Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Internet i WWW vodič

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.3.2009, 1:05   #141
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
Аналогија твојој причи је да Виндоуз МЕ био новији од 98 и био блато, па дошао ИксПе. Па је онда дошла Виста, ђубре попут МЕ-а, а онда долази седмица која ће опет бити квалитетније решење.
Analogija ti je dobra za jednog Linuksovca Sure, izbaciće update-e koji će pokrpiti rupe i ostale gluposti ali koliko god update-a izašlo nijedan nije uspeo da sredi Win ME koji je bio (hvala gramitici za peftekt) strašno loš da ne kažem đubre. Loše podnošenje (a kad smo kod toga i podržanost) drajverima zatim naprasno pucanje programa, krućenje ko po izdisaju itd. To bi najradije da zaboravim Što se tiče Viste mogu da tvrdim samo iz svog ličnog iskustva da ne voli moj računar Neću ni da pominjem da je upropastila sve ostale particije na hardu (aj sad svi koji su se naoštrili na komentar tipa "nisi lepo podesio" ostav da ne bi smo počeli da merimo čiji je duži staž za računarom )

Offtopic... urke pogledaj Directors cut verziju Terminatora 2 i videćeš da je T100 sposoban da sam unapređuje svoj softver (treba samo da mu se okrene neka "bolcna" dva puta u smeru kazaljke na glavi)
holodoc je offline  
Stara 21.3.2009, 2:41   #142
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Šta ćete. Neko voli šarenolik interfejs a neko malo utegnutiji. Najteže je, ipak, naviknuti se na nešto novo kada ste štaro koristili toliko dugo.
Nego, znate šta sam primetio. Pet Society na FB je nešto kao World of Warcraft za devojke. Kupuju stvari svom ljubimcu, učestvuju u trkama, grle, ljube i kupaju tudje ljubimce da bi došle do "novca". Ima i "ljubimaca sponzoruša" kojima drugi poklanjaju stvari. I sve to bez imalo interakcije sa drugima.
ilidan je offline  
Stara 21.3.2009, 16:41   #143
Kum22
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Las Vegas
Poruke: 593
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kum22
Određen forumom Re: Imate li profil?

Sve u svemu, zar ne bi trebali napraviti pilot testiranje ili nešto slično, testni interface koji će biti aktivan mjesec dana, pa da se vidi reakcija korisnika. Svaki pomer naprijed ne mora da ispadne dobar pomer. Redizajn je nov, ali nije učinkovit. Tipičan primjer onoga: put prema paklu obično je popločen dobrim namjerama.

Poslednja ispravka: Iris (21.3.2009 u 17:04) Razlog: tag
Kum22 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kum22 na korisnoj poruci:
UniqueS (22.5.2009)
Stara 22.3.2009, 20:38   #144
Casper'NS
Član
 
Član od: 6.7.2008.
Lokacija: ^^
Poruke: 64
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 27 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Ne ulazim u pricu o novom izgledu, jer ga nisam video, ali hocu da odgovorim na pitanje iz naslova.

Licno nemam nista protiv ovog servisa, mislim da je za neke stvari i vise nego koristan, ALI (ono uvek postoji) nemam nalog.

E sad poceo sam ja da ga pravim, naveo sve sto treba, aktivirao, i taman da stavim sliku za profil, prekine me neka obaveza... Par dana kasnije, setim se da nastavim zapoceto i ulogujem se, kad imam sta i da vidim, 3 zahteva za "prijatelja" od strane devojaka kojima inace u realnom svetu retko kada i zdravo kazem, a ukupna nasa konverzacija za ceo zivot moze da se svede u 3 recenice svakoj i tada shvatim da je bolje da nikog ne bi vredjao time sto ga necu prihvatiti za prijatelja ugasim nalog, jer ipak je ovo Srbija(Balkan) i umesto da se taj servis i koristi cemu je namenjen, za povezivanje ljudi koji su fizicki jako udaljeni imacu posla sa gomilom likova koji su tu samo da bi gledali slike, davali bezvezne komentare i pitanja i ubirali prijatelje, a smatram da je zivot suvise kratak da bi ga tracio na takve stvari, stoga za mene facebook vise ne postoji...
Casper'NS je offline  
Sledećih 14 korisnika se zahvaljuje korisniku Casper'NS na korisnoj poruci:
Andross (25.4.2009), AstraLogos (21.4.2009), Auror (22.3.2009), Bokile (3.5.2009), duschan (24.3.2009), goodlikesweeper (2.4.2009), iMa_NeKo_PljUgU (23.3.2009), Lich_king2 (31.3.2009), Mali Mrav (23.3.2009), Mobius (3.5.2009), mr_bungle (4.4.2009), Skyrim (6.4.2009), strajo (17.5.2009), TypeR (24.3.2009)
Stara 23.3.2009, 22:59   #145
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Vi linuksasi ste stvarno cudna sorta.A za slike,koga interesuju,ima na stamomcizele sve to.
U svakom slucaju,u komunikaciji sa ljudima je bolje cuti ziv glas nego citati mrtvu rec.A ako ne posredno moze i telefonom,bar sad ima skajp,a tu su i web kamere,tako da ni najzabaceniji kutak nije dalek.
A Majki slaze li,slaze dollare...
Dekip je offline  
Stara 30.3.2009, 15:47   #146
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Imate li profil?

Zasitili se Srbi Face-a ili je neshto drugo u pitanju:
Srbija dosegla svoj limit

Poslednja ispravka: Iris (30.3.2009 u 17:02) Razlog: link
Predrag Stankovic je offline  
Stara 4.4.2009, 19:39   #147
mr_bungle
Član
 
Član od: 16.9.2006.
Lokacija: Naissus
Poruke: 52
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Jesam, imao sam profil. Sve je trajalo 2 meseca prošlog leta. Navalio prijatelj i sve mi šalje linkove ka facebook i ja na kraju rekoh ajd da otvorim.

Prvo mi izleti Austrijanac s kojim sam radio 3 godine zajedno, izgubili smo kontakt, oduševim se. Onda skapiram da me kontaktirala i jedna devojka sa kojom sam se nekad družio i vidim da se udala u Engleskoj. E rekoh baš lepo...

E, onda su krenule da me dodaju moje Nišlije kao prijatelja! Pola Niša me zakačilo, naravno neke sam znao super dok neke samo na zdravo/zdravo---
...i na kraju ja shvatim da je Facebook mesto gde neko o meni ima na tacni skoro sve (šta volim, s kim se družim, gde se krećem, čime se bavim, gde sam bio sinoć, dal sam se napio, dal sam vatao neku za ****, dal volim ili mrzim posao itd...itd... ) a najviše su me iritirale slike koji su drugi kačili i 'tagovali' me. I na kraju sretnem nekoga u gradu koga ne poznajem i onda krene priča "ma da ja sam gledao kod XYZ na fejsu slike sa događaja ZYX i znam ti si onaj što ____________".... e tu sam rekao STOP!
Usledilo je brisanje svih poruka, slika, tj. svega gde sam ostavio trag i na kraju deaktivirao nalog. Da ne pričam da sam popizdeo kad sam video da nema uništavanja naloga 100%

Tada sam i sám shvatio "fenomen" fejsbuka u Srbiji: došlo je do konačnog paljenja velike mase koja nije ni znala čemu internet služi do pre godinu dana i FB nalog je postao svojevrsni "statusni simbol" tj. nešto poput mobilnog telefona druge polovine devedesetih.
FB je bio dobitna kombinacija za mainstream populaciju mladih polupismenih Srbendi: moja slika upicanjena ko nikada + masovno kurčenje pred puuno ljudi + još sam "na INTERNET".
Tako da nije čudo što pored normalnih ljudi tu imate i veliku šabanizaciju. Došao prosečan Srbin na net. Tu je bila i presudna lakoća baratanja sadržajem.

To je ono što sam shvatio za ta dva meseca kada sam imao nalog na FB.

Poslednja ispravka: mr_bungle (4.4.2009 u 20:04)
mr_bungle je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku mr_bungle na korisnoj poruci:
Mikica86 (13.4.2009), Mobius (3.5.2009), muki85 (4.4.2009), Sharpshooter (8.4.2009)
Stara 6.4.2009, 13:01   #148
Superbird
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Poruke: 70
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 11 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Zasitili se Srbi Face-a ili je neshto drugo u pitanju:
Srbija dosegla svoj limit


Avast mi izbacuje warning kad kliknem na ovaj link

Malware name: HTML:Iframe-inf
Malware type: Virus/Worm


OnTopic: Ja sam se zgrozio pre nekoliko dana kad sam video kviz "Da li zaista volis svog brata/sestru" i iz momenta otisao na deactivate gde su me sacekale slike iz albuma i recenice "Dusko will miss you", "Maja will miss you" i "Nemanja will miss you" i tu sam tek popizdeo...

Tako da evo, offline sam vec neko vreme i nista mi ne fali, kredit mi traje malo krace ali sad ima ova varijanta 500+500 pa se i to da izdrzati
Superbird je offline  
Stara 6.4.2009, 14:36   #149
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
mr_bungle kaže: Pregled poruke
Tada sam i sám shvatio "fenomen" fejsbuka u Srbiji: došlo je do konačnog paljenja velike mase koja nije ni znala čemu internet služi do pre godinu dana i FB nalog je postao svojevrsni "statusni simbol" tj. nešto poput mobilnog telefona druge polovine devedesetih.
FB je bio dobitna kombinacija za mainstream populaciju mladih polupismenih Srbendi: moja slika upicanjena ko nikada + masovno kurčenje pred puuno ljudi + još sam "na INTERNET".
Tako da nije čudo što pored normalnih ljudi tu imate i veliku šabanizaciju.
100% si u pravu. Pre je MySpace bio sinonim šabanskog socneta, a FB "kulturiška" ali kad su svi navalili na FB ni od njega nije ostalo ništa... Mreža je kulturna koliko i njeni korisnici.
Eni je offline  
Stara 7.4.2009, 12:50   #150
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
mr_bungle kaže: Pregled poruke
...i na kraju ja shvatim da je Facebook mesto gde neko o meni ima na tacni skoro sve (šta volim, s kim se družim, gde se krećem, čime se bavim, gde sam bio sinoć, dal sam se napio, dal sam vatao neku za ****, dal volim ili mrzim posao itd...itd... )
Sve to možeš da ograničiš u opcijama. Recimo, ja sam blokirao pristup svim ljudima za koje ne želim da dobijaju ikakvu povratnu informaciju o tome šta sam ja okačio, napisao, ko me je tagovao ili slično. Žalili su se judi ranije da bi im se to posle nekog vremena resetovalo, ali meni šljaka već mesecima.
Maladikt je offline  
Stara 8.4.2009, 16:28   #151
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Imate li profil?

Facebook danas dostigao 200 miliona korisnika
Predrag Stankovic je offline  
Stara 12.4.2009, 21:32   #152
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Imate li profil?

imam net već 4 godine ali sam tek pre tri-četiri meseca napravio profil na facebook i baš mi je bilo drago što to nisam uradio pre-ČISTO GUBLJENJE VREMENA.ja ne znam šta ti ljudi rade tamo ceo dan...jedan moj drug dobio net u prvom razredu srednje škole i moji drugovi ga navukli na face, i eto dečko se 9 meseci ne skida na ove BOLESTI.Provodi više od 4 sata samo na facebook-u...meni je to izmodilo posle velikih 24h
miša topola je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku miša topola na korisnoj poruci:
Salito (15.4.2009)
Stara 15.4.2009, 12:29   #153
Salito
Član
 
Član od: 8.10.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 309
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Nema nicheg goreg od Faceooka, Myspacea i slichnih idiotskih sajtova za "druzenje". Posalji cvet, gurni nekog, igraj poker, pisi po zidu, koji si ti teletabi, pa dokle vise!!! Vala na mom kompu ne moze da se otvori nijedan od ovih sajtova, banovao sam ih (u windowsu, u linuxu cu da nadjem nachin)
Imao sam fb jedno 3 dana u nadi da cu da kontaktiram ljude iz srednje, ali od toga nishta. Lepo se sa njima chujem telefonom ili ako mi je neko potreban, tu je stari dobri IM. Ako neko nema zivot, ima fejzbuk i tako too...
glupost.
Salito je offline  
Stara 15.4.2009, 12:35   #154
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Imate li profil?

Bila je sinoc emisija na Metropolisu, sa temom Fejsbuk. Gosti su bili D.Stojicevic (glavni i odgovorni SK-a), neki pedagog/psiholog, i izvesni inspektor za sajber krajm (sa dr. titulom, inace, sto mi uliva nadu da ce mozda policija u ovoj zemlji mozda poceti da lici na nesto).

Nije lose bilo, kad se sve podvuce, dolazimo do onog Urketovog "Sve je dobro, ako se koristi kako teba"...
Ketchua je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (15.4.2009), urke (16.4.2009)
Stara 16.4.2009, 8:28   #155
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Imam facebook odavnooo i nalog mi je sedeo u paucini polumrtav jedno godinu dana... e onda je neki selja rasirio po celom gradu kako je to extra i sad svaki drot koji ima pc i net ima nalog.... i sad i ja visim tamo da bih bio u kontaktu sa ljudima jer ih mrzi da koriste MSN i sl. inace ovo je teska glupost ovaj face ali mora se
doctor je offline  
Stara 16.4.2009, 8:40   #156
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Imate li profil?

Nije glupost ako ne šalješ poklončiće, rešavaš debilne testove, pridružuješ malom milionu grupa itd. Sad što 90% ljudi to radi njihov problem.
M.C. je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
Maladikt (16.4.2009), urke (16.4.2009)
Stara 29.4.2009, 11:01   #157
Devilish Soldier
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.1.2009.
Lokacija: Beograd, Borča
Poruke: 3.053
Zahvalnice: 787
Zahvaljeno 1.296 puta na 728 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Devilish Soldier
Određen forumom Re: Imate li profil?

imam facebook i to mi je zivotna greska
Devilish Soldier je offline  
Stara 29.4.2009, 16:01   #158
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Nemam facebook,normalan sam,nisam opterecen dal mi je neko nesto poslao,dal me je neko tagovao(ne znam sta je ovo al mi zvuci kao ubistvo...),dal je moja sestra od muske tetke sa kojom je moja majka susila gace na istom suncu postavila slike sa 130-og i jaceg rodjendana,bas me briga...
Za mene ce sve to ostati komercijala i cisto gubljenje vremena,ljudi koji su me zaboravili nek tamo ostanu,koji me znaju fala im,i meni dosta...

Glas manje za Facebook...
Bokile je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Bokile na korisnoj poruci:
bojanh (30.4.2009), dc 22 (9.5.2009), icemama (2.5.2009), Salito (30.4.2009)
Stara 30.4.2009, 10:49   #159
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

podrzavam sve ovo.
da mi neko plati,ne bih posecivao taj sajt,cisto gubljenje vreme.
moze se pametnije iskoristiti to vreme,mnogo pametnije
bojanh je offline  
Stara 30.4.2009, 17:26   #160
dodgeme
Starosedelac
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 1.455
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 194 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

imam fejsboook, myspace obrisao, prvenstveno koristim zato sto dzabe chat> SMS/poziv
dodgeme je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
drusto, drustvene mreze, društvene mreže, facebook, imate li profil, microblog, myspace, profil, profile, social networking, socijalne mreze, socijalne mreže, socnet, twitter

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koju tastaturu imate i kakvi su vaši utisci o njoj? Beagle Ostale komponente 157 27.3.2019 22:12
Kad restartujem komp, promeni mi se Color Profil - na Samsungu 223BW Mali Veseljak Grafika 0 25.4.2008 18:05
Da imate para kao Bill Gates... _RaZoR_ Brbljaonica 25 13.8.2007 15:04
Koji HD ready TV imate LebronMVP Video/TV softver 25 11.8.2007 1:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com