Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Run i PD kutak

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.5.2010, 22:57   #1
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Besplatni video plejeri

Fenomenalan, informativno-duhovito-edukativno-koristan tekst

Moram da citiram par rečenica g. Pisodorova:
"Opcija ima za pinkicu manje nego u ..." - haha, odlično!

"Ono što je kod ovog plejera bitno nalazi se ispod haube - kada je otvorite bivate zapljusnuti snagom, kao da se tamo nalazi kakav moćan V6 motor. Program je svaštojed i kroz ždrelo će uspešno progurati praktično sve što mu ponudite." - originalno duhovito (kada je opisivanje software-a u pitanju)

"Četiri strane teksta i nema zaključka. Jao!" - 20% od plate

Moj favorit: KMPlayer
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 11:21   #2
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: besplatni video plejeri

Citat:
bokela kaže: Pregled poruke
Fenomenalan, informativno-duhovito-edukativno-koristan tekst

Moram da citiram par rečenica g. Pisodorova:
"Opcija ima za pinkicu manje nego u ..." - haha, odlično!

"Ono što je kod ovog plejera bitno nalazi se ispod haube - kada je otvorite bivate zapljusnuti snagom, kao da se tamo nalazi kakav moćan V6 motor. Program je svaštojed i kroz ždrelo će uspešno progurati praktično sve što mu ponudite." - originalno duhovito (kada je opisivanje software-a u pitanju)

"Četiri strane teksta i nema zaključka. Jao!" - 20% od plate

Moj favorit: KMPlayer

KM definitivno za windows. Daje najbolju sliku pogotovo ko gleda full HD. Lak za upotrebu itd.

Linux medjutim ima aduta koga nisu spomenuli. Nazalost jer je bolji. U pitanju je Smplayer odnosno samo jos jedan frontend mplayera sa neverovatno dobrim opcijama.
Daje neverovatno dobru sliku. U testu sa VLC playerom daleko pusta bolju sliku u full HD rezimu.
Pusta titlove automatski iz foldera odakle je i film, nesto sto kmplayeru nedostaje. KMplayer ako nema isto ime titla i filma nece da ga ucita automatski.

PS. Velika mana pristrastnost prema win platformi.

Definitivno najbolji player. Nisam hteo da pricam o filterima, o modovima gledanja, promeni ostrine slike, i gomili drugih osobina jer bi onda ovaj tekst zaista dugo dugo trajao.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2011, 10:32   #3
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Smile Re: besplatni video plejeri

Citat:
singularity kaže: Pregled poruke
Pusta titlove automatski iz foldera odakle je i film, nesto sto kmplayeru nedostaje. KMplayer ako nema isto ime titla i filma nece da ga ucita automatski.
hoce, ako mu se ukljuci ta opcija

EDIT: a Smplayer postoji i za Win.

Poslednja ispravka: ZoNi (16.9.2011 u 20:22)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2013, 18:44   #4
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Thumbs up Re: Besplatni video plejeri

SMPlayer

http://smplayer.sourceforge.net/

Ima mogućnost preuzimanja titla! 80% je uspešan da se titl slaže sa video materijalom. Da ne mora da se podešava prevod. Ako postoji prevod za film, seriju! Za štelovanje titla koristim Gaupol!

http://home.gna.org/gaupol/
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2016, 19:40   #5
DanijelGeek
Član
 
Član od: 11.1.2016.
Lokacija: Tamo negde...
Poruke: 85
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Wink Re: Besplatni video plejeri

KM PLAYER je moj favorit. Gom Player je dosta dobar Ali pravi folder u %app data% Koji je leglo za viruse.
KM definitivno
DanijelGeek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DanijelGeek na korisnoj poruci:
analayzer (26.1.2016)
Stara 28.1.2016, 13:47   #6
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Besplatni video plejeri

Danijel je je vratio temu iz mraka zaborava

SMplayer nema podrsku za DXVA, pomeranje titla ispod videa je problematicno ali je generalno dobar za starije racunare i kao youtube pregledac je nenadmasan.
MPC-HC, MPC-BE su oba veoma dobri plejeri (narocito BE) ali oba imaju (prakticno neresive) probleme vec dosta dugo sa neprijatnim tearingom na bar 50 odsto video materijala koji pustam.
KMPlayer je preglomazan i svakako nije bolji od odlicnog a njemu slicnog Potplayera (razvijao ga isti tip koji je radio na razvoju KMplayera). Potplayer mi je od svih plejera drugi na listi zbog pomalo nepreglednih i mnogima predetaljnih podesavanja (stvar navike). Doduse, out of the box radi odlicno.
GOM Player ima dobar interfejs i odlicno "premotavanje" ali ne podrzava DXVA sa internim kodecima, inace odlican.
VLC plejer - nekada bio dobar, sada previse bagova, nestabilan (moje iskustvo). Na linuxu bolji nego na win.
Moj favorit jos uvek: BSplayer: sasvim pristojna slika "out of the box", uz minimalno podesavanje osvetljenosti odlicna, menadzment titlova ubedljivo najbolji od svih plejera, lagan pa stoga pogodan za stare masine. Dopada mi se taj stari pristup dizajnu gde je video prozor odvojen i nezavisan od "tela programa". Na XP-u uz ffdshow (podrska za DXVA jer LAV filteri je nemaju pod XP) i LAV splitter a na Sedmici pa navise uz kompletne LAV filtere odlican.

Poslednja ispravka: Laskaris (29.1.2016 u 15:47)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2016, 0:17   #7
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Besplatni video plejeri

Nilada nisam video tearing sa MPC-HC/BE.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2016, 0:57   #8
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Besplatni video plejeri

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Nilada nisam video tearing sa MPC-HC/BE.
I ja ga koristim godinama i nikada nisam primetio tearing.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2016, 15:25   #9
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Besplatni video plejeri

To ne znaci da ga nema. Kod mene ga na tri notebooka sa ATI karticama ima i posle puno pokusaja (jer mi se MPC-BE zaista dopada) digao sam ruke od daljeg petljanja da to resim. Ako uradite GTS (google that shit) videcete da problem nije od juce.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2016, 16:18   #10
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Besplatni video plejeri

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
To ne znaci da ga nema. Kod mene ga na tri notebooka sa ATI karticama ima i posle puno pokusaja (jer mi se MPC-BE zaista dopada) digao sam ruke od daljeg petljanja da to resim. Ako uradite GTS (google that shit) videcete da problem nije od juce.
A nije ti palo na pamet da je problem možda u AMD drajverima? Još ako su stariji...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2016, 16:19   #11
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Besplatni video plejeri

Meni se zabo komp kad sam instalirao BS player od tad ga zovem bullshit player MPC radi bez greške sa sve ati grafičkom
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2016, 18:23   #12
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Besplatni video plejeri

Jeste mi palo na pamet i probao par verzija drajvera ali ima problema i na nVidia karticama. Nema svaki video tearing, ali dobra polovina ima.. Ljudi prijavljuju da je izgleda problem u nekakvoj vezi sa prikazom titlova.
Tearinga nema ni sa jednim drugim plejerom osim sa MPC-HC i BE (skoro isti kod u sustini) pa ne vidim kako bi tu bili krivi drajveri ATI-ja ili nVidie. Bice da je problem pre u tim plejerima ako svi ostali rade kako treba..
A oko BSplayera su misljenja uvek podeljena - neki ga prosto vole a drugi od njega dobiju ospice Meni, ruku na srce, nije smrzao PC. Smrzavao se pri "premotavanju" unapred mkv videa sa (vec matorim) matroska splitterom. LAV splitter radi bez greske, to nije bio problem plejera.

Poslednja ispravka: Laskaris (29.1.2016 u 18:31)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2016, 19:17   #13
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Besplatni video plejeri

ma da se smrznuo ekran nego bsod i ostalo reakcija je bila auh daj da brišem ovo dok mi ne napravi još veću štetu , nije ni stiglo do puštanja videa...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2016, 20:15   #14
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Besplatni video plejeri

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Tearinga nema ni sa jednim drugim plejerom osim sa MPC-HC i BE (skoro isti kod u sustini) pa ne vidim kako bi tu bili krivi drajveri ATI-ja ili nVidie.
Različiti playeri koriste različite filtere, splittere pa i kodeke. Sva tri debelo zavise od toga kako se slažu sa drajverima za grafičku. Uz to svaka instalacija pa i programi mogu da menjaju merite kodeka i eto plodnog tla za probleme, potpuno nezavisno od playera.

MPC-HC koristim još od 2003. kad se pojavio. Za to vreme je završio na bar par stotina računara i ni na jednom nije bilo tearinga. A da jeste primetio bih jer imam izuzetno dobar vid koji može da prepozna i najmanje promene na ekranu (tearing, frekvenciju, zasićenje boja itd.) Međutim, pravi razlog zbog kojeg obožavam MPC je što je švajcarski nož u spartanskom odelu. Nema krša nepotrebnih opcija a opet uspeva da pruži pristup najbitnijim stavkama (filteri itd.) na najnižem nivou. I uz to je ubedljivo najštedljiviji video player po pitanju resursa koji danas postoji za Windows. Malo li je?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2016, 22:49   #15
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Besplatni video plejeri

Uglavnom tacno: BSplayer je ipak stedljiviji cak i od MPC (HC, BE) ali slazem se da je, da nije tearinga koji se javlja u nekim slucajevima, MPC bio odlican program
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2016, 22:50   #16
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Besplatni video plejeri

Da li si probao MadVR?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2016, 0:26   #17
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Besplatni video plejeri

Ja sam napustio MPC-HC, koji sam dugo koristio, jer više skoro nikada ne uspeva da skine titlove

Sad sam prešao na VLC, sve radi extra, čak je i brži od MPCa (po pitanju brzine pokretanja), a titlove nalazi skoro uvek.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2016, 1:05   #18
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Besplatni video plejeri

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ja sam napustio MPC-HC, koji sam dugo koristio, jer više skoro nikada ne uspeva da skine titlove
Spoiler za :

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Sad sam prešao na VLC, sve radi extra, čak je i brži od MPCa (po pitanju brzine pokretanja), a titlove nalazi skoro uvek.
Svaka čast ako ti VLC brže otvara fajlove od MPC-a. To još nikome nije pošleo za rukom
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 13:03   #19
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Besplatni video plejeri

Sto se titlova tice, BSplayer je tu i dalje zakon iako ima lepe godine taj program. Instalirao sam najnoviji MPC-BE na laptop star dve godine, sa najnovijim catalystima i..opet tearing sa nekim naslovima.. Probao i madVR. Nemam izgleda srece sa tim programom. Sve mi se dopada, sve sljaka kako treba (titlove sam trazim ako mi zatrebaju) osim povremenog "cepkanja" slike, ne uvek. Slika je inace predobra. Ni sa jednim drugim playerom (osim MPC-HC, koji je njegov brat blizanac) nemam taj problem. Koristim trenutno PotPlayer. Da mu interni kodeci podrzavaju DXVA i da ne trosi bez ikakve potrebe tri puta vise RAM-a od PotPlayera, BSplayera ili MPC-BE, HC, GOMPlayer bi bio odlican izbor. Nema programa sa tako dobrim "premotavanjem" kao sto je GOMP. VLC instalirao i uzasnuo se koliko taj player nije napredovao za poslednjih 5-6 godina, podesavanja nepregledna i nejasna bas kao sto su i bila. 80 odsto podesavanja mogu komotno da izbace, niko ih ne koristi. I na linuxu ga izbegavam.
Istina je ipak da MPC-BE,HC ima neku pauzicu pri pokretanju filma. BSPlayer, PotPlayer, GOMPlayer puste, cini mi se, film nesto malcice brze. Na VLC nisam obratio paznju bas. Ne smatram da je to narocito bitno. U pitanju verovatno nije ni sekunda.

Poslednja ispravka: Laskaris (12.3.2016 u 15:29)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 14:24   #20
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Besplatni video plejeri

VLC i nemam potrebe za drugim, ni da probavam ni da eksperimentišem. Ain't fixin' it if it ain't broken.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta uraditi sa protected video fajlom? Koja0357 Video/TV softver 12 29.8.2010 11:48
Softver za IP video nadzor sistem Woohooo Aplikativni softver 2 21.6.2010 12:09
Program za video editovanje? plazma Video/TV softver 43 4.8.2008 14:27
Kako napraviti internet tv olujnik Video/TV softver 4 11.6.2008 19:19
MSI MP3Player i problem sa video zapisima! Zvonko Skener Aplikativni softver 1 2.10.2006 20:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com