Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.7.2013, 15:53   #61
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Kineski pametni telefoni - vrede li?

Od lošijih Anycool, od boljih Oppo Find 5. Za između ne znam, hajde neka upućeniji odgovore.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2013, 17:54   #62
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Jedino mi nije jasno zasto Lenovo telefoni ne mogu da se nadju kod nas jer ima stvarno mocnih a sasvim pristupacnih modela a Lenovo je brend koji je drugim proizvodima prisutan na trzistu tako da je cudjenje zasto nema telefona tim jos vece!?

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2013, 21:03   #63
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Citat:
RexGrammer kaže: Pregled poruke
Koji kineski telefoni su zastupljeni u srbiji? Tj. koji mogu da se kupe ovde? Ima li neka preporuka za neki od njih?
Kod nas su neki navodno koji se proizvode u rumuniji (neproverena informacija).Imaju uglavnom izmisljen hardver,ali u zadnje vreme je isti jako napredovao,pa i nisu tako losi koji god da kupis,a da ima mtk6589 i 1gb ram-a.Preporuku tesko da neko moze da ti da,na ovom forumu,jer ih niko nema.Ali ako odes na android srbija,tamo ih vec ima dosta koji su pazarili te telefone ,pa mozes dobiti i preporuku.

@Marti Misterija

Nadam se da ce i oni uskoro stici posle oppo-a.Mada mislim da imaju dosta precenjene telefone.Ako pratis to trziste znas o cemu pricam.Recimo zopo za isti kvalitet trazi dosta manje,a pogotovu zadnja dva modela c2 i c3 sa alu kucistem.Bilo bi jako lepo kada bi imali konkurenciju u vidu tih kineza, koji recimo kostaju od 150-250$ za odlicne modele,koji gutaju l9,l72,i t d.

Poslednja ispravka: zajchik (24.7.2013 u 21:12)
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2013, 9:30   #64
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Kod nas su neki navodno koji se proizvode u rumuniji (neproverena informacija).Imaju uglavnom izmisljen hardver,ali u zadnje vreme je isti jako napredovao,pa i nisu tako losi koji god da kupis,a da ima mtk6589 i 1gb ram-a.Preporuku tesko da neko moze da ti da,na ovom forumu,jer ih niko nema.Ali ako odes na android srbija,tamo ih vec ima dosta koji su pazarili te telefone ,pa mozes dobiti i preporuku.

@Marti Misterija

Nadam se da ce i oni uskoro stici posle oppo-a.Mada mislim da imaju dosta precenjene telefone.Ako pratis to trziste znas o cemu pricam.Recimo zopo za isti kvalitet trazi dosta manje,a pogotovu zadnja dva modela c2 i c3 sa alu kucistem.Bilo bi jako lepo kada bi imali konkurenciju u vidu tih kineza, koji recimo kostaju od 150-250$ za odlicne modele,koji gutaju l9,l72,i t d.
Dakle došlo vrijeme da se ne isplati prozivdonja u Kini nego u Rumuniji Ja mislim da je to najobičnija patka, svakako se prave u kini.

MTK je dobar proizvođač čipova, ali izgleda da sve zavisi od telefona do telefona... I kamere su mu generalno loše.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2013, 15:21   #65
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Ja gledao ovaj telefon, a sada su dodali ovaj telefon koji je isti, samo sa bržim procesorom i malo manjom cijenom. Izgleda odlično, a to pokazuju i YT review-i.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2013, 15:23   #66
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Ja gledao ovaj telefon, a sada su dodali ovaj telefon koji je isti, samo sa bržim procesorom i malo manjom cijenom. Izgleda odlično, a to pokazuju i YT review-i.
Ovi kinezi gaze Moj alkatel (čisti kineski telefon) nema ni jednu manu sem očajne kamere. Kontam da ima i ovih sa boljim kamerama. Čak su i dobru bateriju uspjeli napraviti
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2013, 15:28   #67
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Ovaj koji ja gledam ima odličan displej i bateriju, čak ni kamera nije loša (iako je interpolisana od 8 mpix). Jedina mana izgleda je kvalitet izrade.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2013, 17:42   #68
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Sve su to vrlo dobri telefoni,a to kakva je završna izrada,pa rekao bih ništa gore od telefona iz njihove cenovne klase.
Ja sam bacio pogled na ovaj i jako mi se svidja hardver,a da... svaka sličnost po izgledu i nazivu je slučajna.
http://www.pandawill.com/cubot-one-s...te-p76649.html
IPS, 720p,320ppi, back case, screen protector ,i dve baterije,sve za 150 i kusur dolara.

Edit
Pardon nije $ nego €.Razlika nije bas mala.


Sent from makina used TT

Poslednja ispravka: zajchik (6.8.2013 u 19:36)
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2013, 21:38   #69
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Ja sam bacio pogled na ovaj i jako mi se svidja hardver,a da... svaka sličnost po izgledu i nazivu je slučajna.
http://www.pandawill.com/cubot-one-s...te-p76649.html
IPS, 720p,320ppi, back case, screen protector ,i dve baterije,sve za 150 i kusur dolara.
Hehe, slučajno se zove i izgleda kao HTC One, kao što ovaj iznad koji ja gledam slučajno izgleda i zove se kao HTC Droid DNA (kodno ime Butterfly).

Ali znam na šta misliš: ovi telefoni su samo inspirisani izgledom drugih telefona i nikako ne žele da potpuno kopiraju fizički izgled, tako da sve resurse daju na performanse i kvalitet. Čini mi se jako dobar za te pare, samo naprijed!
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
zajchik (6.8.2013)
Stara 6.8.2013, 22:14   #70
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Malo sam se šalio,naravno da je izgled sasvim namerno takav ,kao i ime,ali upravu si da se trude oko hardvera i izrade.


Sent from makina used TT
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2013, 23:14   #71
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

@Prief Lirator
Odgovoriću ti ovde da čovjeku ne spamujemo temu.
Pa sad za 150 dolara...skoro da se vise i ne može naći brend, već samo neki klonovi, tipa q,i,x 100,200,300...ali ako dodaš do 180,tu bi već moglo da se nadje nešto bolje.
Ne svidja mi se tendencija rasta cena tih telefona jer se gubi smisao jeftinog,a to je jelte jedini razlog zašto ih uzimamo.
No kažem,ako dodaš do, 180 moj favorit je i dalje cubot one koji ima turbo verziju mtk6589,tengda b9202 sa IPS 6.3" ekranom,lenovo a820 je čak i dosta jeftiniji od ova dva,ali sa rizikom carine ,thl w3+ ,i kod nas dosta popularan zte967s ,ali mu je cena otišla u nebesa i dostigao 150$ bar na pandi.Medjutim ako se bude uporan,i čeka dobra prilika može da se prodje i 10-20% jeftinije,uz kupine ,popuste ,akcije, a ima ih dosta cesto.Po meni najbolja akcija je happyhauer na pandi,pa ako uspeš da budes medju prvima,prodješ čak 40% jeftinije.S tim sto se moraš registrovati i staviti subscribe na telefone i čekas.

Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Prief Lirator (8.11.2013)
Stara 8.11.2013, 23:49   #72
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Hvala na odgovoru, a gledajući sveukupno najviše se mi se sviđa iOcean X7. Cijene su mu od 215 do 290 dolara zavisno od verzije (Young, Young Turbo, Plus, Elite). Izgleda ću opet njega naručiti, samo dok se odlučim za verziju, ili možda neki od ovih koje si naveo, još ne znam.

Da se osvrnem na ove koje si naveo:
- Cubot One - dosad sam ga izbjegavao pogledati jer je praktično klon HTC One, ali sad vidim da daje dosta za svoju cijenu,
- Tengda B9202 - ogroman (nekom prednost, nekom mana), ali isto izgleda zanimljiv,
- Lenovo A820 - malo mi je ružan i nezgrapan i nema blic, ali dosta je jeftin,
- ZTE 967S - i ovaj mi se sviđa, lijepo izgleda i ima dobre specifikacije, a jedini minus je niska rezolucija displeja.
- THL - ima više zanimljivih modela, moraću i njih detaljnije pogledati.

I još nešto, napisao si da za Lenovo A820 postoji rizik od carine. Zašto baš za njega?
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2013, 2:24   #73
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Izvinjavam se na drugom postu zaredom: na PandaWill je sniženje od 10% na Cubot GT99, sada je samo 140 dolara. Eto ga novi Best Buy.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2013, 2:40   #74
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Rekao sam u doctorovoj temi,ali vazi za nas u Srbiji,zato što nisam siguran da li ga ima kod ww kao uvoznika.Jer ako ga ima velika je verovatnoća da će carina da ga ocarini po cenama vazećim u Srbiji.
Sto se tiče cubota one, jeste po izgledu kopija,ali su brend, i ima odlične spec.
ZTE 967s ima qhd ali već dosta puta polrmisano o rezoluciji, nikako nije mala.Podrška kod develupera odlična,ima root,cwm.
Elem ako ti nije mnogo para,ja bih išao na tengda B9202 pa nek ide život.Jedino ako ti smeta bas veliki ekran od 6.3",ali gledamo s moje strane to bi bio samo plus.E sad nisam ništa propratio da li ima root cwm i neki rom.



Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2013, 9:50   #75
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Aha, tako znači. Pa da, kad je nepoznat telefon, može se provući kroz carinu lakše. Ne znam, Tengda B9202 mi je možda ipak velik, a i skup. Cubot GT99 i Cubot One su na sniženju na PandaWill trenutno i oba su dobra kupovina, čini mi se. Kod ovog prvog mi se ne sviđa što je back dugme na desnoj strani, a obično je kod telefona na lijevoj i Home dugme je u obliku kruga, taj detalj mi se ne sviđa. A našao sam još jedan zanimljiv, THL W200. Oni su nešto skuplji od drugih, ali su kvalitetniji i pouzdaniji. I fino izgleda.

EDIT:
I u pravu si vjerovatno da kod ZTE 967S ipak nije mala rezolucija, ja sam do skoro imao LG L9 koji ima istu rezoluciju, samo je manji displej, 4,7''. Znači da PPI nije puno manji. A manja rezolucija je bolja zbog performansa i trajanja baterije. Full HD je ipak nepotreban i bezveze na 5'' displejima .

Poslednja ispravka: Prief Lirator (9.11.2013 u 15:39) Razlog: Ispravak male slovne greške
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2013, 17:20   #76
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Upravo tako,carina nema osnov za carinjenje artikla sem racuna koji stoji u pakovanju,mada ako hoce da zanovetaju mogu da traze screenshot sa peypala,ili izvod iz banke.U suprotnom uzimaju vazecu cenu u zemlji u kojoj se carini,t j u Srbiji.
Bravo za zapazanje u vezi back dugmeta,kod mene na roameru je takodje na desnoj strani,ali veruj mi da mi ni na kraj pameti nije palo da to pogledam,no odvika je isto sto i navika,dva tri dana i vec ce ti biti sve jedno na kojoj je strani.
O qhd rez ne treba uopste trositi reci,jer sam siguran da je ista sasvim dovoljna,a to sto ima veca na pojeinim modelima je sasvim druga stvar.Jeste da je hd bolje, cak bih rekao ideallno do 7",ali jbg ,koliko para toliko muzike.U pravu si da je FHD potpuno nepotreban i sasvim stojim iza toga da je visak na telefonima jer,em sto trosi bateriju,em sto je ne mozes iskoristiti u punom potencijalu za filmove i serije.Evo neka se neko ko ima fhd ekran pohvali koliko je filmova ili serija gledao na telefonu.Na 10" mozda i moze da prodje jer je dosta vece i gledljivije,ovako potpuno nepotrebno.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2013, 22:17   #77
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Ovako: naručio sam jedan kineski telefon, i to Cubot GT99 iz razloga što je jedan od boljih po pitanju uloženo/dobijeno, zato što sam po sebi nije skup (oko 140 dolara), zato što sam vidio pozitivne stvari o njemu na jednom forumu i na ruskim YouTube review-ima i zato što je kutija o kojoj dolazi manje veličine i težine od ostalih telefona, tako da su veće šanse da ga carina zaobiđe. Da ne baksuziram ništa zasad, nadam se da će dobro proći. Ovih dana će biti poslan i trebaće mu najmanje 2-3 sedmice da dođe. Zatim planiram odraditi jedan review i postovati ovdje na forumu, ali opet potom.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2013, 22:52   #78
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Aj nek ti je sasrećom...
Dobar izbor,sigurno nisi pogrešio.Imaš ovde dosta o njemu,hrvati su jako zadovoljni njime.Prelustaj pa se zanimaj dok ti fon ne stigne.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=249250

Imaš i jedan review na benču,ali sam zaboravio na kojoj je stani.



Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Prief Lirator (12.11.2013)
Stara 13.11.2013, 0:03   #79
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Hvala u svakom slučaju. Našao sam i čitao o njemu na nekom drugom hrvatskom forumu (mislim da je forum.hr) i vidim da su baš zadovoljni, a pogledaću i ovaj link što si mi dao. Lično mi se ne sviđaju malo veće dimenzije telefona i ''višak'' ivica oko dospleja, ali mislim da je najbolji za ove pare, bez obzira na to. Home dugme je u obliku kruga, to mi je malo bezveze, a Back dugme je na desnoj strani ali na to se, kao što kažeš, brzo navikne.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2013, 8:39   #80
Danpil
Član
 
Član od: 18.10.2012.
Lokacija: Smederevska Palanka
Poruke: 289
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 52 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Odlican telefon, nisi pogresio
Danpil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com