Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.8.2010, 12:41   #1
Koja0357
Član
 
Član od: 14.8.2010.
Poruke: 41
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Šta uraditi sa protected video fajlom?

Na forumu postoji jedna veoma dobra tema "Kopiranje zasticenih DVD filmova" koja se pretvorila u veoma ostru polemiku oko video formata.
U stvari, bila je to jedna od retkih tema, koju stvarno treba pazljivo procitati, ako mislite da naucite nesto vise!!

Evo ja bih otvorio slicnu temu, a to je sta uraditi sa protektovanim video sadrzajima u formatima MPEG4 (XviD, DviX, avi, wmv,...)

Cesto se dogadja, da pri skidanju nekog filma sa NET-a, po zavrsetku preuzimanja se ispostavi da je video datoteka protektovana, i da je nemozete ucitati u bilo kom Player-u! A to se najcesce dogadja, kod video sadrzaja .wmv

Uvek savetujem svojim prijateljima, da uvek pre preuzimanja, prvo preuzmu fajl .nfo u kom bi trebala (nazalost ne uvek) biti informacija o sadrzaju video sadrzaja, nacina obrade, video i audio kompresiji ... a nekada i testu i oceni (kod CAM i TS verzija) i sl. Takodje jos bolja stvar je kad je tu "zakacen" i deo filma (10-20 MB) "sample", pogledate kakav je kvalitet snimka, i onda se odlucite, da li je vredan preuzimanja.

Medjutim, moze Vam se desiti, da naletite na protect fajlove, i onda uzaludan trud!

Takodje, veliki rizik je i preuzimanje sadrzaja u RAR formatu, jer se moze desiti da ce Vam biti zatrazena lozinka!? I opet svodi se na situaciju iz predhodnog teksta.

Ima li tu uopste bilo kakvog resenja??

Postoji li nacin da se pre preuzimanja, pogledaju atributi fajla?

Pozdrav!
Koja0357 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2010, 13:39   #2
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Šta uraditi sa protected video fajlom?

Skinuo sam par takvih zasticenih snimaka koji traze poseban player da kupis da bi pustio ceo snimak. Naravno nisam kupio takav program nego sam potrazio i skinuo i ga sa neta (torenta) i odgledao film normalno. Ako me pamcenje sluzi dobro to je bio AVP 2 i trazio je neki DOM player (ne GOM) i bio je u AVI kontejneru. WMV snimci su malo drugacije zasticeni, vrsi se neka verifikacija online preko windows media playera i naravno, uglavnom se placa, ali to su najcesce fakeovi a u poslednje vreme ima ih dosta takvih i treba ih izbegavati kao i ovakve koje sam ja skidao nekad jer su to uglavnom CAM i TS snimci nekih ekskluziva u tom trenutku. Provera, samo sample ili u zavisnosti od nacina na koji je film encode-ovan mozes i pustiti deo video streama ako je skinuto 50 od 700MB a da pritom nema sample, a ako neko servira fejk onda ce i da fejkuje NFO fajl.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2010, 15:21   #3
Koja0357
Član
 
Član od: 14.8.2010.
Poruke: 41
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Šta uraditi sa protected video fajlom?

Hvala što si se uključio u ovu priču!
Nadam se da će biti još ljudi, sa svojim iskustvima.

Nikako mi nije jasno sta ti ljudi imaju od toga da ''poture'' takve video fajlove na NET?

Nije strašno kada se radi o fajlovima reda veličina par stotina MB, mada je i to zastarašujuće za one koji imaju konekciju male brzine.
Ali postaviti takav sadržaj od nekoliko GB je stvarno kriminal.

Meni se pre par godina dogodilo da skinem neke manje fajlove u wmv formatu i to mi je napravilo toliko problema, da sam se zarekao da to više nikad neću uraditi.
A evo o čemu se radi:
Kad ga pokrenete u WMP, on vam da poruku da nije u mogućnosti da otvori fajl i automatski vas uputi na web stranicu da preuzmete ''besplatan codec''.
A taj kodek nije ništa drugo ne virus, i to ne bilo koji!
Ne mogu da se setim sad tačno naziva (mislim na virus) koji stoji iza imena codeka, ali samo znam da mi je komp bio potpuno razoružan. Sve zaštitne šifre su bile neupotrebljive, ustvari nisu ni trebale, jer su sva ''vrata'' bila otvorena. Čak i ona administratorska!? Više nije radio servis ''System restore'', defragmetacija diska,... katastrofa!
Predpostavljate, da sam odmah oborio sistem!!

Sada sam se zainatio da skinem kvalitetnu verziju filma ''Inception'' (imam ih već na HDD tri, sa neprihvatljivom slikom) i ovih dana naletim na torrent-u na verzije DVDRip, i prekršim obećanje!

A što se tiče ponude za novi player, imao sam slično iskustvo, takođe u skorije vreme. Radi se o filmu[B]
Prince of Persia - The Sands of Time, u čijem .nfo fajlu je bilo da se radi avi formatu, a ispostavilo se da kad je pokrenete (761 MB) dobijete 1min i 12 sec video materijala, sa molbom da preuzmete nekakav ''X3Player'', što mi nije palo na pamet!

To su neka moja iskustva!

Mislio sam da možda postoji neki ''programčić'' ili ručni način popravke ovih fajlova, što bi ih učinilo upotrebljivim!

Znači : BRIŠI !

Poslednja ispravka: NenadN (20.8.2010 u 17:45) Razlog: izbacen ilegalni sadrzaj
Koja0357 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2010, 15:32   #4
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Šta uraditi sa protected video fajlom?

Citat:
Koja0357 kaže: Pregled poruke
Mislio sam da možda postoji neki ''programčić'' ili ručni način popravke ovih fajlova, što bi ih učinilo upotrebljivim!
Ne postoji, jer to nisu zaista video fajlovi.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2010, 17:35   #5
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Šta uraditi sa protected video fajlom?

Postojala je ona caka sa 3wplayer-om i 3wFu*kerom koji je dekodovao takve filmove, ali... ako se nije pojavilo na našem "torent nebu", verovatno se nije pojavilo ni preko, jer kasnimo svega par sati... Ako na javnom trakeru nađeš ***DVDrip, a nigde ga nema na privatnim trakerima, beži! To sigurno nije to.
Naravno, mislim na nove filmove.
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 17:36   #6
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Šta uraditi sa protected video fajlom?

DRM zastita sa WMV videa se moze skinuti programom "drmdbg". Tako sam cuo. Nisam proverio.

Citat:
sta uraditi sa protektovanim video sadrzajima u formatima MPEG4 (XviD, DviX, avi, wmv,...)
- Standardan AVI ne moze imati DRM zastitu. AKo si naleteo na takav onda je to neki drugi format kojem je samo promenjen naziv da lici da je AVI.
Ponekad sam naleteo na WMV koji je preimenovan u .AVI Verovatno mislis na takve AVI-je.
- .XVID fajl nikada nisma sreo ali to takodje moze biti obican .AVI preimenovan u .XVID
- .DIVX fajlovi su hack AVI-ja i prakticno radi u svim plejerima kao da je AVI. Navodno moze imati zastitu ali nikada nisam naleteo na takav fajl.
- WMV se dobija samo u microsoftovim programima i oni su svi podeseni da stavljaju DRM zastitu ako je ne iskljucis. Tako da ih jako mnogo ima DRM zastitu. Najbolje ne koristiti WMV osim ako bas ne morate.

Citat:
Nikako mi nije jasno sta ti ljudi imaju od toga da ''poture'' takve video fajlove na NET?
To je DRM zastita za koju ljudi uglavnom ne znaju. Ako je ne iskljucis, u microsoftovim programima fajl koji dobijes bice zasticen. DRM u sustini znaci da ce fajl raditi samo na racunaru onoga ko je taj fajl napravio ili ko je platio licencu za taj fajl.
Posto radi na kompjuteru vlasnike, vlasnik i ne zna da je fajl zasticen. Najcesce je to nenamerno.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 20:29   #7
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Šta uraditi sa protected video fajlom?

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
- .DIVX fajlovi su hack AVI-ja i prakticno radi u svim plejerima kao da je AVI. Navodno moze imati zastitu ali nikada nisam naleteo na takav fajl.
DIVX je kontejner DivX kodeka od verzije 6 (čini mi se), može uz video i audio sadržati i prevod u XSUB formatu (slično MKV). Pogodan za korišćenje kod kućnih DVD plejera koji ne podržavaju naša slova u prevodima ili loše prikazuju prevode.
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 13:02   #8
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Šta uraditi sa protected video fajlom?

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
...Naravno nisam kupio takav program nego sam potrazio i skinuo i ga sa neta (torenta) i odgledao film normalno. Ako me pamcenje sluzi dobro to je bio AVP 2 i trazio je neki DOM player (ne GOM) i bio je u AVI kontejneru...
Citat:
Koja0357 kaže: Pregled poruke
A što se tiče ponude za novi player, imao sam slično iskustvo, takođe u skorije vreme. Radi se o filmu[B]
Prince of Persia - The Sands of Time, u čijem .nfo fajlu je bilo da se radi avi formatu, a ispostavilo se da kad je pokrenete (761 MB) dobijete 1min i 12 sec video materijala, sa molbom da preuzmete nekakav ''X3Player'', što mi nije palo na pamet!
Na tu foru je bio i ovaj film sto sam pomenuo, 20-30 sec obavestenje da treba da se preuzme plejer, odem na sajt kad on se placa, nadjem ga na torrentima za dz i odgledam film. Dosta takvih snimaka je fake. A inace ti snimci su enkriptovani. Proguglaj malo video enkripciju i videces o cemu se radi.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 15:09   #9
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Šta uraditi sa protected video fajlom?

Ovakve probleme neće imati niko ko koristi provjerene linkove i provjerene portale za razmjenu video-fajlova (u sadržaj neću ulaziti ALI poznato je da je u 99% slučajeva kod tih "zaštićenih" snimaka riječ o sadržajima za odrasle).
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 21:08   #10
Koja0357
Član
 
Član od: 14.8.2010.
Poruke: 41
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Šta uraditi sa protected video fajlom?

Verovatno ste u pravu, ali to u mom slučaju ne važi.

Da moderator nije izbrisao nazive filmova koje sam naveo u postu #3 (ne znam zašto je to bio ilegalan sadržaj?), videli bi ste da se ne radi o XXX sadržajima.

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Na tu foru je bio i ovaj film sto sam pomenuo, 20-30 sec obavestenje da treba da se preuzme plejer, odem na sajt kad on se placa, nadjem ga na torrentima za dz i odgledam film. Dosta takvih snimaka je fake. A inace ti snimci su enkriptovani. Proguglaj malo video enkripciju i videces o cemu se radi.
Prosto sam se naježio, kad sam pročitao ovaj tekst! Radi li Ti još komp?

Poslušam ja tebe i preuzmem taj plejer da bi se odgledao film.

Kako sam prineo miš da ga pokrenem, Kaspersky je ''poludeo'', i momentalno ga ubio, i sve ono što je uspelo da se exstratuje u temp folder radi instalacije. Takođe je reagovao i Zone Alarm, jer me on (bolje od KAV-a kontroliše procese pokretanja aplikacija u sistemu).uvek pita da li dozvoljavam ili ne proces koji pokušava da se pokrene. I evo šta se krilo iza svega:

21.8.2010 13:36:43 Deleted Trojan program Trojan.Win32.Agent2.cubj D:\Documents and Settings\Koja\Local Settings\Temp\svchost.exe
21.8.2010 13:36:43 Deleted Trojan program Trojan.Win32.Agent2.cubj D:\Documents and Settings\Koja\Local Settings\Temp\svchost.exe

21.8.2010 13:51:04 Deleted virus HEUR:Trojan.Win32.Generic G:\Torrent\x3Player_2.0.0.9\x3Player-2.0.0.9-setup.exe

Momentalno proces svchost je prosto poludeo, tako da mi je zakucao procesor 100%, da sam morao da ga iosključim preko task menagera?

Stvarno imaš sreće, ako Ti se nesto kasnije ne desi.

Inače ovaj virus između ostalog razbija memoriju i nedozvoljava sistemu pristup ''page file''.

Citat: Stranger 2
To je DRM zastita za koju ljudi uglavnom ne znaju. Ako je ne iskljucis, u microsoftovim programima fajl koji dobijes bice zasticen.

Nisam baš potpuno razumeo! Ko treba da isključi DRM zaštitu i kako se to radi?

A što se tiče avi video fajlova, malo kasnije... malo se odužio tekst..

Pozdrav!

PS
Imate li Vi kakvih problema pri slanju poruka?

Uvek se predhodno prijavim na forum, i dok otkucam tekst (nekoliko minuta), kad treba da ga pošaljem, traži se nova prijava, i ako u brauzeru stoji da sam prijavljen.
Evo sad editujem tekst, i imam zabranu da ga snimim, jer navodno nisam prijavljen!??
I sad moram da se odjavim, pa ponovo prijava, i naravno ponovo pisanje!

Poslednja ispravka: Koja0357 (23.8.2010 u 21:34) Razlog: Uređivanje teksta
Koja0357 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 23:05   #11
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Šta uraditi sa protected video fajlom?

Ma ja sam to skidao još onda kad nisam mogao da sacekam ni premijeru a kamo li neki pristojan rip. Naravno da sam skidao samo ono sto ima komentara i gde se ljudi ne zale na viruse. A od tad sam sistem bar 20 puta promenio. Inace za takve stvari mogu da ti predlozim da takve za aplikacije i filmove imas neki vid sandboxa poput VMware-a, i ne bines, pogledas film i odstranis takav sistem. A sada samo HD skidam i po neki Divx. Lepo sacekam koji dan, nedelju pa cak i mesec i onda uzivam, i to skidam samo sa torenata i to uglavnom sa privatnih trakera.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 5:14   #12
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Šta uraditi sa protected video fajlom?

Citat:
Citat: Stranger 2
To je DRM zastita za koju ljudi uglavnom ne znaju. Ako je ne iskljucis, u microsoftovim programima fajl koji dobijes bice zasticen.

Nisam baš potpuno razumeo! Ko treba da isključi DRM zaštitu i kako se to radi?
Na primer ako u windows media playeru u opcijama ne iskljucis opciju "Copy protect music" pri ripovanju audia onda ce ti muzicki fajlovi raditi samo na tvom racunrau. To neces ni znati sve dok te fajlove ne kopiras nekome pa ih on pokusa pustiti na svom racunaru.

Nemam pri ruci windows movie maker pa ne znam gde se ta opcija nalazi ali sigurno se zove "Copy protect video" ili sl.

Dakle taj koji pomocu microsoftovih programa kreira WMV fajl treba da u opcijama iskljuci zastitu da bi fajlovi bili obicni-slobodni.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 11:48   #13
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Šta uraditi sa protected video fajlom?

Citat:
Koja0357 kaže: Pregled poruke
Poslušam ja tebe i preuzmem taj plejer da bi se odgledao film.
To ti je über-greška!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sa VHS-a na DVD Sale2322 Video/TV softver 90 7.5.2013 21:43
Kako da najlakše obradim video snimak sa fotoaparata? sonet Video/TV softver 4 5.12.2009 17:47
Skidanje isključivo muzike bez video fajla sa youtubea? milosmilostivi Aplikativni softver 2 14.7.2009 18:20
Kako napraviti internet tv olujnik Video/TV softver 4 11.6.2008 19:19
Problem sa video capture karticom LoneWolf Video/TV softver 4 14.1.2006 14:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com