Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2020, 15:02   #201
Dovahkiin
Starosedelac

Član od: 23.6.2012.
Zahvalnice: 593
Zahvaljeno 312 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
Da, ja sam izgleda jedan od retkih koiji bi voleli da je High Rock. Jednostavno nisam fan pustinje, mada i to je bolje od nepreglednih mocvara Argonije.

Inace, u kolikom sam hajpu, iako ne ocekujem igru pre 2024., govori i to sto sam vec sanjao igru.. Istrazivao sam grad koji po velicini mora da je makar kao jedan ceo hold u Skyrim-u, i okruzen crvenkastim brdima. Verovatno pod uiticajem onog tizera I par snimaka u kojem prikazuju stene.

Ako izbace Starfield krajem ove godine, a sve vise njih to ocekuje, bice dobro. Planiram da kupim jaku masinu krajem ove godine a dok izadje TES6, ima taman dete da mi poraste dovoljno pa da igramo zajedno.
I ja isto. Nikad mi dosta pravih "Tolkinskih fantasy" RPG-ova, mada ih poslednjih godina nema baš mnogo, za mene samo Witcher

Pričaj mi o tome i ja sam prošle godine sanjao par puta i beše ludnica prava, slično kao Skyrim samo 1000000% bolje, landscape, zamkovi, igra je imala neku neviđenu prostranost...

I kod kupovine novog kompa smo slični, pratim redovno tech, čekam da vidim i te nove konzole pa da odredim metu.
Inače, Starfield me jako interesuje jer će taj njegov novi-stari (ne znam ni šta je) engine koristiti i TES 6.
Dovahkiin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2020, 1:25   #202
Krilce
Starosedelac

Član od: 4.11.2007.
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 578 puta na 338 poruka

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
I ja isto. Nikad mi dosta pravih "Tolkinskih fantasy" RPG-ova, mada ih poslednjih godina nema baš mnogo, za mene samo Witcher
Wtf, gde je tu Pathfinder: Kingmaker, Divinity 1 i 2, Pillars of Eternity 1 i 2 i slicni. Elder scrolls i Witcher nemaju nikakve veze sa Tolkinom, osim sto ukljucuju elfove, orkove i patuljke, sto imaju i ostali koje sam naveo. Stavise, u navedenim vodis druzinu, sto je kudikamo pribliznije Tolkinu od ovih koje si ti pomenuo.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
player1 (21.1.2020)
Stara 21.1.2020, 8:25   #203
Guerrinus
Član

Član od: 31.12.2017.
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 37 puta na 16 poruka

Secam se da je Tod Howard govorio kako je Oblivion dosta inspirisan filmovima. Setimo se da je trilogija bila bas negde na vrhuncu popularnosti u vreme stvaranja Obliviona. Zato Oblivion ima taj "genericni" epsko herojski ton.

E sad, koliko je sam TES inspirisan Tolkinom.. Likovi koji su stvorili TES lore su bili strastveni DnD igraci i zapravo kostur lorea je stvoren tokom tih sesija. Daggerfall je potom zamisljen kao vizuelni DnD. Cela ta generacija je zasigurno bila insprisana iTolkinom, mada ne previse, a od njih niko nije u Bethesdi jos od Morrowinda. Mislim da su u stvaranju Obliviona od stare ekipe ucestvovali Ken Rolston i jos jedan lik, zaboravih mu ime. Kasnije je i Kirkbride pozvan za dlc-e.
Inace je Ken bio protov mnogih novina u Oblivionu (npr. audiio dijalozi) te je ubrzo i napustio studio.

Dosta lorea je izvuceno iz opskurnih alternativnih istorijskih hipoteza 19. veka, sto ce reci da su ljudi bili true geeks. Zapravo, mogu reci da je TES lore daleko blizi stvarnosti nego sto se to u prvi mah cini, ali to mozemo isto reci i za Tolkina.
Mada je to tipicno za old school DnD igrace koji su -prozdirali svu mogucu literaturu u potrazi za inspiracijom.

Otprilike, Morrowind je weird a la Dune fantasy, Oblivion najblizi epskom Tolkinovom stilu a Skyrim (po meni) je bukvalno medieval western fantasy. Kada god lutam Skyrimom ne mogu da se otrgnem osecaju da sam u nekakvoj zaboravljenoj nordijskoj verziji divljeg zapada.

Pitanje ostaje - kakav ce ton imati TES6?

A inace sam I ja veoma uzbudjen oko Starfielda i mislim da ce biti veoma dobra igra. Ocekivao sam je u 2021-oj ali ko zna, mozda izadje krajem ove godine.. Tod je rekao da je Starfield prakticno igriv jos na prethodnon E3 sajmu, zar ne? Garant cekaju next gen sisteme.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Willy (27.1.2020)
Stara 21.1.2020, 10:40   #204
Dovahkiin
Starosedelac

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Wtf, gde je tu Pathfinder: Kingmaker, Divinity 1 i 2, Pillars of Eternity 1 i 2 i slicni. Elder scrolls i Witcher nemaju nikakve veze sa Tolkinom, osim sto ukljucuju elfove, orkove i patuljke, sto imaju i ostali koje sam naveo. Stavise, u navedenim vodis druzinu, sto je kudikamo pribliznije Tolkinu od ovih koje si ti pomenuo.
To što si nabrojao, čini mi se da je sve izometrija, a ja to baš i ne volim.
Inače, Witcher mi baš ima taj Tolkinov šmek prvenstveno zbog okruženja, dakle šume, gradovi, rase... Čak su prilikom dizajna developeri govorili da su mnogo puta gledali lotr kao inspiraciju.
Ne kažem da je čitav TES inspirisan Tolkinom i lotr-om, ali okruženja kao što su Cyrodhiil, Skyrim i High Rock da jer su prava srednjovekovna fantasy kraljevstva a ja ludim za tim temama
Citat:
Pitanje ostaje - kakav ce ton imati TES6?

A inace sam I ja veoma uzbudjen oko Starfielda i mislim da ce biti veoma dobra igra. Ocekivao sam je u 2021-oj ali ko zna, mozda izadje krajem ove godine.. Tod je rekao da je Starfield prakticno igriv jos na prethodnon E3 sajmu, zar ne? Garant cekaju next gen sisteme.
Ton TES-a 6 će biti kao trejleru. Tako je rekao Tod.
Naglasio je da uvek počinju od tona prilikom dizajna.

Starfield je već gotov, bar ja tako mislim, development joj traje evo već više od četiri godine a Bethesda nikada duže od toga nije razvijala igre. Možda je ostalo nešto sitno da dovrše.
Inače, zadnje vesti o Starfielda su bile prošle godine kada su tražili voice-actore, verujem i da je tu posao već gotov.
Stara 21.1.2020, 11:14   #205
Guerrinus
Član

Inace, od TES6 ocekujem najvise pomaka na polju AI-a i animacije karaktera. Ne ocekujem toliko drasticnu razliku po pitanju grafike, iako ne sumnjam da ce izgledati odlicno.
Ono sto ocekujem kod grafike je pre svega, i konacno - neogranicenost. Ko je pratio razvojni put TES serijala zna da je svaka igra, kao zavrsni proizvod, uvek patila od hronicne atrofije kreativnog genija developera. Uvek je igra morala biti drasticno skracivana sa svih strana. U Morrowind-u, Vivec city je od lavirintskog plamteceg metropolisa nacickasnog bazarima i hordama pilgrima postao tek kolaz kantona.. No dobro, i dalje ga volim. I Skyrim je 2011. morao pod hirurski skalpel. Pogledajte samo koncept art i kako je Skyrim prvobitno zamisljen.

Za mene je grafika vazna ali ipak sekundarna u odnosu na pricu, atmosferu i gameplay. Zato mi je Morrowind i dalje favorit. Na primer, kada sam pre par godina prvi put video gameplay za Kingdom Come i kada je lik zasao u sumu, prosto sam morao da pauziram i skocim sa stolice od uzbudjenja - ne zbog same igre - vec sto sam odmah u glavi zamislio kako ce tek izgledati TES6. Verujem da je ljudima koji plivaju u vise tehnickim vodama to smesno ali meni je Kingdom Come tada, na prvi pogled, bio vrh vizuelnog aspekta igara, a posebno open world zanra. Ona suma mi bukvalno deluje fotorealisticno.

Dakle, na grafickom nivou prizeljkujem pravu, imerzivnu prostranost. Jedan primer: koliko puta je moj barbarin nakon raida u Falkreathu pozeleo da se prosto utopi i nestane u cetinarskim sumama istoimenog regiona. Da se smesti pokraj kakvog potoka i provede nekoliko dana odsecen od sveta, pecajuci, loveci zeceve i prebrojavajuci svetlucave dragulje. I da kilometrima unaokolo nema nikakvog znaka civilizacije. U Skyrimu izuzetno retke lokacije pruzaju takav uzitak i osecaj istinske izolacije. Verujem da veliki broj fanova isto zeli tu slobodu. I naravno, vece gradove, mada ne treba preterivati. U odgovarajucim istorijskim dobima sasvim su bila uobicajena naselja, sela ili zaseoci sa po par kuca. Neka ostanu. Ali neka pojedini gradovi budu zaista urbana naselja. S tim da svi NPC-ovi ostanu imenovani i unikatni. Necu gomilu "generic farmer NPC"-a koji su tu samo da doprinesu populaciji, bez identiteta. Oprosticu im samo strazare koji su standardno genericni. Dakle da i dalje svaki karakter u igri ima nesto jedinstveno, makar par recenica dijaloga, karakter ili skriveni hobi, bilo sta sto ce ga uciniti jedinstvenim i nezamenljivim. Ovo sa unikatnim karakterima je ionako vec tradicija u Bethesdi, samo to treba odneti na visi nivo.

AI je po meni presudan i tu ocekujem najveci pomak. Ne samo da svi karakteri imaju privid svakodnevnog zivota vec da ga zaista imaju, sa promenama raspolozenja i interakcijama na jednom sasvim novom nivou sto bi uticalo na gotovo sve u igri. Recimo, neki NPC koji je deo odredjenog questa i koji standardno zivi u jednom gradu, odluci da napusti dom/grad i ode da, recimo, peca/lovi ili poseti drugara u nekom drugom gradu, ili se razboli pa ode u hram kod iscelitelja. Na tom putu mu se moze svasta desiti: banditi ga kidnapuju ili ubiju, ili otmu predmet koji je bitan za nas quest. Ili ga pojede medjed. Ili odluci da proda taj predmet nekoj babi na pijaci. Sve u sklopu "random events", sto znaci da ce svaki gameplay imati drugaciji ishod/metod odradjivanja istog questa. Mozda sam to suvise grubo objasnio ali nadam se da shvatate sustinu.

Vece prostranstvo podrazmeva i sporiji tok vremena. Nece vise jedan dan trajati 10 minuta (ili koliko je vec u Skyrimu) vec barem nekoliko sati, sto blize realnom vremenu to bolje. I neka sve bude interaktivno, od obicnog kamencica sa zemlje kojim mogu trolovati ljude oko sebe do svakog drveta koje je moguce iseci sekirom/spaliti magijom itd. I onda drevna rusevina naseljena vampirima nece biti na deset koraka od grada vec zaista negde zabacena.

Sto se tice nedostatka klasa, to mi je prvo bio sok ali sam se navikao. I Morrowind sve cesce igram sa galsiah character modom koji je veoma slican besklasnom Skyrimu.

Otprilike to je sve sto mi trenutno pada na pamet u vezi igre. Sto se tice glavne price o tome ne brinem puno. Skyrim sam presao uzduz i popreko sto puta pre nego sto sam i pomislio na main quest.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Miki1987 (22.1.2020)
Stara 21.1.2020, 11:23   #206
Guerrinus
Član

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Ton TES-a 6 će biti kao trejleru. Tako je rekao Tod.
Naglasio je da uvek počinju od tona prilikom dizajna.

Starfield je već gotov, bar ja tako mislim, development joj traje evo već više od četiri godine a Bethesda nikada duže od toga nije razvijala igre. Možda je ostalo nešto sitno da dovrše.
Inače, zadnje vesti o Starfielda su bile prošle godine kada su tražili voice-actore, verujem i da je tu posao već gotov.
Jel je mislio na ton onog tizera? Ne znam kako bih ga opisao, meni deluje rusticno, kao i glavna melodija koja ga prati. Sirovo, rusticno, ratoborno, a ja se nadam da one trube ili sta su vec oznacavaju vitesku estetiku High Rocka..

Ako izbace full trejler za Starfield na E3-u, izlazi sigurno krajem godine jer je Tod rekao da nece prikazati trejler za igru osim ako ne izlazi u roku od 6 meseci. Slicno ce verovatno biti i sa TES6.
Stara 21.1.2020, 13:32   #207
Dovahkiin
Starosedelac

Citat:
Jel je mislio na ton onog tizera? Ne znam kako bih ga opisao, meni deluje rusticno, kao i glavna melodija koja ga prati. Sirovo, rusticno, ratoborno, a ja se nadam da one trube ili sta su vec oznacavaju vitesku estetiku High Rocka..
Da, imaš ovde njegovu izjavu: https://youtu.be/v-3X04jwJ0U?t=268
Kaže kako je to ton igre, kakve je osećaj i hint gde je zapravo smeštena.

Za opis High Rock-a između ostalog na Wiki stranici piše: ...region is known for its many small villages and towns and for the many grim fortifications that dot the hills and crags around them. In the past, these castles were the domains of many petty kings and lords that ruled the massive patchwork of small nations that used to make up High Rock. Many of these fortresses are now in ruins, as the Empire has been demolishing them since the time of Tiber Septim...

Poslednja ispravka: Dovahkiin (21.1.2020 u 13:41)
Stara 21.1.2020, 13:42   #208
nameless1
Deo inventara foruma

Član od: 19.8.2009.
Zahvalnice: 2.828
Zahvaljeno 4.700 puta na 2.181 poruka

Probaj ovo Dovke. Ili ovo..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Dovahkiin (21.1.2020)
Stara 21.1.2020, 14:08   #209
Guerrinus
Član

Имам питање у вези тог тизера или трејлера, шта већ. Приказана сцена је из саме игре (рана фаза наравно) или су анимирали читав крајолик са свим детаљима и удаљеним градовима само за потребе тизера?

Сад баш гледам скриншотове и нешто ми није јасно. Очито се види да постоји удаљени град, и она рушевина, али је због даљине нејасно што и јесте поента тизера. Да не причам о свом дрвећу и камењу које је очигледно тамо али једва приметно осим ако се не зумира, чиме се опет губи јасноћа. Али то подразумева да тај град већ постоји. Зашто би ишли толико у детаље за тричавих тридесетак секунди нечега што неће ни бити у игри? Другим речима шта ако је на тизеру већ приказана игра у својој раној фази? Исувише ми делује детаљно и пространо да није део игре.. А и изгледа јако добро.
Stara 21.1.2020, 14:50   #210
perablenta
Deo inventara foruma

Član od: 30.1.2009.
Zahvalnice: 797
Zahvaljeno 1.468 puta na 932 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta

Nije pametno puno se udubljivati u taj teaser jer je to samo koncept art napravljen da zadovolji razjarene mase fanova.

Kad dobijemo prvi in-game trailer moći će da se priča o tome gde i kada je igra.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2020, 20:23   #211
Dovahkiin
Starosedelac

Slažem se sa Perom. Ovo je koncept art trejler, međutim, ne bih rekao da je "tek tako" trejler. Dakle, verujem da je pokazivač gde idu.

Šta hoću da kažem? Prvo, da zadovolji mase to je sigurno primarni cilj. Drugo, recimo da sledeći TES treba da bude u Valenwood logičnije bi bilo da su postavili neko drveće ili šumu, kao i za Hammerfell neku pustinju jer to predstavlja ton tih regija (ne tvrdim da su cele regije takve), kao i neku močvaru za Black Marsh.

U trejleru se primarno vidi i fokusira "visoka stena" - High Rock. I arhitektura onog zamka (ruševine) nije Redguard-ska nego Bretonska a pokazaću i zašto.

Naime, skoro dok sam istraživao TES lore i univerzum igara video sam i igru TES Battlespire, nekakav spin off u serijalu, izašla je među tim prvim TES igrama valjda.
I kada sam ušao da vidim rase te igre primetio sam da neke nedostaju, ali tu su bili i Redguard i Breton.
Šta sam našao i video u opisu rasa?
Redguard: https://images.uesp.net/9/94/BS-race-Redguard.jpg
Breton: https://images.uesp.net/8/84/BS-race-Breton.jpg
Kao što vidite (jeste da su slike male) taj zamak je skoro identičan onom u trejleru za TES 6. A voleo bih da mogu da se nađu slike veće rezolucije.

Poslednja ispravka: Dovahkiin (21.1.2020 u 21:07)
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dovahkiin na korisnoj poruci:
Guerrinus (24.1.2020)
Stara 21.1.2020, 20:54   #212
perablenta
Deo inventara foruma

Član od: 30.1.2009.
Zahvalnice: 797
Zahvaljeno 1.468 puta na 932 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta

Kolega Dovahkiin-e, sledeći put lepo napiši:

"Pero, prijatelju moj, brate dragi, Nord pobratime, kolega zmajoubice, ne slažem se sa tobom. Ako se ljutiš Lidija ide samnom u moju kuću, tebi ostavljam konja i Wuuthrad."

perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Dovahkiin (21.1.2020)
Stara 21.1.2020, 23:51   #213
Exia
Deo inventara foruma

Član od: 18.6.2011.
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 2.471 puta na 1.034 poruka

Zna se da se kod takvih situacija jedino koristi celik Eorlund-a Gray-Mane-a aka the skyforge steel...pfff kids this days
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
perablenta (22.1.2020)
Stara 22.1.2020, 0:36   #214
Andross
Kekule Mekule

Član od: 8.12.2005.
Zahvalnice: 549
Zahvaljeno 961 puta na 511 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross

Eltonbrand i u glavu.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2020, 7:19   #215
Guerrinus
Član

Prema nedavno "procureloj" informaciji, development sestice je u punom jeku i igra ce se istovremeno odvijati u dve provincije, Hammerfell i High Rock, dok ce se prica vrteti oko adamantine tower. Geografija Hammerfella je 70% vec zavrsena a igra izlazi 2024. Navodno ima brodove (shipping) i morske okrsaje, mada se to vec ionako ocekuje. Dalje se navodi da Bethesda ozbiljno shvata sesticu i zna da nema pravo na gresku.
E da, i Starfield ce biti prikazan ove godine na E3.

E sad, ja u leakove ne verujem ali prenosim ovaj jer mi je zanimljiv. I ja sam razmatrao mogucnost da sestica obuhvati dve provincije, a Hammerfell i High Rock nekako i idu zajedno. Ljudi koji pisu protiv High Rocka jer je obradjen u Daggerfallu zaboravljaju nekoliko stvari: 1) Hammerfall je takodje vidjen u Redguardu (istina, ne u sklopu glavnog serijala ali opet odradjen) i 2) Daggerfall je igra koju 90% danasnjeg fanbase-a nije igralo i u njoj nije smesten ceo High Rock vec se odrzava u Iliac Bay-u odnosno u igri posecujemo delove High Rock-a i Hammerfell-a (dakle obe provincije).

Drugo, Daggerfall je zvanicno polu-kanon. Zemlja koju vidimo u igri je proceduralno generisana, osim glavne kampanje. Mnogi lore elementi u igri su vremenom izmenjeni. Ukratko, Daggerfall se ne uzima kao standardna, kanonska epizoda serijala, vec vise kao pre dragonbreak dogadjaj iz kojeg su izvuceni samo pojedini lore elementi. Drugo je to sto je Daggerfall sjajan RPG, konceptualno se ne uklapa u "novu TES fazu" zapocetu Morrowindom. Zato je High Rock vise nego podoban a posebno u paketu sa Hammerfellom, a meni sve mirise da ce sestica biti svojevrstan duhovni naslednik Daggerfall-a.(sasvim prikladno, 2026 ce bti 30 godina od izlaska igre a nadajmo se da ce sestica ipak izaci koju godinu ranije).

Sto se tice Adamantije, ima itekako smisla. Svaki Elder Scrolls se u sustini vrti oko nekakve mitske kule/tornja. U Morrowindu Crvena planina, Oblivion Bela kula, Skyrim Grlo sveta. Adamantija je najstarija gradjevina Tamriela, koju su sagradili sami bogovi I ima visok metafizicki znacaj, ako ne i najvisi od svih metafizickih tornjeva Tamriela. Cela ta prica oko povratka Adamantiji, posebno nakon Skyrim-a i Alduina, ima jasan eshatoloski prizvuk. A drugo, smorili su vise oni edgelordovi banana-vilenjaci i njihov pseudo ss Talmor. Prica u sestici, makar u osnovi, ne bi trebalo da je samo produzetak velikog rata izmedju imperije i aldmerskog dominiona, to moze biti samo sekundarna prica u sklopu igre, kao sto je i u Skyrim-u.
Naravno, sve pod uslovom da je ovaj leak istinit, u sta sumnjam. Pre ce biti da je delo jos jednog zagrizenog fana. However, i corava koka ubode koje zrno a meni je ovaj leak zanimljiv jer je pre svega logican. Ostaje da sacekamo E3 i vidimo sta se desava sa Starfieldom.
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Dovahkiin (24.1.2020), Krilce (25.1.2020), Marko Radonjic (24.1.2020), perablenta (24.1.2020), Schwabsteiger (24.1.2020), Skenderevo (24.1.2020), voodoo_ (24.1.2020), Willy (27.1.2020)
Stara 24.1.2020, 15:47   #216
Dovahkiin
Starosedelac

^^
Jesam li ja jedini koji od novog TES-a želi quality over quantity?

Ne znam kakvu ideju imaju za dve provincije istovremeno (ako imaju) iz razloga zato što se bojim njihove lenjosti, bar do sada. A svaka njihova igra je bila jaje-jajetu drugoj...

Plašim se da se ne dobije tona krcatog besmislenog sadržaja sa ogromnim brojem tamnica i ruševina, te da će tako više ličiti na MMO nego na single-player što TES i treba biti. Nažalost Skyrim jeste bio MMO-ličan u jednu ruku iako je imao sjajan exploring.

Dalje, nije mi jasno kako misle da zajedno predstave kulture Bretona i Redguarda?
Kako će dizajnirati sve te velike gradove?
Kako će postaviti glavnu priču? Kako sekundarne questova, a da sve to ima smisla jer u TES-u je svaka teritorija svoja.
Sve mi ovo zvuči previše ambiciozno, pogotovo za njih. Znaju da dizajniraju lep svet ali da mu daju neku inovativnu mehaniku to teško.

Da se zna. Moj poen i dalje ide samo za High Rock (bez Hammerfella) ali pošto je izgleda "veličina ipak važna" mislim da ću biti u zabludi...
Šteta... A tako želim neki mistični TES sa kraljevskim srednjovekovnim Evropskim temama, i neku scary fantasy priču... Ovako treba da se radujem alibabama iz pustinje sa "curved swords"...
Guerrinus (24.1.2020)
Stara 24.1.2020, 16:28   #217
filpan
Starosedelac

Član od: 5.2.2012.
Zahvalnice: 3.189
Zahvaljeno 1.369 puta na 781 poruka

Pa dobro, ne reba dugo da cekate do igre. Sta, 2024. je tu iza ugla...
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2020, 7:28   #218
Guerrinus
Član

Dovahkiin, sta mislis koji je ono grad u pozadini na trejleru?
Jedan lik je uvecao i izbistrio sliku i naziru se neki zanimljivi detalji. Grad je od belog/zutobelog kamena, omedjen jakim zidinama i ima visoku kulu. Pored grada se nazire neka struktura, najverovatnije luka ili svetionik (ili oba). Ono sto mi je isto promaklo do sada - pored grada je delta reke koja se uliva u more, a ranije sam mislio da je to sve vodena povrsina. Ima i uvecana slika one tvrdjave blize kameri, vidi se dosta detaljnije napustena tvrdjava koja je verovatno pripadala Imperiji.
Ostaje moje pitanje zbog cega bi renderovali nesto tako detaljno, samo da bi ga na momenat prikazali iz daleka, gde se jedva bilo sta vidi? Ako je ovo samo koncept art, odradili su ga zaista maksimalno, gotovo sa suvise truda za jedan tizer koji nece ni biti u igri. Zar je to samo meni sumnjivo? Ne mogu da prihvatim tezu da je to samo da bi se masa fanova nalozila.
Druga stvar, i da je u pitanju samo koncept art koji treba da predoci "osecaj" igre, ono sto je najupadljivije je ogromna razmera. Ako razmera u trejleru odgovara i priblizno onoj u igri, sestica ce po velicini biti odmah iza Daggerfalla.

Ima vise teorija o misterioznom gradu. Mnogi misle da je Sentinel, ali ja tu nigde ne vidim pustinju koja bi trebalo da dodiruje sam grad. Doduse, pise da obala oko Sentinela ima nesto plodne zemlje, a ovo moze biti u vezi sa onom recnom deltom, dok je brdo pored grada izrazito zelene boje. Moguce da je Sentinel, ali je moja interpetacija, na osnovu trejlera, da doticni grad i reljef uopste nemaju egzoticni feel peska i palmi tipican za Hammerfell i Sentinel, osim ako Bethesda nije ponovo odlucila da malo redefinise geografiju.
Po meni, trejler prikazuje neku severniju zemlju. Vec sam pisao o tome ranije ali mene scena na pocetku snimka, izlazeci iz magle, veoma podseca na The Reach, cak je i drvece slicno. Zato sam smatrao da kamera prelazi iz Skyrima u High Rock, i da je grad Farrum. Medjutim pozicija sunca koje sija sa istoka ili zapada to ne dozvoljava, te sam pomislio da je Northpoint, priblizavajuci se pravcem jug-sever. Problem su one snezne planine (na uvecanom snimku se zaista vide velike planine prekrivene snegom) u severnoj daljini iza grada, dok je Northpoint, kako i ime sugerise, krajnja severna tacka.

Zbog toga mislim da je grad u pitanju Weyrest, a sunce sija sa zapada, odnosno zalazi. Kamera se krece pravcem sever-jug, izlazeci iz Wrothgarian planina koje se granice sa Skyrimom/Reach regionom, te zbog toga i poznati reljef. Zapadno od obale (taman dovoljno da se ne vidi na snimku) je ostrvo Balfiera na kojem je Adamantija (Direni) kula, navodno glavna tema naredne igre, a vidimo nekoliko brodova kojim cemo verovatno putovati tamo.
Snezne planine u daljini su nista drugo do Dragontail planine severoistocnog Hammerfella. Izmedju se nalazi uzak zaliv koji razdvaja dve provincije a koji se na snimku zbog brda ne vidi, ali udaljenost sneznih planina je taman dovoljna.

To je barem moja interpetacija a ima jos ljudi koji dele moje misljenje. Za Sentinel najveci problem predstavlja reljef koji je suvise "severnjacki", recimo u pravom svetu mene podseca na Skotsku ili slicno, a ne na region koji bi trebao da asocira severnu Afriku ili Arabiju. A u Hammerfellu (posebno na severu kod Dragontail planina) nema drugog grada koji bi odgovarao ovoj lokaciji.

Sto se tice muzike vidim da neke ona asocira na pirate i Hammerfell kulturu, sto mislim da je isto pogresno. Ta limena, duvacka muzika me bas podseca na evropski feudalizam, viteze i slicnu tematiku. Za Hammerfell bih ocekivao nesto vise orijentalnu, beduinsku muziku.

Sve u svemu i dalje se drzim High Rocka. Neki misle da je provincija suvise mala ali adekvatna razmera to lako resava. A ako su obe provincije u paketu, nadam se da je 5-6 godina developmenta (ako su poceli sa razvojem igre prosle godine) kao i veci tim developera dovoljno da prikazu obe kulture kako treba. Kad bolje razmislim, High Rock i Hammerfell zajedno imaju jako raznovrsnu geografiju, od severne ledene obale do vrele pustinje na jugu i sta sve ne izmedju. A centar mape bi bilo samo ostrvo sa Adamantijom.

Ako pronadju pravi nacin da povezu sve politicke cinioce, esnafe, kulturu i ekonomiju izmedju provincija, bice prava ludnica od igre, i to mislim u najboljem mogucem smislu.
Stara 26.1.2020, 15:36   #219
Dovahkiin
Starosedelac

Citat:
Dovahkiin, sta mislis koji je ono grad u pozadini na trejleru?
Da vidim...
Našao sam! To je ova slika: https://i.redd.it/nmw1fks33i311.png

Po onom što sam čitao u TES lore-u, ovo je definitivno Northpoint, grad na severu High Rock-a i premda nije glavni grad u severnoj regiji Rivenspire jako je važan zbog luke koja se nalazi u njegovom outskirts delu u kom su reke i farme a slično je prikazano i u trejleru mada mutnije.
Northpoint je grad sa velikim zidinama i planine pored njega tačno gledaju na sea of ghosts. Vrhovi planina su pokriveni snegom, a to isključuje Hammerfell.

Ceo trejler izgleda kao The Reach iz Skyrima i po meni takođe jeste severna zemlja. I kamera kao da baš prelazi iz Skyrima.
Kada je neko na drugom forumu pitao kako to da High Rock nije snežna regija kao Skyrim budući da je tik pored njega, neki su davali objasnjenja da je zbog toga što je na manjoj nadmorskoj visini a i nije toliko naspram ledene Atmore, srećom u High Rock-u ima snega na višim severnijim planinskim delovima.

Da dodam da je i 2013-te CD Projekt RED izbacio sličan trejler za Witcher 3 (moguće i da je to bio prvi) u kom je samo razgovaralo par ljudi i u kom je prikazan svet igre svega par sekundi, i to je zapravo bio jasan ton igre, te mislim da Bethesda apsolutno ide istim putem.

99,99% sam siguran da je u pitanju High Rock, ostaje samo da se vidi da li sa Hammerfellom u paketu ili bez njega. Ako mene pitaju, bez njega!

Poslednja ispravka: Dovahkiin (26.1.2020 u 15:44)
Guerrinus (26.1.2020)
Stara 26.1.2020, 17:09   #220
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux

Član od: 1.11.2005.
Zahvalnice: 1.620
Zahvaljeno 4.412 puta na 2.483 poruka

High Rock znam samo iz Elder Scrolls Online (i tamo nije nimalo mala zona), nek bude urađeno makar na tom nivou i puna kapa (a moraće da se razradi detaljnije jer TES6 ipak nije MMO).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Guerrinus (26.1.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls V - Skyrim Obtainer Role-Play 7913 3.2.2020 19:52
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1165 17.1.2020 1:08
The Elder Scrolls Online - Balkan Community LjutiNordijac Online susreti 1 5.3.2013 19:29
The Elder Scrolls Online Andross otpaTci 1 3.5.2012 20:35
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:22.