Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.5.2013, 16:43   #1
EbonKnight
Član
 
Član od: 5.11.2007.
Poruke: 47
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Problem sa grafikom

Cao ljudi,

Imam jedan, za mene neresiv problem, koji sam, cini mi se, 99% locirao na grafiku ili nesto u vezi iste (kabl, mozda?)

Ukratko ovako,

Od kako sam nabavio 660gtx twinfrozr 2 imam samo probleme. Prvo je tu bila windows 7 instalacija koja je vec bila dotrajala ali sa prethodnom karticom je radila sasvim ok. Poceo da mi se resetuje i to, da bi uspeo da sa iskljucivanjem auto-reseta vidim da je ntoskrnl.exe problem. Uglavnom, nema veze, ajde, hteo sam inace da pravim novi sistem, nabavio inace nov SSD da probam, pa odlucim sa ortakovom osmicom, aj da vidimo kako radi.

I .. ono, radi super u pocetku, igrice lete, sve je kul.. medjutim nasumicno se resetuje komp, uglavnom u brauzeru, ne u igricama. Probao sve zivo, menjao brauzere, fles, drajvere.. nista.. smor. Vidim ima dosta ljudi sa osmicom problem, reko ajde, ******, vraticu 7.

Odlucim u medjuvremenu aj kao stavicu AHCI ne IDE, kad vec radim sve to, i instaliram sedmicu. I sve radi kul, do momenta dok ne pokusam da instaliram BILO KOJI graficki drajver, posle cega se neumitno resetuje komp nekoliko sekundi (5-15) posle butovanja windowsa. Iskljucim naravno auto reboot, stavim error log, ali dzabe.. nema BSOD-a, i dalje resetuje, a jedino prijavljuje da se neocekivano resetovao. U medjuvremenu, primetim da se resetuje ponekad, jaaako retko, ali ipak resetuje cak i bez drajvera posle nekog vremena.

Instaliram osmicu opet, jbg, i, opet ista prica.

I uglavnom, eto nas.. ja apsolutno nemam pojma sta dalje, sem da vidim da probam neku drugu karticu i kabl, sto trenutno nemam pri sebi.

No, pre nego sto to uradim, ako biste mogli da date neke ideje, bio bih vecno zahvalan. Dakle, PSU definitivno radi, memorija takodje, SSD takodje radi savrseno.. da li je moguce da AHCI nekako ima veze sa resetovanjem a bas specificno da bez greske resetuje posle instaliranja grafickih drajvera? (deluje mi nelogicno) Ipak, ono, ne znam, ploca je p55a ud4 rev. 1 i citam da ljudi ne koriste sata 3 posto njihov marvell driver lose radi sa ssd-ovima.. ili ih i ne butuje. Stoga sam i instalirao na sata 2, pa samim tim i ssd radi sporije nego sto bi mogao.. ali opet RADI.. ne znam zasto bi ovo predstavljalo problem, ali, dobro, priznajem da sam mozda glup

Sta jos.. ostatak sistema.. dva stika od po 4gb ddr3 rama, i5 750 procesor, maxtor koji mi je slave na 500 giga i samsung 840 master na sati 0 koji radi sad u vec pomenutom AHCI-ju.
EbonKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2013, 17:02   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafikom

probaj da isključiš taj Maxthor a i nisi rekao koje je napajanje...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2013, 17:07   #3
EbonKnight
Član
 
Član od: 5.11.2007.
Poruke: 47
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa grafikom

E da, napajanje je 600W Chieftec.. mislim, ono, ssd trosi neznatno a ova 660 manje nego moja stara 6950-ica, nemam pojma, nije mi logicno da nema dovoljno struje. Ali vidis, nisam probao da "sutnem" Maxtora, probacu.. mislis da mozda on zeza zbog AHCI-ja ili samo ovako? Jes vala star disk dodjavola ali nigde ne vidim da je nesto koruptiran hm.
EbonKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2013, 17:43   #4
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafikom

Posedujem takođe MSI GTX660 TwinFrozr i SSD u konfiguraciji. Takvo zamrzavanje i restartovanje zna da pravi i SSD. Iste probleme sam imao i ja kad sam uzeo prvi SSD (Mushkin Chronos 90GB). Zamenuo SSD i svi problemi nestali. Probaj instalaciju sistema na hard disk i isključi SSD pa probaj i to.
PS. Ako koristiš SSD, obavezno uključi AHCI.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2013, 18:25   #5
EbonKnight
Član
 
Član od: 5.11.2007.
Poruke: 47
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa grafikom

Ajoj, znaci moze i to da bude ipak.. bilo je i logicno s obzirom da su od tada poceli najveci problemi ali opet mi to nekako nikako nema smisla. I da, presao sam na AHCI.. ali smor, ako se ispostavi da je SSD moram da ga menjam, dzaba sistemska particija bez SSD-a sad kad sam video koliko je brz
EbonKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2013, 20:08   #6
EbonKnight
Član
 
Član od: 5.11.2007.
Poruke: 47
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa grafikom

Jao poludecu ljudi. U medjuvremenu sam probao OS i na starom i na SSD-u zasebno i na oba se ovo resetovanje, sada sve cesce, desava. Dakle, nisu diskovi, najverovatnije nije ni grafika (na najnovijem nisam stigao ni da instaliram drajvere), ostaje mi da testiram memoriju ali ne znam kako s obzirom da nema vajde od memtesta kad se ovo *****e resetuje ko nenormalno.. i onda, ne znam.. da li je moguce da je vec bio PSU "rovit"? Mislim, u punom rezimu igrica plus u vec pomenutom OCCT testu je sabio bez da se oznoji i nista nije kresovalo (u srecnim vremenima te prve post-ssd win 8 instalacije kada je sve radilo samo je ponekad resetovao komp).. ali ne znam, mozda je ovo sve ipak nekako zeznulo PSU..nemam vise ideju zaista.. -.-
EbonKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2013, 20:17   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafikom

jbg kreni sistem eliminacije, čupaj deo po deo dok ne počne stabilno da radi... mada možeš i kablove da proveriš mene je zezao loš kabl od hard diska sa tim resetima ceo dan sam se mučio dok nisam ustanovio šta je...
i temperature isto proveri, plus šta si od delova dodao novo kad je počelo ...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2013, 22:05   #8
EbonKnight
Član
 
Član od: 5.11.2007.
Poruke: 47
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa grafikom

I naravno, izgleda da ce biti nesto sto nema nikakve logike, kao sto to cesto biva. Vec posle 10ak minuta memtesta nasao je 2 greske.. odmah sam uzeo da izvadim jedan od svoja 2 stika Excelerama 1600mhz i, za sada, posle jedno sat ipo, na srecu, drugi stik i dalje ne prijavljuje greske. Ostavicu ga do sutra i ostaje mi da se nadam da nece biti gresaka, kao i da je to jedino sto ne valja, posto ce mi vec dovoljan trosak biti nabavka jos jednog ovakvog, dva je vec bolno a jos neki hardver da i ne pricam x)
EbonKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2013, 22:30   #9
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafikom

probaj malo da čačkaš sa cas latencijama možda se popravi
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa grafikom Rohirim Grafika 8 15.7.2011 8:45
problem sa grafikom tresnja Kvarovi 1 8.2.2011 1:47
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08
Problem sa Adobe Flash performansama na Windows Vista x64 Home Premium OS-u VladimirBalt Kvarovi 0 23.8.2009 0:29
Problem Sa Grafikom Branislav Živaljević Grafika 14 4.2.2006 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com