носи сопствене способности, но ипак LoK носи победу када је реч не само о причи достојној J.R.R.Tolkien-а већ и на основу изванредне гласовне глуме....bla bla bla
Porediti koncept klanova i njihove moci u VTMB i glasovnu glumu u LoK je jos gluplje od poredjenja PES-a i Top Spina. Nije argument. Samo je glupo.

Citat:
О томе да први и други део не изгледају један на други и да не почињем. Тотално различите игре.
Da, kao i sto Blood Omen (top down console rpg) ne izgleda na Soul Reaver (3rd person, action-adventure). Nije argument. Samo je nepismeno.

Citat:
ЛоК серијал је најбољи серијал видео игара који је изашао...па, готово икад.
Sva sreca sto imamo tebe realnog medj svima nama fanboysima. Nije argument.

Citat:
...приликом рада на компјутеру где је све што је потребно урадити јесте убацити лозинку и воила - непознати оперативни систем ће да отвори свачије информације...
Yep, thats how computers work.

Nadam se da sam bio od pomoci.

Citat:
Људи који су упућени у митологију ће ову игру видети као посве комичну, а изразити поштоваоци (међу којима сам и ја) пронаћи веома увредљивом.
Yeah, real vampires don`t sparkle, thats stupid.

Poslednja ispravka: Apostrof (6.7.2011 u 11:58)
Apostrof je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
Andross (6.7.2011), Asmodeus (6.7.2011), Equilibrium (7.7.2011), Krilce (6.7.2011), Little Green Ghoul (6.7.2011), Mali Mrav (6.7.2011), Marti Misterija (6.7.2011), Rilex (7.7.2011), Yanosh (7.7.2011)
Stara 6.7.2011, 11:07   #1037
Little Green Ghoul
Član
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 44
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Porediti koncept klanova i njihove moci u VTMB i glasovnu glumu u LoK je jos gluplje od poredjenja PES-a i Top Spina. Nije argument. Samo je glupo.
hahhaha popravio si mi dan

@Nighty kako je tebi dobro
Little Green Ghoul je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2011, 15:08   #1038
Nighty
Banned
 
Član od: 5.7.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 374
Zahvalnice: 211
Zahvaljeno 135 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Апостроф, поштено си ме насмејао причајући нешто о rock goth сабкултури, а поготово пишући о стварима које теби нису ни биле упућене. Не разумем само оќле ти толико самопоуздања да се врмзаш око нечега што ниси ни разумео. Текст је писан захваљујући дотичном Асмодеусу, а ти си потпуно извукао све из контекста састављајући потпуне небулозе, најискреније.

Молим те да у будућем периоду детаљно проучиш не само оно што на брзину прочиташ већ и текстове пре тога, односно читаву дискусију уколико заиста сматраш да твоји покушаји могу мене начинити будалом.

Научи значење термина ''Аргумент'' па тек онда пиши о истом. А, уз то можеш и прочитати Вујаклију...онако...ради реда...и културе. :]

Негирање тога да је нешто аргумент, односно причом да нешто ''није аргумент'' је крајње жалосно. У суштини, није ти ни јасно где се налазе аргументи али си се свакако ухватио за причу о клановима што потврђује да ниси ништа разумео. Хватање за сламке ти неће помоћи. Ако можеш да докажеш да нешто није аргумент, односно да је нешто једноставно'' глупо'', изволи и докажи. Све што си написао је ''није аргумент, није аргумент'' - жалба попут малог детета које не може да добије сладолед пре ручка

Ако сам икад наишао на особу која потпуно погрешно све протумачи и чији су прсти бржи од мозга, то место, дефинитивно, заузимаш ти.

Без љутње.

Poslednja ispravka: Nighty (6.7.2011 u 15:15)
Nighty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2011, 15:20   #1039
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Apsolutno bez ljutnje. Obozavam te
Apostrof je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2011, 15:25   #1040
Nighty
Banned
 
Član od: 5.7.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 374
Zahvalnice: 211
Zahvaljeno 135 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines

Мани се обожавања већ докажи где, односно шта конкретно ''није аргумент''. Наравно, ако си у стању да то учиниш. У супротном си причао у празно

Edit : Проверићу вечерас шта и како. Kisses & Roses umd belly dancers. А што се ''помоћи тиче'', увек сам ти на располагању да ти покажем и докажем (нешто шта ти не умеш) где и због чега не само грешиш већ и одступаш о првобитног концепта (као и концепата) одређености везаних за моје аргументе, односно твоју ароганцију на делу која је потпорана причом у празно. Онако како се ти опходиш према мени, добићеш истом мером.

а) можеш рећи да аргумент не ваља и при томе дати јасне и концизне против-аргументе који су у складу датих информација. Ти једноставно тврдиш да нешто није аргумент стављајући даље како сам, заправо, ја тај који не зна шта је аргумент. Овакав дупли фејл не даје позитивност.
б) можеш рећи да је аргумент небитан али не и да није аргумент и, наравно, при томе ћеш приказати далеко боље и јаче аргументе, односно против-аргументе, који иду у прилог твојој тврдњи.

Што се приче тиче, а оно шта ниси разумео адекватно - аргумената је било поприлично мало и већином су се обазирали на што краће 8скоро тривијално) упоређивање између две врсте неканонских вампира, а нису ни у каквом случају служили да демантују или негирају одређене (не)квалитете VTMB. Дакле, поново, као и до сада, се излећеш и пишеш где ти није место сматрајући себе компетентним да некога подучаваш ти нешто упркос чињеници да ниси ни све прочитао и тога си врло добро свестан. Заправо, можда јеси прочитао, извињавам се, али далеко је од тога да си разумео.

Неразумевање ти никада не може послужити као основа у било каквој дискусији, а поред тога мешање одеђених термина ти никада не могу бити од користи и то поготово када грешиш. То је најевидентније око приче о ''мочима кланова'' где није ни представљен било какав аргумент већ је само написао да у обе игре постоје кланови и да сваки од њих поседује моћи. Ту нема негације већ проналажења сличности. Јако очигледно и готово да је немогуће ту реченицу искористити против мене као мој сопствени ''фејл'', односно моју глупост осим уколико не желиш рећи да то није тако?

Видимо се вечерас.

Poslednja ispravka: Nighty (6.7.2011 u 16:16)
Nighty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bloodlines, rpg, the masquerade, vampire, vampire the masquerade, vtm


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls IV: Oblivion Aljosa Role-Play 3769 8.8.2023 12:21
Vampire Name Generator Željko Kvizovi 76 2.9.2012 15:20
Vampire the Masquerade: Redemption Patton Role-Play 9 16.4.2009 21:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com