Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2015, 17:19   #1
BeliTigar86
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Kurs za Programske Jezike

Posto je tema slicna mojoj vec otvarana ,morao bih da otvorim ponovo i postavim par pitanja kako bih mogao da znam da li je kurs koji zelim da pohadjam za mene ili ne.

Ovako citao sam sta je C++ i Java ali mi to nije dalo dovoljno informacija,naime interesuju me kursevi C++ i Java koji se nude u nekim skolama a ja bih da naucim te jezike,sta je problem ako bi neko mogao da mi kaze gde se oni najvise koriste,zasta se koriste,kako funkcionisu posto na internetu nisam nasao dovoljno.Zanima me i PHP zasta on sluzi i zasta se koristi,kursevi traju mesec dana ali to je pocetni nivo naravno ostali nivoi dolaze kasnije.Znam da je ca ozbiljnog programera potrebno imati neku IT skolu iz sebe,ali ako moze da se nauci preko kursa sto da ne,zato mi pomozite u odluci ako nije problem,ja sam vec upisao nesto drugo sto nema veze sa IT ali dodatna znanja su mi potrebna a da skidam tutorijale i ucim sam ne znam koliko je to dobro jer sutra za posao poslodavac obicno trazi sertifikat.

Znaci da pojasnim:Cemu sluzi C++,Java,PHP
Gde se koristi najvise
Zasta se koristi
Koliko je tesko nauciti ove programe s obzirom da matematika igra kljucnu ulogu koliko sam ja cuo.
i koliko je unosan posao Web dizajnera da li je onako kao sto se prica da su izuzetno trazeni posto me i to zanima.

Eto toliko pa pisite ako nije problem.
BeliTigar86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 17:30   #2
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Kurs za Programske Jezike

Joj kako lose pitanje boze ti sacuvaj! Mogao si da napises malo vise o sebi prije nego sto uronis u svijet programskih jezika. Prethodna iskustva, poznavanje engleskog jezika, generalno poznavanje rada na racunaru itd.

Citat:
Znam da je ca ozbiljnog programera potrebno imati neku IT skolu iz sebe
Ko ti je to slagao? Meni niko nije trazio nikakav papir. Radi na sebi i to je to.

Citat:
Znaci da pojasnim:Cemu sluzi C++,Java,PHP
Generalno receno: Za sve i svasta. PHP je od ta tri najvise ogranicen i (skoro) striktno se koristi samo se za web aplikacije.
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 17:35   #3
BeliTigar86
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom

Citat:
brano88 kaže: Pregled poruke
Joj kako lose pitanje boze ti sacuvaj! Mogao si da napises malo vise o sebi prije nego sto uronis u svijet programskih jezika. Prethodna iskustva, poznavanje engleskog jezika, generalno poznavanje rada na racunaru itd.



Ko ti je to slagao? Meni niko nije trazio nikakav papir. Radi na sebi i to je to.



Generalno receno: Za sve i svasta. PHP je od ta tri najvise ogranicen i (skoro) striktno se koristi samo se za web aplikacije.
Pitanje nije lose napisano ali dobro to je tvoje misljenje,hvala ti na odgovoru, sto se tice mene Engleski mi ide odlicno i znam ga dosta dobro,a sto se tice tvog odgovora za PHP jer to mislis na Web dizajn kad si napisao Web aplikacije ili ja gresim?

Citat:
brano88 kaže: Pregled poruke
Joj kako lose pitanje boze ti sacuvaj! Mogao si da napises malo vise o sebi prije nego sto uronis u svijet programskih jezika. Prethodna iskustva, poznavanje engleskog jezika, generalno poznavanje rada na racunaru itd.



Ko ti je to slagao? Meni niko nije trazio nikakav papir. Radi na sebi i to je to.



Generalno receno: Za sve i svasta. PHP je od ta tri najvise ogranicen i (skoro) striktno se koristi samo se za web aplikacije.

Izgleda da me je neko stvarno slagao posto znam da ljudi pricaju kako bez skole niko nece da te zaposli bez obzira dal ti znao ili ne bez ljutnje ali to ljudi pricaju i takodje moras bit expert za matematiku koliko sam cuo.

Poslednja ispravka: DeCoy (18.8.2015 u 18:46) Razlog: multiquote
BeliTigar86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 18:44   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kurs za Programske Jezike

Citat:
BeliTigar86 kaže: Pregled poruke
Pitanje nije lose napisano ali dobro to je tvoje misljenje,hvala ti na odgovoru, sto se tice mene Engleski mi ide odlicno i znam ga dosta dobro,a sto se tice tvog odgovora za PHP jer to mislis na Web dizajn kad si napisao Web aplikacije ili ja gresim?
Grešiš web dizajn je vizuelni deo web sajta a php je ono ispod haube
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 17:39   #5
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Kurs za Programske Jezike

Citat:
BeliTigar86 kaže: Pregled poruke
Izgleda da me je neko stvarno slagao posto znam da ljudi pricaju kako bez skole niko nece da te zaposli bez obzira dal ti znao ili ne bez ljutnje ali to ljudi pricaju i takodje moras bit expert za matematiku koliko sam cuo.
Brate mili... srednja skola ok. Ali recimo faks ti ne treba. Jest pozeljan, ali nije neophodan. A kurseva se mani. Sisanje ovaca.
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 17:39   #6
BeliTigar86
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom

Takodje me zanima iz prve ruke da mi neko kaze koji su najtrazeniji IT poslovi ili Programski jezici?

Da ne smaram vise to je to


Hvala unapred.

Citat:
brano88 kaže: Pregled poruke
Brate mili... srednja skola ok. Ali recimo faks ti ne treba. Jest pozeljan, ali nije neophodan. A kurseva se mani. Sisanje ovaca.

Pa ako su kursevi sisanje ovaca sta mi preporucujes onda,koliko je tesko uciti sam zar nije bolje da ti neko pokaze?

Poslednja ispravka: DeCoy (18.8.2015 u 18:46) Razlog: multiquote
BeliTigar86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 18:22   #7
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Kurs za Programske Jezike

Citat:
BeliTigar86 kaže: Pregled poruke
Takodje me zanima iz prve ruke da mi neko kaze koji su najtrazeniji IT poslovi ili Programski jezici?

Da ne smaram vise to je to


Hvala unapred.
Trazi se poznavanje odredjenog API-ja, a programski jezik je sa osnova. Programski jezik kao takav mozes savladati za 7 - 10 dana i jos jedno 7 - 10 dana da malo prodjes kroz zadatke i dobro uvezbas pravila.
Problem je savladati API, strukture podataka, obrasce itd. i zato su najcesce potrebno od nekoliko meseci pa do nekoliko godina, a u nekim slucajevima se uci i do kraja zivota.
U ovom trenutku potraznja za iOS programerima je ogromna sto ce reci za objektnim C-om/Swift-om ali kao sto rekoh pored samog jezika potrebno je poznavati i sam iOS API.
Preuzmes neki od online kurseva i pocnes odatle, recimo Lynda-dot-com. Kada zavrsis kurs napravis neku malu aplikaciju ili vise njih i onda ces znati da si napravio prvi korak ka necemu ozbiljnom.
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 18:45   #8
BeliTigar86
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom

Citat:
BobaL kaže: Pregled poruke
Trazi se poznavanje odredjenog API-ja, a programski jezik je sa osnova. Programski jezik kao takav mozes savladati za 7 - 10 dana i jos jedno 7 - 10 dana da malo prodjes kroz zadatke i dobro uvezbas pravila.
Problem je savladati API, strukture podataka, obrasce itd. i zato su najcesce potrebno od nekoliko meseci pa do nekoliko godina, a u nekim slucajevima se uci i do kraja zivota.
U ovom trenutku potraznja za iOS programerima je ogromna sto ce reci za objektnim C-om/Swift-om ali kao sto rekoh pored samog jezika potrebno je poznavati i sam iOS API.
Preuzmes neki od online kurseva i pocnes odatle, recimo Lynda-dot-com. Kada zavrsis kurs napravis neku malu aplikaciju ili vise njih i onda ces znati da si napravio prvi korak ka necemu ozbiljnom.

Puno ti hvala Boba na odgovorima bas si mi pomogao,recimo samo ovo ako sam dobro razumeo Programsi jezici poput C++,Java,PHP pogotovu PHP su osnova za Web Design ili gresim,recimo koliko su trazeni Web Dizajneri ako mozes da mi kazes i to?iOS programeri koliko je tesko savladati gradivo da bi sebe mogao nazvati iOS programerom uzgred hvala za sajt Lynda-dot-com pogledacu.

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Grešiš web dizajn je vizuelni deo web sajta a php je ono ispod haube
Izvini ali mozes da budes malo precizniji nisam bas razumeo dobro,ja sam ipak pocetnik.

Poslednja ispravka: DeCoy (18.8.2015 u 18:49) Razlog: multiquote
BeliTigar86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 19:59   #9
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Kurs za Programske Jezike

Citat:
brano88 kaže: Pregled poruke
Ko ti je to slagao? Meni niko nije trazio nikakav papir. Radi na sebi i to je to.
Začudio bi se koliko papir znači... Nije ključan za dobijanje posla, ali je izuzetno ključan za poziv na intervju... Većina domaćih ozbiljnijih firmi ima listu od par fakulteta čije studente uzima u razmatranje dok se ostalo mahom škartira (ne kažem, ima izuzetaka ali u 90% slučajeva ti je ovako).

Naravno, uzimam u obzir samostalno prijavljivanje, bez preporuke... Ima naravno ulogu i iskustvo i projekti na kojima si radio, ali u situaciji dva čoveka sa približno istim iskustvom onaj sa papirom white list ustanove je u ogromnoj prednosti...
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2015, 15:51   #10
NikolaTECH
Član
 
Član od: 9.2.2015.
Poruke: 67
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kurs za Programske Jezike

Vjerovao ili ne, ja imam 15 godina, još malo pa će 2 godine kako se bavim programiranjem.. Sad sam upisao srednju elektrotehničku školu, a u 8. OŠ sam krenuo da programiram u QBasicu (učili me nastavnici). U 9. sam krenuo da učim Python i C++, i evo me sada na državnom za par sedmica. Onda sam krenuo HTML, CSS, PHP i JavaScript, i dobio sam posao prije par dana.
-Kursevi ti ne trebaju, uči sa interneta ili iz neke knjige, moj savjet.
NikolaTECH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2015, 18:07   #11
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Kurs za Programske Jezike

Nije da nije potreban kurs. Ali će više da ti odmogne nego što će da ti pomogne u ovom trenutku.

Drugar je uzeo kurs IT akademije na bum (PHP, SQL i te web tehnologije), i išao u dva termina (išao u obe grupe, faktički je sluišao svaki čas po dva puta) i stekao je nekakvo znanje, koje je kasnije trebao da nadogradi, međutim nije uspeo da nađe posao i batalio je sve.

Ideja je da stekneš neku osnovu sam i da naučiš nešto da radiš sam, pa kasnije da upišeš kurs koji želiš, ukoliko tad budeš video potrebu za tim. Naravno, ne mislim sve sam da naučiš već da neke osnovne stvari sam naučiš i onda da proceniš. Ne može da se poredi nijedan vid učenja sa onim kada imaš nekog da pitaš i da ti objasni uživo. Jer ideja je da zapravo imaš nešto da pitaš tog što ti predaje, a ne da ga slušaš pa da pratiš u hodu, jer si u grupi i pitanje je koliko će tempo grupe odgovarati tebi. Dal će ti biti previše sporo ili previše brzo, u oba od navedena dva slučaja si protraćio vreme/pare...


Inače, matematika nije neophodna za programiranje. Nije neobično da se programeri dobro služe matematikom jer je pristup rešavanju problema sličan kao i u matematici. Matematika je kritična za neko performance-critical programiranje gde moraš da izračunaš sumu brojeva od 1 do n u tri koraka umesto da ideš redom i sabiraš jedan po jedan...
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2015, 18:26   #12
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Kurs za Programske Jezike

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
Inače, matematika nije neophodna za programiranje. Nije neobično da se programeri dobro služe matematikom jer je pristup rešavanju problema sličan kao i u matematici. Matematika je kritična za neko performance-critical programiranje gde moraš da izračunaš sumu brojeva od 1 do n u tri koraka umesto da ideš redom i sabiraš jedan po jedan...
Uf, čekaj da stekneš malo više iskustva pa ćeš videti koliko grešiš. Matematika ti treba svuda, bez obzira kojom granom programiranja se baviš. Kaže meni kolega, šta će meni matematika pa ja se bavim front-end web razvojem. A onda dođe klijent i kaže da neka animacija mora da ima zakasnelo kretanje u odnosu na miša (tzv. "easing") i uz to postavi uslov da parametri negativnog "ubrzanja" moraju da se menjaju. Da vidiš kako kolega brzo menja mišljenje u pogledu matematike

Citat:
Flash91 kaže: Pregled poruke
Što?
Zato što web profesionalci već godinama vode kampanju protiv w3schools.com kao veoma nepouzdanog i često pogrešnog izvora informacija za početnike. Jedini razlog zbog kojeg taj sajt opstaje na vrhu rezultata pretrage je izuzetno agresivan SEO marketing.

http://www.w3fools.com/
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 18:48   #13
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kurs za Programske Jezike

Imaš i youtube sa gomilom tutorijala samo moraš znati šta hoćeš da postigneš. Ako kreneš da učiš neki API i da ga proučavaš pa ti se svidi neki drugi pa nakon toga treći, zalutaćeš u šumi informacija i nećeš znati ništa. Obrazuj se gledanjem videa i forumima po netu. Neće ti trebati pare, a profilisaćeš se vrlo brzo. U samom IT-u nema "najtraženijih" i manje traženih poslova: ako si u nečemu dobar, sam ćeš se nametnuti kao stručnjak. Ako ne znaš vola da ubodeš, džaba ti sve diplome svijeta.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 18:50   #14
BeliTigar86
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kurs za Programske Jezike

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Imaš i youtube sa gomilom tutorijala samo moraš znati šta hoćeš da postigneš. Ako kreneš da učiš neki API i da ga proučavaš pa ti se svidi neki drugi pa nakon toga treći, zalutaćeš u šumi informacija i nećeš znati ništa. Obrazuj se gledanjem videa i forumima po netu. Neće ti trebati pare, a profilisaćeš se vrlo brzo. U samom IT-u nema "najtraženijih" i manje traženih poslova: ako si u nečemu dobar, sam ćeš se nametnuti kao stručnjak. Ako ne znaš vola da ubodeš, džaba ti sve diplome svijeta.
hvala na odgovoru a sta bi mi ti preporucio za pocetak?
BeliTigar86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 19:13   #15
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Kurs za Programske Jezike

Citat:
Programski jezik kao takav mozes savladati za 7 - 10 dana i jos jedno 7 - 10 dana da malo prodjes kroz zadatke i dobro uvezbas pravila.
Pa da li se ti salis?

Citat:
Programsi jezici poput C++,Java,PHP pogotovu PHP su osnova za Web Design ili gresim,recimo koliko su trazeni Web Dizajneri ako mozes da mi kazes i to?iOS programeri koliko je tesko savladati gradivo da bi sebe mogao nazvati iOS programerom uzgred hvala za sajt Lynda-dot-com pogledacu.
Programski jezici nemaju veze sa "web dizajnom". Kao sto rece water wizard, to ti je ono ispod haube.

Ako zelis da pravis web aplikacije, preporucio bih ti neki "staticno kucani" programski jezik. Java, C# itd. Naravno, uz sve to dolazi i upoznavanje s HTML-om, CSS-om i nesto malo JavaScript.

Ako zelis da pravis Android aplikacije: Java, C# (moze ali nisam ljubitelj ideje o Xamarin-u) a moze cak i C++.

iOS - Objective C. S tim da zahtjeva puno ulaganja u polje tehnologija koje je izuzetno nefleksibilno.

Nadji knjigu i udri! Drzi se i dokumentacije. Napravi nalog na stackoverflow-u. Na stackoverflow-u mozes pokupiti jako korisnih savjeta a i licno ga koristim za informisanje o aktuelnim tehnologijama.

Izbjegavaj tutorijale od likova sa neprovjerenim radnim iskustvom. Tipa TheNewBoston, mybringback itd.
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 19:24   #16
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kurs za Programske Jezike

vidim da si radoznao i da imaš 1000 pitanja
što se tiče web dizajna počni sa wikipedijom https://en.wikipedia.org/wiki/Web_design
google is your friend
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 19:27   #17
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kurs za Programske Jezike

Nemoj da se ljutiš ali evidentno je da (kao što si i sam rekao) nemaš pojma o čemu pričaš.

Upisivanje kursa će u najboljem slučaju od tebe napraviti početnika koji ume da iskodira neke osnovne stvari a koji je totalno zbunjen i i dalje nema pojma ni o čemu.
U najgorem slučaju ćeš baciti pare i protraćiti vreme.

Za početak, ne možeš da sedneš i programiraš a da nemaš pojma o računarima generalno. Ja bih se na tvom mestu za početak konsultovao sa nekim stručnim licem da te uputi u par knjiga da proučiš računare, moderne informacione tehnologije, moderni web i slično, tako da imaš pojma o čemu pričaš i o čemu razmišljaš.

Upisivanje kursa nije rešenje ako iza sebe nemaš apsolutno nikakvu tehničku potkovanost, negde si čuo za C++ i Javu i da su dobro plaćeni (verovatno jedan od onih ogavnih oglasa IT Akademije i one druge "akademije") a ne znaš ni čemu služe, ni koliko su kompleksni a ni koliko su zapravo plaćeni a kamoli šta je zapravo programiranje.

Za početak, edukuj se o IT svetu generalno pa kroz par meseci dobro promisli da li želiš da bacaš pare na kurseve jer ćeš kroz kurseve u najboljem slučaju naučiti samo gole osnove bez tehničke potkovanosti i bićeš "zanatlija" koga će gazde rabiti za 300-400e mesečno. Razmisli da li ti se isplati.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Teva (17.8.2015)
Stara 17.8.2015, 20:02   #18
JeSuis
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 274 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Kurs za Programske Jezike

Malo pojašnjenje nekih termina koje vidim da te zbunjuju:

Veb Dizajn - Veb dizajner određuje kako veb sajt izgleda - vizuelno. Ako želiš da budeš veb dizajner poželjno je da budeš kreativan, a glavni alat koji se koristi za dizajniranje je Fotošop. Takođe ako želiš da dizajniraš izgled sajtova moraš da zanaš kako se prave, tako da ćeš morati naučiš i HTML i CSS.

Veb Programer - Isto što i programer s tim da se programi koje pravi izvršavaju na internetu (veb-u). Dakle, dok veb dizajner misli kako će sajt da izgleda, veb programer ima cilj da iskonstruiše sajt tako da obavlja određenu funkciju zbog koje postoji (npr. neko je morao da isprogramira ovaj forum da radi ovako kako radi).

Ovo je najprostije objašnjenje ovih termina. Sad pošto si rekao da dobro znaš engleski kucaj u guglu ili ju tjubu:
what is java used for ili what is c++ used for ili best programming languages 2015...
Posveti malo vremena i videćeš da ćeš početi da shvataš šta je šta i za šta se koristi...
JeSuis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 21:10   #19
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Kurs za Programske Jezike

Citat:
BeliTigar86 kaže: Pregled poruke
Mogao si da das lespi odgovor a ne tako grubo,ne znam cemu tako drzak odgovor ja nemam 20 godina pa da nemam pojma o nekim stvarima,razgovaras sa odraslim covekom to sto ne znam o programiranju ne znaci da ne znam o kompijuterima,ne znam cemu ljutnja?
Nije drzak odgovor već realan... Jer da bi uopšte mogao da se baviš programiranjem ne možeš da naučiš samo sintaksu jezika i ćao zdravo, već moraš da naučiš da razmišljaš tako, jer važe drugačija pravila koja su postavljena samom arhitekturom računara.

Ne postavlja se pitanje poznavanja računara kao da znaš da ga rastaviš, sastaviš, upotrebiš ovaj ili onaj program, već poznavanje kako se u memoriji predstavljaju celi brojevi, brojevi decimalnim zapisom, kako je organizovana memorija u računaru i slično... Posebno ako uzmeš da radiš neki jezik gde ti moraš da vodiš računa o memory managementu.

E sad, naravno postoje ljudi koji jedva čekaju da se okite nekim kursom i da nauče programiranje jer su čuli da je to do jaja plaćeno i u celu priču ulete na bum tras... Onda dolaziš u situaciju da imaš ograničeno znanje, jer nemaš dobru osnovu i da radiš samo zanatske stvari, koje niko normalan neće da ti plati preko 300,400 evra.

I da, kompjuter se piše bez i
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 23:56   #20
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Kurs za Programske Jezike

Citat:
BeliTigar86 kaže: Pregled poruke
Koliko je tesko nauciti ove programe s obzirom da matematika igra kljucnu ulogu koliko sam ja cuo.
Matematika moze malo da ti pomogne, ali da je dobro poznavanje matematike kljucna uloga, to uopste nije tacno.
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gde ici na napredniji kurs jave? Dusan_BG Brbljaonica 1 2.2.2015 11:31
Besplatan online kurs za administratora Linux sistema? technikum Slobodni softver 5 7.10.2012 12:26
3D kurs SAE instituta: Da ili NE ? Extraterrestrial 3D radovi 2 8.10.2011 14:37
SAE Flash kurs? Extraterrestrial Pravljenje igara 1 14.7.2011 19:49
Letnji akademski kurs: Smart Houses of the Future (20-30. jul, Niš) Chivan Dešavanja i događaji 0 10.6.2010 13:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com