Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.11.2019, 18:37   #11
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Sta reci...

Paradokslano je da sistem kao Win 8.1 koji ima zagarantovanu podrsku od MS-a jos 4 godine, gubi pre sedmice podrsku od strane nekih proizvodjaca hardvera i sofvera.

Izgleda da je install base mnogo manji i od stare sedmine, a ne samo od Win 10.
Zato sto je W8.1 bio i ostao redhead middle child jer je dosao posle mrtvorodjenceta u vidu W8. Meni licno je 8.1 bio unapredjena, poboljsana verzija sedmice, sa neuporedivo boljim dizajnom od desetke (iskreno, i dan danas mi je i 8.1 i 7 mnogo lepsi sistem od fugly 10ke), ali se nije primio uopste zbog paranoje oko prethodnika. MS je nakon toga otisao all in sa 10-kom, proizvodjaci hardvera su prestali da prave drivere za starije sisteme (bar kada su laptopovi u pitanju), a gameri su vestacki naterani na 10-ku zbog DX12 koji je sada vec u velikom broju igara zastupljen. I donosi opipljive dobitke u performansama.

Cisto sumnjam da bi se 10-ka primila bas ovoliko da laptop trziste bukvalno nije uslovljeno njom i da gameri ne moraju da koriste desetku da bi ostvarili benefite koje nosi DX12.

Da ne ispadne kako se zalim - nemam zamerki na 10, radi jednako dobro sada kao i sto su 7 i 8.1 radili pre njega - ali uz dizajn iz 2000. Kad udjem u Settings povraca mi se. O telemetriji i ostalim zaebancijama ne vredi pricati. U eri smartfona nervirati se o tome dali MS zna kolika vam je temperatura CPU-a dok se igrate sami sa sobom je besmisleno. Facebook mi bukvalno nekako uspeva plasirati oglase za koje ni sam nisam znao da sam zainteresovan, a za Google smo odavno proizvod mi. MS samo prati trend.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
spyware, update windows 10, win10


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com