Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2016, 19:53   #641
Mali Macan
Novi član
 
Član od: 10.3.2016.
Poruke: 3
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Pozdrav,
Da li ima neko iskustva sa Freelancer-om,da mi malo pojasni šta se radi tu ?
Hvala unapred!
Mali Macan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2016, 23:30   #642
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zarada na Netu

Freelancer je isti kao i Upwork, a šta se radi tu, pa sve se radi za šta postoji klijent i naručilac.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2016, 14:49   #643
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Kako uopste krenuti sa poslovima na freelancer i upwork.
Kapiram da je sad skoro nemoguce i ako imam iskustva u raznim oblastima nikako da me iko izabere evo vec mesec dana i ako stavljam dosta manji bid nego ostali.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2016, 14:51   #644
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

si stavio neke reference da vide šta si do sad radio?
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2016, 15:04   #645
Stefan Jovicevic
Član
 
Član od: 9.3.2013.
Poruke: 265
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 20 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

https://goo.gl/8DnhJX
Baci pogled na ovaj lajv strim, mozda ima neke odgovore na tvoje pitanja
Stefan Jovicevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2016, 22:53   #646
NISAM NESTO SMART
Član
 
Član od: 14.7.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 315
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 73 puta na 54 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NISAM NESTO SMART
Određen forumom Re: Zarada na Netu

" i ako stavljam dosta manji bid nego ostali."

Zasto bi ovo radio, takmicis se sa indijcima a oni uvek mogu jos nize i ko zna kakvi su ti klijenti koji tako malo placaju.

Ne znam tacno cime se ti bavis, ali meni kao programeru je pomoglo:
- popunjen profil (skroz), slike projekta i opisi tih projekta, uradjeni testovi sa dobrim skorom, opisi i sve to da bude bez gresaka napisano.

- Kad saljes ponude gledaj da nije neki sablon, nemoj kao svaki indijac da zapocinjes "Hello dear sir", obicno sam u fazonu student sam trazim neki side job, znam to i to sto je slicno ovome sto tebi treba itd...svaki posao je drugaciji pa je i tvoja ponuda.

- Cena po meni za prvi posao i moze dosta da se spusti ali kad vec imas malo iskustva nikako, nikad nemoj da se takmicis ko moze nizu cenu i ako pobedis dobijes loseg klijenta i malo para.

Uglavnom Srbi i generalno istocna evropa su dobri za freelancing, slicne su nam kulture, generalno dobro znanje i usluga, tako da amer moze da dobije dobrog programera za upola para (a upola para od americke plate je jos uvek mnogo za nas).
NISAM NESTO SMART je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2016, 23:17   #647
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zarada na Netu

Upwork uzima i provizije koje nisu male (100$ provizije na 500$ zarade po novom FAQ-u), a ove priče "dao sam manji bid i odbili su me a ne znam zašto", pa evo nekih od razloga:

- profil ti je totalna neuredna livada

- profilna slika ti je Homer Simpson

- CV ni reference praktično i nemaš jer nikog nije briga ako si u MS Paintu sklepao logo za auto-otpad u vlasništvu rođaka iz Žitorađe

- smanjuješ cijenu drugim ljudima koji imaju sve uredno popunjene testove, profil i detalje pa nisi ništa bolji od indo-filipinskih ***era koji zaslužuju šrafciger u oko i zbog kojih pravi, kreativni, korektni i iskusni ljudi ne mogu da dođu do posla. You're doing it WRONG.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2016, 2:50   #648
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Upwork uzima i provizije koje nisu male (100$ provizije na 500$ zarade po novom FAQ-u), a ove priče "dao sam manji bid i odbili su me a ne znam zašto", pa evo nekih od razloga:

- profil ti je totalna neuredna livada

- profilna slika ti je Homer Simpson

- CV ni reference praktično i nemaš jer nikog nije briga ako si u MS Paintu sklepao logo za auto-otpad u vlasništvu rođaka iz Žitorađe

- smanjuješ cijenu drugim ljudima koji imaju sve uredno popunjene testove, profil i detalje pa nisi ništa bolji od indo-filipinskih ***era koji zaslužuju šrafciger u oko i zbog kojih pravi, kreativni, korektni i iskusni ljudi ne mogu da dođu do posla. You're doing it WRONG.
Ajmo ovako :

1) Profil je 100% , ubaceni su raniji radovi,uradjeno je preko 20 testova sa prosecnom ili vise od prosecne ocene, slika je moja nije Homer Simpson.

2) Ne radim u MS Paintu, radim u PS,Zbrush,PaintTool SAI,Mudbox i jos nekoliko programa.

3) Ne smanjujem koliko ti mislis, ima dosta ljudi koji biduju daleko manje od mene. A ovo da nisam kreativan,korektan i kako treba iskucne ljude da pustim da rade na to nemam komentar.
Ne razumem sto si imao potrebu da me vredjas a i ne poznajes me.


Citat:
NISAM NESTO SMART kaže: Pregled poruke
"
- Kad saljes ponude gledaj da nije neki sablon, nemoj kao svaki indijac da zapocinjes "Hello dear sir", obicno sam u fazonu student sam trazim neki side job, znam to i to sto je slicno ovome sto tebi treba itd...svaki posao je drugaciji pa je i tvoja ponuda.
Ovo je verovatno problem , jer sam bas tanak sto se toga tice, mora da poradim na tome. Hvala.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2016, 13:28   #649
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zarada na Netu

^ nisam ništa rekao protiv tebe lično i izvini ako si se našao uvrijeđenim. Poenta je da zbog spuštača cijena koji rade fušeraj, ne mogu doći do izražaja ljudi koji su profesionalci i rade top izvedbu. Džaba ti dobar i popunjen profil ako ga niko ne gleda, a imaš par fazona za dizanje rejtinga, postoje tutorijali pa udri.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2016, 13:39   #650
NISAM NESTO SMART
Član
 
Član od: 14.7.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 315
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 73 puta na 54 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NISAM NESTO SMART
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke

- smanjuješ cijenu drugim ljudima koji imaju sve uredno popunjene testove, profil i detalje pa nisi ništa bolji od indo-filipinskih ***era koji zaslužuju šrafciger u oko i zbog kojih pravi, kreativni, korektni i iskusni ljudi ne mogu da dođu do posla. You're doing it WRONG.
Pravi, kreativni, korektni i iskusni ljudi uvek mogu da nadju posao nije to do low bidova, indijci koji rade za 2$ ti ne prave konkurenciju, najveci problem je ljudima iz zapadnih zemlja za njih posao 20$/h nije nista a ima dosta iskusnih ljudi iz istocne evrope koji rade dobro za te pare.
NISAM NESTO SMART je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2016, 0:45   #651
reb0rn
Član
 
Član od: 30.1.2007.
Poruke: 135
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 31 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Nazalost ja sam u srbistanu dosta srecao ljude koji rade na internetu za neku mizeriju, jer nemaju posla, nemaju ni nekog specijalnog znanja kojeg mogu ponuditi...
Najvise sam srecao ove sto drze casove japancima engleskog jezika i one rade za ~1-2$ po casu
Sad u zadnje vreme i one koji klikcu na ankete i slicne nebuloze, kazu da mogu da zarade do 150e, ali verujem da rade bas dosta
Eto cak i klinac sestrin trazi te sajtove da zaradi za neku steam igricu, ali iskreno nisam mu znao nista preporuciti jer iskreno imena sajtova na kojima rade nisam zapamtio

ako neko ima neki podoban za decu od 10-12 godina nek javi, nek zarade ako vec zele da kupe neku nebulozu od igre, jer ja im sigurno necu placas za krs igre
reb0rn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2016, 0:47   #652
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

ima tu dosta engleski, a od kliktanja na reklame ima da se načeka
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2016, 1:37   #653
reb0rn
Član
 
Član od: 30.1.2007.
Poruke: 135
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 31 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ima tu dosta engleski, a od kliktanja na reklame ima da se načeka
Moze i engleski
Pa jos ako mora da cita i prevodi super barem ce nesto nauciti, za sad sam mu rekao da pogreda mturk i microworkers
E sad da li klikce u debilnom LOL-u ili na sajtu po meni mala razlika
reb0rn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2016, 1:44   #654
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zarada na Netu

Citat:
reb0rn kaže: Pregled poruke

ako neko ima neki podoban za decu od 10-12 godina nek javi, nek zarade ako vec zele da kupe neku nebulozu od igre, jer ja im sigurno necu placas za krs igre

Djeca od 10-12 godina po zakonu NE SMIJU da rade NIŠTA što donosi bilo kakav profit jer dječji rad je zabranjen deklaracijom Unicefa čiji je i Srbija potpisnik pa zbog par dolara koje mali zaradi lako može da se desi da roditelji odsviraju klavir. Dječji rad je ilegalan, a klinac nije ni stariji maloljetnik od 16-17 da mu se progleda kroz prste. Na šta da mu isplate zarađeno, na kasicu-prasicu? Nema teorije da (za)radi dok ne napuni 18 godina.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2016, 2:05   #655
reb0rn
Član
 
Član od: 30.1.2007.
Poruke: 135
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 31 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

HAHAHAHAHAHHAAHHAHAHA

ma jok ima da sede ko debili da gledaju farmu i vuku se po facebooku pa onda sa 18 da rade to sto rade danas, u normalnom svetu deca ako zele ZARADJUJU sama, a ti sto tumacis je prinudan rad koji nije podoban za "dete"
na zapadu volontiraju "starija" deca i za to su placena fino i to se ne moze porediti sa romima koji vecinski svoju decu koriste kao roblje ili odredjene zemlje koji istu koriste za fizicki rad

Takodje od postanka zemljoradnje deca su pomagala i radila na polji, basti ili sta vec, samo ova gradcka su malo odletela u nebo

Bas sam radio neki komp kod nekog klinca (lupam 13 godina) kaze zaradio sam uzeo taksi, otisao u prodavnicu i kupio isti, prodavao lubenice za nekog komsiju.... niko ga nije terao ni prisilio, kaze ubio se od baksisa svi mu ostavljaju po 20-50din

Naravno ja mu ovo nisam predlagao, vec sam video da on i njegovo drutvo vise na nekom sajtu i klikcu vec nedelju dana , pa kad sam mu preracunao da mu treba preko godinu dana da zaradi 10e odustao je, sad vidim klikce na drugom sajtu pomalo, zato sam i ovde postavio pirtanje, vec ako klikce nek klikce gde ce nesto dobiti, mislim da ce ako zaradi 5-10e biti dovoljno da kupi to sto zeli

Poslednja ispravka: reb0rn (13.5.2016 u 2:16)
reb0rn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2016, 2:42   #656
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Ovo je verovatno problem , jer sam bas tanak sto se toga tice, mora da poradim na tome. Hvala.
Prvo da se ogradim, nisam aktivan par godina, tj ne jurim poslove nego radim samo ako me bas iscima neko kome sam vec radio.

Osnovno je, gledaj da ti engleski bude korektan, provuci poruku kroz neki spell checker pre nego sto je posaljes (uradi i test za engleski ako ga ima na sajtu). Ljudi izbegavaju da saradjuju ako treba da desifruju tudje poruke/govor.

Nemoj da se rasipas i da konkurises na 10-20 poslova, odaberi par onih koji mislis da ti najvise leze, i za pocetak gadjaj manje poslove i to one za koje si siguran da mozes dobro da ih uradis. U prijavi iznesi neka svoja misljenja o zadatku koji treba da se uradi - dakle da covek vidi da si procitao, shvatio i razmislio o poslu. Posto vidim da pominjes graficke programe prilozi neki raniji rad na slicnu temu. Kada imas neke uradjene poslove posle ide lakse, oni kojima si radio te sami zovu ako su bili zadovoljni. Racunaj da ce ti trebati duplo vise vremena da zavrsis posao od onoga sto mislis (tj ostavi sebi dovoljno vremena da zavrsis posao, Marfi je uvek budan, u pocetku zelis da ostavis dobar utisak). Dobro obrati paznju za koga radis, izbegni ljude koji prosledjuju svoje poslove (postoje ljudi koji se samo time bave), jer ce ti uvaliti da radis vise od onoga sto je dogovoreno, gubis vreme na bespotrebne rasprave, ne znace ti jer neces zeleti ponovo da radis za njih.

Kada dobijes posao, prilagodi se casovnoj zoni iz koje je klijent (koliko je to moguce). Pre svega zbog komunikacije, ljudi jako cene kada ne cekaju odgovor na poruku/mail po pola dana, nego im odgovoris brzo. I kada ih obavestavas kako napredujes.

Realno oceni koliko vredi tvoj rad, dakle kvalitet tvog proizvoda i radni sat. Ne obracaj paznju na one koji rade za kikiriki, taj rad toliko i vredi, i to prolazi samo kod klijenata koji se nisu vec opekli. Imao sam prilike da me klijenti zamole da "sredim" code koji je neko vec radio. Dobijem kupus od code-a, prekrstim se iako nisam vernik - pa ja da toliko ne znam ne bih se ni lud javljao za takav posao. Onda kazem da mi ne pada na pamet da to sredjujem, jer bi mi trebalo vise vremna da bistrim ono nego da napisem od nule, i dogovorimo se da radim od pocetka. Ti ljudi u sustini nisu konkurencija, jer zbog neznanja gube mnogo vremena.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2016, 9:22   #657
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
reb0rn kaže: Pregled poruke
HAHAHAHAHAHHAAHHAHAHA

ma jok ima da sede ko debili da gledaju farmu i vuku se po facebooku pa onda sa 18 da rade to sto rade danas, u normalnom svetu deca ako zele ZARADJUJU sama, a ti sto tumacis je prinudan rad koji nije podoban za "dete"
na zapadu volontiraju "starija" deca i za to su placena fino i to se ne moze porediti sa romima koji vecinski svoju decu koriste kao roblje ili odredjene zemlje koji istu koriste za fizicki rad

Takodje od postanka zemljoradnje deca su pomagala i radila na polji, basti ili sta vec, samo ova gradcka su malo odletela u nebo
Pomagajući svojim matorcima u zamljoradnji sam 90-ih dobio SNES i pristojan TV u svojoj sobi, kao i razne za to vreme preskupe igre na kertridžima. Burazer nam je sakupljanjem i prodajom pečuraka celo jedno leto zaradio Playstation... Gde je želja tu je i način.

Što se zarade na netu tiče, i ja sam se malo oprobao na Upwork-u za photo editing i sl. ali baš mi sporo ide dobijanje poslića i to uglavnom kada spustim cenu za kikiriki. Naravno biram samo poslove za koje sam 100% siguran da će kvalitet mog rada biti na nivou. Čuo sam od više ljudi da se u početku mora malo žrtvovati jer bez istorije i statistike na sajtu te niko neće uzeti za ozbiljniji posao, zašto bi rizikovao. Ni sam ne znam da li ću da istrajem, zavisiće od drugih obaveza. Engleski i komunikacija mi nisu problem to je sigurno.

Predavači engleskog za 25-minutni čas dobiju 1.4$ ali ima i nekih bonusa za količinu održanih časova u mesecu. Mada se mora uračunati i vreme potrošeno na bukovanje časova, pisanje beleški za svaki... Ali mislim da tamo mogu samo punoletni i ima dosta pravila, treba biti ažuran i disciplinovan, a ima i bezobraznih učenika pa ne smete imati kratak fitilj. Odlično vladanje engleskim se naravno podrazumeva i da pre svega prođete njihove intervjue i obuku.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2016, 10:36   #658
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zarada na Netu

@reb0rn može klinac da ti klikće gdje god hoće, ali ZAKONSKI gledano NIKO ne može da ga isplati: sa 13 godina može otvoriti dječiju štednju u banci, a da bi bio isplaćen za bilo kakav posao na netu, treba da ima Paypal ili neki drugi vid platne platforme koja zahtjeva punoljetstvo, postojeću karticu ili nešto treće (sken vozačke, lične karte, poreska uvjerenja i sl.) što dijete od 13 godina ne može posjedovati, pa je ujedno i besmisleno i nezakonito da radi/volontira/klika bilo gdje ako nema načina da bude isplaćen. Te zemljoradničke priče su fikcija, danas se ni odrasli ne hvataju lopate, a kamoli djeca.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2016, 10:43   #659
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Evo ja imam zakazan intervju za ponedeljak da pokažem znanje engleskog pa ako im odgovaram da mi omoguće da držim časove kinezima. Kada sam se raspitao saznao sam da ima ljudi koji zarađuju do 50,000 mesečno.

Da li se neko od vas time bavio ?
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2016, 10:57   #660
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zarada na Netu

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Evo ja imam zakazan intervju za ponedeljak da pokažem znanje engleskog pa ako im odgovaram da mi omoguće da držim časove kinezima. Kada sam se raspitao saznao sam da ima ljudi koji zarađuju do 50,000 mesečno.

Da li se neko od vas time bavio ?


Radio sam ja i privatne face-to-face, a i časove preko neta (Upwork, Skype, Welearn) online modele nastave i tu si potpuno orijentisan na klijenta, ako rade neki posao moraš da vladaš terminologijom tog posla, u suprotnom komunikaciju ćeš svesti na standardno đe si/šta ima/koncerzacijski engleski koji se može i putem Duolinga naučiti. Poenta je da budeš dosljedan, a ako trebaš dalje savjete javi pa se možemo dogovoriti i oko prebacivanja klijenata ako si za taj tip saradnje.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
alertpay, moneybookers, web, zarada

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25
Život na Marsu? Ice-Man Brbljaonica 149 26.11.2008 0:26
Problem pri gledanju videa na netu Francesko Aplikativni softver 12 3.11.2008 18:37
Asus K8N-E Deluxe firmware na netu? holodoc Osnovne komponente 4 5.9.2006 1:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com