Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Pregled rezultata glasanja: Da li ste zadovoljni novim logom?
Da 38 53,52%
Moglo je bolje 23 32,39%
Ne 10 14,08%
Glasova: 71. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.2.2008, 13:12   #21
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Izabran novi logo Eurosonga 2008

Citat:
gorillaz23 kaže: Pregled poruke
Sadasnji logo je fantastican u odnosu na onaj stari!

Nego, da li se zna da li je onaj sto je napravio onaj prethodni "logo" vratio pare sto ih je dobio kao pobednik konkursa?

Izvinite na "malo" nerazumnom pitanju, ali bolje nisam umeo da ga formulisem.

pa ne, pazi, i nije trebalo da grb pobednika konkursa bude zvanican logo... to je bilo samo kao idejno resenje i slicno, za obicne smrtnike...

Sad, sto je ona tuga dobila pare...pa sve je u ovoj zemlji namesteno... ranije sam verovao u postenje ali kad sam poceo iz prve ruke da saznajem neke stvari, vise ne verujem niujednu nagradu vredniju od velike milke...

u svakom slucaju zadovoljan sam novim logom... uvek moze bolje ali sasvim zadovoljavajuce... daleko bolje od ovoga
Spoiler za hehe:
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 14:31   #22
Gosa
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 158
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Izabran novi logo Eurosonga 2008

Ovo i moze da se istrpi.Sad i nije lose.Kad sam prvi put video prvi logo odmah sam se iznevirao,gore nego kada u studenskoj menzi zateknem guzvu,grasak i pire.Nego ovo povlaci jos neka pitanja.
Sta je sa nagradom koja je urucena prvom "pobedniku"?
Zasto nije bio ponovljen konkurs za ponovni izbor?
Sta ce biti sa scenom?I ona je losa...
Mada svi vec znamo odgovore na ova pitanja a i dalje placamo pretplatu.
P.S.
Da nije bilo EBU-a prvi logo bi ostao.
Gosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 15:13   #23
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Izabran novi logo Eurosonga 2008

Kakvo takamicenje takav i logo
Mada ovaj je dalekoooo bolji
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 18:09   #24
RaideR
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Bar, YU
Poruke: 199
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 40 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RaideR
Određen forumom Re: Izabran novi logo Eurosonga 2008

Novi logo je blago rečeno katastrofalan.. Šljiva je bolja, a sada ću objasniti i zašto Naime, čini mi se da su gotovo svi u javnosti videli samo šljivu i ništa više.. Agencija BrandMama (koja, btw, iza sebe ima neke jako velike klijente) zamislila je koncept sa kojim verujem da je retko ko upoznat. Samu TV upotrebu loga u najavama izvođaca, međuanimacijama itd činile bi kombinacije 10 (ili 12, can't remember ) elemenata koji simbolizuju mladost, muziku i sreću, tako nešto

Verujem da bi uz dobru animaciju ovo bilo odlično, pre svega drugačije od prethodnih takmičenja:





I da, ja kao student grafičkog dizajna, uveravam vas da ovo nije napravilo dete u paintu za 5 minuta...


Ovaj novi logo, osim dobrog koncepta, nema ništa drugo. Realizacija je na užasnom nivou, mislim BEVEL efekat?? A da ne pominjem default četkice iz Illustratora... Šta bi sa konverzijom logotipa u crno-belu skalu, ili sa testom umanjenja (kada se sve pretvori u jednu veliku mrlju) ?? Na šta će ovo da liči kad se primeni na, recimo, upaljače ili neki promo materijal manjih dimenzija... Ipak, ono sto najviše brine je što će većina ljudi u novom znaku videti ovo:




a rekao bih da je to poslednja stvar koju želimo da poručimo Evropi, posle svih nesrećnih dešavanja na balkanu, ionako nas vide kao divljake..
RaideR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku RaideR na korisnoj poruci:
zoran845 (4.2.2008)
Stara 4.2.2008, 18:49   #25
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Izabran novi logo Eurosonga 2008

Hehe, al' si ga nafilovao. Mislim, ovaj novi ("koljački") logo: dobra ti je montaža sa nožem.

Uzgred, onako razrađen (u više varijanata, kao na slici koju si priložio) stari logo ne izgleda loše. Dapače.

Citat:
RaideR kaže: Pregled poruke
... a rekao bih da je to poslednja stvar koju želimo da poručimo Evropi, posle svih nesrećnih dešavanja na balkanu, ionako nas vide kao divljake..
Sa ovim se ne bih složio. Mislim da novi logo (bez noža, naravno) baš i ne asocira na krvoproliće, ili sam ja operisan od takvih asocijacija.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 19:55   #26
RaideR
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Bar, YU
Poruke: 199
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 40 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RaideR
Određen forumom Re: Izabran novi logo Eurosonga 2008

Ahaha, pohvale ću da prenesem članu dizajnzone sa nickom pirossi , nažalost ideja i izvedba montaže nisu moje a sto se tiče negativnog značenja, čitajući mnogobrojne komentare na raznim sajtovima na kojim je ova vest objavljena (blic, dizajnzona...) rekao bih da gomila ljudi ima takvo mišljenje... Mada, ako se animacije izvedu dobro i skine se bevel, može izgledati dobro. Znajući nas, to se neće desiti.

Nego, zanimljiva činjenica je i da se, pored gomile dobrih i nekoliko vrhunskih dizajnera u Srbiji, za izradu konačnog logotipa angažovao režiser, i to na manifestaciji koja će poslužiti pre svega kao vrhunska reklama za zemlju.
RaideR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta ima novo Shlaymara Avanturističke igre 1431 5.4.2024 19:07
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Football Manager 2008 vertigo Upravljačke simulacije 493 3.6.2013 23:23
Pobednicki logo Eurosong-a 2008 canon Grafički softver i radovi 81 5.10.2007 22:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com