Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2011, 19:42   #1
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Exclamation Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Pošto su i slične rasprave (o Piratskoj partiji Švedske, sudbina PirateBay-a, Sarkozijeva anti-piratska inicijativa itd.) otvarane u ovoj sobi i ja ću temu otvoriti ovde. Ako grešim moderatori će već uraditi svoje...

Juče je izvesni Goran Čujak (iz Beograda, star 51 godinu) uhapšen zbog piraterije. On je, kažu, već duže vreme postavljao na Internetu linkove za skidanje filmova, muzike i programa ali je povod za njegovo hapše bilo to što je okačio kopiju domaćeg "hita" "Montevideo, Bog te video." Piratska partija Srbije je danas organizovala protest na kome se okupilo nekoliko desetina ljudi.

Uhapšenik je saslušan i određen mu je jednomesečni pritvor. Policija će saopštenje za javnost o ovom slučaju dati u ponedeljak.

Linkovi za vest:
http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=496743
http://piratskapartija.com/blog/2011...ini-petak-14h/
http://piratskapartija.com/blog/2011...fskog-protest/
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/239...redjen-pritvor
http://www.rts.rs/page/stories/sr/st...iraterije.html

Poslednja ispravka: Nergal (5.3.2011 u 0:45) Razlog: E, ima i typo?
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 20:03   #2
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Da dodam link ako nikome ne smeta... http://torrentfreak.com/pirate-party...0-days-110304/
Keki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Keki na korisnoj poruci:
j.radovan (4.3.2011)
Stara 4.3.2011, 20:23   #3
ivicagmc
Član
 
Član od: 6.1.2011.
Lokacija: Smorbor
Poruke: 373
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 78 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

To je naravno ''neko'' sve dobro podmazao sa €€€€€€, ili je ''neko'' dobio ''važan'' telefonski poziv ja tebi ti meni... Malo šta se u zemlji Srbiji dešava slučajno...
ivicagmc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivicagmc na korisnoj poruci:
Crytek (5.3.2011)
Stara 4.3.2011, 20:40   #4
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Ne moze bre ni normalno covek piraterijom da se bavi... i koliko je samo okaceno filmova od kad je Interneta pa maltene nikom nista...
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 20:48   #5
ivicagmc
Član
 
Član od: 6.1.2011.
Lokacija: Smorbor
Poruke: 373
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 78 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

To se desilo iz političkih razloga i ovo je izolovan slučaj. Neko je nekome stao na prste da ovo izdejstvuje i to je to. Da se Srbija pravna država gde važe i primenjuju se jednaki zakoni za sve, piraterije ne bi ni bilo jel bi ljudi mogli sebi da priušte da kupe legalan software, filmove, muziku i ostalo...
ivicagmc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 20:57   #6
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Ja sam primetio da su do sad svi uhapseni i privodjeni zbog piraterije uhapseni zbog domacih filmova, svi ovi za koje se javno zna to jest (mada sumnjam da bi mediji propustili tako nesto da objave)

Mislim da te uhapse zbog domacih filmova, to je kao da te uhapse zbog kradje sadrzaja kante za djubre.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
3LANCER (5.3.2011), noisy (10.3.2011)
Stara 4.3.2011, 21:34   #7
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Mislim da te uhapse zbog domacih filmova, to je kao da te uhapse zbog kradje sadrzaja kante za djubre.
Cekaj malo, a zasto bi se iko ovde tangirao za strane filmove?
Prvo, ako neko ovde postavi strani film, to je tek neka stota karika u lancu, i sankcionisanje neceg takvog je smesno (kad bilo gde mozes da nadjes takav sadrzaj).

Dok sa druge strane domaci film, koji prvo mora da izcuri, tj. da neko "pozami" skriner DVD ili snimi kamerom u bioskopu (oba nelegalne radnje) ovde negde u zemlji (sigrno se time nece baviti strana warez scena), pa onda da postavi na net. E tog sto prvi postavi na net itekako ima smisla goniti, jer je to u stvari i efikasno, tj. seces izvor u korenu. Sto manje ljudi ima herca da prvi postavljaju domace filmove, to ce manje biti zastupljena domaca piraterija. Prosto ko pasulj.

Naravno, kad nasi "scenaši" nauce zanat (tj. kako da ostanu neotkriveni kad postave nesto novo, nikad ranije postavljeno na netu), ovakve akcije ce biti manje efikasne.

Poslednja ispravka: player1 (4.3.2011 u 21:44)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Bokile (10.3.2011), Partybreaker (5.3.2011), toxic (6.3.2011)
Stara 4.3.2011, 21:57   #8
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Piratska partija Srbije je danas organizovala protest na kome se okupilo nekoliko desetina ljudi.
Ovo je najvaznije. Svaka im cast. Pada mi na pamet jedna Kuzmina kolumna i reci monaha sa Svete Gore da - "ovaj svet opstaje zahvaljujuci molitvama nekoliko pravednika" i sada se mogu uvjeriti u tacnost ovih reci. Zanima me ko je "izdao" Gorana? Od koga je policija dobila informaciju? O kome se sajtu radi?
j.radovan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 22:11   #9
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Nađu mu IP adresu, dobiju sudski nalog, vide ko je uploader kod ISP-a i eto ti Marice na vratima.
I ptice na grani znaju naše forume gdje se postavljaju linkovi, ne treba tu nikakav šaptač.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 22:16   #10
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Inace, slazem se zbog ekspeditivnosti celog poduhvata, da definitivno tu ima i nekih drugih interesa.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 23:29   #11
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Ova slika je univerzalna...




btw, jel se secate, Pravda za Ivana...isto je leachovao neki domaci film, pa su apsili....a sad ga vidjam po komsiluku xD
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
j.radovan (5.3.2011)
Stara 5.3.2011, 0:34   #12
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Kada sam cuo za ovo, prvo sto sam pomislio je "ajde u inat da dovucem ovaj film". A onda sam shvatio da film ne bih ni pogledao, s obzirom kakvi su "biseri" domaci filmovi.
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2011, 0:35   #13
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Cekaj malo, a zasto bi se iko ovde tangirao za strane filmove?
Prvo, ako neko ovde postavi strani film, to je tek neka stota karika u lancu, i sankcionisanje neceg takvog je smesno (kad bilo gde mozes da nadjes takav sadrzaj).

Dok sa druge strane domaci film, koji prvo mora da izcuri, tj. da neko "pozami" skriner DVD ili snimi kamerom u bioskopu (oba nelegalne radnje) ovde negde u zemlji (sigrno se time nece baviti strana warez scena), pa onda da postavi na net. E tog sto prvi postavi na net itekako ima smisla goniti, jer je to u stvari i efikasno, tj. seces izvor u korenu. Sto manje ljudi ima herca da prvi postavljaju domace filmove, to ce manje biti zastupljena domaca piraterija. Prosto ko pasulj.

Naravno, kad nasi "scenaši" nauce zanat (tj. kako da ostanu neotkriveni kad postave nesto novo, nikad ranije postavljeno na netu), ovakve akcije ce biti manje efikasne.
Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Nađu mu IP adresu, dobiju sudski nalog, vide ko je uploader kod ISP-a i eto ti Marice na vratima.
I ptice na grani znaju naše forume gdje se postavljaju linkovi, ne treba tu nikakav šaptač.
Kakav bre scenaš, koliko sam video po vestima čovek je upload-ovao film na you tube????????? Threba ga uhapsiti što je glup, dobro da nije postavio film na facebook-u.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2011, 0:53   #14
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Pa sa razlogom sam stavio "scenaš".
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Crytek (5.3.2011)
Stara 5.3.2011, 2:43   #15
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
Kakav bre scenaš, koliko sam video po vestima čovek je upload-ovao film na you tube????????? Threba ga uhapsiti što je glup, dobro da nije postavio film na facebook-u.
Gde si našao to da je postavio film na YT?

Citat:
Kako se navodi u policijskom saopštenju, Goran Čujak je bez ovlašćenja nosilaca autorskih prava, na jednom od najpopularnijih internet foruma, omogućio neograničenom broju korisnika interneta da preuzimaju film Montevideo, Bog te video.
Meni miriše na RS sajt... Čini mi se da je na sličan (isti?) način uhvaćen i Ivan Jelić sa Turnejom.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2011, 10:02   #16
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Gde si našao to da je postavio film na YT?
Meni miriše na RS sajt... Čini mi se da je na sličan (isti?) način uhvaćen i Ivan Jelić sa Turnejom.
Ma s' obzirom da sam ispratio samo prvu vest koja se pojavila, izgleda da su me doveli u zabludu komentari čitalaca.

ovo je jedan od prvih

Citat:
gattsu
Utorak, 01. 03. 2011. 00:40h

A kaze mi bas drug juce da je vidio da je neko bio okacio citav film na youtube i za par sati je bio skinut sa sajta
Preporuka:
341
6

Odgovori
A ovaj me je slatko nasmejao.

Citat:
Aleks
Utorak, 01. 03. 2011. 07:14h
neregistrovan korisnik

Ja ga skinuo...
Preporuka:
603
12

Odgovori
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2011, 15:31   #17
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Sto se mene licno tice, neka ga hapse.
Ono, svi bi da podignu malo kvalitet domacih izdanja, za tako nesto mora da postoje dobri glumci, koji ce biti adekvatno placeni, a za tako nesto bi valjalo napuniti bioskopske sale. Znam puno ljudi koji su hteli da idu da gledaju taj film, ali nisu jer ga neko uploadovao, sto bi jelte bacali 250 dinara?! Kad se vec pojavi DVD to je druga stvar, od toga znam da mnogi zgrcu pare, a ne oni koji bi trebali, tako da nemam nista protiv da se to negde uploaduje. Slicno i s muzikom. Danas nasi muzicari zaradjuju jedino na koncertima, svirkama i slicno, pa vecina i ne objavljuje diskove jer nema smisla, vise izgube nego sto dobiju. Kupice rodbina, prijatelji i par stotina obozavalaca ako imaju srece i to je to. Od toga ce njima otici dovoljno za pljuge za jedan mesec i koj djavo se mucili?
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BMLW na korisnoj poruci:
player1 (6.3.2011)
Stara 6.3.2011, 18:18   #18
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Ovaj film nije ni kamera, ni skriner, vec cistokrvni DVD. Sta mislis ko ga je plasirao da bi se malko izivljavao nad narodom? Imaju oni para kol'ko 'oce, nego sad bi malko da se igraju milicije. Dosadno im.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2011, 18:47   #19
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Ma jeeeeste. Prvo ga plasirali sami, pa onda hvataju uploadera. Izvini, ali to je glupost. Nikakovo hvatanje likova ne moze da nadoknadi stetu od priliva manjeg ljudi u bioskope zato sto su skinuli film sa neta.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
zeuk (6.3.2011)
Stara 6.3.2011, 23:41   #20
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Moje misljenje o piratima se svodi na sledece .
Tesko je reci koliko zaista gube bioskopi piraterijom .
Jedan broj ljudu zaista ne ide da gleda filmove jer ga je skino .
Mnogi idi i pored toga sto su ga videli kuci a ima cak doduse manji broj onih koji idu bas zato sto su ga videli kuci i zele da vide kako izgleda u bioskopu.
(Moja odokativna procena da gubitak iznosi maksimum 10%)
Ja licno smatram da su bioskopi zastareli i dobar deo filmova sada na zapadu se i gleda na netu legalno i da pad koji oni osete je i posledica toga

Oni za dolar gledaju film a ekvilavent kod nas bi bio za 3-4 din
Kod nas iz humanih i socijalnih, kulturoloskih razloga to se mora tolerisati za strane filmove.

Sto se tice nasih filmova moram da optuzim menadjment za nesposobnost .
Ja da sam na njihovom mestu ja bi za 50- din sa provjderima ugovorio gledanje filma i placanje posle sa racunom za internet telefon svejedno a sa vlastima strogu kontrolu i kaznjivos nad domacom piraterijom .
Na dan premijere cena bi mogla biti 100 din itd
Pored bioskopa jos milon i po ljudi odgleda film na netu po ceni 50din to je kad se odbiju porezi 50 milona ciste zarade plus bioskop i svi srecni .
Zatim reklame na tom sajtu propatne sitnice vezane za film koje se mogu naruciti..
Bilo bih oni koji bi uvek radije otisli u bioskop i na kraju krajeva mnogi odu mada dobiju free kopiju na netu sumnjam da bi se broj posetilaca i smanjo.
A menadjment bioskopa treba da se trudi da privuce ljude treba malo kretivnosti .

Pitanje za sve svugde dolazi do pada posecenosti bioskopa
.Kod nas dolazi zbog piraterije na zapadu zbog gledanja filmova on-line zar nisu filmadjije pomalo van toka ¨?
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DAKINS na korisnoj poruci:
Hard2geT (8.3.2011), paulvandyk68 (7.3.2011), toxic (8.3.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Piratska partija Švedske uzima u zaštitu The Pirate Bay Eni Internet tehnologije 1 7.7.2010 14:11
Hapšenje zbog piraterije, .RS edition M.C. Brbljaonica 74 20.12.2008 15:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com