Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.7.2011, 17:48   #2141
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Sofomorsko? Šta mu to dođe?
http://en.wikipedia.org/wiki/Sophomore

I za mene je Hangover film koji ne zaslužuje niti posebnu pažnju niti visoku ocenu, ali o ukusima, kao što smo odavno rekli, ne vredi raspravljati. No lako će se izvojiti žito od kukolja, ako nastavimo sa preporukom kvalitetnih naslova.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2011, 19:38   #2142
Bizzare Contact
Član
 
Član od: 14.9.2009.
Poruke: 232
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Hangover 2 nisam gledao, jos se ceka pristojan snimak, prvi deo mi je bio onako, da se iole kvalitetno ubije vreme. E sad, to sto nekom deluje kao fantastican film, a nekom kao djubre je nesto sto se desava od kad filmovi postoje, stvarno ne znam kad ce ljudi da shvate da apsolutno nijedan film ne moze da prodje bez nekog ko ce reci da je los, djubre, gubljenje vremena...
Bas se skoro vodio razgovor u drustvu i lik je u jednom trenutku izjavio da je Ocean's trilogija okupljanje jakih glumaca, bez kvalitetne price i icega vrednog gledanja,a samo u toj prostoriji je bilo cetvoro ljudi koji se ne bi slozili s tim.
Elem, da ne bude totalni offtopic, gledao sam Source Code.



U pocetku malo konfuzan, ali sto se vise prica razvija postaje sve kvalitetniji i zanimljiviji. Moze se reci da je na foru Inceptiona, mada nije ni predstavljen kao konkurent niti ima nekih dodirnih tacaka. Sto je najvaznije, na mene je ostavio daleko jaci utisak od famozne cigre.
Jedino smeta sto bas i nema nekog prostora za nastavak, ali mozda i bolje, jer je danas to vise izvlacenje para nego trud da se napravi dobar nastavak.
Ocena,malo vec nego na IMDB, nekih 8.4.
Bizzare Contact je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bizzare Contact na korisnoj poruci:
HSVstoned (19.7.2011)
Stara 17.7.2011, 20:08   #2143
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pogledao sam:

Rango (2011)



Priča nije ništa posebno ali je dovoljno zanimljiva. Humor je ok, prilično je umeren i to mi se sviđa. Likovi su takođe ok, posebno mi se sviđa što nema dežurnog idiota i isforsirano komičnih karaktera (barem ne previše napadno). Mislim da je animacija vrhunska, barem je meni ostavila takav utisak. Sviđa mi se njen stil, nekako je različit od Disney i Dreamworks standarda, deluje originalno. Mislim da je ta originalna atmosfera upravo i najači adut. Od mene preporuka.

Rio (2011)



Animirani crtani veselih i jarkih boja. Sve je prilično standardno za ovakav tip crtaća. Tu je nekoliko likova koji su zaduženi za ovaj ili onaj tip humora, od kojih mi poneki deluju previše izlizano, dok neki drugi izmame po koji osmeh... U principu, klasičan visokobudžetni animirani crtani sa funy životinjicama, koji se drži svih dobrih i loših standarda istog. Nije mi ni drago ni žao što sam ga gledao, kroz koju godinu ga se verovatno više neću ni sećati. Mislim da ako ste progledali kroz prste sličnim prethodnicima i nasmejali se usput, možete da pogledate i ovaj. Ako su vas smorili slični crtaći, isto to će uraditi i ovaj.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Asmodeus (17.7.2011), Marshall George (21.7.2011), player1 (17.7.2011)
Stara 17.7.2011, 21:07   #2144
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Malopre odgledah Dylan Dog: Dead of Night, cisto zbog vremena kad sam citao istoimene stripove...

Odmah da kazem da je film dosta losiji nego sto sam ocekivao... a ako kazem da i pre nego sto sam ga pogledao nisam ocekivao nista posebno od njega osim malo dobre zabave onda sam sve rekao o ovom filmu.

Btw. - Dylan Dog bez Grucho Marxa... ma dajjjj - neko je tu gadno omasio... Neke stvari su jednostavno nezamislive jedna bez druge a ovo je jedna od takvih.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Marshall George (21.7.2011)
Stara 17.7.2011, 21:09   #2145
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Konacno sam pogledao Ridlijevog Robin Hood-a (2010) i svidja mi se, lepo je on to skockao, isplanirao da uradi film u Batman Begins stilu, objasnio je kako je uopste nastao (ne kako se rodio ) Robin Hood kakvog ga vecina ljudi zna...

Traje dugo, ali ako niste, svakako pogledajte, ako nista, da se spremite za drugi deo, za koji ne sumnjam da ce Ridli snimati (iako ovaj deo nije bio preterano uspesan na box office-u)...

http://www.imdb.com/title/tt0955308/
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2011, 22:50   #2146
ekvi
Član
 
Član od: 14.11.2008.
Lokacija: kv
Poruke: 404
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 27 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

uporedi sad onog robina u hulahopkama sa raselom...konacno se neko setio da ne idealizuje srednjevekovne heroje i uopste to vreme, verujem da ce biti jos rimejkova na slicne teme i junake. preporuka bas zbog toga
ekvi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2011, 0:46   #2147
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ekvi kaže: Pregled poruke
uporedi sad onog robina u hulahopkama sa raselom...
Kog "onog"? Bilo ih je više, a većina je nosila hulahopke... Za mene je od svih i dalje neprevaziđen onaj prvi, sa Erolom Flinom: http://www.imdb.com/title/tt0029843/
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
dijego_ (18.7.2011)
Stara 18.7.2011, 1:20   #2148
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

verovatno mislis na Mel Bruksovog Robina Huda, koji je pre svega - parodija, i kao takva mozda i nije najbolja parodija ali pristajem da nosim jabuku na glavi kao meta ako gresim da je to i dalje bolja parodija nego sto je Ridlijev Robin Hud... hmm, akcija?

ako ipak mislis na Erola Flina, onda izvini, ali Sad, tacno da je stari Holivud romantizovao dok je sada u modi "mracnije" predstavljanje, ali ne mozemo da ih poredimo samo na osnovu toga.


Da ne bude da hejtujem slavnog rezisera i dokazanog glumca, iskreno - krenuo sam da gledam film i posle nekih pola sata nisam imao pojma ni o cemu se radi, ni o kome se radi, osim sto sam vec znao da je Rasel Robin. Ukratko, ako zanemarimo i sve ostalo film mi je bio dosadan.

Mozda mu nisam dao pravu sansu, ali na osnovu onoga sto sam video, ne treba cak ni Erol - give me Kevin Costner every day
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2011, 20:59   #2149
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
verovatno mislis na Mel Bruksovog Robina Huda, koji je pre svega - parodija, i kao takva mozda i nije najbolja parodija ali pristajem da nosim jabuku na glavi kao meta ako gresim da je to i dalje bolja parodija nego sto je Ridlijev Robin Hud... hmm, akcija?

ako ipak mislis na Erola Flina, onda izvini, ali Sad, tacno da je stari Holivud romantizovao dok je sada u modi "mracnije" predstavljanje, ali ne mozemo da ih poredimo samo na osnovu toga.


Da ne bude da hejtujem slavnog rezisera i dokazanog glumca, iskreno - krenuo sam da gledam film i posle nekih pola sata nisam imao pojma ni o cemu se radi, ni o kome se radi, osim sto sam vec znao da je Rasel Robin. Ukratko, ako zanemarimo i sve ostalo film mi je bio dosadan.

Mozda mu nisam dao pravu sansu, ali na osnovu onoga sto sam video, ne treba cak ni Erol - give me Kevin Costner every day
Pa i pitanju je origin prica, kako je Robin Longstrajd postao Robin Hud...definitivno ga odgledaj do kraja

@ekvi, pa mozda je poceo da oblaci "hulahopke" od kad se pridruzio "kapuljacama" iliti "hood-u"
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2011, 23:19   #2150
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Pa i pitanju je origin prica, kako je Robin Longstrajd postao Robin Hud...definitivno ga odgledaj do kraja
Zar nije Robin of Loxley? Nikad čula da je Robin Hood ikada povezivan sa prezimenom Longstride... opet nešto Amerikanci izmišljaju

Verzija sa Kevinom Kostnerom bi bila mnogo bolja da nema Kevina Kostnera... mada je muzika komponovana za taj film prilično dobra, i "vadi" radnju na više mesta (muzika, i sjajni Alan Rikmen).
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2011, 23:47   #2151
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Zar nije Robin of Loxley? Nikad čula da je Robin Hood ikada povezivan sa prezimenom Longstride... opet nešto Amerikanci izmišljaju

Verzija sa Kevinom Kostnerom bi bila mnogo bolja da nema Kevina Kostnera... mada je muzika komponovana za taj film prilično dobra, i "vadi" radnju na više mesta (muzika, i sjajni Alan Rikmen).
Mislis na Roberta Loxley-a...ne, Robin u jednom trenutku "preuzima" njegov identitet, ali pravo ime mu je Robin Longstride, sin kamenorezca...dok je Robert Loxley vitez od Notingema
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 0:05   #2152
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Otišli smo u off, pa ću samo dodati da ni antropološke studije niti istorijski zapisi nigde ne pominju nikakvog Longstrajda. Napravili su scenario koji veze sa vezom nema, kao što su svojevremeno sklepali onu nesreću od Kralja Artura. Demystified, kako ne!

... On with the theme.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 1:19   #2153
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Resih i ja da odgledam ovaj film, mrzi me da opsirno pisem, uglavnom su ovde misljenja bila podeljena, od odusevljenja do pljuvanja, ja bih rekao da je istina negde izmedju ali uz naginjanje ka pozitivnom

Film mi se vise svideo od Inception-a, konkretniji, ideja solidna, realizacija takodje, gluma pojedinaca mi se uopste nije svidela ali dobro.. izbor glavnih glumaca uglavnom ok.

Ako sam inceptionu ranije dao preko 8 onda to zasluzuje i ovaj film. Ali Inception cu opet da pogledam alu u dvd rip, necu da me odusevljavaju scene itd. Kapiram da ni 7,5 necu dati ali to je samo moje misljenje.

Uglavnom, Source Code je film koji vredi odlgedati. Malo herojstva, klisea igranja sa emocijama, americkog fazona i .. da ne pisem vise nista, moze da se zakljuci na pola filma

Od mene 7,5/10
Mozda i 8 ali da nema odredjenih propusta.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 1:21   #2154
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao 'incidious' veceras! Kao neki horor, ali uopste nije bio strasan, do samoga kraja, zbog koga sada imam problem (ebem ti onu babu, necu moci da spavam zbog nje)..


Poslednja ispravka: nameless1 (19.7.2011 u 1:32) Razlog: izbrisao, ono sto nisam trebao da napisem
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 9:57   #2155
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Otišli smo u off, pa ću samo dodati da ni antropološke studije niti istorijski zapisi nigde ne pominju nikakvog Longstrajda.
Ček' malo - pa, Robin Hud je najverovatnije izmišljena ličnost, bazirana (možda) na raznim sličnim osobama tog/tih vremena. Znači, potpuno je dozvoljena sloboda autora da sa tom legendom uradi šta hoće, kako bi "razbio monotoniju" i kako bi film ipak delovao nešto drugačije nego svi raniji.

Inače, juče je bio dobar dan za zavlačenje u rashlađenu kuću i gledanje filmova Heh, meni je to bio "dan Natali Portman" (sasvim slučajno sam odgledao dva filma u kojima je ona glavna uloga):

No Strings Attached (2011), http://www.imdb.com/title/tt1411238/


A guy and girl try to keep their relationship strictly physical, but it's not long before they learn that they want something more.

Moj utisak: već viđeno, ali VRLO zabavno. Odlična, lagana komedija.
Moja ocena: 7/10.

********************

Black Swan (2010), http://www.imdb.com/title/tt0947798/


A ballet dancer wins the lead in "Swan Lake" and is perfect for the role of the delicate White Swan - Princess Odette - but slowly loses her mind as she becomes more and more like Odile, the Black Swan.

Moj utisak: vrlo naporan, taman i uvrnut film. Svetla tačka: Mila Kunis i Natali Portman
Moja ocena: 3/10.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
MacGruber (19.7.2011)
Stara 19.7.2011, 10:14   #2156
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Znam da su ukusi razliciti al gde brate 3/10 ? Pa nije to dude where's my car
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
pentraksil (22.7.2011)
Stara 19.7.2011, 10:47   #2157
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gubite se sa tim ocenjivanjem,napisete kakav je film objektivno a zatim kako ste ga vi doziveli i ko procita,procenice da li da ga gleda.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku RUSuper na korisnoj poruci:
bela lampa (19.7.2011)
Stara 19.7.2011, 11:02   #2158
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Znam da su ukusi razliciti al gde brate 3/10 ? Pa nije to dude where's my car
Heh, "Dude, where's my car?" je, imho, puuuno bolji film od "Black swan-a"
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 11:04   #2159
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Blacks Wank је стварно један од најгорих филмова ове године. А Dude, where's my car је у своје време била добра комедија.
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 11:34   #2160
Aleksandar Tobdzic
Član
 
Član od: 26.7.2006.
Poruke: 277
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar Tobdzic
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao sam The Departed i film mi je bukvalno drzao paznju do samog kraja, jedan od najboljih filmova sto sam gledao. Jel mozete da mi preporucite jos neke dobre mafijaske filmove?

Poslednja ispravka: Iris (19.7.2011 u 14:42)
Aleksandar Tobdzic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com