Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2011, 14:11   #181
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: ADSL u manjim mestima?

Ne mora da znači.U jednom manjem gradu su čekali 3 godina na novo proširenje, a opet u jednom selu (doduše na drugom kraju Srbije) oko 6 meseci.Sve zavisi kakve veze ljdui iz opštine imaju u Telekomu
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 16:56   #182
marioz
Član
 
Član od: 25.9.2010.
Poruke: 69
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL u manjim mestima?

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Ne mora da znači.U jednom manjem gradu su čekali 3 godina na novo proširenje, a opet u jednom selu (doduše na drugom kraju Srbije) oko 6 meseci.Sve zavisi kakve veze ljdui iz opštine imaju u Telekomu
A i ne verujem da ce oni prosiriti kapacitete za par korisnika,nego cekaju da se nakupi...Ma nemam pojma,nisam pametanKo ceka taj i doceka
A nesto su mi rekli kad sam se prijavljivao kao posto nema trenutno portova mogu da rezervisem pa cim se jedan oslobodi da mene prikljuce,mada cisto sumnjam da ce to nesto ubrzati :-)
marioz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 17:16   #183
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: ADSL u manjim mestima?

Може то са резервацијом да успе, а да би повећао шансу да се нађе слободан порт, кради неком комшији рачуне за телефон, искључиће му нет због неплаћања кад-тад
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 18:26   #184
marioz
Član
 
Član od: 25.9.2010.
Poruke: 69
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL u manjim mestima?

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Може то са резервацијом да успе, а да би повећао шансу да се нађе слободан порт, кради неком комшији рачуне за телефон, искључиће му нет због неплаћања кад-тад
Dobra ideja,od sutra cekam postara,hehe
marioz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 1:14   #185
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Re: ADSL u manjim mestima?

Opticki kablovi po selima u UK sa minimalnom brzinom pristupa od 1Gbps!
Eto kolika ce biti brzina neta u manjim mestima u UK, dok se kod nas postavlja pitanje hoce li biti neta uopste!

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti....id=505970&fs=1
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 12:54   #186
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: ADSL u manjim mestima?

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Opticki kablovi po selima u UK sa minimalnom brzinom pristupa od 1Gbps!
Bas me zanima kome ce to tamo koristiti... I kod njih je, kao i kod nas, mladja populacija zbrisala u gradove.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 19:33   #187
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: ADSL u manjim mestima?

Uvek mozes da upload-ujes kravu na eBay!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2011, 15:30   #188
pejcic
Član
 
Član od: 21.6.2009.
Poruke: 105
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: ADSL u manjim mestima?

Idite u MTS i potpisite ugovor da se obavezujete da ce te uzeti njihov adsl onog momenta kad budu osposobili centrale za iste i dobicete za jedan dinar usb3G modem sa paketom control net i 6 Gigabajta protoka + 4 Gbajta(koja morate potrositi za 60 dana) na dve godine za ukupno 50-tak dinara.To im je trenutna akcija da premoste dok ne osposobe i prosire adsl, ja bio i uzeo i sta da Vam kazem lepo sljaka( doduse pokriven sam 3g signalom ali za 50 dindzi je o.k.)
pejcic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2011, 17:30   #189
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: ADSL u manjim mestima?

Ja sam isto koristio MTS-ov mobilni net, i posle mog iskustva ne bih mu ni štapom prišao. Ali ko nema druge varijante, pretpostavljam da je bolje išta nego ništa.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2011, 11:10   #190
TheDraganche
Član
 
Član od: 27.9.2009.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 115
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom ADSL 1.5mb/s ili 4mb/s ?

Pozz svima,
Cuo sam da ce do kraja januara da nadograde centralu za ADSL ovde dge ja zivim,pa cu konacno moci da uzmem neki bolji net od ovog crap-a koje sad imam (512/256KB/s).Ovaj net koji trenutno imam,verovali ili ne delim sa jos 3 osobe u LAN-u.tako da kada se svi nakace,jedva radi,jedino surf radi malo bolje,dok download,ili nedaj boze ako bih da igram neku igru online,ping die na 5-6000+++.E sad,postoje 2 opcije za mene:
1. Kada stigne ADSl,da uzmem obican paket 1.5mb/s i da koristim sam,cena je oko 1500din
2.Da uzmem 4mb/s paket i da delim sa bratom i sa komsom.Posto ako se odlucim za ovu opciju,vise ne bih bio spojen sa bratom preko wirelesa,vec bi se spojili kablom pa bih imao 100mbit signal.Mozda mi ova opcija deluje malo bolje,jer brat je kuci samo uvece,a i net retko koristi,uglavnom samo za surf,dok komsija ne koristi net vec njegovi klinci koji su 1 razred ili slicno,pa cak i neznaju da downloaduju :PDa,i placao bih ovaj paked onda oko 600-700din .
Koja opcija je bolja od ove dve,posto meni treba net sa kojim bi download isao solidno,i sa kojim ne bih imao Laga i multiplayer igram a (WoW,razne pucacine itd).I da, i cak da smo sva trojica online,4:3,svako bi imao svojih 1.3mb/s bez problema. Sad recite sta bi bilo bolje za mene
Hvala unapred
TheDraganche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2011, 11:41   #191
wladimir98se
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Poruke: 166
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 43 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: ADSL 1.5mb/s ili 4mb/s ?

Opcija 2 zvuci mnogo bolje i jeftinije
A imas i opciju 3: uzmete 6 mb/s i placate po 1270 din, opet je jeftinije od 1500 a brze.
wladimir98se je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2011, 13:00   #192
TheDraganche
Član
 
Član od: 27.9.2009.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 115
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: ADSL 1.5mb/s ili 4mb/s ?

Neznam abs za opciju 3,jer ako uzmemo 6mb,on ce da uabci jos nekog da deli to sa nama,a to se i ne isplati bas,pre bih ovo pod 2,i samo nas troje da koristimo,odnosno posto oni retko koriste net,ja cu skoro uvek da imam full 4mb za 600din :P
TheDraganche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2011, 14:15   #193
organizam
Član
 
Član od: 31.5.2007.
Poruke: 319
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 89 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: ADSL 1.5mb/s ili 4mb/s ?

Imaš još jednu opciju, ako bude bila neka akcija u to vreme uzmeš sam recimo 4mb po ceni 1mb i nemaš da lupaš glavu ko, kad i koliko još koristi net.
organizam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2011, 22:56   #194
rick_fox
Član
 
Član od: 12.6.2011.
Lokacija: Loznica
Poruke: 363
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 58 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rick_fox Slanje poruke preko Skypea korisniku rick_fox
Određen forumom Re: ADSL u manjim mestima?

Ja recimo zivim na selu i poslednje 2-3 godine sam koristio wireless, u principu paket 512 ili 3+ Mbps kod drugog provajdera. Pre nekih 6 meseci resio sam da bacim gov** i sada kada mi treba nesto da odradim ja zakacim moju Nokiu u PC suite mode i cepam preko moje telenor kartice sa uslugom Telenor klik,jeste sporo ali zna da odradi posao u nekim situacijama.E sad,ovih dana tj. do Nove godine bi u selo trebao da konacno stigne taj Telekomov ADSL. E sad,razmisljam da li odmah da to uzimam ili da vidim da li ce biti kakvih promocija. Koliko znam paket od 1.5 Mbps na jednu godinu ugovora je 1500 din a ako se odlucim na 2 godine za iste pare dobija se 4 Mbps. E sad,to je problematika,2 godine mi je zaista mnogo posto ne planiram da me keva i cale guraju finansijski tako da se dvoumim izmedju 2 opcije:
1. Da uzmem 1.5 Mbps na godinu dana
2.Da uzmen 4 Mbps na dve godine(e sad tu poscinje rasplet :komsija moj je jos uvek na Wirelessu,mislili smo da jedan od nas dvojice kupi ta 4 Mbps pa da delimo. Moja kuca od njegove je udaljena nekih 100 m i opticka vidljivost je idealna. E sad,nadam se da je HG520c dovoljno jak da komsija hvata extra signal(ima wireless karticu i onu obicnu antenu srednje velicine). Ili
3. da vidim hoce li biti nesto povoljnije,ide Nova godina pa mozda opet bude nekih pogodnosti tipa ono kao na Index studenata jer je njegov brat student.
Ima li neko slicnih iskustava...,cisto da cujem vase misljenje i sta predlazete
rick_fox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2015, 19:02   #195
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: ADSL u manjim mestima?

Vidim da dugo vremena nije bilo diskusije u ovoj temi? Evo, ja ću da potražim savet i pomoć.

Upravo čistim, sređujem i popravljam - jednom rečju dovodim u red - staru kuću u selu Stubline kod Obrenovca. Pošto planiram da tamo provodim dosta vremena i da ponekad posao nosim tamo, nameće mi se kao neophodno da uvedem neki oblik Interneta i televizije. Kablovski provajder koji pruža usluge u Obrenovcu (Radijus Vektor) nema infrastrukturu u tom selu i meni nije poznato da drugi provajder (ako ne računamo Magnet) tamo radi.

Selo, koliko sam razumeo (nisam se još detaljno raspitao), ima digitalnu centralnu i telekomove usluge ADSL Interneta ali to bi značilo da moram da uvodim i telefonsku liniju (kuća je nema). Naravno, to bih uradio ako bih znao da je u pitanju najbolja opcija. Ako bi o istom trošku mogla da se reši televizija (IPTV?) to bi bilo još bolje.

Ali vidim da Total TV nudi i Internet uslugu kao deo paketa. Možda bi to bilo još bolje rešenje za Internet+TV. Kakva su iskustva s tim?

A video sam da postoji i ovaj bežični/kablovski provajder: http://www.magnetplus.net/. Cene su mu, doduše, malo jače (http://www.magnetplus.net/cenovnik.html) ali možda može da posluži bar privremeno?

Svi predlozi i saveti su dobrodošli.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2015, 10:18   #196
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: ADSL u manjim mestima?

Ti si mi pa skoro u komšiluku (dobro, malo dalje) Srećno sa uređenjem. Koliko vidim, Total tu uslugu nudi putem ADSL-a a ne putem satelitske antene (što bi bila daleko skuplja i komplikovanija opcija), što znači da bi ti opet trebao ADSL priključak. Ako se ne varam, Stubline su pre imale wireless internet, a oprema je bila (opet, ako se ne varam) na vrhu zgrade ekonomije, pa možeš da se raspitaš u komšiluku. Dobrom, opet zavisi i u kom si delu sela.

EDIT: sad gledam, ovaj MagNet nudi taj wireless, pa su ti oni verovatno jedini izbor (opet su bolji nego neka opcija mobilnog interneta, kojim takođe celo selo nije pokriveno).

Mada, za razliku od nekada, telefonski priključak je sada prilično jeftin, a mislim da daju i na rate, a i kroz žice dobijaš najstabilniji internet (barem u teoriji, a trebalo bi i u praksi, ta centrala je relativno nova).
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Nergal (28.6.2015)
Stara 28.6.2015, 17:48   #197
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: ADSL u manjim mestima?

Uvođenje fiksnog je dinarčić.

http://open.telekom.rs/home/Content....d=2067&id=2068

Onda uzmeš Box 3 ili 4 i to je to:

http://open.telekom.rs/Box/Content.aspx?temp=0&sid=1005

Poslednja ispravka: Picard (28.6.2015 u 18:05)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Nergal (28.6.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, internet

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ADSL router ili ADSL modem? Mocko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 15.9.2008 14:30
Telekomova "Besplatni ADSL" prevara bujo Internet usluge 19 13.2.2008 0:43
Pomoc oko povezivanja asus wireless rutera na adsl ruter bojjanm Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.11.2007 23:49
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40
ADSL modem/router ixnay Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 28.6.2007 12:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com