Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2010, 21:45   #41
Darky
Član
 
Član od: 10.1.2010.
Lokacija: Bos. Gradiska
Poruke: 143
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 32 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: exmodul, .exe virus kojeg se ne mogu otarasiti

Pozz radni narode sk foruma.Moze mala pomoc.Imam Malwarebytes anti-malvare full znaci registrovan koji mi citavo vreme pokazuje da je uspjesno blokirao pristup malicioznoj adresi 89.28.15.131 da bi se na kraju kad me vise umori sa tim pokazao plavi ekran pa blink i komp bi se retartovao pa bi MB neko vreme bio miran da bi opet poceo pokazivati isti error imam i kaspersky 6 koji celo vreme cuti i nista ne govori.Sta da radim ???????Takodje prije nekog vremena (premda mislim da ovo dvoje nije povezano) sam skinuo Portal koji se pokrece preko batch fajla.Jedan od batchova je bio lazni pokretac koji je (kako mi je notepad rekao u poverenju) bio postavljen da ubije neke vazne procese kao sto su avp.exe (znaci taskkill /f im/ "avp.exe") winlogon,monitor.exe ...
Darky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 1:27   #42
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: exmodul, .exe virus kojeg se ne mogu otarasiti

Citat:
Darky kaže: Pregled poruke
Pozz radni narode sk foruma.Moze mala pomoc.Imam Malwarebytes anti-malvare full znaci registrovan koji mi citavo vreme pokazuje da je uspjesno blokirao pristup malicioznoj adresi 89.28.15.131 da bi se na kraju kad me vise umori sa tim pokazao plavi ekran pa blink i komp bi se retartovao pa bi MB neko vreme bio miran da bi opet poceo pokazivati isti error imam i kaspersky 6 koji celo vreme cuti i nista ne govori.Sta da radim ???????Takodje prije nekog vremena (premda mislim da ovo dvoje nije povezano) sam skinuo Portal koji se pokrece preko batch fajla.Jedan od batchova je bio lazni pokretac koji je (kako mi je notepad rekao u poverenju) bio postavljen da ubije neke vazne procese kao sto su avp.exe (znaci taskkill /f im/ "avp.exe") winlogon,monitor.exe ...
Ili bolje rečeno, nisi skinuo Portal (ako si ga uopšteskinuo), već jedan malo veći čopor gamadi. Usput, Kaspersky 6 (ako je u pitanju samo Anti-Virus ili Internet Security, a ne ako imaš Anti-Virus for Windows Workstations) je prestara verzija pa bih ti preporučio da instaliraš najnoviju veziju, a prije toga skini ovo, štiliraj sve particije, uđi u Security level pa u Settings, podesi na High i u Advanced heuristiku podesi na maksimum i uključi „Extend rootkit scan”.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 14:27   #43
Darky
Član
 
Član od: 10.1.2010.
Lokacija: Bos. Gradiska
Poruke: 143
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 32 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: exmodul, .exe virus kojeg se ne mogu otarasiti

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Ili bolje rečeno, nisi skinuo Portal (ako si ga uopšteskinuo), već jedan malo veći čopor gamadi. Usput, Kaspersky 6 (ako je u pitanju samo Anti-Virus ili Internet Security, a ne ako imaš Anti-Virus for Windows Workstations) je prestara verzija pa bih ti preporučio da instaliraš najnoviju veziju, a prije toga skini ovo, štiliraj sve particije, uđi u Security level pa u Settings, podesi na High i u Advanced heuristiku podesi na maksimum i uključi „Extend rootkit scan”.
Ne imam kaspersky 6 for workstations i Portal je super radio preko drugog batch fajla.Jedino sto je cudno u svemu tome sto sa te adrese cim upalim komp pocnu napadi ili sta vec.Cudno je zato jer me to nadje cak i kad sakrijem ili promenin IP .
Darky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 15:43   #44
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: exmodul, .exe virus kojeg se ne mogu otarasiti

Citat:
Darky kaže: Pregled poruke
Ne imam kaspersky 6 for workstations i Portal je super radio preko drugog batch fajla.Jedino sto je cudno u svemu tome sto sa te adrese cim upalim komp pocnu napadi ili sta vec.Cudno je zato jer me to nadje cak i kad sakrijem ili promenin IP .
KAVFW je proizvod namijenjen za kompanijske računare (čitaj enterprise verzija i nećemo o tome kako si ga dobio) i zbog toga je iz njega izbačen modul za heuristiku, ali zato ima zaštitni zid. Zato skini onaj alat, podesi heuristiku na deep i udri full scan.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 16:24   #45
Darky
Član
 
Član od: 10.1.2010.
Lokacija: Bos. Gradiska
Poruke: 143
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 32 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: exmodul, .exe virus kojeg se ne mogu otarasiti

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
KAVFW je proizvod namijenjen za kompanijske računare (čitaj enterprise verzija i nećemo o tome kako si ga dobio) i zbog toga je iz njega izbačen modul za heuristiku, ali zato ima zaštitni zid. Zato skini onaj alat, podesi heuristiku na deep i udri full scan.
Onaj link ne radi!!!!
Darky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 19:33   #46
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: exmodul, .exe virus kojeg se ne mogu otarasiti

Citat:
Darky kaže: Pregled poruke
Onaj link ne radi!!!!
Trenutno ne radi. Pokušaj opet kasnije.

EDIT: Sad radi.

Poslednja ispravka: Sass Drake (5.3.2010 u 19:44)
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 18:24   #47
Darky
Član
 
Član od: 10.1.2010.
Lokacija: Bos. Gradiska
Poruke: 143
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 32 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: exmodul, .exe virus kojeg se ne mogu otarasiti

OK nasao sam problem.Gledajuci network saobracaj nasao sam da je utorrent najzastupljeniji u svemu izbrisao sam sve sa liste seedovanja medjutim malvarebytes je i dalje ludio.Nije mi preostalo nista drugo nego da brisnem utorrent i sada je sve u redu...tnx za svu velikodusnu pomoc
Darky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2010, 15:43   #48
delfino
Novi član
 
Član od: 3.5.2010.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: exmodul, .exe virus kojeg se ne mogu otarasiti

Isass je vrsta virusa koja pravi kopije sebe u folderima. Skoro svima se desilo da umesto foldera sa fajlovima videte .exe folder i nikako ne možete da ga obrišete zato što se stalno vraca sa mesta gde ste ga izbrisali.



Evo nacina da sklonite taj virus sa fleša i racunara.


1. Otvorite task menager (ctrl+alt+delete)
2. Otvorite processes
3. Pronaci isass.exe, ali ne sistemski isass.exe ( ako njega zaustavite...sledi restart OS-a) obicno stoji isass exe ali u korisniku ( vaš naziv racunara i pri vrhu je ).
4. Kliknete na view.....zatim na select columns....štiklirajte PID....pa ok
5. Tada ce iza procesa pisati broj pa user name( tu vidite da li je sistem ili korisnik), taj broj morate zapisati ili zapamtiti
6. Otvoriti cmd prompt......(run---cmd---enter)
7. Kada otvorimo cmd prompt kucati........taskkill_/f_/pid_broj pid-a koji ste zapisali
primer....C:\Documents and sttings\korisnik>taskkill /f /pid 1234 pa pritisnuti enter...._=razmak (space)
8. Otvorimo total komander
9. Otvorimo fleš u total komanderu
10.Obrišemo.exe fajlove ( tj .exe foldere )
11. Zatim obeležimo sve što se nalazi na flešu ( i dalje u total komanderu)
12 Kliknemo na file ( gornji levi ugao)....change atributes.....i skinuti sve kockice ( da nema zelenu oznaku ispred ) i ok
13 Otvorite C particiju ( ukljucite skrivene fajlove...folder options...show hiden folder...)
14 Obrisati fasciklu WIN( tu se nalazi izvor virusa )

I to je to
delfino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2010, 21:39   #49
vasto lorde
Član
 
Član od: 3.5.2010.
Poruke: 56
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: exmodul, .exe virus kojeg se ne mogu otarasiti

to nije issas.exe nego lsass.exe. ali zar nije lakse da umesto ubijanja procesa samo bootujes kompjuter u safe modu i fino iscistis sve i iz registra (hkey_current_user\software\microsoft\windows\curr entversion\run, takodje i pod hkey_local_machine hive-om) pa obrises fajlove.
vasto lorde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2010, 23:29   #50
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: exmodul, .exe virus kojeg se ne mogu otarasiti

Kad već pominjete taj trojanac koji je „.exe folder” on nije folder već obični izvršni fajl čija je ikona zapravo ikona foldera u XP-u. Nažalost, prije nego što uspijeteda ga obrišete i ako ste povezani na Internet bez dvosmjernog zaštitnog zida, biće vam ubačeno još štošta.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2010, 23:35   #51
PrO_bOy
Novi član
 
Član od: 13.4.2010.
Lokacija: Osipaonica
Poruke: 26
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PrO_bOy Slanje poruke preko Yahooa korisniku PrO_bOy Slanje poruke preko Skypea korisniku PrO_bOy
Određen forumom Re: exmodul, .exe virus kojeg se ne mogu otarasiti

malo sam gledao po you tube i uvide kako se ljudi pecaju na fore "how make virus for 3 minutes"ja reko ajd da vidim dalli to stvarno deluje otrvorim video i ja lepo je reko ajd da prodbam dal radi posto mi je drug doneo komp na radjenje sistema ajd reko na njemu da probam. napravim virus ubacim ga u komp kad pazi cuda on stvarno radi ali sam primetijo da je vrlo tesko da ga nadje antivirus jedini iz safe moda.
PrO_bOy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2010, 9:30   #52
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: exmodul, .exe virus kojeg se ne mogu otarasiti

Citat:
PrO_bOy kaže: Pregled poruke
malo sam gledao po you tube i uvide kako se ljudi pecaju na fore "how make virus for 3 minutes"ja reko ajd da vidim dalli to stvarno deluje otrvorim video i ja lepo je reko ajd da prodbam dal radi posto mi je drug doneo komp na radjenje sistema ajd reko na njemu da probam. napravim virus ubacim ga u komp kad pazi cuda on stvarno radi ali sam primetijo da je vrlo tesko da ga nadje antivirus jedini iz safe moda.
Ono što oni prave na YouTube-u nije ni m od malvera, a pogotovo nije virus.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
vasto lorde (10.5.2010)
Stara 10.5.2010, 13:19   #53
vasto lorde
Član
 
Član od: 3.5.2010.
Poruke: 56
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: exmodul, .exe virus kojeg se ne mogu otarasiti

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Ono što oni prave na YouTube-u nije ni m od malvera, a pogotovo nije virus.
hihi jeste, video sam to
vasto lorde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
exmodul.exe, virus

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GTA 4 za PC! JJ92 Akcione igre 8690 9.5.2023 18:36
CoD 6: Modern Warfare 2 Isko Akcione igre 3416 2.5.2019 13:07
Ne mogu da očistim virus (System 32/1031.exe) bobanf Zaštita 31 17.2.2009 21:38
Virus koji ne mogu da obrisem (TR/ATRAPS.Gen) zidan grobar Zaštita 4 19.12.2008 21:31
VIRUS ALERT! (administracija ugrožena, pomagajte!) jonathan Zaštita 26 14.12.2008 19:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com