Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.8.2018, 13:00   #1
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Single player gaming - mrtav?

Već neko vreme razmišljam o tome da li je SP gaming u izumiranju.

Od igara sam se svesno i ciljano distancirao pre par godina rešivši tada da promenim stil života i dovedem neke stvari u red (zdravlje, finansije itd.), pa tek onda da se vratim povremenom casual igranju. Jedna od poslednjih SP igara koju sam u tom periodu "aktivno" igrao je bio GTA V.

Pre par meseci sam krenuo da ponovo pomalo istražujem šta se dešava na gaming sceni i stekao utisak da situacija uopšte nije kao što je nekad bila. Očekivao sam da me za tih ~3 godine čeka gomila sjajnih SP naslova koje sam propustio iz neke igračke niše koju ja volim (FPS, action, action-adventure, puzzle-platform, sandbox, co-op...), ali me većina izvora sa neta vraća na preporuke naslova koje sam "ostavio" baš pre tih par godina (GTA V i sl. igre).

Da uporedim sa periodom u prošlosti - primera radi, kada sam bio najaktivniji u igranju ~2010-11 godine, za pola godine je znalo da se nakupi interesantnih naslova poput Bulletstorm-a i sličnih da sam jedva čekao da se dočepam slobodnog vremena i posvetim im se. Nisu nužno morale da budu AAA igre (al' bilo je i takvih), ali su bile vredne igranja i pružale su tonu zabave.

S druge strane, koliko god mi delovalo mrtvo, vidim da se ipak nešto dešava - twitch-uje se, YouTube-uje, znači gaming kao takav je daleko od mrtvog. Ono što primećujem je da su i drugari koji su bili hardcore single-player igrači ("nikad neću preći na repetativni multiplayer, da zavisim od neta, plaćam igre, volim kampanju, dobru priču itd.") su se ipak prešaltali na neke MP naslove. Poklekli pred manjkom SP igara, pa je MP gaming jedini način da ostanu u toku ili je logičan sled u "evoluciji" gaminga?

Zanima me vaše mišljenje o svemu ovome. Da li se jednostavno nisam dovoljno udubio da istražim i nađem sjajne naslove kojih zapravo ima u izobilju ili je trend ipak takav da se sve shift-uje na MP?

Poslednja ispravka: Partybreaker (10.8.2018 u 13:55)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (13.8.2018)
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
muzički player jonathan Šta da kupim? 22 17.3.2010 21:30
WOW Single Player Night Hawk Mrežne igre 92 4.5.2008 22:29
mp3 player vs. Windows harmon Operativni sistemi 6 14.2.2006 19:07
dvd+divx player, pitanja sasha vukelic ŠDK - Foto i audio/video 3 27.1.2006 18:59
VP6 player Plasaw Video/TV softver 7 24.12.2005 17:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com