Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.3.2010, 17:28   #1
Gleamer
Novi član
 
Član od: 5.3.2010.
Lokacija: Pristina
Poruke: 10
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Gleamer
Određen forumom Problem sa LAN-om i internetom

Sve je bilo super jos prekjuce, onda je pocelo da se desava.
Posto radim na radio stanici i radim kao urednik muzickog program skoro svakodnevno dolalazim na posao da sredjujem program. Imamo ovde grupu racunara vezane na habove a to sve na jedan ruter koji daje internet za sve racunare. Svaki ima istu slicnu IP adresu osim zadnjeg broja i sve funkcionise besprekorno, ja donesem moj laptop, prikacim kabal, imam svoju IP adresu i sve je super, vidim racunare u mrezi, imam dobar internet... Onda je pocelo da s**e. Ubacim tako ja kabal i nista. Nece internet ni da mrdne, sve kompove u LAN-u vidim a internet ne radi samo na mom racunaru a na svim drugima radi. Da napomenem da nisam nista dirao, ni DNS ni IP, ama bas nista, samo sam dosao i nakacio kabal, kao i svako drugog dana. Onda kako sam ranije probleme resavao googlanjem krenem i sad da googlujem, ali ovog puta sa mnogo manje uspeha. Odradio sam mu sve moguce scanove: NOD, Spyware Search and Destoy i Spyware doctor i nije nasao nista. Posto koristima Smart Security mislio sam da je firewall u pitanje. Probao sam da iskljucim firewall filtring na istom i vidi cuda net radi, onda sam ga opet ukljucio i net je radio jos nekih 10-ak minuta i opet pukao. Ostavi mi samo poruku. "The network link was interrupted while negotiating a connection. Please try again." Ako opet iskljucim i ukljucim radice 10-ak minuta i nista. U Esetovom firewall logu sam posle nasao poruke cudnih sadrzaja koje nisam video ranije "Detected ARP cache poisoning attack!" koja se pojavljuje svake 2 sekunde i pored stoji Source i target. Source je IP od default gateway a target moja IP adresa. I to bi bio moj problem, mozda nije veliki, mozda i jeste, al nemam pojma sta da radim, na netu nisam nasao FIX, nadam se da ce neko odavde da mi pomogne.

Unapred hvala

Marko

Poslednja ispravka: Gleamer (5.3.2010 u 17:36)
Gleamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 17:45   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.321
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem sa LAN-om i internetom

Očigledno je da firewall iz nekog razloga blokira pristup internetu.
Skini Malwarebytes Anti-malware i pročešljaj komp sa njim. Vidi i da reinstaliraš firewall software koji koristiš i da proveriš da nema neke IP adrese na black listi, a da joj tu nije mesto.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Gleamer (5.3.2010)
Stara 5.3.2010, 18:38   #3
Gleamer
Novi član
 
Član od: 5.3.2010.
Lokacija: Pristina
Poruke: 10
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Gleamer
Određen forumom Re: Problem sa LAN-om i internetom

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Očigledno je da firewall iz nekog razloga blokira pristup internetu.
Skini Malwarebytes Anti-malware i pročešljaj komp sa njim. Vidi i da reinstaliraš firewall software koji koristiš i da proveriš da nema neke IP adrese na black listi, a da joj tu nije mesto.
Hvala. Resio sam problem. Podcenio sam moje guglaske sposobnosti. Nasao sam resenje na njihovom sajtu, bezobrazna gamad.

pozdrav
Gleamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa sound driver-om Nebojsa92x Zvuk na računaru 1 4.7.2009 15:49
Problem sa Internetom, ADSL ManInTheBox Komunikacioni uređaji i umrežavanje 10 9.6.2009 15:20
Problem prilikom povezivanja sa Internetom uz pomoć FS Amilo Pi 3525 Mirko035 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 4.6.2009 0:32
Problem sa internetom ledilo Kvarovi 1 25.12.2006 15:22
Cudan problem sa Internetom nikornla Kvarovi 1 22.5.2006 9:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com