Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2012, 18:31   #41
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Telekom BOX

Citat:
ivance95 kaže: Pregled poruke
saamo jednu stvar nisam video u temi, pa da kazem. 300 impulsa je inace ukljuceno u pretplatu kod telekoma... Brzina interneta je zagarantovana 4mb/s, a ako ima uslova, onda 6mb/s.
@nix
to se ne zna(ne znaju ni oni), ali verovarno ce biti...
Чисто сумњам да је 4Мб/с гарантована брзина. То би значило да брзина никако не може да буде испод 4Мб/с, осим у ванредним околностима, а то не спада у класичне кућне АДСЛ пакете. Гарантована брзина је најчешће услуга за правна лица (када провајдер гарантује да брзина неће бити испод неке вредности).
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 16:01   #42
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Pitao sam mogu li da uzmem BOX paket bez raskida postojećeg ADSL ugovora i evo šta su mi odgovorili:
Citat:
Poštovani,
Box paketi Telekoma Srbija je usluga namenjena rezidencijalnim korisnicima i omogućava istovremeno korišćenje sledećih usluga: jednog fiksnog telefonskog priključka, jednu uslugu pristupa Internetu (ADSL), jednu mobilnu telefonsku liniju sa postpaid tarifnim profilom i jednu IPTV uslugu – Osnovni paket.
Paketi su prilagođeni korisnicima koji su do sada koristili jednu ili više pomenutih usluga, kao i korisnicima koji već koriste usluge fiksne telefonije u kombinaciji sa ADSL internetom, postpaid paketom mobilne telefonije ili IPTV uslugom, uz mogućnost da mesečnu pretplatu za iste objedine u Box paket.
Postojeći korisnici ADSL/IPTV iste mogu uključiti u Box paket ukoliko nisu pod ugovornom obavezom, dok korisnici postpaid linije istu mogu uključiti u Box paket ukoliko je do kraja ugovorne obaveze ostalo manje od 3 meseca.
Shodno navedenom, s obzirom na Vaše navode da je usluga ADSL pod ugovornom obavezom u slučaju prelaska na novu kampanju Box paket uslediće naplata penala za prevremeni raskid prethodnog Ugovora za uslugu ADSL, u smislu naplate svih preostalih mesečnih pretplata do isteka minimalno ugovorenog perioda korišćenja.
Detaljne informacije o Box paketima možete pronaći na našem sajtu na adresi: http://www.open.telekom.rs/box/Default.aspx
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2012, 22:32   #43
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Telekom BOX

Пф, то нема никакве логике. Како ћу ја са пост пеид уговором за мобилни који истиче у октобру и АДСЛ уговором који истиче у марту да ускладим и узмем Бокс пакет?
Не пада ми на памет да им плаћам пенале за превремени раскид уговора, а не желим ни да имам 2 пост паид броја телефона...
Они би требали да препознају да им следећа ситуација иде на руку - кориснику врло брзо истиче АДСЛ уговор а ускоро и уговор за мобилни, након чега ће можда променити добављача услуга. Да би то предупредили, они ће оберучке да му понуде промену уговора, односно продужење на 6/12/24 месеца уз неки од Бокс пакета. Тако би бар требало да буде кад бих ја водио ту фирму...
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2012, 0:24   #44
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Stvarno ne znam šta mogu da izgube kad bi omogućili korisnicima da pređu na BOX... Zarađivali bi više a mi bi bili srećniji... Idioti bre.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2012, 21:42   #45
Milan1997
Veteran
 
Član od: 22.5.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 497
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 42 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milan1997
Određen forumom Re: Telekom BOX

Citat:
milke kaže: Pregled poruke
Чисто сумњам да је 4Мб/с гарантована брзина. То би значило да брзина никако не може да буде испод 4Мб/с, осим у ванредним околностима, а то не спада у класичне кућне АДСЛ пакете. Гарантована брзина је најчешће услуга за правна лица (када провајдер гарантује да брзина неће бити испод неке вредности).
Istina je da je zagarantovana brzina 4 mb/s, u 95 % slučajeva je 6 mb/s. Ali ipak je vredno uzeti BOX paket, zbog toga što je ako samo uzmeš internet od 6 mb/s naplatiće ti 3 800 dinara. Poznajem neke ljude iz inostranstva koji plaćaju za mnogo manji novac internet od 20 mb/s, stvarno je sramota da toliko naplaćuju internet.
Milan1997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2012, 22:58   #46
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Citat:
Vule76 kaže: Pregled poruke
Upravo sam proverio, u cenu BOX paketa ulazi i pretplata + 300 impulsa. Linija tj priključak ostaju isti, dodatno se plaća samo ostvaren saobraćaj preko tih 300 impulsa.
Za mobilni se dobija 500 minuta, 500 poruka i 1Gb za prenos podataka i takođe se plaća prekoračenje, verovatno po osnovnoj ceni (to zaboravih da pitam) s' tim što se svakog meseca resetuju te cifre tj ne prenose se minuti koji nisu potrošeni.
E sada što je i najzanimljivije, navodno tih 300 impulsa već imaju svi koji imaju popust (to možete videti na svom tel. računu).

Za TV sam pitao i konkretno Sport klub nije u ponudi i ne može se doplatiti i ubaciti a za internet nisam ni pitao, tu je sve jasno, pitanje je samo koliko su stabilne veze.


Hoce neko objasniti za KOJI MOBILNI???
Imam 065 postapaid,jel moze na taj,mogu li zenin prepaid 064 da ubacim da ima free call i poruke tih 500 kom,da li pozivi sa tog broja vaze odnosno minuti za sve mreze ili samo 064 i da li dobijam zaseban njihov broj,ne mogu svoja ova 2 koristiti,odnosno zenin,meni ne treba..?
Lopovi su to...



Koje kanale bi hvatao i dal mogu 3 tva kao sa kablovskim cudima sada da prikacim,ako ne mogu i placam svaki posebno da bi radio onda je sve dzabe
CaptainCrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 13:37   #47
Vule76
Član
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 186
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Može i broj iz bilo koje druge mreže ali se mora prijaviti i registrovati kod svog operatera (ma šta to značilo). Ako je postpaid može samo ukoliko nije pod ugovornom obavezom, kako ova reče. Postojeći broj ako je prepaid prelazi u postpaid kod Telekoma, što je i logično. Pozivi važe ka svim mrežama.

Za kanale nisam pitao ali imaš na njihovom zvaničnom sajtu listu programa, čini mi se da je to osnovna ponuda IPTV-a. http://www.open.telekom.rs/iptv/Cont...sid=345&id=346


Broj korisničkog centra je 9818 pa se raspitajte o detaljima i obavestite nas šta ste saznali.

Poslednja ispravka: Vule76 (29.2.2012 u 14:04)
Vule76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 15:38   #48
brajko85
Veteran
 
Član od: 23.11.2007.
Poruke: 958
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 259 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Ja sam danas bio u mts da se raspitam o uzimanju box-a dok ste još pod ugovorom, pošto mi radi drugar tamo. Ja sam pod ugovor za adsl, iptv i kontrola troskova sa 50% popusta još godinu dana, pa sam pitao kako i šta za moj slučaj.

Rekli da MOŽE da se pređe na box iako traje ugovorna obaveze, ne plaćaju se nikakvi penali. Što se tiče broja mogu da ga zadržim i da imam ovu novu box tarifu na njemu. Ko je uzeo neku postpaid karticu + telefon i još je pod ugovorom, on može tek da pređe kad mu ostanu 3 meseca do kraja. To mi rekli da je neka nova informacija.
brajko85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku brajko85 na korisnoj poruci:
doctor (11.3.2012), milke (6.3.2012)
Stara 11.3.2012, 0:24   #49
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Zvao,cuo,odustao...

Znao sam da su banda i bagra,i oni i ovi iz Kopernikusa...

Dobijas sve sto su ti napisali ali...

1.)Nemas arena sport paket kanala
2.)nemas HBO paket
3.)mozes samo na 1 tv za te novce da se nakacis
4.)za ostalo...platis pa klatis

1.1)Arena 1 je promotivno do 31.marta pa onda ce znati da li ce taj paket ici u sklopu ili ce se doplacivati..xaxaxax,kao ne znaju sigruno jos...u pregovorima su!
2.1)HBO je oko 400-500 din ako se ne varam
3.1)za svaki drugi tv,doplacuje se taj ocin oko 450-500 din
4.1) izadje to na kraju preko 4.500 din

Meni drugi kablovski operater bi dosao u obzir samo zbog HBO i Arene 1,2,3,4
Net vec imam 6Mbit-a za 1400 din.
A sta da radim sa 1 tv-om,ko da sedi a ko da gleda??
Inacemoze u stvari u startu 2 za te pare da se prikace tv-a ali sto jedan gleda,to je osudjen i drugi da gleda
Kao total kada se pojavio,sra.nje u boji!
Sve u svemu imam 4 tv-a i mene bi to kacenje izaslo oko 1300+ din + Arena + HBO...

Mnogo je to para,tek sad vidim...lepo su oni to sracunali i izracunali.
To je moje misljenje.

PS...cene su date okvirno na osnovu nekog secanja od onoga sto mi je receno kada sam ih konntaktirao.

Poslednja ispravka: CaptainCrash (12.3.2012 u 9:40)
CaptainCrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2012, 13:06   #50
Vlado_M
Član
 
Član od: 24.8.2009.
Poruke: 92
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 6 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

cini mi se da je cena u telekomu za dodatni tv 290 din a u totalu 350.

Poslednja ispravka: Iris (12.3.2012 u 14:49)
Vlado_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2012, 15:50   #51
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Citat:
Vlado_M kaže: Pregled poruke
cini mi se da je cena u telekomu za dodatni tv 290 din a u totalu 350.
Moguce je,ne znam 100% sigurno,zaboravio sam a ona je pricala 200% /h
U svakom slucaju sto je mnogo,mnogo je.
Bar za mene..
CaptainCrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2012, 17:50   #52
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Telekom BOX

CaptainCrash, ако се распиташ код неког кабловског дистрибутера да ли можеш да прикачиш више телевизијских апарата на ту једну претплату, сви ће ти рећи да мораш да доплатиш за сваки уређај. То је одавно правило и Телеком ту ништа не ради погрешно.
Ти специјални кабловски канали управо и служе за додатно инкасирање кеша од претплатника који желе "најбоље" филмове, серије, спортски програм.. За оне са мањим прохтевима, стандардни пакет канала ће сасвим солидно вршити посао (ја не могу ни да пређем све програме да видим шта има а да се при том не сморим и одем од тв-а).

Велики део ТВ апарата код нас још увек има само класичан антенски Ф прикључак и Скарт, тако да ће они морати прикључе свој уређај на антенски. А оног трена кад они изађу из твог стана, тебе нико не спречава да ставиш један разделник и развучеш каблове до сваког уређаја.
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2012, 13:41   #53
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Ako se ne varam SBB daje besplatno SD uređaj, a samo se HD plaća mesečno, što znači da možeš da uzmeš jedan HD ako imaš velik TV i kolko hoćeš SD za ostale.

http://www.sbb.rs/Mix+paketi/222/MIX.shtml
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 0:37   #54
Vlado_M
Član
 
Član od: 24.8.2009.
Poruke: 92
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 6 puta na 2 poruka
Question Re: Telekom BOX

Citat:
milke kaže: Pregled poruke
Велики део ТВ апарата код нас још увек има само класичан антенски Ф прикључак и Скарт, тако да ће они морати прикључе свој уређај на антенски. А оног трена кад они изађу из твог стана, тебе нико не спречава да ставиш један разделник и развучеш каблове до сваког уређаја.
jer mozes ovo da pojasnis? Cekaj ja razumem da moze da se razvede na 2 tv-a,kod kablovskih operatera,a kako je to izvodljivo kod iptv-a,pogotovu gledanje razlicitih kanala na 2 tv-a? Jer se dobija risiver ili nesto slicno u telekomu koji sluzi za menjanje kanala ili kako?
Vlado_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 14:02   #55
organizam
Član
 
Član od: 31.5.2007.
Poruke: 319
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 89 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Citat:
Vlado_M kaže: Pregled poruke
jer mozes ovo da pojasnis? Cekaj ja razumem da moze da se razvede na 2 tv-a,kod kablovskih operatera,a kako je to izvodljivo kod iptv-a,pogotovu gledanje razlicitih kanala na 2 tv-a? Jer se dobija risiver ili nesto slicno u telekomu koji sluzi za menjanje kanala ili kako?
Ne možeš razdvajati IPTV. Jedan STB na jedan TV, uz doplatu možeš da dobiješ drugi STB za drugi TV uz prethodnu proveru da li parica može da podrži potreban protok. I to je sve, više od dva STB-a ukupno ne možeš dobiti. Za drugi STB posebno podnosiš zahteva nakon dobijanja i instaliranja prvobitne opreme, onda sledi period provere, pa tek nakon toga dobijaš (ili te odbijaju) za drugi STB. Iz jednog STB-a realno možeš da razvučeš kablove do dva TV-a, ali ne možeš gledati dva različita programa istovremeno na njima.
organizam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2012, 3:27   #56
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Ja ne znam gde je telekom krenuo u digitalnu televiziju za ADSL tehnologijom i cvetom u kosi...
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2012, 19:16   #57
DiskoDasa
Član
 
Član od: 13.11.2005.
Poruke: 103
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Nova akcija, dobija se i telefon.... http://www.mts.telekom.rs/index.php/...telefonom.html
DiskoDasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2012, 19:37   #58
Milan1997
Veteran
 
Član od: 22.5.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 497
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 42 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milan1997
Određen forumom Re: Telekom BOX

Već 6 meseci kako koristim Telekom BOX i produžiću ugovor za još 6 meseci, veoma sam zadovoljan i svima bih preporučio.
Milan1997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 11:26   #59
banexbanex
Član
 
Član od: 9.4.2009.
Poruke: 74
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Nešto razmišljam, da li mogu da povežem drugi tv na box paket (IPTV) bez ovog njihovog razdelnika koji se naplaćuje kroz mesečnu pretplatu? Ako može, pretpostavljam da će kanal na tv-u koji je nakačen na uređaj, biti isti i na ovom drugom tv-u što mi ne smeta, jer mi je jedan tv u prizemlju (gde uglavnom boravim) a drugi na spratu (gde spavam), pa mi nije bitan taj hendikep. Pitam samo da li može ovako?
banexbanex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 14:50   #60
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Telekom BOX

Mozes ali ti je onda problem promena kanala, ako ga stavis na sprat, onda moras i biti na spratu da promenis kanal, daljinski sigurno ne dobacuje kroz zidove do prizemlja
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telekom ADSL genius Internet usluge 4564 1.11.2022 11:03
Druga licenca za fiksnu telefoniju? gagi_ns Internet usluge 149 11.6.2010 7:35
Telekom wireless router Misone Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 8.5.2010 23:59
Telekom ADSL - problemi sa eMule-om bzvonko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 29 27.9.2007 12:17
Telekom Srbija kupio Telekom Srpske SuperG Internet usluge 79 18.12.2006 16:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com