Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.10.2010, 14:03   #1
Purple
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Poruke: 131
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Wink USB zvucna, po mogucstvu bolja od integruse

Valja li ovo sta?
http://www.itsvet.com/proizvod/creat...oundcard/39/97


CREATIVE
Sound Blaster USB Play 70SB114000002

Treba mi na toshiba laptopu, imam izlaz na prednjoj strani kucista (!), a gde cu zice odatle da sprovodim, da se saplicem o njih, pa bih probao nesto sa strane preko usb-a. Da li je to resenje ili postoji drugo, bolje?

Poslednja ispravka: Purple (18.10.2010 u 22:11)
Purple je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2010, 14:24   #2
kuršlus
Član
 
Član od: 21.10.2008.
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: USB zvucna, po mogucstvu bolja od integruse

I u ovom slučaju ćeš se saplitati o kablove jedino biće sa strane. Pošto link koji si dao ne valja obrati pažnju šta kupuješ jer postoji mogućnost da nema drajvera za tvoj OS. Uzgred kvalitet zvuka je za diskusiju. Mada ako su svi USB portovi neopterećeni to će i da radi nekako ali kad pokreneš čitanje ili pisanje na neki fleš biće diskutabilno ili još gore na eksterni HDD.
kuršlus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2010, 22:14   #3
Purple
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Poruke: 131
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: USB zvucna, po mogucstvu bolja od integruse

Pa treba nekako da pomerim sa strane da mi bude, da manje smeta. Ili ako imas neko bolje resenje.
A ovo za opterecivanje USB-a. Jel' to pricas iz iskustva da se usb slabije radi ako se neki vec koriste. Ja imam 6 takvih komada. Eksterni hard mi koristi dva sa leve strane. Hoces da kazes da jedan desni onda ne mogu da koristim za zvucnu karticu?

Ili ova


CREATIVE
X-Fi Sound Blaster Go

Ova je skuplja, ali cena nije bitna ako ce da radi kako sam ja zamislio. Ako je to neizvodljivo, onda usb zvucna moze da kosta i 200 evra.

Poslednja ispravka: Purple (18.10.2010 u 22:26)
Purple je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2010, 13:13   #4
kuršlus
Član
 
Član od: 21.10.2008.
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: USB zvucna, po mogucstvu bolja od integruse

Kažem sledeće brzina kroz USB 2.0 port je tolika i tolika (mislim da je MAX 480Mb). Ne može biti veća od toga. Značu da za zvuk treba koliko mu treba, za eksterni HDD kad prenosiš podatke koliko mu treba tu su miš i tastatura ako su USB, kamera i ostali USB potrošači. O svemu tome brine jedno IC kolo i tu je priči kraj. Svi iz tog jednog čipa dobijaju tih 480Mb/s pa koliko kome treba ako ima dosta za sve OK ali ako nema onda negde neko radi sa prekidima. Uostalom samo se tastatura očitava 50 puta u sekundi.
Ako nema bolje rešenje od toga onda pa .... dobro je.
Usput Blu tut imaš li interni? On je na posebnoj grani, bar se nadam. Pa porazmisliti možda i o prenosu kroz WiFi. Jeste komplikovanije to stoji ali... ako ljudi gledaju filmove valjda može i samo ton da se provuče nekako?
kuršlus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2010, 15:33   #5
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: USB zvucna, po mogucstvu bolja od integruse

Citat:
kuršlus kaže: Pregled poruke
Kažem sledeće brzina kroz USB 2.0 port je tolika i tolika (mislim da je MAX 480Mb). Ne može biti veća od toga. Značu da za zvuk treba koliko mu treba, za eksterni HDD kad prenosiš podatke koliko mu treba tu su miš i tastatura ako su USB, kamera i ostali USB potrošači. O svemu tome brine jedno IC kolo i tu je priči kraj. Svi iz tog jednog čipa dobijaju tih 480Mb/s pa koliko kome treba ako ima dosta za sve OK ali ako nema onda negde neko radi sa prekidima. Uostalom samo se tastatura očitava 50 puta u sekundi.
Ako nema bolje rešenje od toga onda pa .... dobro je.
Usput Blu tut imaš li interni? On je na posebnoj grani, bar se nadam. Pa porazmisliti možda i o prenosu kroz WiFi. Jeste komplikovanije to stoji ali... ako ljudi gledaju filmove valjda može i samo ton da se provuče nekako?
Moze preko WiFi-a ali ne moz' to bez kabla, opet
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sta mislite koja je bolja wireless kartica od ove dve.... john_cena Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 9.7.2010 17:37
Konfiguracija od 200-220 evra! Pomoć! internacional 1 ŠDK - Osnovne komponente 22 22.10.2009 8:20
Koja je bolja od ove dve grafičke? Ekiman ŠDK - Grafika 20 22.7.2009 11:09
Koju memoriju od 1GB (potrebna pocetnicka pomoc) jonathan ŠDK - Osnovne komponente 19 11.5.2007 15:51
Koja je bolja zvucna? Reloader ŠDK - Zvuk na računaru 3 10.1.2006 22:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com